Šta je novo?

Samsung Galaxy Note 10

Posedujem Note 10+ 12/256 verziju, ubedljivo najbolji i najjaci telefon koji sam posedovao do sada (a druzim se sa Samsungom od S3). Nikakvih zamerki nemam, osim jedne stvari koja je krenula da mi se desava od skoro, a nisam uspeo da nadjem bas common resenje. Kada stavim telefon da se puni, fabricki punjac i kabl, S-pen mi se diskonektuje tj. Air actions. Pen radi, ali ne mogu da koristim air akcije dok ne uradim reset/reconnect. Jako me nervira, vise nego mi remeti koriscenje, ali me interesuje da li je neko jos naleteo na slican problem? Mozda je S-pen u problemu?
Isti problem kod drugara posle azuriranja na 4.nesto kod mene UI je ostao na 3.nesto i nemam problema. Softverski je problem jedino nekim aziriranjem ako ga rese
 
Posedujem Note 10+ 12/256 verziju, ubedljivo najbolji i najjaci telefon koji sam posedovao do sada (a druzim se sa Samsungom od S3). Nikakvih zamerki nemam, osim jedne stvari koja je krenula da mi se desava od skoro, a nisam uspeo da nadjem bas common resenje. Kada stavim telefon da se puni, fabricki punjac i kabl, S-pen mi se diskonektuje tj. Air actions. Pen radi, ali ne mogu da koristim air akcije dok ne uradim reset/reconnect. Jako me nervira, vise nego mi remeti koriscenje, ali me interesuje da li je neko jos naleteo na slican problem? Mozda je S-pen u problemu?
Ja imam telefon sa istim specifikacijama, sada sam probao air actions sa kamerom dok mi je telefon na punjaču i radi mi sve. Proveri u podešavanjima da ti nisu isključene air actions za neku aplikaciju. Ako želiš mogu i nešto drugo da probam. Na poslednjem sam update-u.
 
Hvala momci. Nisam primetio da se desilo posle update-a konkretno, vise random u nekom trenutku. Probacu sa drugarom, koji ima isti fon, da zamenimo S-pen. Swap na par dana, pa da vidimo da li se desava isto... Reprodukcija problema uvek kada stavim na punjac telefon mi je nepogresiva, pa mogu i sa drugim S-penom, kada ga uparim sa telefonom, da probam ponovo. Jako glup problem. :)
 
Kolege zamenjena je zver Note 10+SD za jos vecu zver S23 Ultra ali Note i dalje ostaje u porodici, sin je sa zadovoljstvom ostavio Xiaomi 11t i uzeo Note 10+ iako je note stariji dve godine tako da sam i dalje tu. ;)
 
Ako nekoga zanima, evo info iz prve ruke vezano za taj problem sa S-Pen-om. Nije do softvera niti do telefona, već upravo do S-pen-a. Imam u porodici dva identična Note 10 plus, ista verzija androida, manje-više slične aplikacije, čak i ista boja :D . I na jednom je nedavno počela da se javlja ova notifikacije oko diskonektovanja (kada je opcija Air Actions uključena, inače sem toga olovčica najnormalnije radi). Upario sam sa tim telefonom S-Pen od drugog Note-a i sve najnormalnije radi, nema nikakvog prekida ili bilo šta slično. Baš gledao po netu i valjda je stvar u tome što ta neka mala baterija u olovčici vremenom oslabi i onda pravi problem sa Air actions opcijom - ko to ne koristi, neće ni primetiti :) (isključi Air Actions i ćao zdravo).
 
Ima li rešenja za skidanje novih tema i AOD-a van galaxy prodavnice?
 
Ljudi
primjetio sam da mi fotke ispadaju grozno.
Pogledajte na šta slika liči a pre nije bilo ovako, muljavo je kao da sam slikao VGA webkamerom :D
 

Prilozi

  • slika2.jpg
    slika2.jpg
    175.9 KB · Pregleda: 61
  • slika1.jpg
    slika1.jpg
    172.4 KB · Pregleda: 51
Ista priča.
I ja sam pre kusur dana kukao u drugoj temi da su mi slike sa Note 10 Plus značajno lošijeg kvaliteta nego sa Xiaomi Mi 10t pro... Razumem da je razlika u kamerama, ali razlika u kvalitetu slika je baš velika. I to je jedini razlog zbog kog se lomim da se vratim na Xiaomi.
Čak i baterija, od koje sam očekivao najveće razočarenje, je više nego zadovoljavajuća, izdržava dan).

Postoji li negde u podešavanjima izbor kvaliteta slike? Ja nisam uspeo da nadjem.
 

Prilozi

  • Screenshot_20230501-081637_Device care.jpg
    Screenshot_20230501-081637_Device care.jpg
    66.9 KB · Pregleda: 45
Slike su ispale lose zbog jako malo dnevnog osvjetljenja, tako mi rekose.
Pazi ove fotke napravljene tik uz prozor:
 

Prilozi

  • 20230501_084049.jpg
    20230501_084049.jpg
    218.7 KB · Pregleda: 43
  • 20230501_083927.jpg
    20230501_083927.jpg
    189.3 KB · Pregleda: 54
Forumaši, da li imate predlog koju novu bateriju bi mogao da stavim u svoj Note 10? Uzeo bih neku najkvalitetniju i sam bih menjao (samo da mogu da je naručim u Srbiji).
 
Nema proizvodjaca sa adekvatnim zamenama, u tome je fora, samo zvanicni servis ima original baterije, ujedno i ugradnju rade, tako da nemas izbora puno, sto je mozda i bolje, jer je sa ajfonima svojevremeno uzas bilo naci krstenu bateriju. Nohon je jedini ja mislim dobar bio brend, ali nista od toga ne salju za Srbiju, tako da dzabe, a i da salju, na kraju se svede na razliku od crvene, eventualno dve, a promobi zavrsi za 4-5h.
 
Drugari resio bih malo da se druzim sa polovnim note 10 + telefonom, nisam pri parama za note 20 ultra, tako da ovo mogu da priustim, (zeni kupio s23 ultru ) PATIM :[!! Elem koristim s21 fe, da li bi mi bio veliki dowgrade sto se tice koriscenja! JAKO mi je bitan VELIKI ekran a to ovde imam, naravno da znam da nije 120 hz ali privikao bi se nekako! Da li da jurim iskljucivo snapdragon verziiju ? Bese njegov poslednji andorid je andorid 12 ? Kako Va ssluzi baterija, koliko SoTa dobijete tokom koriscenja ? Hvala
 
Ja imam obican note 10 sa exynos procesorom. Baterija je losa, ali radi dobro za moje potrebe. Android 12 imam poslednji.
 
izguras jedan dan ?
ne moze jedan dan bez dopunjavanja. moze, ali samo ako se koristi za razgovore. imam problem i sa olovcicom, prijavljuje da nije povezana. rade sve funkcije pisanja, ali ne radi nista na dugme na olovci. video sam da je to cest problem i mozda ga resi reset, ali mrzi me da instaliram opet sve ponovo.
 
Drugari resio bih malo da se druzim sa polovnim note 10 + telefonom, nisam pri parama za note 20 ultra, tako da ovo mogu da priustim, (zeni kupio s23 ultru ) PATIM :[!! Elem koristim s21 fe, da li bi mi bio veliki dowgrade sto se tice koriscenja! JAKO mi je bitan VELIKI ekran a to ovde imam, naravno da znam da nije 120 hz ali privikao bi se nekako! Da li da jurim iskljucivo snapdragon verziiju ? Bese njegov poslednji andorid je andorid 12 ? Kako Va ssluzi baterija, koliko SoTa dobijete tokom koriscenja ? Hvala
Posto sam nazalost prodao S23U i vratio se na Note10+ htedoh samo da postavim(apropo diskusija o bateriji i njenoj eksploataciji) SOT preko 7h 4 godine starog telefona(original baterija t.j. nije menjana) koji nikada nije mazen i pazen sto se tice baterije a svega ostalog, ono tipa punjenje tad i tad pa koji punjac t.j. brzina punjenje(punio sam ga samo njegovim original punjacem od 25W i uvek je bio na brzom punjenju) pa punjenje do 85% i tako te marketinske nebuloze. Prve dve slike jos 22% baterije a zadnja na 5% pred samo gasenje telefona. Dva puta sam prikljucio telefon na komp da prebacim neku sliku tu nek je dobio max 2-3% baterije, sve je u fulu sto se podesavanja performansi tice jedino je ekran na FHD+ i tamna tema ukljucena, svo vreme na WIFI osim mozda 5% na mobilni net. Telefon je sa Snapdragon procesorom sto jos jednom potvrdjuje koliko je bolji od Exynosa. Zakljucak je opustite se i koristite max telefon bez bilo kakvih ogranicenja jer baterija i ako ode kosta 50tak e zamena ili prijavis da baterija nije dobra mesec dana pre isteka garancije i zamene za dzabe kao sto sam ja uradio na S9+.
Drugari resio bih malo da se druzim sa polovnim note 10 + telefonom, nisam pri parama za note 20 ultra, tako da ovo mogu da priustim, (zeni kupio s23 ultru ) PATIM :[!! Elem koristim s21 fe, da li bi mi bio veliki dowgrade sto se tice koriscenja! JAKO mi je bitan VELIKI ekran a to ovde imam, naravno da znam da nije 120 hz ali privikao bi se nekako! Da li da jurim iskljucivo snapdragon verziiju ? Bese njegov poslednji andorid je andorid 12 ? Kako Va ssluzi baterija, koliko SoTa dobijete tokom koriscenja ? Hvala
Ja sam prodavao ovaj moj telefon snap varijanta (250e) do pre neki dan kada sam morao da prodam S23U ali sada koristim opet Note 10+ koji je vrhunski telefon.
 

Prilozi

  • Screenshot_20231216-211401_Device care.jpg
    Screenshot_20231216-211401_Device care.jpg
    59.4 KB · Pregleda: 10
  • Screenshot_20231216-211307_Device care.jpg
    Screenshot_20231216-211307_Device care.jpg
    32.4 KB · Pregleda: 8
  • Screenshot_20231216-230527_Device care.jpg
    Screenshot_20231216-230527_Device care.jpg
    32.4 KB · Pregleda: 10
ne moze jedan dan bez dopunjavanja. moze, ali samo ako se koristi za razgovore. imam problem i sa olovcicom, prijavljuje da nije povezana. rade sve funkcije pisanja, ali ne radi nista na dugme na olovci. video sam da je to cest problem i mozda ga resi reset, ali mrzi me da instaliram opet sve ponovo.
Ja sam na mom nekadašnjem Note 10+ u nekom trenutku imao problem sa olovčicom tj nisu mi npr. radile Air Actions. A pošto smo u porodici imali još jedan identičan, probao sam njegovu olovčicu sa svojim telefonon i sve radilo bez greške. Dakle nije bio problem u telefonu, a posle nađoh negde info da se to dešava kad crkne baterija u olovci.
 
Nazad
Vrh Dno