Šta je novo?

Moze li SSD u moj PC?

mladen2008

Cenjen
Učlanjen(a)
10.09.2009
Poruke
871
Poena
170
Imam PC koji mozete videti u "moja masina":
MSI 870-C45
AMD Phenom II X4 965 3,4Ghz
Kingston 8GB DDR3 1333
Asus GTX 1050

Interesuje me da li na moju maticnu mogu staviti ovaj SSD "SSD SATA3 500GB Samsung 860 EVO V-NAND 550/520MB/s, MZ-76E500B"? Da li moze raditi zaista pri toj brzini?
Hvala unapred na odgovorima.
 
Poslednja izmena:
Biće smanjena brzina jer ima SATA II a ne SATA III.
 
Moze, naravno. Imas u radnji na E za 2600din isti taj.
 
Da se nadovežem na temu kad se spomenula cena, hoću da ubacim u par starijih mašina SSD, koja je najbolja opcija što se tiče cene? Kapacitet nije prioritet, Vidim dosta meni nepoznatih brendova (Bio Star, Silicone power) po povoljnim cenama. Da li uzeti to ili neku jeftiniju seriju poznatijeg imena?
 
Manje vise su te marke u domenu sive zone kao i eventualnog rizika.
Sad kad kapacitet nije prvobitna stavka, opet bih uvijek igrao na proverena imena a njih ima poput pljeve.
 
jel neko probao PCI-E adapter i NVMe disk u njega? ovi adapteri na Aliju su reda veličine par dolara. na starim pločama izgledaju kao idealno rešenje
 
Zašto bi se uopšte cimao sa NVME pored SATA SSD-a, ne dobijaš ništa naročito ako ne upisuješ velike fajlove tipa nekoliko desetina GB u intervalima od pola sata ili više...
 
@g-pendula
Manje vise isto, gledaj sto duzu garanciju. Biostar ima dve a SP i Kingston 3 god. garancije. A400 se dokazao kao pouzdan model mada nisam imao problema ni sa ostalima. Uzeo dva Biostara za servis kad zatreba, bili po 2000din na akciji.
 
^^
I moja je to logika u toj budžet kategoriji.
Najveća mi muka jer planiram da ubacim u neki Dell lap top koji moram da rasturim na najmanje činioce kako bi zamenio disk pa mi treba što trajnije/sigurnije rešenje. Verovatno bih išao na Kingston.
 
jel neko probao PCI-E adapter i NVMe disk u njega? ovi adapteri na Aliju su reda veličine par dolara. na starim pločama izgledaju kao idealno rešenje

probao ja i evo ga koristim na z77 ploči
ako imate stariju matičnu (važno je da je sa AMI uefi) koja ne podržava boot sa nvme (s1155)
sledite sledeće upuCtvo-



inače upario sam ga sa jeVtinim 256gb dramless nvme diskom sa SM2263xt kontrolerom (win10 ima host based memory feature za nvme) ,
udenuo u pci-express 2.0 x4 slot, i imam brzine ~ 1600/1000

za 40e sve ukupno- puna kapa.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno