Šta je novo?

Samsung Galaxy Note 10

Ma ne radi se čak ni o tome, da li kuva ili ne, radi se najviše o tome da imam uređaj star 6 meseci koji je apsolutno mint i koji hoću da menjam jer bih probao eto novu seriju. Najviše je do osobe, ali na kraju kada pogledam, tih 15% i 820-850 evra za vakuum pakovanje sa garancijom...videćemo.
 
Pre 7-8 meseci, skliznuo mi telefon u kolima, izgleda da je udario u sinu od sedista... Od tad mi se pojavila ova crna fleka... Niti se siri, niti smeta u radu, niti je uopste primecujem u svakodnevnom koriscenju.

Postoji li neko resenje ili je jedina opcija zamena displeja?
S obzirom da je SD verzija, sumnjam da bi uopsteni prihvatili u ovl. servisu.
31f41237a76096f98db149ff6baa66e0.jpg


Послато са SM-N9750 помоћу Тапатока
 
Ja ću definitivno da zakažem termin kod psihoterapeuta. [emoji846][emoji2958] Nije normalno da posle 2 meseca razmatram kupovinu novog uređaja.

Послато са SM-G985F помоћу Тапатока
 
Pre 7-8 meseci, skliznuo mi telefon u kolima, izgleda da je udario u sinu od sedista... Od tad mi se pojavila ova crna fleka... Niti se siri, niti smeta u radu, niti je uopste primecujem u svakodnevnom koriscenju.

Postoji li neko resenje ili je jedina opcija zamena displeja?
S obzirom da je SD verzija, sumnjam da bi uopsteni prihvatili u ovl. servisu.
31f41237a76096f98db149ff6baa66e0.jpg


Послато са SM-N9750 помоћу Тапатока

Svakako ti uređaj nije u garanciji, pa jedino što ti sleduje je nažalost zamena ekrana. Imaš na sajtu ProMobija cenu zamene.
 
Ma kakvi, 30k+ zbog ove sitnice...

Sutra je godinu dana od kako koristim Note 10+ SD, i prvi put ne pomisljam da ga menjam. Inace uvek sam menjao telefone na 3-4 meseca.
Telefonom sam prezadovoljan, kamera, baterija, ekran, vrh.
Citam komentare kako je kamera losa i prosto ne verujem sta ljudi pisu.

Послато са SM-N9750 помоћу Тапатока
 
On pita da li ce opšte primiti telefon na popravku s'obzirom da nije za nase turziste. Ako ti ne smeta pri korišćenju po meni je apsurdno davati 300e za zamenu displeja i ako bi hteli da poprave.

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
 
Primiće oni to bez problema na servis, ali ako planira da ga zadržava na duže staze onda najbolje da menja ekran.
 
Ma kakvi, 30k+ zbog ove sitnice...

Sutra je godinu dana od kako koristim Note 10+ SD, i prvi put ne pomisljam da ga menjam. Inace uvek sam menjao telefone na 3-4 meseca.
Telefonom sam prezadovoljan, kamera, baterija, ekran, vrh.
Citam komentare kako je kamera losa i prosto ne verujem sta ljudi pisu.

Послато са SM-N9750 помоћу Тапатока
Ma ako je godinu dana kod tebe nosi ga jos malo i zameni za snap n20 ultra i miran.I ubuduce pazi da ti se ne dese slicne stvari,ja kolko sam lud ja to nebi mogao gledati jedan dan ili bi ga prodao ili zamenio ekran.:)

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
I ja sam prvih par dana gotov bio da prodam...ali posle par dana vise i ne primecujem.
Necu skorije ni da menjam, izbor je nikakav...N20U je preskup, jos naci dual sim, SD, verovatno skoro pa nemoguce.
Jos kad uzmem u obzir da sam ovaj N10+ SD + dual sim, platio 560 ili 570€ pre godinu dana, onda tek nema racuna menjati ga.

Послато са SM-N9750 помоћу Тапатока
 
Slazem se da je izbor los i da je snap verzija skupa.Mislim da se secam kada si kupio i pisao koliko te izasao nisam mogao da verujem heheh.Drzi n10+ cenu ja sam ga platio 700e vakum pre 8 meseci,vidim da je idalje ista ta cena na oglasima.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Imas ih sad kao case za 550 evrica.
 
Meni solidno oslabila baterija, oko 4h sot-a bude baterija na 25% kad dodjem kuci oko 16.30h, exy verzija od Avgusta prosle godine...sve me svrbi da uzmem snap n20u ili da cekam s21u...

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Instaliraj Phone Info pa na personal imaš koliko je baterija imala ciklusa...

Sent from my SM-N9700 using Tapatalk
 
Evo kako je kod mene i koja je verzija
778462dab7a65d8301c2123a5d54e4f9.jpg
a5bf1edb715864d485f1dce7e8de39ae.jpg


Sent from my SM-N9700 using Tapatalk
 
Meni pise 366 ciklusa.
f8189a8225344dc5508fa0787e04721f.jpg


Послато са SM-N9750 помоћу Тапатока
 
Skinuo phoneinfo ali ne pise broj ciklusa, ma ne opterecujem se toliko sa baterijom, svakako ide zamena uskoro za nesto[emoji3]

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Ja ne osjećam da se kapacitet baterije drastično smanjio...

A ovo je 14 mjesec korišćenja. Ispada da sam je punio više od 1x dnevno.
Nije ni čudo, kada je dopunjavam kada sam u kancelariju (bežični stoni punjač), kada sam u vozilu (bežični auto punjač), kada sam kući (bežični stalak punjač)... Volim punu bateriju.

Neko kaže bežično raznese bateriju ranije, nijesam nešto primjetio.

Sent from my SM-N9700 using Tapatalk
 
Ja sam mislio da bezicno manje steti nego normalno punjenje na kabl. Poslednjih 2-3 meseca punim na bezicni punjac, jos sam skoro iskljucio opciju "brzo bezicno punjenje", da bi sacuvao bateriju... [emoji23]

Послато са SM-N9750 помоћу Тапатока
 
Jedino loše punjenje je punjenje do 100%...optimalno je držati bateriju između 20-80%...barem tako kažu stručnjaci

P40Pro+ & Tapatalk
 
Ja stalno dopunjavam kako ju stalno bio blizu 100%.
To sam radio na svaki telefon do sada.

Razlog, to radim i na laptopu od 2002 godine, stalno je na punjač i vazda baterija drži li drži.

Baterije su slične u laptop i telefon, tako da mi ta teza nikad nije bila realna.

Jedino realno je da kada uređaj neću da koristim ostavim ga na oko 60%, nikad poptuno pun ili potpuno prazan...

Sent from my SM-N9700 using Tapatalk
 
Jedino loše punjenje je punjenje do 100%...optimalno je držati bateriju između 20-80%...barem tako kažu stručnjaci

P40Pro+ & Tapatalk

Jeste i onda koristis samo 60% telefona/baterije.

Punis kao sav normalan svet i posle 2 godine odes u servis, das 50e, zamenis bateriju i gotovo.
 
I to je jedna od opcija...ali nekim uređajima je dovoljno i 60% kapaciteta za cijeli dan korištenja...recimo mom...nikad mi nije bio problem izaći u 6 ujutro iz kuće sa 80% jer sam siguran da će do 6 navečer sigurno izdržati i mojom uporabom neće biti ispod 20 nego ni ispod 30%.

P40Pro+ & Tapatalk
 
Cemu to robovanje telefonima, kako god da punis svaki ce raditi normalno 2 godine, tj baterija ce biti ok 2 godine.

Sent from my SM-N770F using Tapatalk
 
Cemu to robovanje telefonima, kako god da punis svaki ce raditi normalno 2 godine, tj baterija ce biti ok 2 godine.

Sent from my SM-N770F using Tapatalk
Pa nece bas meni je note 9 posle godinu dana i par meseci baterija bas oslabila sigurno 30%.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
I zamenis bateriju za koji mesec za 50e i opet imas super bateriju, a ne robujes.
 
Pa nece bas meni je note 9 posle godinu dana i par meseci baterija bas oslabila sigurno 30%.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
Tehnički je moguće, međutim kod kvalitetnih ćelija koje koriste u baterijama kompanije kao Samsung, teško je moglo da se desi da nakon par mjeseci oslabi baterija.

Prije će biti da ti softver (sam OS ili App) vuče negdje bateriju.

Sama baterija bi trebalo da izdrži oko 700 ciklusa bez problema sa gubitkom na kraju ciklusa od 30%. To je oko 2 godine (zavisi koliko ko puni telefon). Idućih 300 punjenja (još oko 1 godine) dobija se degradacija baterije od oko 15%.

Znači nakon 1000 punjenja dobijate bateriju od pola kapaciteta.

Recimo dobio sam Huawei p10 od Huawei na neku nagradnu igru u martu 2017. Od tada je prošlo preko tri i po godine i baterija drži bez problema jedan dan intezivnog korišćenja.

Sent from my SM-N9700 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nisi razumeo posle malo jace od godinu dana ne posle par meseci.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno