Šta je novo?

Ko sta ima od Hi-Fi komponenti?!

Moram reci bravo za Devialet, iako je to D klasa, kao i za frontove. Ne prepoznajem jedino Subwoofere. Realno voleo bih da su REL. :)
 
To su SVS subwooferi, ne idu u isti koš sa REL.
 
Kod mene je pre mesec dana stigla nova igrackica i sada je (konacno) kompletiran i stereo sistem... :,,:

IMG-20200124-232611.jpg


IMG-20200124-232619-1.jpg


IMG-20200124-232632.jpg


IMG-20200124-232703.jpg


IMG-20200124-232522.jpg


IMG-20200124-232544-1.jpg


Ovakav sistem i ja merkam. Svaka cast na izboru.
Kakav ti je setup za Home theater preko Devialet-a? Koristis neki receiver kao pre-out ili? Devialet je 2x monoblok za frontove ili ti guraju sve zvučnike?
 
Stereo amp: Devialet Expert 440 Pro
AVR: Anthem MRX 720
Amp za centralni kanal: Parasound Halo A21 (bridged)
Front-ovi: Dynaudio Contour 60
Centralni: Dynaudio Excite X28 Center
Surround: Dynaudio Emit M20
Subwoofer-i: 2x SVS SB16-Ultra
Source: PC / UPnP
TV: LG OLED65C7V


Za stereo radi samo Devialet sa front-ovima i sub-ovima i to sa primenjenim high-pass filterom na front-ovima.

Za surround je Devialet u HT bypass modu i sluzi kao snagas za prednje zvucnike. Parasound A21 je u bridge modu snagas za centralni zvucnik, a zadnje zvucnike pogoni AV receiver Anthem MRX 720.
 
Stereo amp: Devialet Expert 440 Pro
AVR: Anthem MRX 720
Amp za centralni kanal: Parasound Halo A21 (bridged)
Front-ovi: Dynaudio Contour 60
Centralni: Dynaudio Excite X28 Center
Surround: Dynaudio Emit M20
Subwoofer-i: 2x SVS SB16-Ultra
Source: PC / UPnP
TV: LG OLED65C7V


Za stereo radi samo Devialet sa front-ovima i sub-ovima i to sa primenjenim high-pass filterom na front-ovima.

Za surround je Devialet u HT bypass modu i sluzi kao snagas za prednje zvucnike. Parasound A21 je u bridge modu snagas za centralni zvucnik, a zadnje zvucnike pogoni AV receiver Anthem MRX 720.


Odlične sprave nema šta. Nadam se da imas tolerantne komšije :)
 
Moram reci bravo za Devialet, iako je to D klasa, kao i za frontove. Ne prepoznajem jedino Subwoofere. Realno voleo bih da su REL. :)

Devialet je sve, samo nije “D klasa”, imam i ja jedan, doduše nije u paru kao kod Delije, i klasa je ispod, ali i kao takav je brutalno dobar komad Hi-Fi-a.
 
Ne bih se slozio, ali OK. Ja sam ipak stara skola sa mnogo godina :)
Imao sam prilike slusati Devialet sa Spendor D7 kutijama, zaista sjajna muzika, moram reci. Ako se ne varam bio je to Devialet integralac 130 pro.
 
Poslednja izmena:
Pozdrav.
Nisam ni ja dječarac, ali nećemo o godinama.
Što se tiče Devialeta on stvarno nije D klasa, slagali se Vi ili ne, to su činjenice. U pitanju je jedinstven analogno-digitalni hibrid, koga interesuje ima dosta toga da se pročita na internetu.

Inače, kod mene svira D200 kao integralni all-in-1 sistem, sa Mark&Daniel kutijama.
 
