Šta je novo?

Samsung Galaxy Note 10

Meni su svi radili lošije na 1440p i zbog toga sam držao manju rezoluciju. Sada na OP7 pro mi ne pada na pamet da smanjim rezoluciju jer sve leti. Na samsungu nije tako.

Sent from my GM1910 using Tapatalk

Ne znam o čemu pričaš, uvek sam držao najvišu rezoluciju još od S6 Edge i nikada nije bilo problema, posebno kod novijih: S8, S8+, N9, S10 itd...
 
Proday posto si poredio to koliko procentualno iznosi razlika ako se secas bas me zanima

To i nema previše logike - ušteda bi eventualno došla od toga što GPU prikazuje nižu rezoluciju (što je mizerno). Ekran i dalje pali isti broj piksela koristio ga ti u 200ppi ili 500ppi... Zbog toga je i tako mala ušteda i dolazi tek kada totalno smanjiš rezoluciju što je besmisleno.
 
Al' su se nasekirali u Samsungu sto ga nas 10 sa foruma nece uzeti. Sa ovim senzorom su u vrhu, a sa ovima sto dolaze, konkurencija moze da se pakuje [emoji2]

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
ca12a74ec76167f9f5375c2d8e2868ec.jpg
 
Poslednja izmena:
Ne znam o čemu pričaš, uvek sam držao najvišu rezoluciju još od S6 Edge i nikada nije bilo problema, posebno kod novijih: S8, S8+, N9, S10 itd...
Meni je svaki radio sporije na 1440 u odnosu na 1080p. I s8 i s9+.

Sent from my GM1910 using Tapatalk
 
Bas moze da se pakuje konkurencija :)

EBGM33QVUAAxuHZ.jpg


Plus ko zna sta jos sve sprema sony za mid i high-end modele svih proizvodjaca, pa upravo ce Samsung naruciti najbolje senzore sa S10 seriju i N11.

Nevezano za N10: This is the first Snapdragon 865 Geekbench score, single core more than 4,000, multi-core close to 13,000, if no accident, it will be used for Galaxy S11, (early results for reference only, does not represent the final production version of the results)

EBfpZXvUcAA7cEc.jpg
 
Poslednja izmena:
Sa ovim senzorom koji je losiji od konkurencije su ionako vrh, dnevne slike i video siju sviju. Tek sa ovim novim senzorom poboljsace zoom i nocni mod i to je to da se zacepe usta ovim voajerima sto koriste 50x zoom u 2 ujutru :).

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Ma sve to pada u vodu kad bude došao pixel 4, i sad trenutno pixel3 izvlači najbolje slike sa napaćenih 12mpx i senzorom koji Kinezi guraju u telefone od 280e. Niko ne može sa njima da se takmiči zbog softvera, mogu sa tim 50x zoom-om kao Uauei i par džidža bidža.

Sent from my ONEPLUS A6010 using Tapatalk
 
Pixel ko pixel za mene najdosadniji flagship,mnogo jaka cena kako su poceli da se proizvode,a i po glasinama koje su se pojavile dizajn mi se ne svidja ni malo.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Danas čačkao oba telefona, Note 10 savršeno leži u ruci, malo manji od s9+, al izrada mi onako, čvršće mi deluje s9+.
Note 10+ i nije toliko veliki, privikneš se posle par minuta čačkanja. Displej izgleda moćno, pogotovo kad se puste oni samsung hdr klipovi sa telefona. Meni 3.5mm najviše smeta što su izbacili a i ono, ništa inovativno nisu uradili sa fonom, boje telefona su nja, previše se vidi otisci prstiju a i ovi izloženi modeli su već izgrebani :D
 
A gde su izlozeni note 10 i note 10 plus?Gde se mogu probati?

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Od ponedeljka ili utorka treba da stignu Delta, Ušće ...
 
Videcemo dok stigne u poslovnice na probu,misljenja i tako to.:)

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Videćete koliki je magnet za otiske, ubedljivo najgori do sada što se tiče ostavljanja otisaka prstiju. Ja ću lično da čekam sledeću generaciju telefona. Ranije kad se setim, ni 6 meseci nisam držao telefon kod sebe, sad sve duže i duže :D
 
Zaboravih da pitam,dali zna neko hoce li dolaziti sa fabrickom folijom na ekranu kao i s10+?

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Koliko sam video na nekom unboxing klipu dolazi sa folijom.

Sent from my OnePlus 7 Pro using Tapatalk
 
Dave ubode poentu, kratko i precizno.

Sent from my OnePlus 5T using Tapatalk Pro
 
Pa kad i nije ubo, jedan od retko kvalitetnih preostalih tubera danas! I Damir Franz je ubo takođe samo ga sad nažalost malo njih razume zbog De only.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
A new discovery, Note10 UFS3.0 performance is currently the most powerful, compared to OnePlus 7 Pro and Galaxy Fold, we found that it far exceeds other mobile phones in terms of Random write and SQLite, it can be determined that Note10 uses a new File system.
https://twitter.com/UniverseIce/status/1160388714318589952?s=19

Sent from my ONEPLUS A6010 using Tapatalk
 
Nije ubo to da je stainless steel, nazalost je ipak aluminijumski frame.


 
Poslednja izmena:
A sto ih osakatise ovako. Bez iris, led-a, face unlock-a, senzora koji su bili jos na N4 seriji...gubi Note smisao kao poslovni uredjaj.
 
Slozio bih se generalno za senzor,jos vidim samsung predstavio dva senzora nova ubice oni ostavili ovaj 1/2.55,to ne razumem nikako al ajde.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Muženje do kraja, šta ti nije jasno ;)

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
 
A sto ih osakatise ovako. Bez iris, led-a, face unlock-a, senzora koji su bili jos na N4 seriji...gubi Note smisao kao poslovni uredjaj.
Ima face unlock i to radi brze no ranije, imas na snimku :)
Kako sam video da to radi kod drugara na Note 9, ne mora ni da ima.
Ja kod mene nisam ni probao da namestim...niti je 9.9 od 10 ljudi koje znam sa Samsunzima, bukvalno samo jedan ortak sa note 9.
Jos ga gledam, blene u fon i bulji se svaki put...pa zar nije lakse samo staviti prst na otisak...

Jedino bitno sto su izbacili je led, realno.
I naravno, 3.5mm, ko to koristi.

Drugo pored onih silnih obavestenja da moze ostetiti oci, i da bebe uopste ne smeju koristiti(sto znaci da je uvek stetno u nekoj meri), zaista ne kontam sta vas tu lozi...

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Pa kad je Face unlock na Samsungu osrednji nije ni čudo što ga većina ljudi ne koristi. Ja ga redovno koristim, češće od fp i smatram ga za korisnom opcijom koja mi olakšava korišćenje.
Mislim da kod telefona ovog kalibra i cene sve treba da bude top, a ne da se štedi... Sprdali su Apple a uopšte nisu bolji od njih...
 
Ima face unlock i to radi brze no ranije, imas na snimku :)
Kako sam video da to radi kod drugara na Note 9, ne mora ni da ima.
Ja kod mene nisam ni probao da namestim...niti je 9.9 od 10 ljudi koje znam sa Samsunzima, bukvalno samo jedan ortak sa note 9.
Jos ga gledam, blene u fon i bulji se svaki put...pa zar nije lakse samo staviti prst na otisak...

Jedino bitno sto su izbacili je led, realno.
I naravno, 3.5mm, ko to koristi.

Drugo pored onih silnih obavestenja da moze ostetiti oci, i da bebe uopste ne smeju koristiti(sto znaci da je uvek stetno u nekoj meri), zaista ne kontam sta vas tu lozi...

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Uopšte ne moraš da "buljiš" u ekran, već face unlock hvata iz skoro svih mogućih uglova... Pomešao si sa Iris skenerom... Iris jeste bezbedniji, ali je teže otključati fon sa njime. Kod Note9 postoji i treća opcija: intelligent scan koja kombinuje Iris i Face Unlock...

Mislim da je face unlock i fingerprint kod Note10 sasvim dovoljan - kao svi imate neke ekstra bitne stvari u telefonu, a većina bi mogla da drži fon otključan sve vreme i nikoga ne zanima da vam gleda u fon :)
 
Poslednja izmena:
a većina bi mogla da drži fon otključan sve vreme i nikoga ne zanima da vam gleda u fon :)
Saglasan.
Nikada nisam zaključavao telefon dok korporacija za koju radim, u sklopu priključenja na njihovu mrežu, mi nije ubacila Iris scan svaki put kad ga koristim. :mad:
Mogu to da izbacim samo resetom telefona (WinPhone) a nemam vremena sada sve ponovo, ionako ću ga menjati uskoro...
 
Uopšte ne moraš da "buljiš" u ekran, već face unlock hvata iz skoro svih mogućih uglova... Pomešao si sa Iris skenerom... Iris jeste bezbedniji, ali je teže otključati fon sa njime. Kod Note9 postoji i treća opcija: intelligent scan koja kombinuje Iris i Face Unlock...

Mislim da je face unlock i fingerprint kod Note10 sasvim dovoljan - kao svi imate neke ekstra bitne stvari u telefonu, a većina bi mogla da drži fon otključan sve vreme i nikoga ne zanima da vam gleda u fon :)

Na koje uglove mislis, meni na 10e radi samo ako direktno gledam u ekran, cim ga malo pomerim vise ne radi.
 
Pa Iris scan je izbacen sa Note 10, ja sam o tome pricao, lepo sam u prvoj recenici napisao da N10 ima face unlock i da radi super brzo, ali sam posle bio nejasan, nisam spomenuo da pricam o Iris Skeneru.

Nije to samo na N9, imaju svi da biras sta od nacina hoces, samo stikliras face i iris.
Imam i ja na S8+.

Ali se ovde spominju stvari samo da bi se spomenule, a ne zato sto su nekome zaista bitne :)

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno