Šta je novo?

Samsung Galaxy Note 10

Mali off: to vezano za banku sam rešio otvaranjem računa u erste banci u hrvatakoj. Aplikacija im je savršena (bukvalno sve preko iste može da se odradi, od olaćanja računa do dopuna za mobilni za sve mreže) a najbitnije je što kad menjaš telefon, samo sačuvaš token (dva reda brojeva) i kad uzmeš drugi samo ih prepišeš i sve radi...nema cimanja u banku nema ništa. Inače dižem dinare u srbiji bez ikakve provizije, duplih konverzija itd...jedino što čovek mora da se iscima do hr i da ima njihovu karticu za tel da bi to sve radilo kako treba.

Gesendet von meinem SM-G970F mit Tapatalk
 
^mislim da smo svesni da to nije resenje ogromnoj vecini :(

Ali kod nas u nekim bankama moze reaktivacija mBanking preko eBankinga: RF, KB - provereno i radi kako treba, pogotovu RF.
Intesa - kad radi, sve je super, ali mnogima cesto prekine trajno da radi ta mogucnost :)
 
Haha, 50e :D

Slusajte bre coveka... taj telefon lepo onda izgubi na vrednosti mnogo brze nego drugi modeli, i milina za nas koji smo odlucili da ne damo preko 300e i tacka :)
Ne znam sta si hteo da kazes? Govorio sam ako vec se uzima telefon preko 600€ bolje dati jos 50€ da ima validnu garanciju i ne razmisljas u slucaju da nesto crkne hardverski na njemu.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Razlika je 500e, u tome je fora.
Ko bi pa za 50e na 600e gledao svaki dinar.
 
Ne razumem kako razlika 500€? Na KP novi vakum iz VIP-a sa fiskalnim 619€ dok sa 12 meseci garancijom 600€. Govorim o S10+, tako ce biti razlika i sa N10/10+

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nijedan od njih nema legalnu garanciju.

Ljudi uzmu te id 600e umesto u prodavnici za 1100e.
 
Naravno da je legalna garancija od opetatera. Uzmes telefon od vlasnika i napravis kupoprodajni ugovor koji se overi kod notara, sa njim dobijas vlasnistvo od telefona. Telefoni kod operatera nisu vezani kao bankovni ugovori da ih uzimaju nazad u slucaju da se ugovor ne isplati.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Nemoj lagati ljude, to nikome nece proci na sudu.
Imas tema o tome.
 
Hehe smesan si sa takvim stavom, kako je moj drug odradio popravku na taj nacin. Tvoje misljenje postujem i prestajem dalju raspravu.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Ko god ima validnu garanciju od operatera ili ovlašćene prodavnice , svaki kvar na Samsung telefonima otklanja Pro Mobi (ovlašćeni Samsung servis) bez ikakvih pitanja . Potvrđeno do sada "XY" puta .

Послато са SM-G975F уз помоћ Тапатока
 
Kvar se otklanja bez obzira ko je vlasnik. U slucaju zamene uredjaja za novi mora doci vlasnik. U ugovoru pise da potpisnik ugovora ne sme da otudji telefon u trajanju perioda otplate istog. U slucaju da se ugovor ne isplacuje, ide utuzenje i salju se izvrsni organi za plenjenje imovine itd... To je 100% tacno. Sada imate hvala Bogu garanciju/ugovor na jednom papiru u telenoru i vip-u i imate na tom listu broj vlasnika. Pozovete coveka, castite pice, i zavrsite posao.
 
Potpuno tacno, kao i za Huawei telefone. To se naravno odnosi na popravke, ali ako telefon ne moze da se popravi, onda se odobrava zamena za novi i u tom slucaju samo vlasnik ugovora moze da ga preuzme (tako je bar bilo, jedino ako se nesto nije promenilo u medjuvremenu). Mada ne znam sta danas tacno ne mogu da poprave kad za svaki iole ozbiljniji kvar promene celu plocu i cao zdravo [emoji16]

Edit: nije mi ucitao poruku kolege Nikole :) dok sam odgovarao, al to je to
 
Poslednja izmena:
Ovde je poenta da se procita post od Proday, koji je iz licnog iskustva rekao sta mu se desilo kad je kupio telefon preko KP i taj lik nije iaplatio sve rate do kraja. Znaci, moze da se desi, retko, ali moze da se desi.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
Nijedan od njih nema legalnu garanciju.

Ljudi uzmu te id 600e umesto u prodavnici za 1100e.

Gde ima Note 10+ za 600e? I kako si samo došao do te razlike od 500 eura... Svašta pišete.

Dok npr. razlika u ceni kod S10+ jeste velika, ali nije ni blizu 500 eura (KP vs "legalne" radnje)...
 
