Šta je novo?

ASUS N551JW-CN002D

mladen2008

Cenjen
Učlanjen(a)
10.09.2009
Poruke
871
Poena
170
Imam laptop ASUS N551JW-CN002D. Star je oko 4 godine. Interesuje me temperatura koja me malo zabrinjava. U idle mu je temperatura od 30C to 35C, ali ako recimo pokrenem Premiere ili Photoshop hoce da se digne i do 80C. Takodje u nekim igrama se isto dize temperatura na 80C. Da li je to normalno?
 
Koji je cpu I grafika u pitanju? Jel je ciscen za tih 4g, menjana pasta?

Sad vidim da ima i7 x4 I 960m

To je snažan procesor i traži dobro hlađenje. Moja pretpostavka je da se malo napunio prašine i da treba da se zameni pasta sa nekom kvalitetno reda mx4.
Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Jeste to je to , i7 x4 I 960m.
Nikad nije menjana pasta, ja bih ponekad sa strane samo usisivacem pokusao da izvucem malo prasine iz njega ako je bilo moguce.
 
Velike su temperature, ili sam otvori i ocisti (zameni obavezno termalnu pastu) ili nosi u servis na ciscenje.
 
Odneo u servis, sve ocisceno i zamenjena pasta, ali su temperature iste, sada je na 75 stepeni pri punom opterecenju. :(
 
Odneo u servis, sve ocisceno i zamenjena pasta, ali su temperature iste, sada je na 75 stepeni pri punom opterecenju. :(
Izgleda da nema prostora za vazduh.
 
Probaj odradi svežu instalaciju sistema pa proveri onda temperaturu.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Ako nije do toga onda moze da bude i do hladnjaka tj da je iscureo gas, a ako nije ni to onda je definitivno nešto do čipova koji su integrisani na ploci(grafika, chipset, cpu ako nije zamenljiv).

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
75c je najnormalnija temperatura za 4/8 i7 u laptopu pod opterecenjem.
 
Meni se 5200U koji je duplo slabiji od tog i7, ako ne i vise, grejao i na 75-80c u igrama. Ako nije ta temperatura 24/7, ne bih mnogo mislio o tome.

Kod ovakvih stvari undervolt moze da pomogne:
https://www.youtube.com/watch?v=vfIxf73RGEg
 
Samo da se ne guši procesor(throttling) , proveri da li ima obaranja takta sa Hw monitor.
 
Nazad
Vrh Dno