Šta je novo?

Ko sta ima od Hi-Fi komponenti?!

2 X Meridian 605 monoblock (pojacalo), Meridian 502 (pojacalo), Meridian 508 (CD), Triangle Ventis (kutije), Tascam 130 (kasetofon), Akai GX-747 DBX (magnetofon)
Van den Hul Hybrid (kablovi do zvucnika)...izmedju komponenti...Van den Hul Integration
Za dek i kolutas sam emotivno vezan....iako su istorija ima neceg u njima:D a bogami i dobrog pravog zvuka:)
 
Poslednja izmena:
@vanyadds

Sjajan sistem!!!
Ja sam se mnogo ložio na Meridian mono blokove i baš taj model CD-a - 508.
Voleo bih jednom da na Ebay-u u Nemačkoj nekako utrefim povoljno polovan 508.
 
Luxor 8071 zvucnici
Cambridge Audio A100 power amp
Cambridge Audio C100 control amp
Luxman d103 CD
Technics RS-B608R Cas. Deck
Luxman T-215L tuner
 
Illiron je napisao(la):
...
Cambridge Audio A100 power amp
Cambridge Audio C100 control amp
...

Nekad sam se "lozio" na ovu kombinaciju ;)

Kada ce Drapin (ako se dobro secam) da se prijavi ovde??
 
Illiron je napisao(la):
Luxor 8071 zvucnici
Luxman d103 CD

Cini mi se da sam imao ovaj cd. Dobar je. Ako mozes posalji sliku cd-player-a. Koja zemlja proizvodi te Luxor zvucnike, nikad nisam cuo. Kakvi su?

Pozdrav
 
Evo da se malo nadovezem na topic . . .
ljudi pa era digitalnih fotoaparata je . . .
mogli bi da umesto text-a lepo svi posaljemo slicicu svog sistema
lepo da se vidi . . .
mislim da bi bilo zanimljivije...


pozdrav,
Nebojsa
 
Nije losa ideja. Saljem moje cim stignem.
 
pantaNS je napisao(la):
Evo da se malo nadovezem na topic . . .
ljudi pa era digitalnih fotoaparata je . . .
mogli bi da umesto text-a lepo svi posaljemo slicicu svog sistema
lepo da se vidi . . .
mislim da bi bilo zanimljivije...


pozdrav,
Nebojsa


...Pa da mozes da se pravis vazan! :D:d:D

p.s. Shala-mala! :wave:
 
Kutije Thiel CS 2
preamp lampas rucne izrade
amp Linx
Cd Mision PCM 7000 + upgrade.
Svirucka solidno.
 
Ledeni je napisao(la):
Kutije Thiel CS 2
...

Upravo danas sam pregledao neke stare HiFi casopise (nemacki Audio, konkretno) i naleteo na test ovih zvucnika...

Je si li ih kupio nove ili SH (nisam ih vidjao ovde).

Vidim da im je kataloska cena '89 bila skoro 5000DEM...
Ne bih odbio poziv da ih cujem :D ;)
 
Poslednja izmena:
vanyadds je napisao(la):
2 X Meridian 605 monoblock (pojacalo), Meridian 502 (pojacalo), Meridian 508 (CD), Triangle Ventis (kutije), Tascam 130 (kasetofon), Akai GX-747 DBX (magnetofon)
Van den Hul Hybrid (kablovi do zvucnika)...izmedju komponenti...Van den Hul Integration
Za dek i kolutas sam emotivno vezan....iako su istorija ima neceg u njima:D a bogami i dobrog pravog zvuka:)

Poslusaj, ako imas prilike, Triangle sa kvalitetnim lampasem. Tek ces tad videti sta mogu tvoje kutije. A poslusaj i neki Lurne-ov (Audiomeca by Pierre Lurne) CD plejer. Imao sam Meridian-ov transport i D/A konvertor...
Pozdrav!
 
Paja je napisao(la):
Upravo danas sam pregledao neke stare HiFi casopise (nemacki Audio, konkretno) i naleteo na test ovih zvucnika...

Je si li ih kupio nove ili SH (nisam ih vidjao ovde).

Vidim da im je kataloska cena '89 bila skoro 5000DEM...
Ne bih odbio poziv da ih cujem :D ;)

Polovne sam uzeo i kao sto rekoh sviruckaju solidno ;)
 
Oce li vise te slike, da malo parim oci? :D
 
Evo,
posto sam ja inicirao slanje slika
prvi cu postovati slike sistema iz NS . . .


preamp: KA-L + baterijski power supply
amp: KA-M 1200 (monoblokovi)
zvuc: KA-MasterReference model ONE
CD: TEAC P700 / D700 (D/A konv. na baterijskom power supply)
kas: TEAC Z-6000
trakas: TEAC-X1000R
phono: trenutno Stabi 1 sa AudioTechnica ruckom i glavom . . .


poz,
Nebojsa
 

Prilozi

  • sistem1a.jpg
    sistem1a.jpg
    117 KB · Pregleda: 1,153
Evo i jos jednog sistema iz NS . . .

preamp: KA-L
amp: KA-M1200
zvuc: KA-Piccollo
CD: CEC TL-51Z (belt drive) + KA AC power supply
DAC: KA-DAC/upsampler 24bit/96kHZ
phono: Stabi S / Stogi + KA AC power supply
kablovi: svi kablovi su KaranAcoustics FLAT (strujni, interkonekti, digitalni link, zvucnicki) + mrezni filter isto KA.
 

Prilozi

  • sistem2a.jpg
    sistem2a.jpg
    163.8 KB · Pregleda: 1,047
Poslednja izmena:
Gle! Na zvučnicima u sistem2 sam prepoznao visoki Vifa XT25. Jel ono Scan-Speak mid-bass ?
 
Evo ovo je najnovija slika od danas poslepodne . . .

razlika u odnosi na sistem2a je

zvuc: KA najnoviji model (jos nema ime) sa SS komponentama
phono: Kuzmin Stabi Reference sa BENZ H2O


poz,
Nebojsa
 

Prilozi

  • sistem3a.jpg
    sistem3a.jpg
    212 KB · Pregleda: 1,094
Vidim, nije se štedelo. Baš me zanima kolika je prodajna cena za te zvučnike?

Je li za tu BENZ glavu Karpenter bio kum koji je nadenuo ime? :d

Pozdrav!
 
Covece, pa koliko staje jedan ovakav sistem, makar priblizno?
Odusevljen sam, bar na osnovu izgleda.
 
Poslednja izmena:
Cao pantaNS,
pa koji od ova dva(tri) sistema je tvoj!?
Pozdrav!
 
Moj je naravno prvi sistem,
a ovi drugi pripadaju Karan Acoustics-u.


poz,
Nebojsa
 
Bokaco je napisao(la):
Covece, pa koliko staje jedan ovakav sistem, makar priblizno?
Odusevljen sam, bar na osnovu izgleda.

E vidis ove sprave sviraju i kao sto izgledaju . . .
tako da bi tvoje odusevljenje bilo dvostruko kad bi ih i cuo . . .
a sto se tice cene . . . hm . . . poprilicno je visoka za nase standarde, ali
spram sistema slicnog ranga koji se prodaju u svetu je cena veoma konkurentna,
inace
KA-i180 integralac se u USA prodaje za mislim nekih 10.000 $ !!!


poz,
Nebojsa
 
Poslednja izmena:
Ja mislim da je to pro*****ravanje, i to veliko. Nema sta na pojacalu da kosta 10000$, pa cak i da su ga vanzemaljci pravili. To je ipak prezastarela tehnologija, a sluh je veoma nesavrsen.
Eventualno ako ima zlatne dugmice ili inkrustracije sa dijamantima ;)
3 do 4k$ je gornji limit "pristojnosti", da ima super filtriran napon, dobar trafo(ili vise istih), super tranzistore(ili lampe), dobru kutiju i projekat.
 
Poslednja izmena:
Vladd je napisao(la):
Ja mislim da je to pro*****ravanje, i to veliko. Nema sta na pojacalu da kosta 10000$, pa cak i da su ga vanzemaljci pravili. To je ipak prezastarela tehnologija, a sluh je veoma nesavrsen.
Eventualno ako ima zlatne dugmice ili inkrustracije sa dijamantima ;)
3 do 4k$ je gornji limit "pristojnosti", da ima super filtriran napon, dobar trafo(ili vise istih), super tranzistore(ili lampe), dobru kutiju i projekat.

E moj Vladd :D , to su ti ovi sto se primaju na krckanje vinyla, shustanje, podesavanje azimuta jednom dnevno, a kada pricas o pojacalima onda su cifre strogo izrazene u KW kao da svi imaju shvajs aparate :d :d :d

Jedino lepo sto ja vidim u svemu tome, je neki lokal-patriotizam, jer ovakve sisteme izuje jedna prosecna lampa (naravno tonski).O kolicini MW i KW ne razgovaram niti komentarisem :D
 
10.000$ za pojačalo je puno za bilo koji nacionalni standard na ovi planetu. :)
 
Nije stvar u tome sto kosta, nego sto ne svira za te pare. To sto je u istoj kW klasi, nije reper za uporedjivanje da li je roba konkurentna ili ne.Znajuci kako mu sviraju pojacala, narocito me je zacudilo kada je poceo da radi zvucnike. Pitaj Boga sta on i njegovi saradnici zamisljaju sa tim JBL-ima (profi drajveri su sve ali nisu dobri za high-end), ali g. Karan nije nikada bio sirotinja, pa sebi moze da priusti egzibicije na pogresnu stranu. E sad, posto uspeh njegove firme pociva na izuzetnom finissu i marketingu, u smislu da ga najvise zanima kakav vizuelni utisak njegovi proizvodi ostavljaju na kupca, njemu odgovara da napravi sto vece to bolje, a Misa ce rado da mu to proda. U krajnjoj liniji bolje i ti JBL-ovi nego neki no name tajvanci i jeftini Visatoni koje je stavljao u 4kDEM kutije pre dve-tri godine, a u preprodaji je sada 500€ i to u zamenu, ne za kes. To dosta govori o kvalitetu. Znam razne puske dok su bili pistolji na vodu, tako da me ne impresionira to sto prave isti, da ne kazem isto los, zvuk samo u sve vecim pakovanjima. Znam da ce sada neki da popizde, ali oni nisu ni culi to sto sam ja cuo, a kamoli da se upuste u gradnju takvih stvari, i ja znam kako sta moze da radi. Oko toga nema sta da diskutujem, jer nemamo iste polazne osnove za diskusiju, i unapred se izopstavam iz eventualne polemike, samo kazem da globalno nije jaka cena, ali ne za takvu svirku.
 
pantaNS je napisao(la):
KA-i180 integralac se u USA prodaje za mislim nekih 10.000 $ !!!


poz,
Nebojsa


Ili preračunato u našu valutu - 4500 EVra. :d
 
Da i, ponavljam se (nisi mi odgovorio u drugom threadu!;)), ima li sanse da se nesto od toga cuje, makar na 15-ak minuta?
 
Vladd je napisao(la):
Ja mislim da je to pro*****ravanje, i to veliko. Nema sta na pojacalu da kosta 10000$, pa cak i da su ga vanzemaljci pravili. To je ipak prezastarela tehnologija, a sluh je veoma nesavrsen.
Eventualno ako ima zlatne dugmice ili inkrustracije sa dijamantima ;)
3 do 4k$ je gornji limit "pristojnosti", da ima super filtriran napon, dobar trafo(ili vise istih), super tranzistore(ili lampe), dobru kutiju i projekat.

Eto da prokomentarisem malo...
Ta cena od, recimo, 10000$ nije ono sto proizvodjac dobija. Podelis cenu u radnji sa faktorom 3 i dobijes pribliznu cenu uredjaja. Ostalo sto placamo su transport, marze, zarada prodavca i jos ponesto. To ti je u glavnom pravilo sa robom na trzistu. :mad:
Pozdrav!
 
@ acaribon

Nisam hteo da budem prvi. :d
Ja sam čuo kutije u Hyatu sa 2 komada Monacor SPH-165CP koji je grom mid-bass i neki bolji visoki, ali sa metalnom kalotom, i to je zvučalo ko K. Krenuo sam da pitam kako je izabran taj visoki, kada 25 mm sa metalnom kalotom ne može da svira ispod 2500 Hz kako treba, a taj mid-bass brljavi preko 1600 Hz? Ali, nisam dobio odgovor.
U drugoj sobi je 2-way kutija sa jednim takvim istim mid-bass-om i Visaton G25FFL visokim, konstruktora čije ime ne znam, na 300B lampama od Vukošića sviralo ko grom dobro. Inače te kutije kod Vukošića su se prodavale za 600 Evra/par. Izdvoji se još toliko za EL34 push-pull, i Bog da te vidi.
I slažem se za JBL. Ne koristi se za High-End Hi-Fi zvučnike. Ali, vidiš Aco napredak. Scan-Speak je sada aktuelan. Još koja godinica, i eto ga Scanings. :d

@ panta NS, NHF, moramo malo da se zezamo, mada i dalje stojim iza napisanog.

P.S. Prepoznao sam i onaj smrt najskuplji SS visoki u tim velikim kutijama. Nisam siguran da to toliko vredi. R2904/700000, to mu je oznaka, a cena tog jednog visokotonca kod Dayensa je 465 Evra, pa ko voli.......
 
Nazad
Vrh Dno