Šta je novo?

Samsung Galaxy Note 10

Imate aod notify app, posle s9 led napribliznije resenje koje postoji po meni, namesti se da blinka krug proizvoljne velicine na mestu gde je bila led, aod je crn osim tog kruga i pali se samo dok je aktivna notifikacija, za nocni period se namesti da se ne pali, radi odlicno aplikacija i za full unlock lik trazi 3e, sto se tice baterije nisam primetio neku razliku.
 
Upravo to me i nervira; što ima xyz tih aplikacija a sam samsung neće da ubaci opciju!

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
Jel presao neko sa S10+ na N10+? Kakva je razlika u bateriji? Puni je za 65 min?

S10+
 
SD verzija, stiglo azuriranje za januar. Manje grejanje i bolja optimizacija u CoD. Bogu hvala :-D
 
Mnogo lep programcic za nas 'gejmere' (ima ga na samsung store) i zove se GAME PLUGINS, moze da prikazuje CPU/GPU usage, FPS i TEMPERATURU uredjaja tokom igre. Mali info vezan za moj SD je da tokom igre od 30 ak min do 60 min FPS je gotovo konstantan 60 fps naravno povremeno pada i do 55 fps ali ispod toga gotovo nikada. Temp je u kuci sa sobnom temp od oko 23 c, i temp uredjaja se krece u proseku od 36 c do max 39 c. Kada sam u nekom malo otvorenijem prostoru i ne toliko toplom od 33 c do 36 c. Neki prosek jeste oko 36-37 c. I to je u odnosu na recimo RoG 2/red magic 3s (koji ima fan u sebi) dosta dobra temp. Tu su negde svi oni. Naravno kada zakacim mini fan na moj fon temp je oko 31-32 c sto je brutalano dobra temp. Drugar ima S9 Exy i njemu kuci ide i do 47, 48 c a fps bude oko 40 fps jedva :-D
 
Jel presao neko sa S10+ na N10+? Kakva je razlika u bateriji? Puni je za 65 min?

S10+
Presao sam ja, malo je bolja baterija i brze puni, nisam merio vreme punjenja. Npr jutros mi sa nekih 20-100% prikaze vreme punjena 59min, na fast charg. Inace punim nocu uvek na sporo punjenje

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Što na sporo? Svaki telefon izdrži 2 godine tako da ga čuvaš za nekog drugog [emoji3]

Sent from my SM-N9700 using Tapatalk
 
Evo da se pridruzim na N10+, uzeo sam danas star mesec dana sa 24 meseca garancije uz doplatu 200€ sa S10+. Prvi utisci fluidniji i brzi, prelep i velik ekran... za dalje cemo videti.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Evo i ja sa se pohvalim, uzeo sam N10 običan posle iPhone. Hteo sam manji telefon, ne leže mi te + verzije :)
Sa Android 10 radi maksimalno fluidno, animacije i sve ostalo čini da nema razlike u odnosu na iPhone.
Malo mi nedostaje navigacija i lakoća korišćenja iOS uredjaja, ali moram da priznam da je Samsung odradio odličan posao sa OneUI, jer TouchWiz me je oduvek odbijao.
Baterija je prosek ili ispod proseka, ali uspeva da završi posao, od ujutru do uveče izdrži bez greške, za dva dana bez punjača teško. Fast charge je odličan, oko 60min od 20% do pune baterije, s tim što do 60% dodje za 20ak minuta, tako da nadoknadjuje kratak vek trajanja.
Domet je lošiji u odnosu na druge telefone, na mestima gde sam imao jednu crticu ovaj je nedostupan. WiFi dobro radi, 4G je solidne brzine, uspeo sam da izmerim 100/50 na Novom Beogradu, identično kao i iPhone.
Sve u svemu zanimljivo iskustvo, ekran je fantastičan, kamera isto, brzina odlična. Koristim navigaciju preko pokreta da bi tranzicija sa iPhone bila lakša i za sada primećujem da je ipak tamo bilo dosta bolje uradjeno, ali mislim da uz malo privikavanja može i ovako da se koristi.
Sigurno ću nositi telefon par meseci, pa ukoliko me bude baš iznervirao vraćam se na iOS.

Послато са SM-N970F помоћу Тапатока
 
Jel moze preporuka gde da se uzme spigen liquid crystal case ili ako neko ima da proda neku spigen ili ringke za N10+?


Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Stiglo azuriranje na A10.
34fd0b37c8c0cd53ac4fb7e2e1848846.jpg


Послато са SM-N9750 помоћу Тапатока
 
Moze li ovo da se skloni i da se spusti tastatura na dno kao sto je bila pre azuriranja na A10?
846e4a71e92dce5d09dbf6a313c6e719.jpg


Послато са SM-N9750 помоћу Тапатока
 
Evo i ja da kazem, presao sam na note10+ sa ajfona 11. Pre njega sam bio na s10 plus, N9, N8... Na ajfonu sam bio dve nedelje i nisam mogao da podnesem ekran. Ono sto primecujem je da je na ajfonu bila bolja baterija, kamere, (osim ultra wide) i bolji zvuk.
Na n10 kad se ukljuce geste i animacije u developer opcijama postave na 1.5x, instalira Task changer, fluidnost je kao na iosu. Ovaj ekran je perverzija, manje zakrivljen nego na s10 i boksi dizajn ga cini savrsenim za multimediju. Takodje za divno cudo mnogo bolje lezi u ruci od prethodnih modela iako sam mislio da ce biti neudoban za koriscenje jednom rukom.

