Šta je novo?

Samsung Galaxy Note 10

Uhh, daleko da je One UI ispred svih, no dobro. Postujem svacije misljenje. [emoji4]
Jos jednom ponavljam, nova Note serija je odlicna, Samsung u poslednje vreme igra na sigurno, sta je trebalo to su i izbacili. Ali, za mene licno postoje bolji mobovi trenutno na trzistu. [emoji4]
Tako tako, sve je individualno. Opet ide prica o najkompletnijem mobu. Ne moze to ni jedan da bude trenutno iz razloga sto neki proizvodjaci idu u drugacijem smeru. Recimo nekome znaci mozda IR port, mozda bez audio porta ne moze, a mozda je to i 90Hz ekran ili olovka :). A ne postoji takav na trzistu. Meni licno telefon koji mora da se puni svako vece (ne kazem da je to Note nrgo generalno pricam) nije kompletan.

Kupujes telefon sa najmanje kompromisa za tebe i to je to.

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
^ +1 U potpunosti se slažem. Pritom ne koristimo ni svi telefon na isti način tj. meni dosta služi za mail i pozive, zatim Viber/WA i malo društvenih mreža, dok neko malo prica al dosta pika igrice :) Meni je npr cool da mogu da koristim i zicne sluške bez da se opterećujem da li sam napunio bežične, da li ću ih negde pogubiti i sl.

A što se dizajna tiče, po meni tu zaista nema uglavnom ništa epohalno tj. manji ili veći pravougaoni oblik, pa dal će kamera biti gore levo ili gore desno, dal će biti raspoređene vertikalno ili horizontalno (ili sad ovaj novi trend sa pop up kamerama), da li će lajsna biti ovakva ili onakva, da li će leđa biti jednobojna ili šarena kao što jr sada "in" i sl... Po meni je dizajn telefona bio zanimljiv pre pojave smart telefona, kada su izlazili novi modeli podosta različiti jedan od drugog - sećam se kad sam dobio tada novu Nokiu 7110 ili Nokiu 8910 (koju i danas imam i koja radi ko sat, kao i Nokia 8800 sirocco koju i sada rado ponekad nosim kao drugi fon ) i npr Samsung N400 za koji je dizajn radio Pininfarina studio i kome je bilo svojstveno da antenica sama izađe kada se otvori poklopac tastature...To je meni lično bilo zanimljivo i da se čovek ponekad baš oduševi, a sad samo mogu da konastatujem dal je telefon meni lep ili ne toliko lep i to je to. Evo npr S10+ mi se svideo zbog nove zelene boje, a da je nešto mnogo bolji ili lepši od N9 koji sam prethodno koristio i nije.
 
Poslednja izmena:
Ko ti brani, kupi type c to 3.5mm kablic za manje od 1 euro i koristi zicne slusalice.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Ko ti brani, kupi type c to 3.5mm kablic za manje od 1 euro i koristi zicne slusalice.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
Ma naravno, nije to neki veći problem niti bih umro bez 3.5 priključka, al što da se cimam sa adapterima ako ne moram. Mene npr nervira što na S10 Plus za notification light moram da koristim poseban programčić a da tu opciju nemam u samom softveru telefona, iako led postoji. Baš me zanima dal su to ubacili u N10/N10+
 
Mislim da nema i da ubuduce nece ni imati.
Meni je to realno najveca mana ovog telefona.
Nekome zvuci glupo, ali dao bih 2 3.5mm dzeka za jednu led lampicu :)
 
Mislim da nema i da ubuduce nece ni imati.
Meni je to realno najveca mana ovog telefona.
Nekome zvuci glupo, ali dao bih 2 3.5mm dzeka za jednu led lampicu :)

Isti slučaj. Meni je notification light krajnje korisna stvar. Ovo na S10 plus sa Holey Light radi ok u principu (al ipak dodatno troši bateriju), a kapiram da će to verovatno moći i na N10/N10+, al mi i dalje nikako nije jasno zašto to nije kao opcija integrisano u sam softver telefona kada lampica postoji... Kako se meni čini, ima ja da se vratim na N9 ili da sinu zaplenim S9+ :D:d
 
Probaj i LED Me Know, kao i Arc Lightning, da vidis da li nesto mozda manje baterije trosi od Holey Light-a.
 
Probaj i LED Me Know, kao i Arc Lightning, da vidis da li nesto mozda manje baterije trosi od Holey Light-a.

Hoću svakako. Nego mi ovaj Holey light prvi preporučili pa instalirah njega čim sam uzeo telefon. Bilo je nekih najava da će opciju za notification light pustiti kao zvanični update, ali za sada još uvek ništa... Aj videćemo baš :)
 
Ja testiram aodNotify (platio) pošto ista firma pravi i bxRemmaper koji mi je extra i koristim od starta! Jako dobru opciju ima da pali i gasi aod samostalno kad stigne notifikacija i kad pogledam u istu + može da se bira aod, edge lighting ili samo lampa oko kamere.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
 
Note koristi noviji Exy, valjda su napumpali malo performanse.

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
Ne znam da li ste odgledali Peca što je izbacio review, Peco ako čitaš ovo kapa dole majstore!
Gledao sam u jednom dahu, odgledao sam desetine i niko se nije udubio u materiju toliko kao ti. Svak čast!
Ostali su na foru, "jao izašao telefon, nema 3.5mm i ima extra novu boju" i to je to....

Послато са Fun_S500 помоћу Тапатока
 
Tebi treba Peca (Pecu navodim jer je pomenut, to vazi za svaki mini review) da ti kaze kakav je telefon i da li ti se svidja?

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
Vecina toga je placeno od strane proizvodjaca na neki nacin tako da jedino sebi mogu da verujem tek kada probam aparat, retko koji yter je objektivan
Evo i baterije
Sent from my phone using Tapatalk
755dfa863abe3f635d59e12686729311.jpg
 
Poslednja izmena:
@dule2303 okači mi bateriju pls na 15% kad bude!...vidim da imaš 2 kartice i to ne baš sjajan signal na drugoj, otprilike priča kao kod mene.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
 
Video sam danas oba. Mali je pun pogodak sto se tiče ergonomije. Šteta sto ne postoji malo u 5G verziji inače bih ga uzeo. Veliki mi je glomazan.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Evo jos malo baterije,dve kartice s tim sto je na drugoj katasrofalan signal
ce3b5f05328021d35ed7a052da674b94.jpg
c4ef8b50b6c57118abf77a4aa302fa1b.jpg


Sent from my phone using Tapatalk
 
Dule, da li mozes da uhvatis ceo screeshot, sa scrollom ekrana do dole ?
 
Video sam danas oba. Mali je pun pogodak sto se tiče ergonomije. Šteta sto ne postoji malo u 5G verziji inače bih ga uzeo. Veliki mi je glomazan.


Sent from my iPhone using Tapatalk
A sto sad je pa 5g toliko bitan?Sem sto zraci ludacki ne vidim neku poentu u 5g.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Ako sam dobro razumeo, 5G ce biti dosta skuplji?


Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
A kako znas da 5G zraci "ludacki" ?
Pa imas testove koji su vec sprovodjeni gde su bila merenja da u odnosu na 4g nesto mnogo al bas mnogo vise zraci.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Ako sam dobro razumeo, 5G ce biti dosta skuplji?


Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
Ne skuplji nego trenutno u Srbiji u narednih 5 godina nema nikakvu perspektivu,primer imas neta na tvoj paket 10gb mesecno,5g ce to da proguta dok kazes keks,a i realno kod nas jos i 4g ne radi kako treba na dosta lokacija.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Poslednja izmena od urednika:
Nisam bas ovo razumeo.
Kako mislis da ti 5G proguta vise neta od 4G ako se iste stvari otvaraju?

Na stranu sto ko zna ksd ce stici kod nas, i da 5G verzija, bar po cenama po netu, ce biti lepo skuplja.

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
Floyd nije u Srbiji, ali svakako ce svuda dosta vremena proci da bi imalo poente, barem do Note 12 nema potrebe bacati 200, 300e vise na 5G verziju :)
Dodatno, 5G nije kao 4G, treba enormno mnogo transmitera da se ugradi da bi imalo dometa, bukvalno 2 po ulici :), napravio je Marques Brownlee dobar video o tome pre koji dan, sada cu da ga nadjem.

 
Poslednja izmena:
Evo jos malo baterije,dve kartice s tim sto je na drugoj katasrofalan signal
c4ef8b50b6c57118abf77a4aa302fa1b.jpg


Sent from my phone using Tapatalk

"Digitalna dobrobit" :D

Ladno još postoje ljudi koji koriste srpski na mobilnom... Bože gospode.
 
Nepunih 100e je skuplji 5G. Nebitno totalno ali ako bih uzimao, što da ne. Pokrivenost je za sad jako slaba i ovde kod mene.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno