Šta je novo?

Ko sta ima od Hi-Fi komponenti?!

ja sam bio u toj muci jedno vreme,ovde kod nas je zapravo taj sport imao nekog smisla jer su se kvalitetni blenkovi mogli još naći a dekovi su i dalje tepsija ribe...ali poslednjih par godina već i metal za dolby B je bio po ušima pa batalio i prosledio muku drugaru.

ja lično pravim kompromis da sve više i više gravitiram ka multimedijalnim izdanjima da zadovolji taj nagon ka ritualu i iskustvu uz muziku,par drugara je hevi u koncertima i butlezima iz istog motiva...sve je to jedna teška muka. :)
 
slušanje muzike ne bi trebalo da bude muka, a rituali mogu da budu i nešto drugo pored toga...muzika je sve više postala background aktivnost tako da tu nekog prostora za rituale i nema puno...imam i dalje solidnu kolekciju audio kaseta, tu su i neke original kasete koje sam donosio iz Amerike, recimo Telarc izdanja koja su izdavali na TDK SA trakama, ali i to mi nije bio dovoljan motiv da pojurim neki sada jeftin dek...prosto me je striming toliko razmazio da vreme koje sam trošio na "rituale" puštanja muzike trošim na neke druge stvari...taj romantični period ritualnog slušanja muzike je bio takav jer prosto imao si par tv kanala knjige i muziku a za film si morao u bioskop...morao sam da se pretplatim na down beat ako sam hteo informacije o novim jazz izdanjima...nije ni čudno što je danas slušanje muzike vezano ili za komp ili za telefon...prosto, neko otkrivanje nove muzike se dešava na potpuno drugačiji način i stoga je sve manje pravih hifi sistema po kućama i fizičkih nosača zvuka...a i kod onih koji imaju neki ambiciozniji sistem, poput ovog delijinog, ključni delovi tog sistema su "u skladu s vremenom"...:)
 
Moram opet, ali kao sto sam i gore vec rekao, o HIFI ne treba raspravljati. Svako ima svoje misljenje i istog treba da se drzi. U tom smislu imam i jako dobar CD player, ali ovo ne moze nista da zameni [emoji3]
e80d5a2591121e395be3d1c678eff93a.jpg
 
Poslednja izmena:
children-vinyl-vinyl_records-record_players-cds-old_fashioned-tcrn1950_low.jpg
 
Možete li da mi preporučite neki relativno noviji stereo risiver koji ima i daljinski? Zamenio bih sadašnje staro pojačalo TA-F35 i analogni radio, oba Sony. Poželjno je da ima što više ulaza, najmanje 4 + phono, podršku za tape prolaz (ili EQ na drugi način), a ugrađen DAC nije neophodan ali ni ne smeta.

Kol'ko bih para dao... Pa, koliko treba za stvarno dobar uređaj, ali nisam fanatik, ne slušam muziku zbog zvuka, nego zbog muzike, pa mi ne treba baš hi end.

Gledao sam nešto poput HK3490, ali nisam oduševljen. Ima po oglasima i nekih Cambridge audio, ali njih nisam imao prilike da čujem. Svaka sugestija dobrodošla.
 
A šta zameraš sadašnjem sistemu, to što nema daljinski ili nešto po zvuku.
Koje zvučnike imaš?
Koji je budžet za novu spravu?
Čime nisi oduševljen kod HK?
Po oglasima ima svega i svačega - treba ti da čuješ što više uređaja, jer svaki drugi predlog je nećije viđenje onoga što bi ti želeo.
 
Zameram manjak ulaza, manjak mesta u polici (zato hoću dva da zamenim jednim uređajem), da, zameram i nedostatak daljinca, a i to što ga imam 40 godina pa bih malo da probam i nešto drugo, a zameram i to što znam da zvuk može da bude bolji.

Zvučnici su iz istog kompleta, sony ss-e50. Imaju Seas drajvere, pa su nešto bolji nego što bi se na prvu moglo pomisliti.

Budžet je neograničen, ideja je da budem zadovoljan i da ne bacam pare nepotrebno.

HK... Jednostavno, taj model (3490) nije ništa posebno. Lepo zvuči, ali ništa više od toga. Čujem da je HK990 prava stvar, ali im je cena ipak (subjektivno) prevelika za polovnu stvar. Doduše, nisam ga čuo u akciji, verovatno vredi. Više me brine to što sam čuo da se i ozbiljno greje, a i sam uređaj je ogroman pa mi neće rešiti problem mesta u polici. :)

Vrlo je teško čuti više uređaja, jer ne mogu zvučnike da nosim sa sobom, a ni uređaje da uzmem i vratim. Voljan sam da probam, pa i da prodam ono što kupim ako nisam zadovoljan, ali bi mi baš zato značilo da li neko malo suzi izbor.
 
Poslednja izmena:
HK... Jednostavno, taj model (3490) nije ništa posebno. Lepo zvuči, ali ništa više od toga. Čujem da je HK990 prava stvar....
Ne znam šta ti znači to da nije ništa posebno a lepo zvuči - valjda je osnovno kako sprava zvuči.
HK990 je integralno pojačalo, znači treba ti još i tjuner, a onda je to po gabaritu daleko veće od onoga što imaš.
Probaj da nađeš neki Sony risiver is ES ili QS game.
 
Lepo, u smislu da nije loše, ali ne čini mi se značajno (ili čak uopšte) boljim od onoga što imam.

Tako je, HK990 je pojačalo, nije ono što mi treba.

I meni se učinilo da sony ES možda nje loša opcija, ali s njima baš nemam iskustva. Ako neko ima komentar na ES baš me zanima.
 
Ako je vintage u pitanju onda svakako nesto ovako, ako se moze naci
sdOFQrI.jpg
 
ako je broj ulaza bitan a cena nije vazna, ovaj onkyo 8250 ima sve sto ti treba, digitalni, koaksijalni ulazi, analogni, usb, wifi za tunelin radio....8270 ima sve to plus 4 hdmi ulaz al je i dalje stereo.
 

Prilozi

  • 8250 back.jpg
    8250 back.jpg
    34.3 KB · Pregleda: 146
  • 8250 front.jpg
    8250 front.jpg
    24.3 KB · Pregleda: 146
Poslednja izmena:
Možete li da mi preporučite neki relativno noviji stereo risiver koji ima i daljinski? Zamenio bih sadašnje staro pojačalo TA-F35 i analogni radio, oba Sony. Poželjno je da ima što više ulaza, najmanje 4 + phono, podršku za tape prolaz (ili EQ na drugi način), a ugrađen DAC nije neophodan ali ni ne smeta.

Kol'ko bih para dao... Pa, koliko treba za stvarno dobar uređaj, ali nisam fanatik, ne slušam muziku zbog zvuka, nego zbog muzike, pa mi ne treba baš hi end.

Gledao sam nešto poput HK3490, ali nisam oduševljen. Ima po oglasima i nekih Cambridge audio, ali njih nisam imao prilike da čujem. Svaka sugestija dobrodošla.

A koliko bi para da daš? Imaš sada bogatu ponudu novih all-in-one uređaja, sličnih ovom Onkyo što ti Silgar predlaže. Cene su umerene.

Sony ES da kompletiraš da valja, veliki je to posao. Svim tim starijim spravam treba refresh da bi radile kako su radile kada su bile nove.
 
ajd nemojte baš da ovu temu skroz pretvorimo u šta da kupim...
 
Aj da i ja napisem sta ja sad koristim. Prodao sam onkyo 5.1 i onkyo stereo risiver koji sam koristio za gramofon i oba uredjaja je zamenio Denon AVR-X 1500H. 7.2 av risiver sa svim čudesima nove tehnologije, a ima i phono ulaz [emoji39] koristim stare norsk audio baltic 50 za front, jamo komplet E35 5.0 za centar, suround i back zvucnike, jbl je subwofer. Najvise mi se dopada netvork sekcija sa HEOS aplikacijom, tuneling radio podeljen po zanrovima, emituje se radio program 128, 320 kbps sto je za lokalne radio stanice koje pustaju 16 ili 32 bozanski zvuk. Povezao se sa kompom i tv om sam, ima usb, kontrolu sa mobilnog...extra sprava.
eb74f45d521bec7b555a89291e09a8d3.jpg
46599355caa7685f53f2b6ac6af6786d.jpg

c846da32ac7c4fb762ee3b2597a0c48b.jpg
 
Poslednja izmena:
Imam u selu te NA Baltic, ali model 90, lepo ih je videti još negde, retko ko ih koristi, koliko ih kude po recenzijama meni zvuče skroz ok uzevši u obzir cenu [emoji3]

Sent from my GM1900 using Tapatalk
 
Imam u selu te NA Baltic, ali model 90, lepo ih je videti još negde, retko ko ih koristi, koliko ih kude po recenzijama meni zvuče skroz ok uzevši u obzir cenu [emoji3]

Sent from my GM1900 using Tapatalk
Kude ih jer su mrcine, traze bas jako pojačalo, pravljene su u isočnoj nemačkoj pre rušenja berlinskog zida. Pravljene su da traju večno. Pozadi imaju i potenciometre za "boju" tona. [emoji39]
a2e0cfc226ebe4ca0660e9d5f72a548c.jpg
 
Nisu iz istočne Nemačke, već iz bivše SSSR, odnosno iz Letonije (i danas postoji fabrika koja pravi zvučnike) - imao sam Baltike 90.,)
[emoji39] sve je to bio istočni blok, letonija, estonija i litvanija nisu ni bili drzave dok je bilo SSSR-a. [emoji846] al da su dugotrajni jesu, na ovim sto ja koristim membrane ko nove, nikad menjane, ko rolsrojs masivan a dugotrajan. Da su lenje jesu, al kad im das snage bas ko u diskoteci. Naravno ne mogu se meriti sa hifi zvučnicima nove generacije.
 
Nisu ti Norsk audio zvučnici bili toliko loši, koliko su bili povoljni. Za te pare, pa još ko ih je uhvatio "po staroj ceni", kada je nemačka marka počela da divlja, bili su vr' HiFi-ja za takav budžet.

Ali znam da su im vrlo često crkavali visokotonci, pogotovo ako su ih terala neodgovarajuća pojačala male snage (na svašta su ih ljudi kačili), koja onda klipuju, pa je beli dim znao da napusti visokotonce.
Jedno vreme su se rezervni visokotonci lako nabavljali preko tadašnjih servisa.
 
Poslednja izmena:
Da se upisem, Yamaha R-N803D i Focal 906.
 
nek te lepo sluzi :,,::,,:
Kakav je utisak? Daj neki video, slike kako to izgleda i zvuci :)
Hvala ! Uzeo sam i stalke za zvucnike, pa kada montiram slikacu. Ja sam zadovoljan zvukom, uprkos dosta nepovoljnom (skucenom) rasporedu.
 
Ostao sam duzan slikice.198877D9-3B70-402C-9479-A495EF9594E6.jpg
29BD879D-32B7-4DBE-8A1E-6AD37E0BD4AD.jpg
 
Lepo, možda bi bolje zvučalo kad bi još razmakao zvučnike.
Pozdrav
 
A i "zidovi" sa strane ne utiču pozitivno. Ali, verovatno tako mora :)

Bitno da tebi lepo zvuči, a i bogami lepo izgleda :)
 
Hvala, u ovoj kombinaciji je tesko promeniti raspored, a da ceo stan ne istumbam.

Zadovoljan sam svojim izborom. Moj prvi sistem, gde mogu cuti razliku u kvalitetu snimka.

Za moj ukus malo smanjim visoke i pojacam basove.

Jedino sam razmisljao da dodam CD-A-1000, bio je jedan u crnoj boji na snizenju.
 
nije baš idealan položaj zvučnika, ali očito nemaju kud...pošto je bas refleks napred možeš još da ih pomeriš unazad, i možda malo zakosiš ka mestu slušanja...i probaj još malo da ih razmakneš, koliko to može, ne moraju baš na simetričnom odstojanju od police da budu :)
 
Moraju da budu na istom odstojanju, blagi OCD :)
 
Nazad
Vrh Dno