Šta je novo?

Ko sta ima od Hi-Fi komponenti?!

Tema je "Ko šta ima od Hi-Fi komponenti" a ne elektro-materijal.
 
Usmerne bakarne žice, preseka kojih se Đerdap ne bi postideo si osnova HiFi dojagnoze!
 
DIY Linear power supply, ploča Zero Zone, za DAC SMSL 8a

IMG_20181227_225115_BURST1.jpg

ZeroZone..JPG

IMG_20190313_183844.jpg

IMG_20190313_183925.jpg

IMG_20190313_183957.jpg

Hvala @chika_milan u sa hi-files.com foruma. U pitanju je napajanje još u beta fazi. Obajsniću u par rečenica i zašto:

- u pitanju je izgled same kutije. Planiram da delove ubacim u kutiju, od Hrasta ili Oraha. Nisam smislio još dizajn. Trenutno je napravljana od paleta :D Treba da se kutija popravi još malo bajcom. Zeleni prekidač je inspirisan NAD om. Da li imate preporuku za neki koji takođe ne svetli?

- Led dijodica toliko jako sija, da sam morao da je dodatno smanjim, i oblepim sa 2 sloja plave izolir trake :) Trenutna rupica je 3 mm. Mora da se smanji na makar 1,5 mm.

- Trenutno ožičenje je "Zaječarac 1,5 mm". Planiram neki Lapp ili nešto drugo, što mi dođe pod ruku, a učini mi se interesantno. Nisam siguran.

- Trenutni EAC je Yamate. Zamenio bih ga sa EAC om sa filterom (koji trenutno ne mogu da pronađem u sobi :))

- Možda mi najveći problem pravi utičnica iz napajanja u DAC. Nigde nisam mogao da nađem neku novu, pa čak ni kvalitetniju . Neće da pasuje rupa i ako je na izgled identična. Zato sam odsekao sa starog HP napajanja za lap top.


https://imgbb.com/

DAC je proban par dana sa Power Bank om, fabričkim originalim SMSL napajanjem, i na kraju sa ovim DIY Zero Zone Linear nim napajanjem. Oseća se velika razlika u zvuku. Po meni ide ovako. Zero Zone, ISY Power Bank i fabričko napajanje. Zero Zone ima još prostora za napredak, posebno u kablu iz napajanja u DAC.

Još malo informacija. Zero Zone se sada radi sa boljim materijalom, fabrički sklapan. Moj je ručno lemio goksy sa hi-files.com foruma. Ploča košta oko 35€ + trafo (trafko) oko 10€ .
 
Ja bih ipak smestio u neku alu kutiju, ova tvoja me podseca na one kutije od nakita
 
posto sam ja i dalje u vintage fazonu, i nemam nameru da odustajem, malo sam se "ponovio":

NAD model 200 amp, pravo remek delo:

nad200.jpg

kutije Kenwood KL888Z:

kwkl888z.jpg

:D :D :D
 
Тада је било много ремек дела, мада ипак више волем оне од почетка осамдесетих, мислим да су ту направили корак даље у спецификацијама али је остао квалитет. У то време сам знао напамет малтене сваки Hi-Fi уређај и сваки технички детаљ. :)
Још увек чекам да ми другар оправи Маранц појачало (привремено користим неки Техникс) али често имам и ја жељу да потражим неко од тада јачих и скупљих појачала па да имам ново ремек дело. :) Ионако је то практично једина Hi-Fi компонента (осим наравно звучника) коју и даље користим. :(
 
ovaj NAD model 200 sam jurio 3 godine da kupim (imam "mladjeg brata" NAD model 60 odavno, isto vrhunsko pojacalo, ali nemoze da isprati ove kenwoode), i nadjem na oglasima u Italiji, i zapucam za Veronu pre 2 meseca po njega.... pogledaj specifikacije modela 200 na netu, videces da je zaista remek delo :)
 
Ма ок, сама килажа довољно говори, тада бих имао замерке на пар спецификација (које углавном не значе много или ништа) али сада не бих имао ништа против. Мада сам и тада планирао Quad 405/44 који на папиру није нешто али ми је за мало измакао. Али да не шарамо превише, тема је нешто друго, када и ја купим нешто ново похвалићу се свакако.
 
@calexx tako je :)

a ovo je "mali bata", NAD model 60, isto prilicno kvalitetna spravica :)

malibata.jpg
 
Zamrla tema :(
 

Sistem A: Harman Kardon HK680 pojacalo, JBL L110A zvucnici, Marantz CD63 plejer, Rpi3 + Piano 2.1 DAC + Kali Reclocker + linearno napajanje

Sistem B: Marantz 2230 risiver, JBL L19A zvucnici, Marantz CD48 plejer, RPi3 + Hifiberry DAC Plus Pro + linearno napajanje
 
Ajde da se upišem i u ovu temu.

Pojačalo: Onkyo A9130
Zvucnici: Sony SSF6000
Gramofon: Rega Planar 1+
Network player: Yamaha WXAD 10

Sent from my GM1900 using Tapatalk
 
ajde ?
 
Појачало ручна израда, лампаш.
Звучници Bose AM5
DAC Breeze Audio
Лаптоп ASUS, који ми служи као плејер (AIMP). Избацио механизам од компакт диска и убацио још један хард од терабајта на коме је музика у FLAC и SACD формату.
 
Evo od mene samo jedan delic

f50977830e8a2b9e2a9b47e2e14a21ed.jpg
 
Vrednost ketridža kao ceo moj A sistem [emoji3]

Sent from my GM1900 using Tapatalk
 
Možda je off, ali me interesuje gde se Bang and Olufsen pozocionira kada je reč o hifi-ju? Drugar stalno uzima neke zvučnike, menja, njihove player-e i pojačala takođe, daje dosta para na to a kvaltetom nisam oduševljen, uzevši u obzir novac koji daje.

Sent from my GM1900 using Tapatalk
 
Možda je off, ali me interesuje gde se Bang and Olufsen pozocionira kada je reč o hifi-ju? Drugar stalno uzima neke zvučnike, menja, njihove player-e i pojačala takođe, daje dosta para na to a kvaltetom nisam oduševljen, uzevši u obzir novac koji daje.

Sent from my GM1900 using Tapatalk

Imaju i ozbiljnih sprava, ali su skupe kao otrov. Recimo BeoLab 90.
 
Juče sam poslušao i Beolab 1, čovek ih ima u mint stanju. Na oglasima vidim da su 1500+. Na mene nisu ostavili nikakav utisak, eventualno vuče na neku bolju mini liniju. A postavio sam pitanje jer vidim da ljudi koji su zaluđeni za taj brend samo o tome pričaju, bar u mom okruženju i samo na to daju ne male količine novca. Drugo ništa ni ne razmatraju. Zato me intersovalo Bengovo pozicioniranje, čuo sam ih isto jednom prilikom u autu, i tu već zvuči osetno iznad proseka za auto ozvučenje. Hvala na odgovoru.

Sent from my GM1900 using Tapatalk
 
Kod mene je pre mesec dana stigla nova igrackica i sada je (konacno) kompletiran i stereo sistem... :,,:

IMG-20200124-232611.jpg


IMG-20200124-232619-1.jpg


IMG-20200124-232632.jpg


IMG-20200124-232703.jpg


IMG-20200124-232522.jpg


IMG-20200124-232544-1.jpg
 
Ovaj sistem bih voleo da čujem :) Sve pohvale.
 
Stvarno brutalno izgleda a verujem i zvuči [emoji122]

Sent from my GM1900 using Tapatalk
 
Takodje bih voleo da čujem. Donosim pivo, grickalice, sta god da treba. :)
 
Poslednja izmena:
Da s' uz'o veći TV, ja b' doš'o da pogledam neki film. Ovako, na tom portabl TV-u, neću.

:p
 
Nazad
Vrh Dno