»RSS Benchmark sajt

Strana 8 od 107 PrvaPrva ... 4567891011121858 ... PoslednjaPoslednja
      Prikazani rezultati od 106 do 120 od ukupno 1601

Tema: Ko sta ima od HI-FI komponenti?!

Member Avatar korisnika Aponen
        Na forumu od
        Dec 2001
        Poruka
        757
      2. Moja mašina
        • CPU: AMD 3000+ Venice + CoolerMaster Hyper6
        • MoBo: DFI NF4 Ultra-D
        • RAM: 2x512 Geil PC4000 Ultra 1,5-2-2-5
        • VGA: Club3D 6600GT + Samsung SM713N
        • Case: CoolerMaster Cavalier+450W PS
      3. Tako vas volim, kada popijete bensedin!

Member Avatar korisnika Delija
        Na forumu od
        Jan 2002
        Poruka
        7.215
      5. Moja mašina
        • CPU: Intel i5-8400 | LC-CC-120
        • MoBo: ASRock Z370 Pro4
        • RAM: DDR4 2x8GB 3000MHz Patriot Viper 4
        • VGA: MSI GeForce GTX 1060 3GT OC
        • MON: Hewlett Packard 27es
        • HDD: SSD Samsung EVO 850 500Gb | WD Red 8Tb | 2x Samsung 2Tb | WD My Book 8 Tb | WD Elements 3Tb...
        • OPT: LG GH24NSD1
        • Case: Cooler MasterCase Pro 6 | Seasonic M12II-520 EVO | APC CS 650 + CS 500
        • SND: Anthem MRX 720 | Parasound Halo A21 | Dynaudio Contour 60, Excite X28, Emit M20 | 2x SVS SB16-Ultra
        • LAP: Lenovo T460
        • TV: LG OLED65C7V
        • INET: Kablovska
        • Ostalo: Logitech MX5500 Revolution
      6. Upravo sam se vratio od Nebojse (PantaNS) i jedini komentar koji mi pada na pamet je:

NE MOGU DA VERUJEM KAKO TO CUDO ZVUCI !!!

p.s. Ljudi, verujte mi, ovako nesto u zivotu niste culi !!!
        Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...

Member
        Na forumu od
        May 2004
        Poruka
        90
        Citat Citiram korisnika: Delija

p.s. Ljudi, verujte mi, ovako nesto u zivotu niste culi !!!
        Kako ko.
        Idi slusaj Infinity IRS beta, ili Stage Accompany sa 4 petnaje i kvaziribon u horni od 1k nadalje. Mikrodinamika(strasno bitna stavka, koja se NE MOZE ispostovati sa klasicnim drajverima u horni) je neuporedivo bolja, kao i detaljnost, boja, opseg.....
        O zvuku na tihom slusanju, necu ni da kucam.
        Stage Accompany na FM Acoustics amplifikaciji.....c c c c.....
        Svi ti razaracki sistemi 'vataju na snagu, ali kad te prodje primarno odusevljenje tim faktorom, brzo shvatas da i medju njima postoje kvalitativne razlike koje su jednako velike kao u bilo kojoj drugoj klasi velicine. Treba samo cuti nekoliko velikih sistema, i ne oprastati im neke stvari samo zato sto su veliki i glasni. Ja sam, takodje, fan "velikog" zvuka, ali samo napominjem da postoje daleko bolja resenja za veliki zvuk od tog koje si slusao. To je fakat.
        @Aponen & Aca
        Sta to sija na forumu plavom,
        jal' je Tranex, jal' su Bensedini,
        Nit je Tranex, nit su Bensedini,
        vec je ostra sablja Ace Moda
        Menjao acaribon : 24.06.2004. u 23:48

Na forumu od
        Jan 2002
        Poruka
        7.215
      9. Moja mašina
        • HDD: SSD Samsung EVO 850 500Gb | WD Red 8Tb | 2x Samsung 2Tb | WD My Book 8 Tb | WD Elements 3Tb...
        • SND: Anthem MRX 720 | Parasound Halo A21 | Dynaudio Contour 60, Excite X28, Emit M20 | 2x SVS SB16-Ultra
      10. Verujem da su zvucnici koje pominjes extra dobri, ali jednostavno pitanje, kako mozes da kazes da je nesto bolje od necega, ako si preslusao samo jednu stranu "price"?
        Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...

Vladd
        Guest
        Sistemi mocno izgledaju. Sigurno jako dobro zvuce.
        Mada mi je kod Nebojse zapao za oko onaj radio na polici...pa ako bi bio voljan da ga prodaje...

Member
        Na forumu od
        May 2004
        Poruka
        90
        A gde sam ja rekao da nisam slusao JBL studio monitore sa tim 15" "guza" hornom sto sa, sto bez tog bulit visokotonca?!? Tih sprava ima, originalnih, u Radio Beogradu, i u Hilandarskoj, i na Kosutnjaku. Neke sam i servisirao. Ima ta dva bulita na prodaju, ako te zanima, samo reeeeeci! JBL u svakom svom obliku, je jako poznat na ovim prostorima, nisi prvi koji ih je video. Slusao sam i njihove HI-FI verzije, 15" i jedna velika, asimetricna horna, dvosistem. Eeee, deco, deco...

Member
        Na forumu od
        May 2004
        Poruka
        90
        .....Far-field studio monitoring, je stariji od HI-FI-ja, i neke stvari se tu jako dobro znaju. Osim nekih egzibicija nepoznatih mladjih firmi, najbolji zvuk u tom svetu nije ni Tannoy, ni JBL, ni Genelec, ni Yamaha (NS-100, je odlican), nego Klein-Hummel. Vrebam da cujem (cim se pojavi kod nekoga) novi O 500 C. Nije mnogo veliki, ali na nevidjeno bih ga uzeo (da mi treba i da imam lovu) pre nego bilo koji zvucnik od gorepomenutih firmi, bilo koji model, ako ti je zelja da pricam o necemu sto nisam slusao. I smeo bih da se upustim u obrazlozenje takve tvrdnje, ali ne na forumu, jer ovde i kad obrazlozis, niko ne primecuje, pa posto ne razume obrazlozenje(cast izuzetcima), pricas bljuvotine.

Vladd
        Guest
        Ja sam JBL uvek smatrao za zvucnike za razglas, spoljna ozvucenja...
        A kad spomenes studijske monitore, to je kao kad u diskusiju izmedju Yuga i Golfa, nabacis pricu o mozda ne Ferariju, ali neki Evo6 ili Impreza...takva je razlika. Nekada su kostali da se smejes.

Na forumu od
        Jan 2002
        Poruka
        7.215
      16. Moja mašina
      17. Uopste mi nije jasno sta pokusavate da postignete time sto pljujete po necemu sto uopste niste ni culi! Prestanite da pretpostavljate! Kladim se da bi vam Nebojsa izasao u susret i pustio vas da se i sami uverite u kvalitet njegovog sistema, a mozda se plasite za svoj ego, kada uvidite koliko niste u pravu! Cemu tolika sujeta?

Ja sam srecan sto sam uopste cuo doticni sistem, a jos srecniji sam sto i kod nas ima entuzijasta koji su na tom nivou "uneseni" u tematiku. Razume se da tako nesto kosta, ali gomila ljudi ima para za bacanje i ne zna da ih upotrebi na pravi nacin, pa treba posebno ceniti one koji "imaju nos" za prave stvari.

Member
        Na forumu od
        May 2004
        Poruka
        90
        Ama, sta si i ti sada, bre, zapeo?
        Citas li ti ove postove odozgo?!?!?
        Cuo sam sve te zvucnike koji su u tim kutijama, samo u fabrickim kutijama. Radio sam i jednom merenje skretnice za slican trosistem, pa znam sta je to. To su zvucnicke komponente koje se ne mogu apgrejdovati, pa pitam, zasto mislis da kod Nebojse te komponente rade bolje? I da li zaista mislis da treba da idem opet da se masiram tim JBL-ima. Stolarska dostignuca me ne interesuju, a ni koji su kablovi unutra. Ja pricam o sustini stvari.
        Daleko od toga da je to los zvuk, ali ja sve vreme pricam o APSOLUTNOM kriterijumu. To je kao kada bih rekao da je Jaguarova F1 losa jer je Ferrarijeva F1 delje. E pa nije losa, jer spada u 20-ak najbrzih automobila danasnjice,i rezultati su joj samo 4-5% losiji, ali gledajuci apsolutni kriterijum, Shumacher moze reci da je losa jer je ovaj, ko sto rekoh, delje. Meni bi svaka bila ista kad bi u seo u to cudo, ali ne bih popljuvao Sumija, ako kaze da ne valja. O takvim stvarima pricam. Ne napreduje se u bilo cemu cime se ljudi bave, ako se na stvar ne gleda sa apsolutnog kriterijuma.
        E, mislim, vise.....
        Koliko puta moram da pricam da nije u pitanju sujeta, nego strucno gledanje na stvari? Malo da pojasnim.

Pogledaj ovaj sajt: www.getmad.us

To sto tu ima je totalna avangarda, i neuporedivo je sa ovim o cemu ovde gubim vreme kucajuci *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*stine.
        To radi 5 puta bolje od tog JBL-a, i ja sam ucestvovao u razvoju tih drajvera. Njihov tvorac, moj dobar prijatelj i ucitelj zanata, je radio i neke druge stvari. Ako si cuo za Bohlender-Grabener, pitaj me cija je licenca. Ima on i jednu nagradu sa sajma High-Enda u Las Vegasu, i jako mi je drago da sam uspeo da ga u necemu prevazidjem, a i njemu je.
        Posto neke stvari na ovom svetu zna samo on, a ja ribone poznajem kao retko ko, a malo bolje od njega, njegova firma je resila da saradjujemo, pa ce mozda za godinu dana, izaci zajednicki projekat High-end kucnog zvucnika, sa izvesnim brojem tih elemenata, i mojim dvometarskim High-Tech ribonima pravljenim u Srbiji, i ugradjivanim u te zvucnike pod mojim imenom ( RAAL loudspeakers).
        Potpisali smo Non Disclosure Agreement, razvoj je u toku, stvar se kuva i kad se skuva, ispatentiracemo sve to i dogovoricemo se oko love, zivi bili , pa videli i daj Boze da uspe. Ja uopste necu da navodim na kom ce to nivou kvaliteta biti, da ne bi ispalo da me mori nekakva sujeta. Valjda je sada napokon jasno da moze biti i da znam o cemu pricam.
        Ovo sto sam postovao sada, nije mi u maniru, i dugo sam razmisljao da li da to uradim, ali posto je u ovoj zemlji cena uspeha, sta si kome prodao, (btw, sada radim zajednicki razvoj, sto je malo vise od prodaje, i imam uvid u pre-patented research druge strane u ugovoru), a ne sta ko zna, morao da se i ja pohvalim. Nadam se da ces prestati da me napadas ako nesto napisem(i druge isto zamoljavam lepo), a da pre toga nisi procitao obrazlozenje. Ako ti obrazlozenje, mozda i ne bude jasno, to ne znaci da nije ispravno, pa bolje da pitas za pojasnjenje, a ne da mi pricas o sujeti i egu, a da mi neki drugi dele savete kako se, toboze, mojim pristupom ne uspeva na svetskom trzistu. Ja ne prodajem crvljive orahe, pa da ima veze da li se smeskam i lazem, ili otvoreno pricam sta mislim.

A sada cu biti malo sujetan i maliciozan, ali si sam to trazio, pa kazem:
        Neko ima nos za prave stvari, a neko mozak i usi pored njega
        Pozdrav!

Na forumu od
        Dec 2001
        Poruka
        757
      20. Moja mašina
      21. Alooo ljudi BENSEDINI !!!

Na forumu od
        Dec 2001
        Poruka
        757
      23. Moja mašina
      24. Steta sto nema vise onih okupljanja u Pinkiju, od pre koju godinu! Jedan takav skup bi bio dovoljan da pokazete na delu o cemu pricate.

A da je cela ta prica o Hi-Fi i High-Endu (narocito o ovom drugom) veliki vasar tastine, to niko ne moze da porekne!!!
        Menjao Aponen : 25.06.2004. u 07:11

VIP member Avatar korisnika notax
        Na forumu od
        Jul 2000
        Poruka
        3.705
        Citat Citiram korisnika: Aponen
        Steta sto nema vise onih okupljanja u Pinkiju, od pre koju godinu! Jedan takav skup bi bio dovoljan da pokazete na delu o cemu pricate.

A da je cela ta prica o Hi-Fi i High-Endu (narocito o ovom drugom) veliki vasar tastine, to niko ne moze da porekne!!!
        Jedino što je taj prostor u Pinkiju smrt popa Mila Jovovića. Šta taj prostor može da napravi zvučnicima nije normalno. Ali, se ne zna kojima šta. Nekima ovo, a nekima ono.
        Ja sam se prilično dobro proveo sa svojim zvučnicima na prezentaciji.
        -------------------------------------------------

Šta se babi htilo, to se babi snilo.

Vladd
        Guest
        Citat Citiram korisnika: Aponen
        To je jedini High-End koji nema End, valjda je previsoko .

Member Avatar korisnika Bokaco
        Na forumu od
        Oct 2003
        Poruka
        1.648
      28. Moja mašina
        • CPU: INTEL i3 2100 + Titan Fenrir Evo passive mode
        • MoBo: MSI B75MA-E33
        • RAM: 2x4gb Exceleram Black Sark 1600cl9
        • VGA: Gainward GTX460 GS
        • MON: Dell P2414HM
        • HDD: SSD Silicon Power 120GB + TOSHIBA DT01ACA100 1TB + WD Green 1TB + WD Blue 500GB
        • OPT: Pioneer 216d
        • Case: Xigmatek Midgard window edition + LC 6600GP2 v2.3
        • SND: Creative T580 & Integrale
        • TV: Samsung Plazma PS42C450 + Sony/Elac/Heco HI-FI
        • Ostalo: HP5100 + C Lide25 + Sharkoon USB3, A4 x-748k + g800u/mp + PS3 Eye + Nickon L16 + Sansa E220/Clip+
      29. Ajoj, ljudi, pa sta se bre to desava ovde?
        Ko me je terao da trazim da pokazete glupe slike, sad vidim da je tu bilo dosta prepirki.
        Ajde, kome ne pomazu bensedini, neka iscepa koji kubik drva, to je za smirenje, ma naj!

Verujem da ta cuda od sistema kostaju koliko kazete, ali moj zdrav razum ne bi dozvolio preko 2000 evra nista, ma kakav taj sistem bio!
        Ja nemam sta da se ovde mesam, ali ne verujem da zvuk vredi svaki dati dinar.
        To je samo moje misljenje, ne morate ga komentarisati.

I da, ljudi, ovo nije mesto za prepucavanje, ajte malo spustite loptu.
        Bokaco has been granted superuser permission

Strana 8 od 107 PrvaPrva ... 4567891011121858 ... PoslednjaPoslednja

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •