Šta je novo?

Ko sta ima od Hi-Fi komponenti?!

Dobio bi mnogo, nemoguće je govoriti o procentima ali razlika bi bila vrlo čujna. Tada bi mogao da razmišljaš u pravcu Monitor Audio Silver 2 (samo navodim kao primer, to su veoma popularni zvučnici na koje nisam čuo da se iko žalio, naprotiv) i malo boljeg risivera (mislim da Monitor Audio i Yamaha generalno ne idu baš zajedno, ali treba čuti). Onkyo TX-8270 je interesantan.

Ako možeš da dupliraš budžet ne verujem da bi zažalio.:) Šteta što nisi u UK: https://www.richersounds.com/monitor-audio-silver-2-walnut.html :D
 
Poslednja izmena:
Vidim 4audio ima i silver 2, moracu da odem da ih cujem (doduse nemaju Onkyo u ponudi, moracu da pogledam alternative ako ne bude ok kombijaca sa onom yamahom).

Au al si me ubio u pojam sa cenom :l
 
  • Like
Reagovanja: NAS
Bolje da nisi ni znao.:p

Nemaju u 4A neki izbor mrežnih stereo risivera. Ako ti se ne dopadne kombo sa tom Yamahom ili onom nešto skupljom, a dopadne ti se zvuk Silver 2 sa nekim drugim pojačalom u radnji onda bi mogao da naručiš TX-8270 preko neta i time imaš rok od 14 dana da ga vratiš ako ti ne bude odgovarao. Isto možeš da uradiš i sa zvučnicima, taman da čuješ kako sve to zvuči kod tebe što je jedino i bitno, nije isto soba u stanu/kući i salon u radnji.
 
  • Like
Reagovanja: NAS
pejo, kada si već postavio link da te pitam kakva je situacija da se zvučnici kupe u inostranstvu (uk, de...) preko tako nekih sajtova, da li se isplati sa sve poštarinom ili smo jednostavno primorani da kupujemo u domaćim radnjama?
 
Uf, mislim da se to nikako ne bi isplatilo kada bi prikačili carinu i ostalo, pitanje je da li bi i koliko na kraju ispalo jeftinije, a opet se ostaje bez garancije. Nije da su neke šanse da će trebati, štaviše veoma su male, ali nikad se ne zna.
 
Poslednja izmena:
Zavisi šta ti je referenca. Može ti se ciniti da Expo svira detaljno dok ne čuješ malo ozbiljnije uređaje pa tek onda primetiš šta sve fali. U konkurenciji sličnih cena, mislim da Naim ipak pruža više i zvuci "skuplje" ako može tako da se kaže. Samim tim bolje pravda cenu (plus pomenuti "resale value, gde takođe dosta bolje stoji). Doduše Naim pravi i uređaje daleko više klase, u koje Expo ne zalazi, sto bi značilo da raspolaže tehnologijama kojima Expo ne raspolaže.

Ne kažem da je Expo loš, daleko od toga, nemoj pogrešno da me razumeš. Samo smatram da ne treba preterivati sa ocenama "pruža više nego sto košta" i sl. Davno je proslo vreme kada je Expo bio jeftin, na žalost.

No, nije to sve toliko važno, važno je da si ti zadovoljan i da uzivas u svom izboru.


Sent from my iPad using Tapatalk

Pa i jesam cuo ozbiljnije, nego ne mogu da se setim sve da pomenem :). Prvo da naglasim, za mene nije Expo bas jeftin, ali brate kad pogledas ostale jace brendove, ispada da nudi dosta toga za te pare u odnosu na niz drugih ponuda, opet, nije to jeftino uopste, daleko od toga. Hteo sam samo da kazem da je fora da odaberes relativno jeftinije pojacalo koje ce fino da vozi tvoje zvucnike, da se napravi taj neki odnos kvalitet/cena, a ne da se preplacuje pojacalo itd. Primer Musical Fidelity, Electrocompaniet i ostali. Mozda bas nisam dobro rezonovao, ali generalno kada tako ispadne, onda je to zadovoljavajuca kupovina.

Cuo sam D7 sa Triode lampasem, naravno izuva, nema tu sta da se kaze drugacije, bolje je, ali za tu razliku novca, da li je toliko i bolje.. Zavisi.
 
Častila me svastika ove zvučnike, stari preko 20 godina, kao novi izgledaju, nisu mislim ni korišteni, jesu li čemu? https://www.hifiengine.com/manual_library/jamo/bx-100a.shtml
Nemam još na šta da ih probam, tj. AV Risiver na koji su spojeni bili, otišao mu valjda potenciometar (Technics SA-AX530)
 
Ma i ja kažem, koristio bi ih uglavnom za serije i filmove...
 
Povezao sam S.M.S.L m6 sa Micro lab solo 6c najobičnijim činčevima koje sam dobio uz ko zna koji uredjaj.

Ne žalim se, sve radi lepo ali bolje da pitam iskusne da li mogu/treba nešto bolje da kupim za to povezivanje?
 
Pojacalo/Risiver: Harman Kardon HK6100, Marantz 2230 i Marantz 2216
Zvucnici: JBL L19, JBL L40
CD plejer: Marantz CD63
DAC: IQAudio DAC+
Streamer: Raspberry Pi 3
TV: Panasonic TX-P40X10Y
Zvucnicki kabl: Audioquest Type 4, QED Strand 79
Interkonekt kabl: QED Profile, Vivanco
 
Častila me svastika ove zvučnike, stari preko 20 godina, kao novi izgledaju, nisu mislim ni korišteni, jesu li čemu? https://www.hifiengine.com/manual_library/jamo/bx-100a.shtml
Nemam još na šta da ih probam, tj. AV Risiver na koji su spojeni bili, otišao mu valjda potenciometar (Technics SA-AX530)
Zvučnici su glasni i tu se završava sva priča :) Pomenuti risiver sam sredio a planiram da uzmem Wharfedale Diamond 230 http://www.wharfedale.co.uk/product.php?pid=77
Da li pomenuti risiver može da opsluži ove zvučnike? Evo njegovih specifikacija: https://www.cnet.com/products/technics-sa-ax530-av-receiver-5-1-channel/specs/
 
Kad uzmes nove wharfedale ove jamo stavi da ti budu suraund, nabavi centar i vufer i uzivaj u 5.1 zvuku [emoji3]
 
Vufer imam aktivni, Pionirov, za moje potrebe odličan, a kad već ne moram da ulažem u novi risiver, onda sam mislio uzeti za suraunde bookshelf Wharfedale Diamond 220, taman da kompletiram :)
 
Za početak ostavi ove Jamo što imaš za zadnji par i namesti zvuk kako treba (jer su Jamo malo osetljiviji od Diamonda i čuće se jače), pa tek onda odluči da li ti uopšte treba novi zadnji par.
 
Trenutno imam Sony str de497 risiver, i na njega spojene zvucnike Yamaha ns333. Koristi se iskljucivo za stereo muziku, a kao izvor sluzi Google Chromecast audio, i Sony Bdp s770 player. E sad posto strimujem sve i svasta, nekad to zvuci dobro,a nekad malo manje dobro. Sta mislite gdje bi se mogao napraviti pomak u zvuku?

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Yamaha NS-777 ili Boston Acoustic A 360, muzika i filmovi bi se slušali/gledali 50/50% ?
Takođe sam planirao Yamahu RX-V383 za risiver.
 
Poslednja izmena:
Trenutno imam Sony str de497 risiver, i na njega spojene zvucnike Yamaha ns333. Koristi se iskljucivo za stereo muziku, a kao izvor sluzi Google Chromecast audio, i Sony Bdp s770 player. E sad posto strimujem sve i svasta, nekad to zvuci dobro,a nekad malo manje dobro. Sta mislite gdje bi se mogao napraviti pomak u zvuku?

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Malo se kasni sa odgovorom, ali logično bi bilo zameniti taj risiver za neko stereo pojačalo.
 
Yamaha NS-777 ili Boston Acoustic A 360, muzika i filmovi bi se slušali/gledali 50/50% ?
Takođe sam planirao Yamahu RX-V383 za risiver.
Na kraju ipak Bang & Olufsen BeoLab 8000 koje ću povezati preko Attenuator-a na A/V receiver Yamaha RX-479.
Izgledaju prelijepo a čuju se za sve pare :)

4f7086d55027cce3e11e5844add10a64.jpg
 
A tek što bi se čuli da ih povežeš na DAC/preamp njihove klase ... :p
 
Svakako ću probati onaj Pro-Ject DAC što smo pominjali u drugoj temi, pa ako bude stvarno razlika drastična uzimam ga naravno. :)
 
Nisam gledao, ali 99% sam siguran da je Mk1, mada ne bi trebalo da ima razlike u odnosu na Mk2, barem sam nailazio na takve komentare.
 
Hvala kolega, u fazi sam sređivanja još, naravno da će dolje ići neka polica gdje će to biti sve lijepo sređeno :)

Sent from my P10+ using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno