Šta je novo?

Ko sta ima od Hi-Fi komponenti?!

pantaNS je napisao(la):
Moj je naravno prvi sistem,
a ovi drugi pripadaju Karan Acoustics-u.


poz,
Nebojsa


Cao Nebojsa,
tako sam i mislio. Samo sam hteo da vidim da ti nisi g. Karan glavom i bradom! :D
Bio sam kod njega u salonu (odakle su i one druge slike). :p
Pozdrav i tebi!
 
Pa, taj Scanspeak-ov Ring Radiator je definitivno jedan od najboljih visokotonaca danas (a verovatno i sutra :D ). To kazu cak i poneki koji imaju elektrostate od 15000 dolara...
 
Uopsteno mislim da nije lepo o konkurenciji u bransi govoriti lose jer time takvi diskredituju sami sebe. To je ono sto se zove "sam sebi anti-reklama"...
Takodje mislim da firma Karan moze samo da sluzi kao primer i uzor kako treba raditi da bi bio na svetskom nivou.
Sto se tice zvuka proizvodi Karan Acoustics-a nisu, sto bi rekli, "my cup of tea", niti posedujem i jedan njegov uredjaj. No, njegovi proizvodi su jedini iz nase zemlje svetski poznati i priznati i bar u tom pogledu BEZ konkurencije kod nas. Svi ostali su daaaaleko iza (mada poneke veoma cenim!).
Pogotovo g. Karanu "puca prsluk" sta poneki od nas misle o njegovom radu (najlakse je kritikovati tudj uspeh). Cak nas i ne smatra (na nasu zalost opravdano) trzistem za svoje uredjaje. Coveka koji fura svoj fazon treba postovati.
Inace, g. Karan je skroz O.K. cova.
Pozdrav! ;)
 
vidard je napisao(la):
Eto da prokomentarisem malo...
Ta cena od, recimo, 10000$ nije ono sto proizvodjac dobija. Podelis cenu u radnji sa faktorom 3 i dobijes pribliznu cenu uredjaja. Ostalo sto placamo su transport, marze, zarada prodavca i jos ponesto. To ti je u glavnom pravilo sa robom na trzistu. :mad:
Pozdrav!

Znaci bolje biti spediter nego konstruktor :) .
 
@all
A lepo sam planirao da cutim, ali me Vidard povukao za jezik. Mislim, meni je samo glupo da ne ispadnem neki zlonamerni pljuvac ovde, ali nije bitno, ko zna nesto o materiji, shvatice. Za sve sto drobim imam argumente, a iznosim ih u cilju opsteg napretka znanja na ovom forumu, a mozda i nekih sto prave neke stvari. Prvo, na toj slici nije Scan Speakov ring, nego Vifin koji se prodaje u USA i kosta 75$ u partsexpress-u, isti je k'o SS, samo je od plastike i nema zadnju komoru (nebitno). Ako je SS, onda je trebao da ide srebrni da odagna sumnju. Drugo, on je (i Vifa i SS)dobar u kategoriji malih kalotnih vriskotonaca i nema sta da trazi u nekoj ozbiljnijoj kategoriji, jer mu je povrsina suvise mala da bi mogao da odradi neke ozbiljnije pritiske, a ni sama navedena kategorija nije bog-zna-sta. Ako gledamo visokotonce uopste, razlika izmedju jonofonskih vis. i true ribona, u poredjenju sa drugima je takva da je jon. prvi , true ribbon drugi, a onda ide 10 praznih mesta pa sve ostalo ukljucujuci i elektrostatike i kvazi ribone i tog SS. Stvar je principijelne prirode i tacka. Flopi disk radi na odredjeni nacin i mozes da ga unapredjujes koliko hoces, ali nikada nece postati hard disk, o takvim relacijama pricam. Ribon ubrzava sa 100W-nim tranzijentom oko 15000 m/s2 (15 km u sec), dok su kalotasi 10-15 puta sporiji a statici i vise. Ovaj mali narocito nije pogodan za uklapanje sa 6,5" midbasom te vrste SS-ova koja je u toj kutiji, jer ta membrana radi samo do 2k kako treba, i silovati taj tvitercic toliko nisko, moze da prodje za neke lampe, ali sa tim kW-ima moze samo da izoblicava. Ako je pak, odsecen na pravom mestu, ta kutija ima rupu u midrange-u kao posledicu, ako je mid odsecen gde treba. Ako nije, ili je mid sa 6 dB/oct. onda se dere u midu jer ta membrana "pijucce". Ima druga vrsta SS midbasa od 6,5" (18-nesto-GOO), koja moze da radi sa njim jer svira jako visoko, ali kosta 250€ komad, i ta komb. ide u Sonuse, tj. ako ne znas bolje da iskopiras nego da izmisljas. Ne prave se zvucnici tako sto se nakupujes dobrih komponenti, nego tako sto biras da li su dobre jedna prema drugoj.
Elektrostatici nisu nikada bili reper za visoke nego za sredjnje freq. i ne cudi me da ljudi primecuju da je malisa bolji od njih (i ne samo on, ali lakse im je da priznaju posto je ovaj skup), jer su svi statici seno-slama, samo dosoljavaju u visokima, bez realne brzine i dinamike (cuj, dinamika na staticima, HA). Verovatno ne pamtite rane 70-te kada je glavna stvar bila nabosti Decca Kelly ribon na Quad-ove. Ne pamtim ni ja, vuk'o sam sserpe u pesku, ali sam ljudima upgradeovao te Decce da se sete mladosti, pa znam, a naslusao sam se i raznih statika, i sve je to prevara svoje vrste, ali se sa ribonom lakse trpi. Elem, mozda je dobar za danas, kada je sve naopako, ali juce je bilo mnogo boljih (i bice ih, da smo mi zzivi i zdravi).
 
Da ne bude zabune: nisam spominjao nikakav "visokotonac na slici" vec SCAN SPEAK-ov Ring Radiator. I mislim da je potpuno neseriozno porediti VIFA-ino cedo i Scan Speak-ov RR.

"...sve je to prevara svoje vrste..."
:laugh: :d :d

Pozdrav! :wave:
 
@vidard
To je antireklama za tebe, za nekog drugog je nesto sto otvara occi. Meni je samo muka od "sklapadzija" za koje mi neko prica bajke, i pravo da ti kazem, nisam ponosan sto je to izaslo u inostranstvo, ako je tebi na cast, meni nije.
Kada cemo vec jednom da kritiku proizvoda izbacimo iz licnog konteksta. Ako kritikujem nesto, to ni izdaleka ne znaci da mi je krivo(svasta), nego da po mom misljenju proizvod nije to sto je uz upliv ljudi iz struke, mogao da bude. Ti sad vidi ko je tu sujetan, kad se upusta u nesto sto ne poznaje kako treba, a nece da pita nikoga ko to zna. Vidis da na sajmu ne umeju ni da daju odgovor o najosnovnijim odlikama kutije, a ti mi pricas o nekom svetskom nivou. Nemoj, bre, da se divimo gomilama ulozenih(bacenih) para u neke firme koje jos nisu izasle iz minusa. Nije sve u tome.
 
Pozdrav acaribon,
Koliko vidim obracas mi se vec drugi put.
Shvati me kako hoces ali trebalo bi da sebi postavis pitanje: odakle ti ideja da si TI taj koji treba (i moze?) da procenjuje ko sta i koliko poznaje?????

Nadam se da ce se nasa konverzacija zavrsiti na ovome.
Pozdravljam te i zelim da postignes bar priblizan uspeh kao npr. Karan sto ti po mom misljenju ako ne promenis nacin razmisljanja nikako nece uspeti.
Pozdrav i srecno! :wave:
 
Zasto, kad su isti. Skini datasheetove. Osim toga, kako bi ti mogao znati sta je seriozno a sta ne? Tebi sad nesto znaci sto se neka sprava zove ovako ili onako, a o njoj ne znas nista osim reklama iz casopisa. Ti mislis da si video SS, ali si video Vifu. Fabrika je ionako ista, i sve drugo. I ja da sam na njegovom mestu uzeo bih taj jeftiniji, ne bi bacao pare na onaj koji su brandovali SS. To je da lovanima uzmu pare na finiss i brandname, k'o tommy hilfiger. Ti sad, ako si seriozan, kupi SS, izvini sto sam ti rek'o sta je sta, nisam hteo da stojim izmedju tebe i omiljenih ti brendova. Mozda ce neko drugi smatrati ovu inf. korisnom. Mislim, mi, neozbiljni na ovom forumu.
 
vidard je napisao(la):
Uopsteno mislim da nije lepo o konkurenciji u bransi govoriti lose jer time takvi diskredituju sami sebe. To je ono sto se zove "sam sebi anti-reklama"...
Takodje mislim da firma Karan moze samo da sluzi kao primer i uzor kako treba raditi da bi bio na svetskom nivou.
Sto se tice zvuka proizvodi Karan Acoustics-a nisu, sto bi rekli, "my cup of tea", niti posedujem i jedan njegov uredjaj. No, njegovi proizvodi su jedini iz nase zemlje svetski poznati i priznati i bar u tom pogledu BEZ konkurencije kod nas. Svi ostali su daaaaleko iza (mada poneke veoma cenim!).
Pogotovo g. Karanu "puca prsluk" sta poneki od nas misle o njegovom radu (najlakse je kritikovati tudj uspeh). Cak nas i ne smatra (na nasu zalost opravdano) trzistem za svoje uredjaje. Coveka koji fura svoj fazon treba postovati.
Inace, g. Karan je skroz O.K. cova.
Pozdrav! ;)

Nadam se da se ovaj post ne odnosi na mene. Aca je kritikovao generalno. Ja sam kritikovao samo jedan konkretan par zvučnika, za koji sam skoro siguran da i nije u zvaničnom programu za prodaju i koji sam čuo na sajmu. Delovao je smandrljano. To što pomalo radim zvučnike, nema veze sa tom kritikom. Kao što se vidi iz posta, za drugi par, sa sličnim jedinicama sam rekao da su odlično uradjeni, a bili sa na istom Audio sajmu u Hayatt-u.
Inače za ostatak tvog posta koji se tiče firme i samog Karana se potpuno slažem. Mislim na generalni stav, naročito oko domaćih proizvoda. Ne bih imao ništa protiv da za gosn. Karana radim projekte za modele zvučnika.

Pozdrav!
 
Cao notax,
naravno da se nije odnosilo na tebe!
Veliki pozdrav!
 
Obratiti paznju na freq. odzive jednog i drugog, ali drugi grafik mora biti sa http://www.d-s-t.com/scs/data/r2904_700000c.htm
Obratiti paznju na razdel vertikalne ose.
Zakljucak:
Impedansa ista, odziv od 2k do 20k u okviru +/- 0.75 dB (to sigurno ne bi cuo, jer karakteristika nema opste tokove ili siroke grbe, vec "testericu" i kod jednog i kod drugog), kretni sistemi identicni, samo atenuiras SS i dobijes Vifu. Normalno da se cuje razlika kad prikljucujete jedan pa drugi a SS se 4 dB vise dere, i onda "uuuu, koja razlika!!!" Razlika je u glasnoci i ni u cemu drugom. Ne u kvalitetu ili brzini ili opsegu. A ako nekome trebaju ta 4 dB, za razliku u ceni imao bi biamping sa cevkama za visoke i akt. skr.
Sto me teras da obrazlazem kad sam odma' rekao da su isti. Da sam Karan ti bi rekao bi "ala on sve zna!" Drugi put on neka ti objasnjava, ako zna. Necu ni da nacinjem temu zasto su onda pravili dva razlicita, onda bi postao i neprijatelj prijateljske nam Danske, i DST-a , gde bi Ejvindu Skaningu odmah priskocilo u pomoc jedno 50 ljudi sa foruma da mi soli pamet oko ociglednih stvari.
 
Taj Vifa visoki je mnoogo dobar za pare. Nisam ga slušao, ali ako se nalazi u Clone Krell LAT-2 projektu zajedno sa Scan-speak 18W/8531G00, onda je sigurno grom za pare, a pare su SAMO 60 Evra za komad.
 
Poslednja izmena:
E vidis, taj GOO moze sa njim, a ne oni panjevi kevlarsko- kartonsko-karbonski. Mnogo je dobar taj GOO. Vredi on tih 240-50 €.
 
Poznato je da "papir trpi svakave gluposti".
Kad budes drzao u ruci oba primerka da ne kazem da ih cujes - bice ti mnogo jasnije!
Jeli moguce da ne primecujes fizicke razlike izmedju ta dva visokotonca!?!?!?! Da su potpuno razliciti a da isto "sviraju" a pri tome da je jedan visestruko skuplji - gde to ima!?
Uostalom nije ni bitno. Cuo sam oba i imam misljenje bazirano na licnom iskustvu (a ne po procitanom datasheet-u).
Cao!

Edit: otisli smo "Of topic"...
 
Poslednja izmena:
Odakle vam ideja?

Čitam šta pišete pa se čudim! Odakle vam ideja da cevke sviraju bolje od tranzistora? Slušao sam razne cevaše od nekih 50w po kanalu, i nisam čuo ni jedan koji svira bolje od Marantz PM-40 pojačalca, a o Pioneer 717Mk2 neću ni da pričam. Sve je to lepo za neku cigu-ligu, klasičnu, donekle Jazz i ambijentalnu muziku, ali za ostale vrste nikako. Pojačala su koštala i po par desetina hiljada maraka, a zvuk ... Sad će da me razapnete jel da? :p Ja i dalje tvrdim da su najbolji pojačavači tranzistorski ili IC cevke eventualno u predpojačalo. :,,:
 
stex je napisao(la):
Čitam šta pišete pa se čudim! Odakle vam ideja da cevke sviraju bolje od tranzistora? Slušao sam razne cevaše od nekih 50w po kanalu, i nisam čuo ni jedan koji svira bolje od Marantz PM-40 pojačalca, a o Pioneer 717Mk2 neću ni da pričam. Sve je to lepo za neku cigu-ligu, klasičnu, donekle Jazz i ambijentalnu muziku, ali za ostale vrste nikako. Pojačala su koštala i po par desetina hiljada maraka, a zvuk ... Sad će da me razapnete jel da? :p Ja i dalje tvrdim da su najbolji pojačavači tranzistorski ili IC cevke eventualno u predpojačalo. :,,:

Znači da se nipošto ne opraštam od svog Pioneer 717 MkII ?? :D
Inače sam planirao da ga za 6-12 meseci generalno komezmetički sredim.
Čišćenje svih potenciometara i preklopnika, možda premošćavanje "tegli" da malim polipropilenima, zamena izlaznih terminalima boljim, možda ostavim RCA, mrežni filter na ulazu i pleteni kabel za napajanje.
 
stex je napisao(la):
Čitam šta pišete pa se čudim! Odakle vam ideja da cevke sviraju bolje od tranzistora? Slušao sam razne cevaše od nekih 50w po kanalu, i nisam čuo ni jedan koji svira bolje od Marantz PM-40 pojačalca, a o Pioneer 717Mk2 neću ni da pričam. Sve je to lepo za neku cigu-ligu, klasičnu, donekle Jazz i ambijentalnu muziku, ali za ostale vrste nikako. Pojačala su koštala i po par desetina hiljada maraka, a zvuk ... Sad će da me razapnete jel da? :p Ja i dalje tvrdim da su najbolji pojačavači tranzistorski ili IC cevke eventualno u predpojačalo. :,,:

Donekle si u pravu.Cevke malo oboje, izdignu drugi harmonik i omeksaju zvuk. Bolje su u predpojacalu, jer se izbegava uticaj izlaznog trafoa na kvalitet i "izlaznu energetiku" - kablove, skretnice i zvucnike.
Inace je slusanje muzike (sa svim utiscima) licna stvar, i stvar ukusa, pa... :)
 
KR Enterprises Double KronzillaMk2 - Apsolutna referenca (Stereoplay) npr. Lampas "do koske" pa najbolji!
Otkud im to, jel?
 
Mogu da proglase sta hoce, prosta je stvar sta se desava u pojacalu i sta treba da zadovolji. Izlazni trafo je najkriticnija komponenta, i do sada (uz sva kompozitno-hibridna resenja) nisu prevazidjeni problemi koji nastaju. Udar zavojnice kao kompleksne impedanse(sa pretezno induktivnom karakteristikom) na kompleksnu impedansu skretnice(induktivna sa dominantnim kapacitetima) i elektrodinamickog pretvaraca(dominantna induktivnost sa inercijom pokretne mase). Tu je jedini veliki napredak sa jonskim zvucnikom (nema masu), ali je ostao bass da pravi sve probleme (velika tezina pokretnih elemenata), veliki povratni impuls, nehomogeno malo magnetno polje...
Pusti casopise... :)
 
acaribon je napisao(la):
E vidis, taj GOO moze sa njim, a ne oni panjevi kevlarsko- kartonsko-karbonski. Mnogo je dobar taj GOO. Vredi on tih 240-50 €.


Kod Dayensa je 243, a u Sloveniji je 186 !!!
Ako se još upari sa 9500 visokim, koji je kod nas 133, a u Sloveniji 88, onda se stvarno isplati malo se baviti švercom, jer je razlika za te 4 jedinice čitavih 204 Evra, pa ti vidi.
 
Vladd je napisao(la):
Donekle si u pravu.Cevke malo oboje, izdignu drugi harmonik i omeksaju zvuk. Bolje su u predpojacalu, jer se izbegava uticaj izlaznog trafoa na kvalitet i "izlaznu energetiku" - kablove, skretnice i zvucnike.
Inace je slusanje muzike (sa svim utiscima) licna stvar, i stvar ukusa, pa... :)


Ja sam inače planirao da jednoga dana (kada se obogatim :d ) nabavim kombinaciju u stilu: jedan KSA-100 Krelle ili tako nešto i linijsko cevno predpojačalo. Navodno je najbolja kombinacija. Cevna pojačala jesu u neku ruku teški mazohizam. Podešavanje biasa lampi, mali damping faktor, mala snaga, obavezan mrežni filter, te biraj zvučnike da nije niska impendanca, te visoka efikasnost, te kablovi za zvučnike ko dalekovod.....
 
vidard je napisao(la):
KR Enterprises Double KronzillaMk2 - Apsolutna referenca (Stereoplay) npr. Lampas "do koske" pa najbolji!
Otkud im to, jel?
Jel si ti to čuo? Mogu oni svašta da napišu, a ja ne verujem nikom dok ne čujem.
 
717 mkII

notax je napisao(la):
Znači da se nipošto ne opraštam od svog Pioneer 717 MkII ?? :D
Inače sam planirao da ga za 6-12 meseci generalno komezmetički sredim.
Čišćenje svih potenciometara i preklopnika, možda premošćavanje "tegli" da malim polipropilenima, zamena izlaznih terminalima boljim, možda ostavim RCA, mrežni filter na ulazu i pleteni kabel za napajanje.
Nameračio sam se da nahvatam jedan, a nikako da nađem dobru ponudu. Dotle PM-40 sa Siemens 10000uF + malecki polipropileni i Toshiba 2SC5200/2SA1943 u izlazu sviraju sasvim solidno. :,,:
 
Lupio sam za lampe, neko ih je pomenuo, pa sam se nadovezao. Moj ukus su trandze i to kaskoda u drajvu, simetrija, regulisano nap. za naponski deo, malo jaci bias, ali ne mora da udje u A klasu....
Lampe nemaju sta da traze pored dobrog tranzistorca, opet stvar principijelne prirode. Lampa je strujno mlitava i kolje je trafo na izlazu. Moze da se nesto dobije tim preterivanjima u broju cevi, ali zvuk je uvek ofarban. Trandza je principijelno bolje resenje, ali ne ume svako da ga napravi kako treba. Lampe su bolje resenje za lemadzije, jer pojacalo nece da osciluje, nema thermal runaway, nije osetljivo na layout elemenata na stampi....zato ih vole, a i zato sto ne umeju da izracunaju radne tacke, pojacanje i fidbek za tranzistore.....
@ prepoznace se
Razlikuju se ti vriskotonci fizicki spolja, ali kretni sistem je isti, mani prednje ploce i ostalu sminku. Zamisli da Karan sada napravi dva pojacala. Jedno malo, ruzno, sa losom prednjom plocom, sa +/- 40V napajenjem, plasticni konektori za zvucnike. Drugo, zestoka prednja ploca, neki ludacki hladnjaci, veci trafo, napajanje +/- 55 V ali ista plocica, ista topologija i isti tranzistori unutra. Za moj pojam, to su ista pojacala, a za tvoj nisu. Ja bih pogledao u shemu i datasheet i video da su sustinski ista, a ti bi tvrdio da nisu, jer ti je ovo nadrkano glasnije, i pokusao da mi objasnis da gresim jer gledam u datasheet, a necu da "slusno" napravim razliku. Polozi 500€ na sto, i daj da uradimo skr. za to, da uparim sa nekim dobrim midbasom u odgovarajucim kutijama. Kad zavrsim, kutije ce biti iza paravana i 10 ljudi ce dobiti da popunjava anketni listic o tome sta su cculi i bice zamoljeni da daju ocenu za sistem A i sistem B. Tri seanse sa razmakom po jedan dan. Svaka seansa-ocena. Napravimo srednu vrednost za tri seanse i eto rezultata. Posle seansi i ocena, komisijsko otvaranje, pa ako sam "ustinuo" negde SS, ja gubim. Vifa ne moze da se otvara i ako pobedi. Ako bude 5:5 ja dobijam, ako bude manje, nosis lovu. Moze i soma €, skupi 10 ljudi sa po 100, pa da vidimo da li cete da provalite razliku, ako provalite svakom stotka viska i super. E da, i jos 200€ preko za mene ako Vifa pobedi. Za skolu. Moze?
 
Ja bih ostavio malu rezervu da nisu zvucnici selektovani a karakteristike na papiru ostale iste (sniman probni uzorak).
Na slusnom testu bi i neki dirigent tesko cuo razliku. Nekim ljudima komponenta "bolje" zvuci onog trenutka kad mu kazes da kosta par hiljada necega :) (da ne bude "uvrede", ne mislim ni na koga iz diskusije- sreo sam bar dvadesetak doticnih) .

Inace je moja "kombinacija snova" dva satelita Svaki sa po dve Hirage i aktivnom skretnicom(fala bogu da izbacim "cuvene" kablove i njihov "uticaj"), sabvufer sa 2 basa, jedan mehanicki otezan a rade kao jedan, sa varijantom dve hirage po 40W u mostu (aktivna skretnica i obrtac faze). Tu kombinaciju ima jedan moj poznanik, tako da sam cuo kako to radi. Sve zajedno nesto preko 3000€ (tada 6000DM). Sateliti su sa Audax zvucnicima (sada valjda Focal) i to "cuvena" 17-ica kao mid-bass.
Odvezalo mi je pertle. :D
 
Poslednja izmena:
@ACARIBON

Posto vidim da si se ozbiljno raspisao,
bio bi red da ti adekvatno i odgovorim,
mislim da imas dovoljno godina da i sam znas da ovakvo bljuvanje i iznosenje tvojih "argumenata" govori samo o tebi i o tome kakva si osoba i "strucnjak", i da si se u startu poprilicno kompromitovao,

" Znam razne puske dok su bili pistolji na vodu..."

izgleda si ti jedan od veoma retkih "strucnjaka" koji je rodjen vec kao "puska" ili mozda "teski mitraljez" pa si imao "srece" da preskocis razvojni put "pistolja na vodu" pa navise . . .

"Prvo, na toj slici nije Scan Speakov ring, nego Vifin koji se prodaje u USA i kosta 75$ u partsexpress-u, isti je k'o SS, samo je od plastike i nema zadnju komoru (nebitno). Ako je SS, onda je trebao da ide srebrni da odagna sumnju"

i koliko vidim zasplepljen si u toj meri da ne mozes ni visokotonce na slikama da razlikujes, ili mozda ne znas ni sta gledas,
ako se vec izdajes za tolikog "strucnjaka" i kreces u pisanije na takav nacin onda mislim da bi trebalo da znas,
da se taj SS ring visokotonac,
koga si ti popljuvao unapred na osnovu tvoje "analize" datasheet-ova koje si video na netu i mozda i gledanja u pasulj, a nisi ga nikad ni cuo ni video uzivo,
pravi i u crnoj boji (gle cuda verovatno to nisi ni znao),
a verovatno da je to zaslepljenje uticalo mnogo vise i na tvoj sluh pa me zato ni ne cudi sto imas takvo misljenje o zvuku KA elektronike (a verovatno i o mnogim drugim proizvodjacima sem tebe naravno)
ukoliko si uopste imao prilike da ikad i cujes ista od KA elektronike, mada cisto sumnjam u to posle tvoje izjave

"...tako da me ne impresionira to sto prave isti, da ne kazem isto los, zvuk samo u sve vecim pakovanjima..."

" Zamisli da Karan sada napravi dva pojacala. Jedno malo, ruzno, sa losom prednjom plocom, sa +/- 40V napajenjem, plasticni konektori za zvucnike. Drugo, zestoka prednja ploca, neki ludacki hladnjaci, veci trafo, napajanje +/- 55 V ali ista plocica, ista topologija i isti tranzistori unutra. Za moj pojam, to su ista pojacala, a za tvoj nisu. Ja bih pogledao u shemu i datasheet i video da su sustinski ista, a ti bi tvrdio da nisu, jer ti je ovo nadrkano glasnije, i pokusao da mi objasnis da gresim jer gledam u datasheet, a necu da "slusno" napravim razliku."

Ha Ha, bas si me nasmejao, ove voltaze sto si naveo ces tesko naci u njegovim uredjajima, cisto za tvoju informaciju monoblokovi rade sa napajanjima preko 100V, namerno necu da ti dam tacan podatak, a vidim da silno zelis da zagnjuris glavu u datasheetove KA . . .

"...nisam ponosan sto je to izaslo u inostranstvo, ako je tebi na cast, meni nije..."
"Ti sad vidi ko je tu sujetan, kad se upusta u nesto sto ne poznaje kako treba, a nece da pita nikoga ko to zna."

Koliko vidim iz tvoje "price" tebe izgleda jako boli sto ti nisi ucestvovao u konslutacijama ili mozda cak i u projektovanju nekih od njihovih proizvoda, pa si odmah okrenuo na kartu nestrucnosti konkurencije kao da si ti jedini merodavan da odredjujes ko jeste a ko nije strucan u svom poslu,
so se tice tvoje "tvrdnje" da uspeh KA pociva samo na izuzetnom finisu i marketingu, mogu samo da kazem da siris dezinformacije, jer su njihovi uredjaji prvenstveno projektovani i izradjeni beskompromisno da sviraju! A naravno uz takav kvalitet reprodukcije mora ici i adekvatan dizajn a naravno i marketing, jer na taj nacin bi trebao da razmislja svako ko hoce da uspe u ovakvom poslu,
moj savet bi ti bio da se malo ugledas na uspesniju konkurenciju i da izvuces i naucis nesto korisno od njih i da to primenis malo na sebi, jer ovakvim nastupom neces dogurati mnogo dalje od onoga to si do sada postigao a pogotovo ne na inostranom trzistu,
i jos da dodam, nemoj da uzimas vise toliko Karana u usta, covek mora da dobija napade stucanja svaki dan,
ne valja ti to, izgoreces,
BTW Tek sada sam shvatio zasto se Karan nikad nije obazirao ni trosio vreme i zivce na takva pljuvanja i zajedljive komentare od strane osoba kao sto si ti i tebi slicni . . .






@ALL
sto se tice Pro JBL komponentnih zvucnika koji su korisceni u KA Master Reference (i to pre vise od DEVET godina) mogu da kazem sledece:
to su sve komponente koje su koriscene u JBL-ovim najboljim studijskim monitorima i to sto je "misljenje" vecine da to nije HiFi ili High-End zvuk je rezultat samo njihovog neznanja ili toga sto nisu imali priliku da ih cuju nikad ili su ih mozda neki i culi nekad ali na totalno neadekvatnoj elektronici,

zvucnici KA Piccollo su napravljeni da bi se upotpunila linija proizvoda, tj. kao par za
KA-i180 . . . dakle ono je bio cist kuriozitet sto su slikani na monoblokovima jer su inace radili na integralcu,

sto se tice cene od 10k $ za KA-i180
naravno to je cena napolju koja je, kao sto je VIDARD i rekao, par puta veca od export cene proizvodjaca, ali opet kad se uporedi sa onim sto se napolju prodaje u tom cenovnom rangu, sve je jasno...

ja sam u prethodne postove usao cisto iz zelje za informisanjem nasih ljudi o tome sta se sve pravi kod nas, bez losih namera i bez nekakvog interesa . . . a sad vidim da je to nekima jako zasmetalo i jako ih dirnulo . . .


@DELIJA
Nisam zaboravio da ti odgovorim na pitanje,
nego sam bio u velikoj guzvi u poslednje vreme,
eto, posto ste ti i VIDARD iz NS, mozemo se dogovoriti za jedan session ove nedelje . . .



pozdrav,
Nebojsa
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno