Šta je novo?

Reklamacija i garancija za rx 580

Svabo

Poštovan
Učlanjen(a)
17.01.2015
Poruke
57
Poena
60
Rekalmirao sam graficku kartu XFX Radeon RX 580 i prihvatili su mi reklamaciju i rekli da cu dobiti novu. Sad me intersuje da li se dobija nova garancija na novu kartu ili se nastavlja stara?
 
Nova garancija uz nov fiskalni racun, mozda ce probati da ti uvale bez toga, insistiraj :)
 
U Emmiju imaju drugu pricu, ako ti rade zamenu za isti proizvod nastavlja ti se garancija, a ako dobijas neki drugi proizvod onda ide novi fiskal i nova garancija.
 
To mogu da prodaju pricu samo neupucenima koji ne znaju svoja prava, kada se dobija drugi proizvod, ide nova garancija i cao zdravo. Ako nece, posaljes im lepo ljubavno pismo i da vidis kako 'oce.
 
Znaci da trazim novu garanciju ako ne daju sami.
 
Traži povrat novca pa za svoje pare kupi drugu za koju ćeš dobiti fiskalni račun.

Послато са SM-G965F уз помоћ Тапатока
 
Kada sam odneo na reklamaciju napisali su povrat novca ili nova a pre neki dan poslali su mi poruku da je odobrena zamena za novu. Inace graficka je stara godinu i tri meseca a garancija je tri godine.
 
Cak i kada je zamena za isti(cak i identican) proizvod mora ici nova garancija(Naravno za sitnice se niko ne cima, ali za skuplje stvari je druga prica).
Nastavak garancije ide iskljucivo na proizvod koji je popravljen, mada bi i tu trebali da produze garanciju za vremenski period koji je provela u servisu. Ako u radnji odbijaju da ti izdaju novu garanciju, posaljes mail gde cestitas Novu Godinu i resis problem:whip:


Fun fact: Dok sam radio u prodavnici telefona Ha*dy, koja je sada zatvorena, gospodinu se pokvario telefon za koji mu je odobreno da bira izmedju vise modela za zamenu. Kako je stariji gospodin bio u pitanju, kulturno me je pitao da li postoji mogucnost da dobije novac nazad jer se ne snalazi najbolje na smartfonu, kolege su se slozile jer je bila mala cifra u pitanju. Od svega toga najzanimljiviji je bio razgovor sa regionalnim menadzerom, koji je rekao da je politika firme iskljucivo zamena, i da se nikada ne radi povrat novca, tako da njega ni ne pominjemo, vec insistiramo na zameni prozivoda...

Kod nas skoro sve maloprodaje funkcionisu na isti nacin, neke cak i gore, gde izdaju zamenske kartice bez ikakve garancije, pa ako prodje prodje..
 
Poslednja izmena:
Sad cekam da me zovnu kad stigne nova kartica pa javljam kako je proslo.
 
Ako dobijes potpuno istu kao sto si reklamirao onda se garancija nastavlja.
Ako dobijes karticu nekog drugog proizvodjaca dobijas novu garanciju.
 
Ako dobije NOVU karticu, ide nova garancija, nebitno da li je isti proizvodjac ili ne.
 
Zvali su me juce i rekli da dobavljac/uvoznik nema vise na stanju XFX RX580 i ponudili mi Asus RX580 ROG STRIX OC 8GB GDDR5 i naravno pristao sam i rekli su da ce me zvati za par dana kada im stigne kartica.
 
Zvali su me juce i rekli da dobavljac/uvoznik nema vise na stanju XFX RX580 i ponudili mi Asus RX580 ROG STRIX OC 8GB GDDR5 i naravno pristao sam i rekli su da ce me zvati za par dana kada im stigne kartica.

Pa lepo si prosao :D
 
Ako dobijes potpuno istu kao sto si reklamirao onda se garancija nastavlja.
Ako dobijes karticu nekog drugog proizvodjaca dobijas novu garanciju.

Ne moze da mu se nastavlja garancija jer se seriski broj kartica ne podudara, i sutra da dodje da reklamira tu sto je dobio rekli bi mu da on nema pravo na garanciju jer se kartica koju je kupio i na koju je imao garanciju ne podudara sa ovom sto je doneo i sto bi oni odmah okarakerisali da je uzeo negde neku sa oglasa koja ne radi i pokusava da je zameni za novu.

Na svaku zamenu ide i nova garancija.
 
Danas su me zvali i uzeo sam novu karticu Asus RX580 ROG STRIX OC 8GB GDDR5 i na nju su mi dali 2 godine garancije.
 
Na Asus mora da ide 3 godine garancija. Izgleda da je imao tu karticu godinu dana dok nije crkla, pa su mu taman toliko ukrali. Ako je tako, navedi ime firme.
 
Cak i kada je zamena za isti(cak i identican) proizvod mora ici nova garancija(Naravno za sitnice se niko ne cima, ali za skuplje stvari je druga prica).
Nastavak garancije ide iskljucivo na proizvod koji je popravljen, mada bi i tu trebali da produze garanciju za vremenski period koji je provela u servisu. Ako u radnji odbijaju da ti izdaju novu garanciju, posaljes mail gde cestitas Novu Godinu i resis problem:whip:


Fun fact: Dok sam radio u prodavnici telefona Ha*dy, koja je sada zatvorena, gospodinu se pokvario telefon za koji mu je odobreno da bira izmedju vise modela za zamenu. Kako je stariji gospodin bio u pitanju, kulturno me je pitao da li postoji mogucnost da dobije novac nazad jer se ne snalazi najbolje na smartfonu, kolege su se slozile jer je bila mala cifra u pitanju. Od svega toga najzanimljiviji je bio razgovor sa regionalnim menadzerom, koji je rekao da je politika firme iskljucivo zamena, i da se nikada ne radi povrat novca, tako da njega ni ne pominjemo, vec insistiramo na zameni prozivoda...

Kod nas skoro sve maloprodaje funkcionisu na isti nacin, neke cak i gore, gde izdaju zamenske kartice bez ikakve garancije, pa ako prodje prodje..
Iz prve ruke znam da to na primer u emmiju nikad ne rade. Apsolutno nema sile da ti daju novu garanciju, vec samo produzavaju staru. Ona prica za serijski broj ne vazi jer se na sitne uredjaje ne vodi tako garancija, apsolutno nemaju pojma ciju si im karticu doneo sve dok je ista graficka
 
Ide nova garancija i u emmi, ako znaš za svoja prava kao potrošač.
 
Kolika je garancija na tu karticu zavisi od proizvođača/uvoznika. Ako je propisana 3 godine onda bi trebalo da je toliko, a ne dve kao što su ti rekli u maloprodaji. Faktički tebi nastavljaju staru garanciju i ako po zakonu ne bi smeli to da rade.
 
Iz prve ruke znam da to na primer u emmiju nikad ne rade. Apsolutno nema sile da ti daju novu garanciju, vec samo produzavaju staru. Ona prica za serijski broj ne vazi jer se na sitne uredjaje ne vodi tako garancija, apsolutno nemaju pojma ciju si im karticu doneo sve dok je ista graficka

Ovo sto pises apsolutno nema veze sa zivotom. Eto kupi neku karticu kod njih i kupi istu takvu sa oglasa pokvarenu pa pokusaj da ostvaris garanciju. Od kada su sitni uredjaji, uredjaji koji kostaju 300 i vise evra? To da je tako kako ti pises znas ti kako bi prodavnice i prodavci brzo propali, jer da je to bas tako jednostavno kako ti pises pa zar ne mislis da se nebi neko vec toga dosetio i uzeo na isti nacin da ih manipulise i da ostvaruje finansisku korist. Kupi pokvareno i zameni je za novu a novu onda proda pa opet kupi pokvarenu ili delimicno ispravnu i po tvojoj prici on bi tako mogao u nedogled da trazi pravo na ostvarivanje garancije.

Eto kazem ti probaj pa nam javi kako si prosao, samo pazi ako ustanove da hoces da ih prevaris moze vrlo lako da se desi da odgovaras krivicno. Jer si isao svesno na to da ih prevaris. A ne zaboravi da u svim takvim radnjama postoje kamere.
 
Zahtevaj da ti daju 3 godine garancije kao sto je i propisano. Ukoliko ne zele, obrati se direktno ASUS-u i objasni im o cemu se radi, verujem da ce ih kontaktirati.
 
Nazad
Vrh Dno