Šta je novo?

Samsung Galaxy Note 10

Ja proveravam svaki dan, nema jos :D malko kasne ali msm da ce biti do kraja god.
 
@wave
Ko je napravio aplikaciju koja zahteva Android 10, koja je to aplikacija?



Evo par uporednih slika na linku...
Zanima me vase misljenje, da li ce se popraviti situacija na Note, aziriranjem na android 10?

https://flic.kr/s/aHsmK7qCTH

Послато са SM-N9750 помоћу Тапатока


Fotografije su ti potpuno razlicite, drugaciji uglovi i razlicite stvari su fokusirane.
Sledeci put kada pravis uporedne fotografije, gadjaj isti ugao(pogotovo sto S10+ i N10+ imaju jako slicne kamere) i klikni prstom da fokusiras istu stvar.
Na fotografijama sa malo svetla i crnom pozadinom je jako bitno da li je u fotografiji jako svetlo zauzelo 20 ili 40%, a kada imas vise nivoa na fotografiji, poput volana ispred, ivice table u sredini i i trecem nivou instrumente, jako je bitno koliko cega upada u sliku i jako je bitno da odaberes sta da fokusira.

Pogledaj koliko ti je bolja fotografija sa N10+ na kojoj je fotografisana ulica, pogledaj koliko asfalt ima vise detalja u odnosu na S10+.
Ali, rekao bih da si na N10+ slikao na night modu, a na S10+ nisi, jer je na Note iso 800, a na S je iso 250 ili si prosto na N10 fokusirao tamnu ulicu i on je odvrnuo iso, sto se vidi i na samoj fotografiji.
Opet, da si fokusirao jaka svetla na pumpi, fotografija bi izgledala drugacije.

Cak mi se cini da si na S10+ negde rucno fokusirao, jer nema sanse da sam telefon fokusira deo fotografije u cosku, na fotografiji gde je u krupnom planu u levom cosku bord kompjuter...i tu je na N10+ iso 2500, a na S10+ 800...
 
Poslednja izmena:
Focus uzivo je na svim slikama, osim na slici pumpe.
U kolima sam slikao minimum 30 slika, i bukvalno svaki put je S10+ imao ostriju sliku, bolji fokus, i manje "prsti" osvetljenje table. Uporedicu kasnije i u dnevnim uslovima.

Послато са SM-N9750 помоћу Тапатока
 
Ma radi odlicno ali treba mi Anfroid 10 zbog nekih aplikacija loje su samo za A10.
Šta ima samo za 10 a da nema za 9?! Sa druge strane vidim da još poprilično paplikacija (pogotovo bankovne) nisu u ljubavi sa novim 10!

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
Focus uzivo je na svim slikama, osim na slici pumpe.
U kolima sam slikao minimum 30 slika, i bukvalno svaki put je S10+ imao ostriju sliku, bolji fokus, i manje "prsti" osvetljenje table. Uporedicu kasnije i u dnevnim uslovima.

Послато са SM-N9750 помоћу Тапатока

Kazem ti, nisu iste stvari fokusirane, nisi lepo fotografisao Note-om, a vidi se i po samim slikama da su fotografije i uglovi razliciti.
Deluje kao mala razlika, ali dovoljna da skroz promeni fokus fotografije.
Nema sanse da maltene identicna kamera istog proizvodjaca, koja koristi isti softver, odvrne iso 3x veci, 2.500 u odnosu na 800 i na pumpi 800 u odnosu na 250.
Moze da bude razlika zbog malo razlicite kamere, pa da se malo razlikuje, ali ne 3 puta.
Tu ti je recimo Note sigurno svo vreme pokusavao da fokusira crni volan.
 
Poslednja izmena:
Ali za 5G modele brat. Drugo na Benchmark YT kanalu proglasen za telefon godine
 
Što je i bilo 1000% očekivano da će biti proglašen ;)

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
Iskreno po meni je zasluzio da je telefon godine. Mozda neko ne deli moje misljenje ali po svim karakteristikama je najbolji ili u top 3.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
@xeroj87 , bez ikakvog fokusiranja, ukljucim kameru, slikam.

https://flic.kr/s/aHsmK98Pcg

Послато са SM-N9750 помоћу Тапатока
U tom slucaju nosi telefon na reklamaciju, ne radi kako treba, moj fokusira savrseno i ne odvrce iso kada ne treba.
I ako bih po ovome rekao da se trudis da ne napravis iste forografije, ali ne mogu vise da se objasnjavam, pa neka bude da ti je pokvaren telefon, jer svaki N10+ prosto ima bolju kameru od s10+.
Ne mnogo, ali svakako ne losiju, a ja ti kazem da nema problema sa auto fokusom.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Android 10 stable izašao pre nedelju dana ....

Screenshot_20191222-033844_Settings.jpg
 
Poslednja izmena:
Kakvi su utisci nakon par dana? Meni tek jutros stigao, nekako je isto a opet malo drugacije [emoji846][emoji846]

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Pa za SEE je tek danas stigao. Samo ko je preko odina nabacivao ili ima drugu karticu u telefonu je dobio ranije.

Sent from my SM-N9750 using Tapatalk
 
Pa za SEE je tek danas stigao. Samo ko je preko odina nabacivao ili ima drugu karticu u telefonu je dobio ranije.

Sent from my SM-N9750 using Tapatalk

Sto se tice apdejta, ne mozes da zeznes telefon u kojoj regiji se nalazis, ne vredi ti sim kartica iz druge regije. Zato mora da radi Odin. ;)
 
Sve u svemu jel popravlja android 10 išta stanje sa autonomijom...to je jedini razlog da me natera da odradim nadogradnju ako je pozitivan odgovor!?! I da, nema šanse da radim clear data tj faktori reset pa ako je i to must onda nema šanse sve i da nadogradnja duplira battery life.

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
Stigao apdejt danas i telefon sjecka pri listanju aplikacija, da li još neko ima ovakav problem?

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
@proday sigurno nece baterija biti bolja kao sto nije ni na S seriji.

@gringo22 ako si uradio update na android 10 pozeljno je reset telefona posto je pretabano preko 40% celog softera.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Da, na 10ku, ipak ću sačekati nekoliko dana, da vidim možda će se korigovati vremenom, mrsko mi ponovo sve aplikacije podešavati nanovo

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
^ sto kazes sacekaj koji dan, ako bude isto reset

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Stigao apdejt danas i telefon sjecka pri listanju aplikacija, da li još neko ima ovakav problem?

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
@proday sigurno nece baterija biti bolja kao sto nije ni na S seriji.

@gringo22 ako si uradio update na android 10 pozeljno je reset telefona posto je pretabano preko 40% celog softera.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
Hvala obojici za infos. Ostajem na prvom fw [emoji106]

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
Da se upišem u klub prvi Note.
Do sada su mi bili preveliki ali sada kad se poajvila obična desetka veličina je taman.
Za sada nema primedbi baterija bi mogla biti bolja bar sam tako očekivao.
Na mi 9t nisam razmišljao o bateriji.
9d29dcb307eca37da3df4463a2e13f80.jpg


Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
Aplikacija za otp banking neradi!!!
Banca Intesa radi.

Послато са SM-N975F помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno