Šta je novo?

Samsung Galaxy Note 10

Mislim da su prešli na ovaj položaj kamere zato što omogućava veću bateriju. Sačekajmo Jerry-jev (tj. Zackov) teardown za potvrdu ove pretpostavke.

Uvek je u pitanju trade-off sa baterijom... Svo to premeštanje kamere i ranije senzora otiska prsta je zbog baterije. Apple ima koliko se sećam rešenje sa dve spojene baterije... Budže svašta da bi napravili što veću bateriju i što tanji telefon.

Sigurno je ovako postavljena kamera da bi se dobilo još prostora za bateriju, posebno ako se ima u vidu da je trebalo spakovati i olovku unutra...
 
Huawei ga šije sa bojama zadnjeg dela, po meni, ova boja deluje bledo nekako, neubedljivo, mozda mi se cini, ne znam...

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Baš je bledo, evo jedva uočavam ove nove boje na Note10 :D

https://youtu.be/SIn1mbgBhww?t=21

Ja lično više volim nenametljive boje kakve ima npr. S10 serija... Nije baš da mi odgovara da se telefon ovoliko presijava u svakoj situaciji.

Nekako, baš zato što ovaj novi Note10 podseća pomalo na Huawei P30 Pro, čini mi ga manje poslovnim telefonom... Meni se najviše dopadao zlatni dizajn Note8 sa onim crnim blokom oko kamere, ali dosta ljudi je taj dizajn smatralo odbojnim. Note9 mi je bio bez veze - dva sočiva, necentrirana i još različitih dimenzija. Na sve to fingerprint ispod. Zato sam bio kupio crni, da se ta glupost ne vidi previše.

O ukusima naravno ne vredi raspravljati.

Ipak, meni je ovaj novi Note10 pun pogodak i verovatno ću preći sa S10 na Note10+
 
Poslednja izmena:
Note 10+ je sledeci, samo da nije veiliki skoro 7 incha?
Nedostaje mi jedino prikljucak za slusalice 3.5mm, mada i bez toga telefon je vrhunski.
 
Poslednja izmena:
Kad moze Huawei gurati 1080p na flegsipovima moze i Samsung :).

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
Ne moze, jer se Samsung kupuje zbog ekrana.

Note 10 perverzija, velicina taman, samo da je 1440p ekran..
 
Ja nikada ni jedan Samsung nisam držao na 1440p tako da mi tih 1080p ne smeta. Druga je stvar da li treba telefon od 1000€ da ima samo 1080p.

Sent from my GM1910 using Tapatalk
 
Ocigledno je sa razlogom to uradjeno, ne zaboravite da ima samo 3400mah bateriju.
Meni je kod 10ke zanimljivo da ima 0.1" veci ekran od S8, samo 100mah manju bateriju, olovku i da je na sve to bas dosta manji od S8+ :)
Ja cu verovatno da pazarim 10+ za jedno 2 nedelje...
 
Poslednja izmena:
Jesu izlozeni mozda negde?

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Dok god guraju exynos verziju kod nas, sve Samsung flagship telefone bi trebalo zaobići.

P30 Pro
 
Zbog cega tacno?
Ako se ne varam, kod Exynos verzije baterija cesto duze traje?
 
Poslednja izmena:
To stoji da je snap verzija malo bolja,al ljudi od toga prave dramu nije exynos toliko los meni je ok dosta sam na telefonu meni je sasvim dobar.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ne traje duze na exynosu odakle ti to?... A i ti Darko hvalis taj note kao da je od zlata. Imam i ja samsung pa ga ne dizem u nebesa toliko.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Evo i ja da se ubacim. Koristio Note 9 Exynos 7 meseci, tel leti kako radi, sve odlicno ali se i greje dosta. I prodam i uzmem Snapdragon. Iii nebo i zemlja. Mnogo manje se greje i konkretno PUBG igra 40% radi brze i fluidnije..tako da Note 10+ kad budem uzimao sigurno nece biti Exynos.
 
Pa ne dizem u nebesa samo kazem da exynos nije toliko los koliko neki pricaju da bi te to odvratilo da ga kupis.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Pa ne dizem u nebesa samo kazem da exynos nije toliko los koliko neki pricaju da bi te to odvratilo da ga kupis.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
Gde nije, to na 4g ne može da se koristi. Em se usija, em ima očajan signal, em jede bateriju. Drage volje bih kupio Samsung sa SD, ali Exynos više nikad.
 
Exynos je odlican procesor, jedina mana u odnosu na SD je GPU, mada i tu ce da se poprave posto sam negde procitao, da ce da saradjuju sa AMD-om.
U Telenoru pise da je Note sa SD procesorom, da li je neko proverio tu info?
 
Zbog cega tacno?
Ako se ne varam, kod Exynos verzije baterija cesto duze traje?
Zamisli da postoji auto koji ti se dopada i želiš da ga kupiš, i znaš da ima 200ks i da troši malo, da je pouzdan i da su korišćeni kvalitetni delovi i dodje ti onaj diler i kaže "Evo za vas ovaj koji ima 120ks i troši malo više ali ne brinite, i cena će biti veća..."

P30 Pro
 
Moje iskustvo je sasvim drugačije. Imao sam s9+ i sd i ex i razlika je u svakodnevnom radu neprimetna. SD radi bolje na nekim zahtevnim igricima i nešto je bolja baterija na 4g. Sve ostalo isto.

Sent from my GM1910 using Tapatalk
 
Zamisli da postoji auto koji ti se dopada i želiš da ga kupiš, i znaš da ima 200ks i da troši malo, da je pouzdan i da su korišćeni kvalitetni delovi i dodje ti onaj diler i kaže "Evo za vas ovaj koji ima 120ks i troši malo više ali ne brinite, i cena će biti veća..."

P30 Pro
I ti na kraju kupiš Huawei koji je negde između al' ipak ipak bliži ovom drugom :d

Sent from H8266
 
^^ Zagrevanje moba sigurno nije isto. Ja sam se svojevremeno na S8 plasio leti da se zastitni case ne istopi na telefonu, bukvalno se toliko mob pregrevao kada je na direktnom suncu i 4G, odvrne osvetljenje do kraja, jos ako ga intezivno koristis to je to.
 
Ispade da je Exynos gorio i od MediaTek-a :) SD je bolji i ja vise preferiram njega ali razlika je skoro pa neprimwtna.
 
Kirin i Exo lešine u odnosu na SD. Bilo i biće tako dok god ljudi budu plaćali stotine evara za nešto(Za NiJaNsU) lošije.
Elem, n10+(sd naravno) za sad najbolji tel. preko 1000e

Sent from my ONEPLUS A6010 using Tapatalk
 
Meni se s8+ ne greje nesto specijalno...a na suncu je logicno da ce stakleni telefon da se usija...

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
I ti na kraju kupiš Huawei koji je negde između al' ipak ipak bliži ovom drugom :d

Sent from H8266
Bio sam ostrašćen Sony fan, od Xperie z do z3, dok nisam shvatio da telefoni nisu ni približno dobri kao Samsung, nakon toga sam prešao na S seriju Samsunga, tada se exynos koliko toliko držao, sada Huawei jer jednostavno nudi najviše za novac koji sam platio, sledeći će možda biti op ili nešto sedmo, bitno je da nisam rob nekog brenda i da sam potpuno objektivan, samo tražim najbolje za moje pare :)

P30 Pro
 
Ja nikada ni jedan Samsung nisam držao na 1440p tako da mi tih 1080p ne smeta. Druga je stvar da li treba telefon od 1000€ da ima samo 1080p.

Sent from my GM1910 using Tapatalk
Ja nikad ni jedan nisam držao ispod 1440 osim u vreme kada sam testirao impakt na bateriju, ne vidim poentu platiti nešto i ne koristiti
Ocigledno je sa razlogom to uradjeno, ne zaboravite da ima samo 3400mah bateriju.
Meni je kod 10ke zanimljivo da ima 0.1" veci ekran od S8, samo 100mah manju bateriju, olovku i da je na sve to bas dosta manji od S8+ :)
Ja cu verovatno da pazarim 10+ za jedno 2 nedelje...
3500mah bateriju (mada neki kažu 3400 neki 3500 aj sad znaj)...i note8 je imao 3300 na tu dijagonalu i radio je sasvim ok.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
 
Ja nikad ni jedan nisam držao ispod 1440 osim u vreme kada sam testirao impakt na bateriju, ne vidim poentu platiti nešto i ne koristiti3500mah bateriju (mada neki kažu 3400 neki 3500 aj sad znaj)...i note8 je imao 3300 na tu dijagonalu i radio je sasvim ok.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
Meni su svi radili lošije na 1440p i zbog toga sam držao manju rezoluciju. Sada na OP7 pro mi ne pada na pamet da smanjim rezoluciju jer sve leti. Na samsungu nije tako.

Sent from my GM1910 using Tapatalk
 
Šta znam, imao sam sve samsung s i n telefone, nisam primetio da mi nešto štuca posebno od s7! I još jedna bitna stvar koju sam zaboravio da napomenem; apsolutno nikakve razlike u autonomiji nema između 1440 i 1080p kada se fura; tek spuštanjem na 720p postoji neki mali benefit

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
 
Proday posto si poredio to koliko procentualno iznosi razlika ako se secas bas me zanima
 
Hmm
Note 10 Resolution 1080 x 2280 pixels, 19:9 ratio (~401 ppi density), Infrared port No, 3.5mm jack No
Note 4 Resolution 1440 x 2560 pixels, 16:9 ratio (~518 ppi density), Infrared port Yes, 3.5mm jack Yes
Da li sam ja lud ili ne ne znam ali znam da skoro od mene nece videti ni $. A imao sam sve S serije do S10
 
Hmm
Note 10 Resolution 1080 x 2280 pixels, 19:9 ratio (~401 ppi density), Infrared port No, 3.5mm jack No
Note 4 Resolution 1440 x 2560 pixels, 16:9 ratio (~518 ppi density), Infrared port Yes, 3.5mm jack Yes
Da li sam ja lud ili ne ne znam ali znam da skoro od mene nece videti ni $. A imao sam sve S serije do S10

Note10 je izbačen da bi podigli cenu regularnom Note10 koji se sada zove Note10+... Ne bih poredio Note10 sa bilo kojim dosadašnjim Note-om...
 
Nazad
Vrh Dno