Ono sto sam ranije pa i sad podesavao za bolju bateriju:
1. Odete u podesavanja lokacije pa 'improve accuracy' i odcekirajte skeniranja za wifi i bluetooth
2. Connections - more connection settings - nearby device scanning na OFF

Za brze otkljucavanje:
Settings - Biometrics - Biometrics preferences - odcekirajte tranziciju
[emoji846]

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Evo i ja da kazem, presao sam na note10+ sa ajfona 11. Pre njega sam bio na s10 plus, N9, N8... Na ajfonu sam bio dve nedelje i nisam mogao da podnesem ekran. Ono sto primecujem je da je na ajfonu bila bolja baterija, kamere, (osim ultra wide) i bolji zvuk.
Na n10 kad se ukljuce geste i animacije u developer opcijama postave na 1.5x, instalira Task changer, fluidnost je kao na iosu. Ovaj ekran je perverzija, manje zakrivljen nego na s10 i boksi dizajn ga cini savrsenim za multimediju. Takodje za divno cudo mnogo bolje lezi u ruci od prethodnih modela iako sam mislio da ce biti neudoban za koriscenje jednom rukom.

Ono sto sam ranije pa i sad podesavao za bolju bateriju:
1. Odete u podesavanja lokacije pa 'improve accuracy' i odcekirajte skeniranja za wifi i bluetooth
2. Connections - more connection settings - nearby device scanning na OFF

Za brze otkljucavanje:
Settings - Biometrics - Biometrics preferences - odcekirajte tranziciju
[emoji846]

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
Možeš mi poslati link za instalaciju task changer-a?

Zahvaljujem. :)

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Dobio i ja na N9700, juče...
Google servisi su mi čitav dan vukli po 8% baterije na svakih sat vremena.

Odradio sinoć format i podešavanje nanovo i mogu reći da je 10ka fluidnija.

Baterija mi se čini ista, odnosno od ujutru do uveče.

Tastatura mi se sviđa što je "podignuta" pa je kucanje jednom rukom veoma jednostavno sada.

Call record je mnogo bolji na A10 nego na A9.
bea6586140afa9dd5edc29ee7031cb2b.jpg


Sent from my SM-N9700 using Tapatalk
 
Preko koje aplikacije snimas pozive?

Послато са SM-N9750 помоћу Тапатока
 
Evo jedne bitne informacije,ne znam da li je neko spominjao ali ajde:

Obzirom da Note 10 nema 3.5mm ulaz za slušalice, naručih sa alija kvalitetniji type-c to 3.5mm adapter, stiglo sve, ubodem, ne radi. Posle nadjem na netu da je Samsung prebacio DAC u sam adapter, tako da budite obazrivi kada uzimate ovaj adapter, obavezno na Aliju proverite da podržava Note 10/10+
 
Moze li ovo da se skloni i da se spusti tastatura na dno kao sto je bila pre azuriranja na A10?
846e4a71e92dce5d09dbf6a313c6e719.jpg


Послато са SM-N9750 помоћу Тапатока
Probaj na xda da nadjes,mozda ima resenje preko adb-a. Nasao sam za OP mozda ima i za note,i mene to nerviralo mnogo
 
Hteo bih da se zahvalim @dule2303 sto mi je poslao futrolu ringke za N10+. Svaka cast na kolegijalnosti.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Da, pročitah posle i onaj post iz druge teme, bezveze što je sad onemogućeno ljudima da koriste obične adaptere za slušanje muzike...

PS:
Dobio sam 128gb Sandisk Ultra karticu uz telefon i ne treba mi, ako nekome treba može da dođe do mene i uzme ;)
Na Nbg-u sam trenutno.
 
Poslednja izmena:
Da se razjasnim oko kartice, nemam vremena da Vam šaljem, trenutno sam na NBG-u par dana i može samo lično da se preuzme, non stop sam u pokretu zbog prirode posla. Još jednom, karticu dajem, ne treba mi, dobio sam je uz Note 10+ sad u US-u, 128gb Sandisk Ultra.
 
Da, pročitah posle i onaj post iz druge teme, bezveze što je sad onemogućeno ljudima da koriste obične adaptere za slušanje muzike...

Ima svoje prednosti i mane. Prednost je da ćeš dobiti potencijalno dosta bolji zvuk, jer možeš da koristiš neki bolji DAC. Osim očiglednih nedostataka, javlja se i battery drain kod jačih i zahtevnijih DAC-ova. Ipak je u pitanju aktivna komponenta koja se napaja preko USB-C porta telefona.

Ovaj mini DAC koji je neko zakačio u ovom threadu izgleda zanimljivo.
 
Mali update, nakon update a CoD u update a Game Launchera, tepm napolju oko 35 u kuci oko 40 c. Ne prelazi 40 c sto je ok. FPS se tada krece oko 54. Dok ne predje 38 drzi stabilno 60 fps. Black Shark 2 Pro je ipak hladniji 37 c i RoG 2 oko 38 c. Exynos bi vrvt bio blizu 50 c
 
Nazad
Vrh Dno