Šta je novo?

Ko sta ima od Hi-Fi komponenti?!

Од како сам имао на кратко Audio Linear TD 4001 грамофон, одвикао сам се од ручних. Мора да буде бар полуаутоматски па овај 1210 не би дошао у обзир. ;) Мада сам се одвикао и од грамофона.
 
Malo je falilo da ode kod mene :) (HiFi forum)
Otisao je kod drugog forumasa :)


Bi ja Marantza od 500 evra, Technics 1210 i stosta toga, ali nema se para :D Barem ne sada, ali bice ih za koju godinu nadam se :)
Slazem se da ovaj SU-7700K zvuci lose. SU-V505 i SU-V303 koje takodje imam zvuce dosta bolje, ali nisu ni oni nesto specijalno. Ali s obzirom da su placeni 20 evra necu da se zalim..

Ma polako. Kad se i koliko moze. Samo sam hteo da ti kazem da se ne "lepis" za Technics, iako stvarno lepo izgleda sa tim VU metrima. Ima mnogo boljih vintage varijanti iz slicne klase. Doduse, ipak mora bar koji evro vise da se plati.

I nemoj biti bas toliko iskljuciv za nove sprave - ima finih za pristojne cifre.
 
Poslednja izmena:
Otisao je kod drugog forumasa :)




Ma polako. Kad se i koliko moze. Samo sam hteo da ti kazem da se ne "lepis" za Technics, iako stvarno lepo izgleda sa tim VU metrima. Ima mnogo boljih vintage varijanti iz slicne klase. Doduse, ipak mora bar koji evro vise da se plati.

I nemoj biti bas toliko iskljuciv za nove sprave - ima finih za pristojne cifre.

Ma znam i ja za druge marke, ali jednostavno nemam para za njih. Ono sto zaradim ode ili za kompjuter ili za fakultet i obaveze. Verujem da ima, mozda i boljih, ali ja jednostavno vise volim da vidim grdosiju staru 40 godina od 20+KG nego nesto maleno novog dizajna sto jedva ima 5KG :D A sto gore neko pomenu, volim da sredjujem te stare uredjaje :)
 
ja sam sasvim kontra - ne vidim sto bi se akao sa 'vintidz' trandzom od 20 kila koji susti,klikce,zuji da bi mi izbacio jednom u metar dana gust miks da ne zabrljavi sa dnom i vrlo verovatno kroz koji mesec morao da ga nosim tamo nekom peri,ziki,lazi miki iz male mostanice da me odere kao vola u kupusu za servis.volim i ja osamdesete ali da povremeno vidim,ne da me kosta vremena,prostora,zivaca i para.

iskreno jedva cekam da se kinezi jos malo izbirikaju i potpuno provale trziste da moze ozbiljniji digitalac da se dobije skoro budzasto.
 
Sa svim se slazem. Cak i priznajem da nisam slusao nista novo sto kosta preko 1000 evra, ali uredjaji ispod 1000 evra su za smece. Jednostavno moj Technics od 40 evra bolje svira.

Koje si to novo pojačalo od 700-800-900€ slušao, a da je za smeće?!? :trust:

Da ima skupih novih smeće uređaja, niko ne spori. Na primer. :d

Ali u klasi do 1k€, ima ih i vrlo pristojnih.
 
Poslednja izmena:
ja sam sasvim kontra - ne vidim sto bi se akao sa 'vintidz' trandzom od 20 kila koji susti,klikce,zuji da bi mi izbacio jednom u metar dana gust miks da ne zabrljavi sa dnom i vrlo verovatno kroz koji mesec morao da ga nosim tamo nekom peri,ziki,lazi miki iz male mostanice da me odere kao vola u kupusu za servis.volim i ja osamdesete ali da povremeno vidim,ne da me kosta vremena,prostora,zivaca i para.

iskreno jedva cekam da se kinezi jos malo izbirikaju i potpuno provale trziste da moze ozbiljniji digitalac da se dobije skoro budzasto.

Imamo totalno razlicito misljenje.. Ja ne vidim ko ce ti popraviti neko novo pojacala kada crkne, a da ne kosta boga oca. Stara pojacala se jako lako popravljaju jer nema cipova, postoje seme, a delova ima na tone. Ako se staro detaljno remontuje iima da svira jos 30 godina bez greske. Zato ih i volim. Ali sto je neko rekao o ukusima ne vredi raspravljati, ti definitivno volis novo, a ja staro :)

Koje si to novo pojačalo od 700-800-900€ slušao, a da je za smeće?!? :trust:

Da ima skupih novih smeće uređaja, niko ne spori. Na primer. :d

Ali u klasi do 1k€, ima ih i vrlo pristojnih.

Kod druga koji je DJ slusao sam neko pojacala u kombinaciji sa nekim 5-way zvucnim kutijama. I to je zvucala ocajno. Jeste bass tukao i sve se treslo ali je generalno zvuk bio supalj i nikakav.. Mada ni muzika mu nista bolja nije :D
 
Poslednja izmena:
neko pojacalo sa nekim kutijama, nivo diskusije na ovom topiku svakim danom u svakom pogledu sve vise napreduje...
 
Sta da kazem kada ne znam sta je imao. Znam samo kako se hvalio kako je za sve dao 1500 evra i kako to razbija. A ja sam ostao razocaran.
 
Kad ste već kod novo/staro, ima li neko iskustva sa Cambridge audio class XD pojačalima? Na primer, Azur 851A ili sličnim?

Slusao sam Dali u kombinaciji sa Cambridge integralcem, to je zvucalo prilicno mrsavo za moj ukus. Ogradjujem se, mozda je bio los model, ali ne bije ga bas nesto dobar glas.
@MasterChief, imas more novih pojacala koja se izradjuju bez tih chipova koje pominjes, lampasi ili ostali, visoka klasa. DAC-ovi su chipovani.
Ostao sam duzan sliku od Creek-a: http://www.hifishock.org/galleries/electronics/creek/integrated-amplifier/cas-4040-1-creek.JPG

Ponosni sam vlasnik, pogotovo sto sam je prvi vlasnik bio Englez, jako lepo svira, neko je pomenuo da stara vintage pojacala izgledaju veliko, obzirom na svoje godiste, ovo je spakovano u neverovatno malecko kuciste.
 
Novo/staro. Prvi risiver mi je bio EI Nis HSR48, sa EI Nis zvucnicima koji su dolazili u paketu snjim. Prvi ozbiljan gramofon uz taj risiver je bio Tandberg TT5000, belt drive. I imao sam gomilu ploca. Kad se pojavio CD kao medium bio sam odusevljen jer sam mogao da slusam omiljene bendove bez pucketanja ploce koje nose oziljke sa raznih zurki. Imao sam u vlasnistvu razne modele cd-a Sony, Teac, Technics, Philips... Jes da je zvuk bio malo vise digitalan jer tadasnji d/a konvertori u nizim klasama nisu bili bas vrhunski al bar ne pucketa ko LP. Pojacala je bilo raznih Technics, Pioneer, Sansui, Teac, Harman Kardon... Onda dodje era suround koja brzinom svetlosti predje u 5.1 pa 7.1 I to sam ispratio sa nekoliko AV Yamaha i Onkyo risivera i sobom punom zvucnika sa obaveznim subwoferom. Slusao sam muziku sa dvd-a, DTS CD-a al nije to bilo ko nekad topli analogni zvuk sa pucketave LP ploce. Uzmem ponovo gramofon, iskopam ploce i uzmem staro pojacalo, na koje zakacim poseban par Jamo zvucnika. Povezao sam sbb risiver na starudiju, komp i gramofon. Muziku slusam iskljucivo preko njega stereo. AV onkyo sa svojih 5.1 palim samo za filmove koje gledam preko sony BD playera. Tako sam resio tu dilemu novo/staro. Koristim oba, svaki ima svoju namenu. Primecujem da vecina novih modela AV risivera u srednjoj i visim klasama uz sve atmos i DtX opcije vraca stari dobri phono input sa sve pretpojacalom i srafcicem za masu [emoji3] vracaju se i ploce u sve vecem broju al su skupe ko CD ji kad su se pojavili i kostali po 50 maraka. Mislim na orginale ne ono sto su posle stancali bugari i ostali pirati. Tako da moj savet za omladince je: nadjite dobro ocuvano pojacalo ili risiver od 50-90 evra snage oko 60 vati na 8 oma, ne treba nista jace i za pocetak povezite postojeci cd koji vec imate na njega (ne mp3) i par zvucnika koje vec imate, verujem da cete biti prijatno iznenadjeni. Posle mozete da trazite i gramofon [emoji3] Ima i njih da se kupe novi i Lenco, Thorens, Pro-ject...
P.S. evo kako je izgledala moja prva gramofonska ljubav TT5000
1acf519804844a5cce67279cdc135ba6.jpg
 
Poslednja izmena:
neko pojacalo sa nekim kutijama, nivo diskusije na ovom topiku svakim danom u svakom pogledu sve vise napreduje...

Kod druga koji je DJ slusao sam neko pojacala u kombinaciji sa nekim 5-way zvucnim kutijama. I to je zvucala ocajno. Jeste bass tukao i sve se treslo ali je generalno zvuk bio supalj i nikakav.. Mada ni muzika mu nista bolja nije :D

Po svemu napisanom, izgleda da je on stvarno slusao ovako nesto...

bd3b4d51c6f883dc55771b42a86df770


Ili mozda ipak...

67b2a88bb94ff3ecca7e43e536d7d677-orig.jpg


:d
 
Poslednja izmena:
Imamo totalno razlicito misljenje.. Ja ne vidim ko ce ti popraviti neko novo pojacala kada crkne, a da ne kosta boga oca. Stara pojacala se jako lako popravljaju jer nema cipova, postoje seme, a delova ima na tone. Ako se staro detaljno remontuje iima da svira jos 30 godina bez greske. Zato ih i volim. Ali sto je neko rekao o ukusima ne vredi raspravljati, ti definitivno volis novo, a ja staro :)

gresis,meni je svejedno koliko je staro pa cak i jel' sundjer unutra dok je tacno i relativno izdrzljivije.a,bar po mom iskustvu,kod nas svi majstori previse gledaju history channel a premalo zive u realnosti pa su im cene ne samo za nase prilike surealne (ovo vazi za skoro sve generalno).
 
po mom iskustvu,kod nas svi majstori previse gledaju history channel a premalo zive u realnosti pa su im cene ne samo za nase prilike surealne (ovo vazi za skoro sve generalno).


Da sigutno može da ti odkloni problem, pa "gromovi" :D i da ti nije žao da platiš te pare. Ovako Ersa 25 u ruke, pa polako. I totalni početnik može uz malo vežbe i prakse da odradi solidan re cap, i još neke sitjnije stvari kao na primer čišćenje potenciometara.
 
Poslednja izmena:
nema potrebe,rasprodao sam dinosauruse,drzim se vec odavno kineza i ulazem u kutije.sa majstor pera,zika,laza,mika ne zelim vise da imam posla u zivotu.
 
iskreno jedva cekam da se kinezi jos malo izbirikaju i potpuno provale trziste da moze ozbiljniji digitalac da se dobije skoro budzasto.

Kinez može napraviti dobro, ali ne može odlično, a na odlično se lože hi-fi entuzijasti. Tu kinez i mp3 nemaju šta da traže.
Slično je i sa optičkum uređajima, kinez može napraviti solidnu ali nikad top klasu kao Njemci, Austrijanci i Japanci. Tu nikakva elektronika ne pomaže. Slično i za satove, za automobile...
 
Потражи кинеске хифи уређаје топ класе па кажи да нису одлични. За мале паре нико не прави одлично.
 
nema potrebe,rasprodao sam dinosauruse,drzim se vec odavno kineza i ulazem u kutije.sa majstor pera,zika,laza,mika ne zelim vise da imam posla u zivotu.

Ako može neki konkretan primer. Kada neko ovo napiše meni odmah padne na pamet SMSL A2.
 
Posle ~10 godina ode Pink Triangle PT Too + Rega 300B + Shure V15 mk3 a stigao je Sony TTS-4000 + ručka 12" koju je dizajnirao moj ujak + Grado F3+ blue glava.

 
@calexx
smatram da si u pravu.. nazalost to je realnost.
Audiofili vec spadaju u retku vrstu.. U "izumiranju" su.

Zašto tako misliš? Zato što deca danas rađe bace 1000e na telefon a žao im da kupe kvalitetne uređaje, pa tako slušaju muziku!? Ima audiofila mnogo, veruj mi, ali to ide sa godinama. Ne možeš od ljudi do 30 godina očekivati da budu audiofili. Skup je to sport jako a mladi ljudi imaju pametnijih stvari od toga.
Što se 5.1, 7.1 risivera tiče, čuo sam ih mnogo i imao jako dobre risivere (Denon AVR-X4000, Rotel RSX-1065 itd) sviraju oni dobro ali oni vrede samo u vremenu u kome su izasli, bez obzira što su jako skupi. Šta će sad nekom taj Rotel iz 2003. kome je cena bila 3k+ € kad novi imaju opciju 4k, streaming svega źivoga, 11.2, Atmos i ostala čuda. Sa strane što ti 5.1 pa na dalje risiveri crkavaju samo tako.
Stereo u špic klasi pa i visokoj je uvek skup, bio on vintage ili noviji. Stereo je stereo i to traje tu nema filozofiranja.
Posle svih živih risivera i lutanja uzeh dobri stari vintage Rotel RA-1412 (1974.) i sulude Infinty Kappa 8.2i i to svira mnogo dobro. Kad nešto crkne lako se zameni dok risiver noviji kad crkne ide pravo na đubre, a crkavali su mi.
Legao bi mi neki noviji stereo ali istina ispod 1000e nema tu dobre priče.
 
Ja sam zaradio neke pare preko zime pa bih uzeo neko bolje pojacalo. Trenutno imam Technics SU-V303 i zvucne kutije Pioneer CS-999. Od muzike slusam samo 80te i pretezno Italo Disco, Euro Disco, Hi-Nrg i slicno tome. Gledam pojacalo samo do sredine 80ih, jer mi se ta najvise svidjaju, a i manje imaju cipova i ic kola nego ova iz 90ih. Pa je l imate neki predlog do jedno 200e sta uzeti, a da ima izlaznu snagu na 8 ome preko 100W? Ja sam nasao Technics SU-V8, ali ne znam valja li to cemu.

@CheXy
Ovo tvoje pojacalo je bas onako nesto sto ja trazim i sto cu nadam se jednog dana imati. Koliko si ga platio ako nije tajna? Znam da na stranim oglasima idu preko 500e..
 
Ja sam zaradio neke pare preko zime pa bih uzeo neko bolje pojacalo. Trenutno imam Technics SU-V303 i zvucne kutije Pioneer CS-999. Od muzike slusam samo 80te i pretezno Italo Disco, Euro Disco, Hi-Nrg i slicno tome. Gledam pojacalo samo do sredine 80ih, jer mi se ta najvise svidjaju, a i manje imaju cipova i ic kola nego ova iz 90ih. Pa je l imate neki predlog do jedno 200e sta uzeti, a da ima izlaznu snagu na 8 ome preko 100W? Ja sam nasao Technics SU-V8, ali ne znam valja li to cemu.

@CheXy
Ovo tvoje pojacalo je bas onako nesto sto ja trazim i sto cu nadam se jednog dana imati. Koliko si ga platio ako nije tajna? Znam da na stranim oglasima idu preko 500e..

Pa nesto preko te cene, uzeh ga u Bukurestu. Ne treba ti to, RA 913 bi ti radio lepo posao u istom je fazonu samo manji a mozes da ga uzmes za 150e. Izgleda potpuno vintage a sa pravih 2x60w na 8ohm i vise nego dovoljno snage. A za zvucnike vidi neki JBL, sto stariji, najbolje ispod 1977. Ako planiras da slusas to sto si rekao.
Technics ne bih preporucio.
 
@CheXy
Moracu da naletim jednom kod tebe da cujem tu tvoju praistoriju :p
 
Pa nesto preko te cene, uzeh ga u Bukurestu. Ne treba ti to, RA 913 bi ti radio lepo posao u istom je fazonu samo manji a mozes da ga uzmes za 150e. Izgleda potpuno vintage a sa pravih 2x60w na 8ohm i vise nego dovoljno snage. A za zvucnike vidi neki JBL, sto stariji, najbolje ispod 1977. Ako planiras da slusas to sto si rekao.
Technics ne bih preporucio.

Da, cuo sam, a i sam se uverio da Technics zvuci supljo i prazno. Imam SU-7700K kod kuce pa znam. Zvucnike trenutno ne bih menjao jer sam sa ovim Pioneer zadovoljan, a sad bih samo promenio pojacalo. Taj Rotel RA-913 izgleda lepo, ne znam samo da li vredi 200e, posto je to najjeftiniji na KP. Ljudi sa Hi-Fi foruma su mi preporucili Kenwood KA-8100, sta ti kazes za to pojacalo? Ono ima 2x75W na 8 oma i 180e je na KP.
 
@Delija
Prica se da imas opasan audio :D. Nisam cuo ali verujem. Navrati kad budes u nasem kraju.
 
Da, cuo sam, a i sam se uverio da Technics zvuci supljo i prazno. Imam SU-7700K kod kuce pa znam. Zvucnike trenutno ne bih menjao jer sam sa ovim Pioneer zadovoljan, a sad bih samo promenio pojacalo. Taj Rotel RA-913 izgleda lepo, ne znam samo da li vredi 200e, posto je to najjeftiniji na KP. Ljudi sa Hi-Fi foruma su mi preporucili Kenwood KA-8100, sta ti kazes za to pojacalo? Ono ima 2x75W na 8 oma i 180e je na KP.

140e ja mu prodao!!! To je moj. Uradio sam cak i prednju stranu samo mi se nije svideo materijal ima bolji i tanji. Posaljem coveku nacrt Ai te prednje strane i kazem sta da uradi on stavim foliju napred.
 
Nazad
Vrh Dno