Naravno, sasvim razumem vase stanoviste. Uostalom svaka polemika na temu HI-Fi vodi pre ili kasnije u svadju sa losim krajem. Previse je to individualan sport.
Uzgred i vama bravo za kutije. Mark&Daniel je jako interesantan izbor. Ako se dobro secam jako teske kutije za poterati, ali kad im se da dovoljna snaga, prava rokerska kutija.
Imao sam prilike davno slusati jedan model, bele su bile, male i djavolski teske :)
 
Poslednja izmena:
Izlaz je klasa d. To sto je amplifikacija voltaze u a klasi ne menja nista.
 
Ne menja nista - osim zvuka :d
 
I D klasa je u globalu znacajno napredovala u poslednje vreme.
 
Nisu. Jos uvek :)
 
Naravno, sasvim razumem vase stanoviste. Uostalom svaka polemika na temu HI-Fi vodi pre ili kasnije u svadju sa losim krajem. Previse je to individualan sport.
Uzgred i vama bravo za kutije. Mark&Daniel je jako interesantan izbor. Ako se dobro secam jako teske kutije za poterati, ali kad im se da dovoljna snaga, prava rokerska kutija.
Imao sam prilike davno slusati jedan model, bele su bile, male i djavolski teske :)

Kad se kulturno ukrštaju stavovi i iznose mišljenja, bez potrebe da se osoba preko puta vređa, nema potrebe da se uđe u svađu.
Sport jeste individualan, ali nema potrebe da se previše vezujemo za stvari (bar ja tako razmišljam). Do juče bio pobornik i posedovao old skul Hi-Fi, danas u taboru savremenog Hi-Tech-a.
Što se tiče pohvala za kutije, jako mi je drago da sam konačno naišao na nekoga ko je, najpre, uopšte čuo za Mark&Daniel brend, a onda i čuo "malce".
Kod mene sviraju model Topaz, jesu teški za poterati, traže moćnog strujaša. Ali kad se poteraju kako treba dobijaja se nekoliko puta veći zvuk nego što "prdavci" izgledaju (dve bele kockice od veštačkog mermera).
Devialet im je savršen parnjak, mnogo bolji nego vremešni Classe / Aragon par.
 
Moracemo i tebi da uglavimo neki sub ;)

Zakaci koju sliku sistema :,,:
 
Ne vredi, kod mene jednostavno ne radi quote kad hocu da odgovorim na neki post.
Dakle, obzirom da nisu paneli, nadam se da ne uticu na akustiku sobe.
 
Na sta tacno mislis?
 
Pa ja sam se uvak plasio da bi takva pozadina iza frontova mogla da proizvede probleme, narocito kod basova. Ali kod vas to ocigledno nije slucaj :)
 
To iza je kameni zid - prirodni kamen sa reljefnom povrsinom. Na sredini je rigips - punjen mineralnom vunom.
 
Ovde se mozda malo bolje vidi.

IMG-20200221-220953.jpg



U medjuvremenu je stigla i "polica" za Devialet.

IMG-20200221-221028.jpg
 
Jako lepo resenje. Sve pohvale :). Mislim da polako dolazi vreme i za jedan dobar gramofon. Ako se ne varam Devialet ima i sofisticiranu phono sekciju.

Verujem da bi se ovako nesto lepo uklopilo u atmosferu :)
DrxCRr7.jpg
 
Poslednja izmena:
Gramofon ce da saceka da omatorim... Ili odapnem :D
 
Sta reci, gresite, ali OK, hi tech je danas svakako in. Protiv toga se jednostavno ne moze :)
 
Postujem stare "gramofondzije". Danas je to postalo pomodarstvo.
 
Stare gramofondžije su jedva čekale da se reše i gramofona i ploča, daleko im lepa kuća, hvala na pitanju...
 
Zanimljivo je da to kazete, a zadnjih par godina se je vinil ponovo vratio i to na velika vrata :)
 
Tja, vratio se na velika vrata u hi-fi novinama koje šamaraju mrtvog konja...nekoliko miliona prodatih ploča u svetu su ipak neka mala vrata...toliko je nekad prodavao narodnjački pevač Diskosa u usponu...po njima se sad vraćaju i audio kasete, ne dao bog [emoji3]
 
Nazad
Vrh Dno