Poslednja izmena:
Ovde je poenta da se procita post od Proday, koji je iz licnog iskustva rekao sta mu se desilo kad je kupio telefon preko KP i taj lik nije iaplatio sve rate do kraja. Znaci, moze da se desi, retko, ali moze da se desi.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока

Nije samo on, bio je i onaj lik sa S8+ čini mi se...
 
Ovde je poenta da se procita post od Proday, koji je iz licnog iskustva rekao sta mu se desilo kad je kupio telefon preko KP i taj lik nije iaplatio sve rate do kraja. Znaci, moze da se desi, retko, ali moze da se desi.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока

Otprilike, post iznad samo :)
Ima puno takvih slucajeva, samo nisu cesti na Benchu.

Maro, https://m.kupujemprodajem.com/searc...8-31+14:09:51&data[page]=2#mhs0-1567278083963
https://www.eponuda.com/mobilni-tel...-128gb-g975f-crni-mobilni-telefon-cena-476688
 
Pa da, ali to nije 500 eura razlike, vec skoro duplo manje... Ne možeš da uzmeš cenu od Note10+ (1100 eura) i uporediš sa S10+ (620 eur) i dobiješ razliku od 500 eur :)
 
Brate, oba su s10+ na linkovima :)
900e vs 550e, a ima i dva od 450e.
 
Manja je razlika ali opet na neki nacin velika.

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
 
Adreno po meni tu igra znacajnu ulogu
 
Realno druže igra ogromnu ulogu ali samo onima koji igraju igre na telefonu, da se ne lažemo (veći fps i manje zagrevanje). Poslovni ljudi (za koje je note prvenstveno i bio namenjen) će uvek više ceniti duos mogućnosti. Optimalno je ko uspe da navata model iz sk sa snapdragonom i duos mogućnostima ali takvih je kod nas na prste jedne ruke + košta mnogo + nema garancije.

Ja bih sutra dovukao n10 snap iz usa ali lično mi je prioritet upravo duos! Da ne misliš da branim bilo koga, prvi sam protiv toga da se u isti telefon ugrađuju različiti delovi (čipset, kamera, displej), ali to se već godinama radi i nažalost moramo da prihvatimo. Vidiš da u n10(+) nisu ubacili novi sd855+ samo iz razloga što bi napravili još veću razliku između čipsetova (samim tim i performansi) i bacili još veći hejt na sebe!

Gesendet von meinem SM-G970F mit Tapatalk
 
Ne bih uzeo telefon bez garancije pa da je ne znam sta!
Pokupio sam ful garanciju (krađa, lom, bilo sta) za 10e mesecno i mirna mi glava.
U USA koriste SD iskljucivo zbog patenata za određene frekvencije koje koriste tamo....
Ne mogu da nadjem post o problemu koji si imao zbog tog što nije isplatio rate do kraja, možeš li ukratko ponoviti pricu?

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Moze Duos i na SDu da radi, primer je OnePlus koji ima isti SD855 kao i N10.
Nego nesto Samsung ne zeli Duos na njemu...

Gde to ima dual SIM SD Note/S10?
 
@alfaunits pretpostavljam u Koreji, obzirom da je i note9/s9 bio u takođe duos izvedbi na snapu 845 kod njih

Gesendet von meinem SM-G970F mit Tapatalk
 
Da li nekom.zeza xda nantapatalku

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Da, ne radi pola dana i vise. Do njih je.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
U Koreji dual SIM? Provericu, ali sansa je veca da udjem u politiku nego DS tamo :)

https://m.shop.kt.com:444/m/smart/p...01&pplGroupDivCd=92&pplId=0770&supportType=02
Samo stoji nano uSIM. Provericu sutra def.

U Koreji se trenutno prodaje samo Note10 5G (single-SIM, SM-N976N), jer već imaju oko 2 miliona 5G pretplatnika. Verovatno hoće da izvuku 5G brojke i da budu #1 5G proizvođač na kraju godine... Pametno za SAMSUNG.

U Hongkongu imaju Note10 SD855 + Dual SIM (LTE)

Single SIM nije vezan za Snapdragon već za tržište SAD, mada mislim da se i to menja.

Generalno ta fama oko Snapdragon Samsung telefona je preterivanje (blago rečeno), jer u realnoj upotrebi razlike su beznačajne, a nepotrebno sebi komplikujete život nabavkom telefona predviđenog za tržište SAD ili Azije. Ne bih se glupirao oko toga, već bih uzeo normalan telefon za tržište RS ili EU. Malo mi je komično to sve, a čak i u sintetici beznačajne razlike. O realnom korišćenju da ne pričam... Besposlen pop...
 
Poslednja izmena:
Nema veze sto je 5G, ima i DS 5G.
Nego u JK je dual SIM nelogican.

Za HK mozda, vidim na Expansys da stoji DS sa SD855.
 
Nazad
Vrh Dno