Šta je novo?

Samsung Galaxy Note 10

Hvala Proday
 
Kupio sam juce originalni punjac od 25w za Note 10+. Sad poredio sa P30 Pro, osetno brze se puni Huawei.
Ispraznio obe baterije na 19%, ukljucio avionski rezim, u isto vreme prikljucio punjace...posle 20 minuta Note 10+ 54%, Huawei 64%.
 
Poslednja izmena:
Gde si kupio punjac i koja je cena.Meni na a80 crkao iz cista mira.[emoji4]



Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Tu skoro sigurno nesto nije ok za note 10 plus. Ako pogledas online testove na youtubu , videces da za 25 minuta punjenja od 0 se stize do 54%, a ti si od 20% za 20 min dobio 54%...
 
Ne znam. Punjac je originalan. 30€ sam platio. 25w.

Послато са SM-N9750 помоћу Тапатока
 
Pa cekaj zar nije 25w punjac u pakovanju uz telefon?

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Decko od kog sam kupio telefon, "izgubio" punjac od Note 10+, pa mi dao od S10+. Uzeo sam telefon pre mesec ipo dana, daleko ispod realne cene (570€), pa reko ajd da kupim punjac, obican od S10+ puni mnogo sporo...

Za 57min je napunio od 19% do 100%. P30 Pro 7-8 minuta brze.

Послато са SM-N9750 помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Uuu covece pa ti si bas dobro prosao sa kupovinom.[emoji4]

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Pobogu @lates pominjali smo gomilu puta...postoji samo za Hongkong regiju ali bez problema rade i kod nas! Evo imaju dva čoveka u temi n10+ snap duos za sada koliko pratim + jedan sa sprinta single.

I kao što rekoh, moj sledeći samsung će biti isključivo u toj postavci!

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
Ja koristim 2 kartice.
Primetio sam da dok pricam na SIM1, ne rade mobilni podaci ako su ukljuceni sa SIM 2. Jel tako treba ili?

Послато са SM-N9750 помоћу Тапатока
 
Proday samo SD brate. Jos ako odigras poneku igru, xixixi
 
Sve znam i sve jasno! Ne igram igre ali sam svestan benefita od sd ;)

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
Ja koristim 2 kartice.
Primetio sam da dok pricam na SIM1, ne rade mobilni podaci ako su ukljuceni sa SIM 2. Jel tako treba ili?

Послато са SM-N9750 помоћу Тапатока

Ne radi ti ni voice, jer je u pitanju tzv. Dual SIM standby. Ako ne uključiš u podešavanjima da si "stalno dostupan" dok pričaš na SIM1, a neko te pozove na SIM2 dobiće poruku da nisi dostupan. Ta opcija uradi zapravo samo call forward, ako si nedostupan, ali to ne pomaže za DATA protok.

U prevodu, da jeste dual-sim, ali samo dok su katice u standby režimu, čim je jedna u upotrebi, druga postaje neaktivna.
 
Poslednja izmena:
Ne znam da li je bilo, nisam listao celu temu, uspeo sam da ubacim led notiffication kao na S7 npr, i to da se ponavlja ali ima caka, mora da bude upaljena opcija Always on display, i baterija se drastično brže troši, tako da sam vrlo brzo isključio celu priču. Pravićemo mi S7 od blata haha
 
Poslednja izmena:
Meni i dalje nije jasno zašto sam samsung ne ubaci opciju za taj led notif!?!

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
^ zbog burn ekrana, na primer dobijes nocu u 2h ujutro e-mail i svetli oko kamere satima notifikacija sto bi ubilio display na tom mestu posle par meseci. Barem sam tako procitao na par mesta

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Dobro pitanje, da li im je komplikovano da bez always on display opcije omoguce to ili ih jednostavno zabole... svakako korisna opcija.

Edit: e to sam isto pomislio, burn in je realno opasnost, ali ako cemo tako, dobar deo dana nam je ekran upaljen i na njemi gornji bar sa istim ikonicama iz dana u dan pa opet ne vidim burn in

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Prva stvar,
Na moj n9700 još nije došao Android 10.
Jedini losem koji još nema desetku...

Druga stvar,
Koliko je teško ugraditi prokletu notifikacionu lampicu na telefonu? Ovdje očigledno nije bilo u pitanju smanjenje troškova već nešto drugo...

Sent from my SM-N9700 using Tapatalk
 
Vidis da im je cilj da nema nista osim ekrana, ne moze i jare i pare, lampice su davna proslost. Mozda bi bila bolja varijanta napraviti notifikaciju koja ce menjati poziciju svaki put, nesto kao screen saver na tv,ako se vec plase burn in-a

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
Možda nešto kao Motorola V80.

Ono što nam može riješiti problem je Samsung Led back case [emoji6]

Sent from my SM-N9700 using Tapatalk
 
^ zbog burn ekrana, na primer dobijes nocu u 2h ujutro e-mail i svetli oko kamere satima notifikacija sto bi ubilio display na tom mestu posle par meseci. Barem sam tako procitao na par mesta

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
To je samo izgovor. Postoji 1000 patterna koji bi mogli da naprave da se konstantno pale drugi delovi tog kruga oko kamere, samo da hoće!

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
^ slazem se, nego je to opravdavanje samsunga

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Meni i dalje nije jasno zašto sam samsung ne ubaci opciju za taj led notif!?!

Sent from my SM-N970F using Tapatalk

Više nema mesta za ni za zvučnik-slušalicu, a ti bi da se luksuziraš sa nekakvom LED lampicom?! :)

Imaš AOD koji menja lampicu i to je to. Ako ti sada stave taj svetleći prsten oko kamere, onda ćeš posle da se buniš kada budu izbacili i kameru, a to je sledeće.

Zanimljivo pitanje sa tehničke strane je da li AMOLED omogućava različit brightness na različitim pikselima? Poznajući samu tehnologiju trebalo bi da je moguće. Tada bi mogli da naprave virtuleni LED na AOD-u koji bi se šetao po ekranu i koji bi svetleo jačim intenzitetom od ostatka AOD. Ali posle nemoj da se žališ kako ti je loš SOT i sl. na Samsung-u.
 
Poslednja izmena:
Led moze da se stavi i van ekrana, na vrh i dno telefona recimo...
Imamo i signalne trake svuda kroz telefon, lako se moze napraviti da budu provodnik svetla od le diode.

Pri vrhu sa strane imaju 2 trake, bile bi savrsene za to.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno