Šta je novo?

Samsung Galaxy Note 10

Ja mislim da sam ja jedini na forumu kome je edge displej dobar, i pod prstima a i za upotrebu, slike i video pogotovo, a edge svetlo kod notifikacija je posebna perverzija. Ravan displej je... meh. Jedino je zbog zastitnog stakla prakticniji.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja mislim da sam ja jedini na forumu kome je edge displej dobar, i pod prstima a i za upotrebu, slike i video pogotovo, a edge svetlo kod notifikacija je posebna perverzija. Ravan displej je... meh. Jedino je zbog zastitnog stakla prakticniji.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Nisi jedini. Ja ravan ekran više ne kupujem.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Moraju da iskoriste momenat i uvale što više sad kad se huawei na kratko poljuljao! Mada ja bi iskreno voleo da opet distanciraju note seriju od s

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
@UniverseIce
Note 10's "chin" is very narrow, the same level as the iPhone, no speaker grooves on the forehead, which means that the flagship Sound on Display(SoD) technology will replace the traditional speaker. The forehead will be narrower.

D9aDL1rU4AA15Ik.jpg


D9VMmQUU0AAb4gz.png


D9VPL6_UYAE8f_u.png:large



D9aVoIkVUAATf6P.jpg:large
 
Ne odustaju od pro i obicnog modela... kako mrzim to. Sad ce da sakate obicne i svi koji bi hteli da kupe note kao vrhunsku klasu Samsunga ce znati da ipak ima i bolji...


Sent from my iPhone Xs using Tapatalk
 
Sami smo krivi. Grdne pare dadosmo na telefone poslednjih 10-ak godina. Jasno je da ce nas sve više “cediti” :) kad mozes 1000 za obicni, dodas jos 400 evrica za PRO :) nije to nista :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
A na oba zakrivljeni ekran koliko vidim :(
I ono što je najžalije je što je pro uvek ona veća (cigla) verzija...kako se ne zeznu pa pro mali ne naprave!

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Na ovim ranim fotkama izgleda prelepo.
 
Ovo je vec podnosljivo, ne bode oci toliko :D.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Nema verzije sa ravnim ekranom?

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Ko kanda ne [emoji24]

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Bar je mladez centriran... Notch je manje zlo. Mladezi i pilule su klasa iznad u negativnom smislu.
3.5mm nece imati, vreme je da intenzivnije uvaljuju skupo smece od bezicnih bubica koje ce brzo gubiti kapacitet baterija. Bas me zanima da li ce USA/SD verzija imati nano+e-sim ili single kao S10...
 
Bar je mladez centriran... Notch je manje zlo. Mladezi i pilule su klasa iznad u negativnom smislu.
3.5mm nece imati, vreme je da intenzivnije uvaljuju skupo smece od bezicnih bubica koje ce brzo gubiti kapacitet baterija. Bas me zanima da li ce USA/SD verzija imati nano+e-sim ili single kao S10...

I ja sam bio u tom ubedjenju dok nisam presao na XS i probao da gledam fullscreen video. U toj situaciji punchhole jedva i primecujes, dok je sa notchem fullscreen neupotrebljiv. Punchhole je ipak manje zlo, jer osim sto jeb.e simetriju statusne trake (kod S10, ovde to nije problem), mnogo je manje invazivan od zuba. Naravno sve dok ne bude kamera ispod ekrana.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ako bude kao na renderu bice najlepsi samsung ikada. Samo da izbace onu glupu pilulu kao na s10+ i bice ok ovalo centralno
 
I ja sam bio u tom ubedjenju dok nisam presao na XS i probao da gledam fullscreen video. U toj situaciji punchhole jedva sa i primecujes, dok je sa notchem fullscreen neupotrenbljiv. Punchhole je ipak manie zlo, jer osim sto jeb.e simetriju statusne trake (kod S10, ovde to nije problem), mnogo je manje invazivan od zuba. Naravno sve dok ne bude kamera ispod ekrana.


Sent from my iPhone using Tapatalk

iP ima prevelik notch. :) Recimo P30pro, OP7, pa i LG V40 koji ima siri zub od prethodna dva... Takav dizajn mi manje bode oci od mladeza, srecom je na N10 bar centriran. A posto su ekrani duzi od 16:9, standardni video materijal nije problem, visak sa strane bude crn...
 
iP ima prevelik notch. :) Recimo P30pro, OP7, pa i LG V40 koji ima siri zub od prethodna dva... Takav dizajn mi manje bode oci od mladeza, srecom je na N10 bar centriran. A posto su ekrani duzi od 16:9, standardni video materijal nije problem, visak sa strane bude crn...

Dobro, to i nisu notchevi u pravom smislu. 16:9 nije problem, ali 21:9 jeste.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
iP ima prevelik notch. :) Recimo P30pro, OP7, pa i LG V40 koji ima siri zub od prethodna dva... Takav dizajn mi manje bode oci od mladeza, srecom je na N10 bar centriran. A posto su ekrani duzi od 16:9, standardni video materijal nije problem, visak sa strane bude crn...

Centrirani "punch hole" više bode oči prilikom "fullscreen-a" od "punch hole-a" u ćošku. Kada gledaš TV ti uvek imaš neki logo u nekom ćošku i na to si navikao, rupa u sredini bočne ivice je sve samo ne nešto na šta smo naviknuti i to će više smetati. Čudi me da su odabrali takav dizajn.

IPhone dizajn je odavno prevaziđen, kao što je i taj njihov super-secure face recognition postao nebitan, a zbog koga je notch toliko veliki. Oduvek je smer u kome se dizajn kretao bio "in-display" fingerprint senzor samo je Apple izmišljao toplu vodu sa tom gomilom senzora za 3D face recognition. Sada niti je da to batale, niti da nastavljaju sa time... Uglavnom, još jedna stvar zbog koje iPhone zaostaje za Androidima.
 
Bar je mladez centriran... Notch je manje zlo. Mladezi i pilule su klasa iznad u negativnom smislu.

Notch je prevaziđen odavno kao dizajn... Apple će zbog tvrdoglavosti i svog nepotrebnog 3D face unlocka i dalje da korisnike muči sa notch-om. Ne verujem da će preći na in-screen čitač otiska i bataliti super-hajpovani 3D face unlock, a zbog kojeg iPhone danas ima smeće dizajn u poređenju sa modernim Androdima čak i onim od 200 i kusur evra.
 
Notch je prevaziđen odavno kao dizajn... Apple će zbog tvrdoglavosti i svog nepotrebnog 3D face unlocka i dalje da korisnike muči sa notch-om. Ne verujem da će preći na in-screen čitač otiska i bataliti super-hajpovani 3D face unlock, a zbog kojeg iPhone danas ima smeće dizajn u poređenju sa modernim Androdima čak i onim od 200 i kusur evra.

FaceID je stvarno dobar ali je tu vise za kurcenje nego sto ti stvarno treba. In display FP reader je jednako brz (ako ne i brzi), ne ruzni telefon, i prakticniji je ako je telefon na stolu. Tradeoff je slabija sigurnorst, ali vecina korisnika nisu nosioci nuklearnih sifri tako da je i FP dovoljno siguran... doduse dizajn ledja i steel frame na iP je po meni i dalje ispred Android telefona. Jedini telefoni sa lepsim ledjima su P30 Pro i Mi 9T


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Zaboravili ste da se f.print vidi na suncu na ekranu kao senka unutar ekrana. To ruzi dizajn i dok se to ne prevazidje Apple ga sigurno nece ugraditi. Sto se sigurnosti tice to sto nekima nije bitno, ne znaci da i drugima nije bitno...S druge strane telefon ne sluzi da bude televizor vec da se pogleda neki klip u dokolici, a druga je stvar sto su ljudi totalno zastranili i leze nocu po 2 sata u krevetu gledajuci film na 5-6 incha a tv 42inch im visi na zidu ugasen...
 
Hahah bukvalno, i sam to radim na 2 metra od mene bleji UHD 49’ sa hdmi na pc racunaru ugasen a bez toga tu je samo jedan klik da se gleda yt na tvu.. ali svako vece po 2,3 video pogledam na telefonu.. koje smaranje od navike i bezveze mucenje


Sent from my iPhone Xs using Tapatalk
 
Zna li se sta dolazi kao poklon ko poruci u preorederu?

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Ako bude kao na renderu bice najlepsi samsung ikada. Samo da izbace onu glupu pilulu kao na s10+ i bice ok ovalo centralno
Da nema te pilule ne bi moglo da stoji u reklami "professional 5 camera photography", nema veze sto je drugi senzor beskoristan (depth senzor za bokeh efekat). Da je bar wide angle, pa da bude opravdano, ovako su oskrnavili vrhunski ekran bez (tehnickih i realnih) razloga.
 
Zaboravili ste da se f.print vidi na suncu na ekranu kao senka unutar ekrana. To ruzi dizajn i dok se to ne prevazidje Apple ga sigurno nece ugraditi. Sto se sigurnosti tice to sto nekima nije bitno, ne znaci da i drugima nije bitno...S druge strane telefon ne sluzi da bude televizor vec da se pogleda neki klip u dokolici, a druga je stvar sto su ljudi totalno zastranili i leze nocu po 2 sata u krevetu gledajuci film na 5-6 incha a tv 42inch im visi na zidu ugasen...

Imam S10 i to nikada nisam primetio. Znači, ne - kada okreneš ekran prema suncu ugašen/upaljen - ne vidi se nikakav senzor. Da bi ga video, što ja nisam uspeo, treba da svetlo pada pod određenim uglom itd. To su gluposti sa pojedinih Youtube kanala kako bi povećali broj view-ova...

Apple nije tema, ali Apple zapravo jeste patentirao svoje vidjenje in-screen fingerprinta i planira da ga ubuduće implementira. FaceID je manje siguran od fingerprinta.
 
Ma kakvi 90hz ekran, to tek s11 kontam.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Imace bolji blur/bokeh, ali nece imati 3.5mm, malo veci ekran, olovku, malo bolju autonomiju i u sustini to je to od velikih razlika u odnosu na S10. Cena 40% visa. :d Slaba konkurencija, ljudi i dalje zaludjeni top modelima (i sam sam prilicno) i eto im prodaje uprkos ceni od preko 1000e.
 
Ako ne bude imao drugi zvučnik, džaba im sve! Odoh na s10e ili one plus 7 pro

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Ili jednostavno ne menjamo devetku dok cena ne padne na neku prihvatljivu cifru...

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno