»RSS Benchmark sajt

Strana 5 od 107 PrvaPrva 1234567891555105 ... PoslednjaPoslednja
      Prikazani rezultati od 61 do 75 od ukupno 1601

Tema: Ko sta ima od HI-FI komponenti?!

Member
        Na forumu od
        Jun 2003
        Poruka
        318
      2. Moja mašina
        • CPU: C2D E4300 @3.0Ghz, TT Sonic Tower+Fan
        • MoBo: Gigabyte GA-965P-DS3 (rev. 3.3)
        • RAM: 3x1GB Transcend 800Mhz DDR2
        • VGA: MSI RX 460 OC 4GB
        • MON: ASUS VW222S
        • HDD: Hitachi Deskstar 5K3000 2 TB, 32MB Cache
        • OPT: LG DVD...
        • Case: Thermaltake V5, Chieftec CTB-650S PSU
        • SND: Realtec "HD" integrusa, Altec Lansing 621
        • INET: DSL
      3. Citat Citiram korisnika: pantaNS
        Moj je naravno prvi sistem,
        a ovi drugi pripadaju Karan Acoustics-u.

poz,
        Nebojsa

Cao Nebojsa,
        tako sam i mislio. Samo sam hteo da vidim da ti nisi g. Karan glavom i bradom!
        Bio sam kod njega u salonu (odakle su i one druge slike).
        Pozdrav i tebi!

Member
        Na forumu od
        Jun 2003
        Poruka
        318
      5. Moja mašina
      6. Pa, taj Scanspeak-ov Ring Radiator je definitivno jedan od najboljih visokotonaca danas (a verovatno i sutra ). To kazu cak i poneki koji imaju elektrostate od 15000 dolara...

Member
        Na forumu od
        Jun 2003
        Poruka
        318
      8. Moja mašina
      9. Uopsteno mislim da nije lepo o konkurenciji u bransi govoriti lose jer time takvi diskredituju sami sebe. To je ono sto se zove "sam sebi anti-reklama"...
        Takodje mislim da firma Karan moze samo da sluzi kao primer i uzor kako treba raditi da bi bio na svetskom nivou.
        Sto se tice zvuka proizvodi Karan Acoustics-a nisu, sto bi rekli, "my cup of tea", niti posedujem i jedan njegov uredjaj. No, njegovi proizvodi su jedini iz nase zemlje svetski poznati i priznati i bar u tom pogledu BEZ konkurencije kod nas. Svi ostali su daaaaleko iza (mada poneke veoma cenim!).
        Pogotovo g. Karanu "puca prsluk" sta poneki od nas misle o njegovom radu (najlakse je kritikovati tudj uspeh). Cak nas i ne smatra (na nasu zalost opravdano) trzistem za svoje uredjaje. Coveka koji fura svoj fazon treba postovati.
        Inace, g. Karan je skroz O.K. cova.
        Pozdrav!

Vladd
        Guest
        Citat Citiram korisnika: vidard
        Eto da prokomentarisem malo...
        Ta cena od, recimo, 10000$ nije ono sto proizvodjac dobija. Podelis cenu u radnji sa faktorom 3 i dobijes pribliznu cenu uredjaja. Ostalo sto placamo su transport, marze, zarada prodavca i jos ponesto. To ti je u glavnom pravilo sa robom na trzistu.
        Pozdrav!
        Znaci bolje biti spediter nego konstruktor .

Member
        Na forumu od
        Jun 2003
        Poruka
        318
      12. Moja mašina
      13. Sa trgovacke strane - DA!

Member
        Na forumu od
        May 2004
        Poruka
        90
        @all
        A lepo sam planirao da cutim, ali me Vidard povukao za jezik. Mislim, meni je samo glupo da ne ispadnem neki zlonamerni pljuvac ovde, ali nije bitno, ko zna nesto o materiji, shvatice. Za sve sto drobim imam argumente, a iznosim ih u cilju opsteg napretka znanja na ovom forumu, a mozda i nekih sto prave neke stvari. Prvo, na toj slici nije Scan Speakov ring, nego Vifin koji se prodaje u USA i kosta 75$ u partsexpress-u, isti je k'o SS, samo je od plastike i nema zadnju komoru (nebitno). Ako je SS, onda je trebao da ide srebrni da odagna sumnju. Drugo, on je (i Vifa i SS)dobar u kategoriji malih kalotnih vriskotonaca i nema sta da trazi u nekoj ozbiljnijoj kategoriji, jer mu je povrsina suvise mala da bi mogao da odradi neke ozbiljnije pritiske, a ni sama navedena kategorija nije bog-zna-sta. Ako gledamo visokotonce uopste, razlika izmedju jonofonskih vis. i true ribona, u poredjenju sa drugima je takva da je jon. prvi , true ribbon drugi, a onda ide 10 praznih mesta pa sve ostalo ukljucujuci i elektrostatike i kvazi ribone i tog SS. Stvar je principijelne prirode i tacka. Flopi disk radi na odredjeni nacin i mozes da ga unapredjujes koliko hoces, ali nikada nece postati hard disk, o takvim relacijama pricam. Ribon ubrzava sa 100W-nim tranzijentom oko 15000 m/s2 (15 km u sec), dok su kalotasi 10-15 puta sporiji a statici i vise. Ovaj mali narocito nije pogodan za uklapanje sa 6,5" midbasom te vrste SS-ova koja je u toj kutiji, jer ta membrana radi samo do 2k kako treba, i silovati taj tvitercic toliko nisko, moze da prodje za neke lampe, ali sa tim kW-ima moze samo da izoblicava. Ako je pak, odsecen na pravom mestu, ta kutija ima rupu u midrange-u kao posledicu, ako je mid odsecen gde treba. Ako nije, ili je mid sa 6 dB/oct. onda se dere u midu jer ta membrana "pijucce". Ima druga vrsta SS midbasa od 6,5" (18-nesto-GOO), koja moze da radi sa njim jer svira jako visoko, ali kosta 250€ komad, i ta komb. ide u Sonuse, tj. ako ne znas bolje da iskopiras nego da izmisljas. Ne prave se zvucnici tako sto se nakupujes dobrih komponenti, nego tako sto biras da li su dobre jedna prema drugoj.
        Elektrostatici nisu nikada bili reper za visoke nego za sredjnje freq. i ne cudi me da ljudi primecuju da je malisa bolji od njih (i ne samo on, ali lakse im je da priznaju posto je ovaj skup), jer su svi statici seno-slama, samo dosoljavaju u visokima, bez realne brzine i dinamike (cuj, dinamika na staticima, HA). Verovatno ne pamtite rane 70-te kada je glavna stvar bila nabosti Decca Kelly ribon na Quad-ove. Ne pamtim ni ja, vuk'o sam sserpe u pesku, ali sam ljudima upgradeovao te Decce da se sete mladosti, pa znam, a naslusao sam se i raznih statika, i sve je to prevara svoje vrste, ali se sa ribonom lakse trpi. Elem, mozda je dobar za danas, kada je sve naopako, ali juce je bilo mnogo boljih (i bice ih, da smo mi zzivi i zdravi).

Member
        Na forumu od
        Jun 2003
        Poruka
        318
      16. Moja mašina
      17. Da ne bude zabune: nisam spominjao nikakav "visokotonac na slici" vec SCAN SPEAK-ov Ring Radiator. I mislim da je potpuno neseriozno porediti VIFA-ino cedo i Scan Speak-ov RR.

"...sve je to prevara svoje vrste..."

Pozdrav!

Member
        Na forumu od
        May 2004
        Poruka
        90
        @vidard
        To je antireklama za tebe, za nekog drugog je nesto sto otvara occi. Meni je samo muka od "sklapadzija" za koje mi neko prica bajke, i pravo da ti kazem, nisam ponosan sto je to izaslo u inostranstvo, ako je tebi na cast, meni nije.
        Kada cemo vec jednom da kritiku proizvoda izbacimo iz licnog konteksta. Ako kritikujem nesto, to ni izdaleka ne znaci da mi je krivo(svasta), nego da po mom misljenju proizvod nije to sto je uz upliv ljudi iz struke, mogao da bude. Ti sad vidi ko je tu sujetan, kad se upusta u nesto sto ne poznaje kako treba, a nece da pita nikoga ko to zna. Vidis da na sajmu ne umeju ni da daju odgovor o najosnovnijim odlikama kutije, a ti mi pricas o nekom svetskom nivou. Nemoj, bre, da se divimo gomilama ulozenih(bacenih) para u neke firme koje jos nisu izasle iz minusa. Nije sve u tome.

Member
        Na forumu od
        Jun 2003
        Poruka
        318
      20. Moja mašina
      21. Pozdrav acaribon,
        Koliko vidim obracas mi se vec drugi put.
        Shvati me kako hoces ali trebalo bi da sebi postavis pitanje: odakle ti ideja da si TI taj koji treba (i moze?) da procenjuje ko sta i koliko poznaje?????

Nadam se da ce se nasa konverzacija zavrsiti na ovome.
        Pozdravljam te i zelim da postignes bar priblizan uspeh kao npr. Karan sto ti po mom misljenju ako ne promenis nacin razmisljanja nikako nece uspeti.
        Pozdrav i srecno!

Member
        Na forumu od
        May 2004
        Poruka
        90
        Zasto, kad su isti. Skini datasheetove. Osim toga, kako bi ti mogao znati sta je seriozno a sta ne? Tebi sad nesto znaci sto se neka sprava zove ovako ili onako, a o njoj ne znas nista osim reklama iz casopisa. Ti mislis da si video SS, ali si video Vifu. Fabrika je ionako ista, i sve drugo. I ja da sam na njegovom mestu uzeo bih taj jeftiniji, ne bi bacao pare na onaj koji su brandovali SS. To je da lovanima uzmu pare na finiss i brandname, k'o tommy hilfiger. Ti sad, ako si seriozan, kupi SS, izvini sto sam ti rek'o sta je sta, nisam hteo da stojim izmedju tebe i omiljenih ti brendova. Mozda ce neko drugi smatrati ovu inf. korisnom. Mislim, mi, neozbiljni na ovom forumu.

VIP member Avatar korisnika notax
        Na forumu od
        Jul 2000
        Poruka
        3.705
        Citat Citiram korisnika: vidard
        Uopsteno mislim da nije lepo o konkurenciji u bransi govoriti lose jer time takvi diskredituju sami sebe. To je ono sto se zove "sam sebi anti-reklama"...
        Takodje mislim da firma Karan moze samo da sluzi kao primer i uzor kako treba raditi da bi bio na svetskom nivou.
        Sto se tice zvuka proizvodi Karan Acoustics-a nisu, sto bi rekli, "my cup of tea", niti posedujem i jedan njegov uredjaj. No, njegovi proizvodi su jedini iz nase zemlje svetski poznati i priznati i bar u tom pogledu BEZ konkurencije kod nas. Svi ostali su daaaaleko iza (mada poneke veoma cenim!).
        Pogotovo g. Karanu "puca prsluk" sta poneki od nas misle o njegovom radu (najlakse je kritikovati tudj uspeh). Cak nas i ne smatra (na nasu zalost opravdano) trzistem za svoje uredjaje. Coveka koji fura svoj fazon treba postovati.
        Inace, g. Karan je skroz O.K. cova.
        Pozdrav!
        Nadam se da se ovaj post ne odnosi na mene. Aca je kritikovao generalno. Ja sam kritikovao samo jedan konkretan par zvučnika, za koji sam skoro siguran da i nije u zvaničnom programu za prodaju i koji sam čuo na sajmu. Delovao je smandrljano. To što pomalo radim zvučnike, nema veze sa tom kritikom. Kao što se vidi iz posta, za drugi par, sa sličnim jedinicama sam rekao da su odlično uradjeni, a bili sa na istom Audio sajmu u Hayatt-u.
        Inače za ostatak tvog posta koji se tiče firme i samog Karana se potpuno slažem. Mislim na generalni stav, naročito oko domaćih proizvoda. Ne bih imao ništa protiv da za gosn. Karana radim projekte za modele zvučnika.

Pozdrav!
        -------------------------------------------------

Šta se babi htilo, to se babi snilo.

Member
        Na forumu od
        Jun 2003
        Poruka
        318
      25. Moja mašina
      26. Cao notax,
        naravno da se nije odnosilo na tebe!
        Veliki pozdrav!

Member
        Na forumu od
        Jun 2003
        Poruka
        318
      28. Moja mašina
      29. Visokotonac sa slike u dvosistemskoj kutiji - link:

http://www.d-s-t.com/vifa/data/xt25tg30-04a.htm

Visokotonac (Scan Speak Ring Radiator) iz podne kutije - link:

http://www.d-s-t.com.au/Ventura/R2904-700000.htm

Pa pogledajte koliko (ni)su slicni!
        Menjao vidard : 20.06.2004. u 16:30

Member
        Na forumu od
        May 2004
        Poruka
        90
        Obratiti paznju na freq. odzive jednog i drugog, ali drugi grafik mora biti sa http://www.d-s-t.com/scs/data/r2904_700000c.htm
        Obratiti paznju na razdel vertikalne ose.
        Zakljucak:
        Impedansa ista, odziv od 2k do 20k u okviru +/- 0.75 dB (to sigurno ne bi cuo, jer karakteristika nema opste tokove ili siroke grbe, vec "testericu" i kod jednog i kod drugog), kretni sistemi identicni, samo atenuiras SS i dobijes Vifu. Normalno da se cuje razlika kad prikljucujete jedan pa drugi a SS se 4 dB vise dere, i onda "uuuu, koja razlika!!!" Razlika je u glasnoci i ni u cemu drugom. Ne u kvalitetu ili brzini ili opsegu. A ako nekome trebaju ta 4 dB, za razliku u ceni imao bi biamping sa cevkama za visoke i akt. skr.
        Sto me teras da obrazlazem kad sam odma' rekao da su isti. Da sam Karan ti bi rekao bi "ala on sve zna!" Drugi put on neka ti objasnjava, ako zna. Necu ni da nacinjem temu zasto su onda pravili dva razlicita, onda bi postao i neprijatelj prijateljske nam Danske, i DST-a , gde bi Ejvindu Skaningu odmah priskocilo u pomoc jedno 50 ljudi sa foruma da mi soli pamet oko ociglednih stvari.

VIP member Avatar korisnika notax
        Na forumu od
        Jul 2000
        Poruka
        3.705
        Taj Vifa visoki je mnoogo dobar za pare. Nisam ga slušao, ali ako se nalazi u Clone Krell LAT-2 projektu zajedno sa Scan-speak 18W/8531G00, onda je sigurno grom za pare, a pare su SAMO 60 Evra za komad.
        Menjao notax : 20.06.2004. u 17:31
        -------------------------------------------------

Šta se babi htilo, to se babi snilo.

Strana 5 od 107 PrvaPrva 1234567891555105 ... PoslednjaPoslednja

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •