Šta je novo?

Samsung Galaxy Note 10

Lider logicno [emoji16]

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Meni je ovde glavno sto nema led i 3.5 jack. Zasto je bitan 3.5 jack, zato sto jedne slusalice koristim za poslovni laptop i telefon, ne moram da imam 2 para, ne moram da gledam jesu li napunjene.
Posle iskustva sa grejanjem Note9 i ovih izbacivanja, dobro cu razmisliti da li.ostajem na samsungu. Ali to ce doci na red za jedno godinu ili.dve, tako da ima vremena[emoji4]

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Generalno samsung je od ovog senzora izvukao maksimum maksimuma,mislim da ce sledece godine s11 i n11 da objasne po pitanju kamere,kad sad ovim senzorom generalno rame uz rame siba sa huavejom,ako ste videli novi senzor sto su predstavili juce ono deluje bas bas mnogo dobro.:)



Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Dxomark je irelevantan. Svaki najnoviji flagship je #1. Svojevremeno je bio i Mix3. Od tad ne ulazim na taj sajt.
Koliko god Samsung napucavao bije filterima, ono što Kinezi rade je ludilo, i opet su ga stavili na 1. mesto.
Najavljeni su novi senzori od S11, videćemo hoće li prići nadolazećem Pixelu što se tiče kvaliteta slike.

Sent from my ONEPLUS A6010 using Tapatalk
 
Sta to rade Kinezi, osim back fotografije, gde i dalje stoji da su najbolji?

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Meni je ovde glavno sto nema led i 3.5 jack. Zasto je bitan 3.5 jack, zato sto jedne slusalice koristim za poslovni laptop i telefon, ne moram da imam 2 para, ne moram da gledam jesu li napunjene.
Posle iskustva sa grejanjem Note9 i ovih izbacivanja, dobro cu razmisliti da li.ostajem na samsungu. Ali to ce doci na red za jedno godinu ili.dve, tako da ima vremena[emoji4]

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
Što pre kupiš bt slušalice (sa podrškom za više izvora) više ćeš sebi muke uštedeti i smanjiti kukanje [emoji6]

3.5mm je nažalost lagana istorija i mi tu ništa ne možemo.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
 
Verovatno nemaju bolji zvuk, ali da su praktičnije to svakako jesu (mislim na potpuno wireless bubice, ne na ove fore što nosiš sa "rajfom" to mi ispadne još gore od kabla). Dve u svemu, kad se jednom navučeš na slobodu koju dobijaš sa potpuno bežičnim slušalicama, nazad nema (posebno ako ih koristiš za sportske aktivnosti).

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
 
Što pre kupiš bt slušalice (sa podrškom za više izvora) više ćeš sebi muke uštedeti i smanjiti kukanje [emoji6]

3.5mm je nažalost lagana istorija i mi tu ništa ne možemo.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

Da, ali npr. čak i Sony WH-1000XM3 koje imam nemaju mogućnost uparivanja sa više uređaja... A većina radi isto: da bi ih upario sa drugim uređajem, mora unpair na telefonu, pa pair na laptopu čime se gubi svaki smisao i pogodnost wireless-a. I onda kada sam na putu moram da nosim jedne slušalice za laptop, druge za telefon ili da se opet dovijam sa kablovima.

Takođe, bluetooth zvuk ne može nikada da bude kvalitetan kao zvuk preko kabla, ako se koristi neko bolje pojačalo za slušalice... Uparivanje, punjenje slušalica itd. Pa još kada na aerodromu uletiš u neku zonu gde imaš npr. struju za laptop, ali BT slušalice prekidaju non-stop iako koštaju 300 eura - bacio bi ih u prvu kantu. Loš trend, posebno kada nemaš izbora. Očito će i S11 dolaziti bez headphone jack-a i to je jako loše.
 
Poslednja izmena:
Ja true wireless koristim samo za sportske aktivnosti, nijedne bluetooth sluske ne mogu da pridju ''obicnim'' sluskama sa 3.5mm prikljuckom. Pogotovu ne sluskama iz high end-a, licno mislim da ce obicne sluske da zive jos dugo, mozda na kraju samo zbog profesionalne upotrebe ako nista drugo. Slazem da true wireless daju slobodu, ali *mjau**mjau**mjau*, ne mogu i dalje da me kupe zvukom pa i dan danas koristim obicne.
 
Bluetooth nikada nije bio projektovan za HiFi audio streming... To su sve budženja sa dodatnim AptX i sl. kodecima koji kompresuju i dekompresuju već kompresovani zvuk kako bi mogao da prođe kroz ograničeni protok koji ima Bluetooth. Čim dođe do malo smetnji ili pojača se latencija, eto seckanja, prekidanja itd... Jednostavno, to je nerešiv problem, jer domet Bluetooth-a je glasovna komunikacija, a ne HiFi. Sony WH-1000XM3 zvuči dobro, ali lako će ih odrati po kvalitetu zvuka non-wireless slušalice iste cenovne kategorije. Preko kabla im je zvuk loš, jer verovatno nije mogao da se spakuje i dobar DA konvertor, a da sve to ne ode preko 500 eura...

Samo treba imati u vidu da Bluetooth 5.0 ima bandwidth od svega 2 Mbps (BT 4.x, čini mi se, duplo manje) i sve je jasno...
 
Poslednja izmena:
@marantz ima bt slušalica koje imaju mogućnost da se upare sa više izvora

@lates znam da bt nikad neće biti isto kao žica ali poslušaj negde b&o ie2 nove ili sennheiser momentum true wireless, prijatno ćeš se iznenaditi.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
 
A jesu li objektivni i sa vecinom Huawei telefona u prvih 10, pogotovo P30pro, svega poen iza, a za zadnju kameri i dalje poen ispred?

Ili mozda mislis da je na Huawei video kvalitet bolji, u cemu je Note 10 bolje ocenjen i zbog cega ukupno ima vise poena?

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Poenta je da nikako nisu objektivni, koliko para toliko mesto na tabeli :D

Iance planiram da ga rezervisem, mislim da je ove godine uz OnePlus najbolja kupovina.
 
B&O ću obavezno, Momentum true wireless imao ali vratio stare jabra elite sport jer mi više gode za trčanje i trening. Momentum su za sada najbolje što sam čuo preko bluetooth-a ali veruj mi, sve je to daleko, daleko od onoga što se dobija preko ''kabla'' :)
 
Ne vidim sta vam toliko smeta Dxomark? Da li zato sto vas ljubimac nije na prvom mestu?
Svako moze pogledati fotografije i video snimke na sajtu i uveriti se u kvalitet fotografija. Visina tj pozicija na rang listi ne mora da znaci nista.
 
Imao sam jedne i sada druge bezicne slusalice od 500e, dakle najbolje sto moze da se kupi, ali to ne moze prici zicnim po lvalitetu zvuka.

Ali takodje ne vidim nekoga ko kupi ozbiljne hifi slusalice i koristi ih na mobilnom...

Pogodnosti bt sluski su vise uredjaja odjednom, konektovanje bez problema i do 5-10m udaljenosti sa slobodnim mrdanjem, auto headset....

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ja zovem sutra da vidim kada mogu da potpisem za box 4 beli i Note +.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Danas proban i testiran. Utisak u ruci je lep, bas lep, mnogo lepsi i mocniji uzivo nego na slikama. Ivice su sad opet vracene na zakrivljenje slicno s8 otprilike, vise nego na s10. Frejm je celican nije alu kao sto neko rece. Ekran kao na s10, super. Malo je cudno sto su tasteri levo ali mozda je to i prakticnije. I ono sto ce mnoge obradovati ne greje se kao s10 :) s10+ pored njega na zalost izgleda kao igricka, ali zaista. Nisam ljubitelj samsunga, ali me je prijatno iznenadio najvise dizajnom, i utiskom u ruci. Greota ga je staviti u masku, i kao sto sam rekao cim je izasao, zadnji deo i gornja i donja strana neodoljivo podsecaju na stare sony xz uredjaje, ivice su ostre tako da pri padu nema sanse da se bas ne ostete. Ko nema s10 neka uzima note, zaista je prelep.
 
^ Bez futrole mozes da se pozdravis s ekranom nakon prvog ozbiljnog pada. Ne verujem da je zamenski ispod 350e.
 
Jeste, ivice su kriticne za pad i najmanji. Ali platis osiguranje telefona i bas te briga , ako pukne osiguran si.
 
Mislim da i uz osiguranje mora da se doplati zamena, valjda je pre bilo 100e... Jesi li probao bar prednju kameru? Po specifikacijama trebalo bi da je cak malo losija od S10 u LL.
 
E nisam to, ne zanima me prednja ali ni najmanje i nisam je probao, zadnja ista kao s10 ali mi se cini da video jos bolje stabilizuje od s10.
 
Moguce je da su malo softver, tj. EIS unapredili, ostalo verujem da je isto.
Meni je prednja kamera povremeno bitna zbog inostranstva, nije bas da se slikam i izigravam "influenserku". :d
 
Okvir je aluminijumski, nije čelik, gomila poznatih tubera je isto izjavila ali su se korigovali vremenom.
Inače upravo držim s10 u ruci za zamišljam koliko mali note mora biti extra obzirom da je samo 1mm širi i višlji od ovog!
Sent from my SM-G970F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno