Šta je novo?

Samsung Galaxy Note 10

Ma to je cimanje bez potrebe, ja iskreno ne bi mada ko hoce neka izvoli

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Iskreno ja da nisam evo sad uzeo prvi Samsung sa Snapdragonom ne bih znao da ima razlika, gledao sam ja na netu ranije kao vidi se malo u bateriji, malo u pregrejavanju, malo u kameri, malo u signalu...ali nisam obraćao pažnju na to. I iskreno, nisu to toliko drastične razlike, ja jedino što sad primetim da mi je bolji signal i eto bolja baterija, al je nov telefon pa je i normalno da mi je na početku izdrži telefon više. Ostalo ne znam stvarno dal može iko da vidi u svakodnevnom korišćenju. Ponovo, to nije razlog da za iste pare(ili čak veće nego u US) ljudi dobiju malkice slabiji čipset, stvarno ispadamo ovce.
 
Bogu hvala pa postajem sve više ravnodušan na ove telefone novih generacija!! Da dodajem 500+ eura za malo veću bateriju i mizerno bolju kameru, neka hvala!!

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
Nema puno smisla za prelazak sa proslogodisnjih modela na ovogodisnje, po meni minimum 2god, pa i tri su potrebne da bi se razlika stvarno osetila. Ja sam npr presao sa s7 na note 10, sve izmedju toga mi je delovalo slicno i vrlo malo bolje... nazalost sto bi rekao mkbhd, dostigao se neki limit u novotarijama koje mogu da ubace, nista revolucionarno nema, osim pojacavanja vec vidjenog

Sent from my Samsung Note 10 using Tapatalk
 
^Apsolutno podrzavam gore napisano.

Послато са SM-N960F уз помоћ Тапатока
 
Ja mislim da ću početi da uzimam svake godine "prošlogodišnji model". Note 9 zamenim za 10 kad izadje 20 i tako u krug. Ovo je baš besmisleno sad, nenormalno mi je da dam 800-900e na telefon, a kamoli više od toga.
 
Ja tako radim i ništa mi ne fali. :d
Tako sam kupio S7 npr, odmah nakon početka prodaje S8. Ništa sem novijeg dizajna nisam izgubio tim postupkom. Planirao sam da kupim S9 kad izađe S10, međutim S9 mi se nikako nije svideo, tako da sam prešao na Mi 8 i uštedeo nešto keša. Sad evo čekam neke testove za S20 i da se sve slegne, pa ako mi bude odgovarao (i cena) da ga kupim krajem godine, ako ne j.g čekam nešto drugo. Skup je sport kupovina najnovijih modela. A i realno ne isplati se, ništa specijalno se ne dobija prelaskom na sledeću generaciju.
 
Nema puno smisla za prelazak sa proslogodisnjih modela na ovogodisnje, po meni minimum 2god, pa i tri su potrebne da bi se razlika stvarno osetila. Ja sam npr presao sa s7 na note 10, sve izmedju toga mi je delovalo slicno i vrlo malo bolje... nazalost sto bi rekao mkbhd, dostigao se neki limit u novotarijama koje mogu da ubace, nista revolucionarno nema, osim pojacavanja vec vidjenog

Sent from my Samsung Note 10 using Tapatalk
Baš tako...sa tim da ja sad očekujem da se opet neko od "glavonja" seti pa krene da pravi telefone pristupačnih dimenzija sa flag hardverom, nismo svi za cigle i crepove!

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
Baš tako...sa tim da ja sad očekujem da se opet neko od "glavonja" seti pa krene da pravi telefone pristupačnih dimenzija sa flag hardverom, nismo svi za cigle i crepove!

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
S10e Snapdragon varijanta je dobra priča što se manjih uređaja tiče. I iPhone 11 pro. Meni su to top 2 manja kompletna telefona. Jako mali izbor telefona sa ekranom do 6".
 
^ Možda zvuči smešno ali meni su i ti pomenuti bezmalo veliki. Nešto tipa ip se, sony xz2 compact samo sa 256gb, dual sim, snap 865 i baterijom 3500+mAh, bio bih srećan [emoji6]

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
Ja sam zamalo presao na s10e, igrom slucaja nisam... al ipak ne zalim sto sam se odlucio za note 10, doduse to je neka maks velicina telefona koju bih ikada razmisljao da kupim, bez obzira koji hardver i funkcionalnosti ima unutra, ne zelim ciglu nego telefon koji me ne ometa u svakodnevnim aktivnostima, i da mogu sve jednom rukom da zavrsim na njemu.

Poenta je da niko od nas ne zivi od tih sitnih unapredjenja koje donose svake godine, pa da su mu zivotno neophodne, tipa doneli su 108mpx kameru, nismo fotografi da nam treba, a i da jesmo, svaki dslr pa i oni stari desetak god, sašili bi svaki telefon u bilo kojoj kategoriji... meni je vec s7 pravio sjajne fotke sa main kamerom, ovo sto sad note 10 pravi, ja sam prilicno fasciniran, i stvarno mi nista bolje ne treba narednih par godina... jedino sto bi moglo da me bas odusevi je da konacno izbace grafitne baterije koje traju par dana i pune se za tipa 15min

Sent from my Samsung Note 10 using Tapatalk
 
^ Možda zvuči smešno ali meni su i ti pomenuti bezmalo veliki. Nešto tipa ip se, sony xz2 compact samo sa 256gb, dual sim, snap 865 i baterijom 3500+mAh, bio bih srećan [emoji6]

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
Onda si ti u jako lošoj situaciji. :d meni je S7 bio savršenih dimenzija, kada sam video S10e bio sam impresioniran kako izgleda telefon a veličine je S7. :d bukvalno mi je bio idealan za rad jednom rukom i perfektno staje u džep. Ali odvratila me je baterija na 4g, fp koji nije ispod ekrana i isti kamera senzor...
Možda izbace S20e, mada odgovara mi po dimenzijama i običan S20.
Note 10 mi ne leži zbog oštrih ivica a razmišljao sam i o njemu.
 
I meni je to sa s7 i s10e neka granica realno (imao oba btw i još mnoge druge)...sa n10 pravim kompromis zbog 256gb i olovke + lično mnogo više volim taj "kockasti" dizajn! Ponovih već par puta da je ovo najbliže savršenstvu po mene!

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
Ista prica, obozavam kockasti dizajn, bukvalno je savrseno sve, ne vidim sta bi moglo novo da izbace da me natera da predjem na drugi, olovcica je tu, solidna baterija, kamera ful, sve je tiptop. Na neke sitne mane koje ima, spreman sam da zazmurim... jedino me dusa boli sto znam da je rok trajanja svim telefonima max 3 godine, ja bih to nosio dok se ne raspadne[emoji846] al ode baterija, support, bagovanje itd...

Sent from my Samsung Note 10 using Tapatalk
 
Ja bih uzeo n20U odmah čim izadje ako mi da 5500 bateriju + jedno 7-7.2 ekran.

S9+ sam punio 3x dnevno, N10+ punim 2x nema šanse da predajem preko 6h SOT kad mi krene sezona sa poslom pa ga upregnem na drone + boost ovetlenje verujem da ću i njega 3x puniti [emoji1][emoji28][emoji86], uteha mi dosta brzo se puni pa ga i tolerišem [emoji2957]

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
^ ako toliko rokas bateriju na dan uzmi power bank od 30.000mAh i resi si problem.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Koristio sam svaki Note, osim N9 (jer me je N8 oduševio).
Imao sam čak i Note Fe u svi su bili dual sim osim Note 1.

Pa smatram da mogu da pričam o Note seriji jer realno nju koristim zadnjih 10 godina. N10 je naravno kao zadnji model perjanica ove serije, ali realno jedini napredak sa modela na model osjetio sam kada sam prešao sa Note 2 dual sim na Note 3 dual sim.
Sve ostalo su bili inkrementali dodaci, a ne neki revolucionarnl. Zato sam i preskočio N9 i sačekao neko vrijeme.

Ono što bih ja htio od Note serije je sledeće.
Obavezno
Još malo manji uređaj. Recimo 145x65
Fingerprint kao na s10e.
Dex na uređaju (kao na Tab s6)

Poželjno
Odvojeni microsd slot od dual sim slota
Veći uređaj, pa neka bude i deblji telefon do 9mm (samo ako ga smanje).

I onda bi to bio bilo to.
Kamera je meni iz N5/N7 sasvim dovoljna, sve ovo poslije su gluposti.

Sent from my SM-N9700 using Tapatalk
 
^ ako toliko rokas bateriju na dan uzmi power bank od 30.000mAh i resi si problem.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
Imam samsungov fast charge 10200mAh koj spičim za dan, gimbal, telefon, alfa i prazan [emoji85][emoji86], treba mi jedan nuklearni reaktor da izvučem dan sa svim čudima što punim u toku dana. Al dobro note ako me štedi 30% što deluje da je toliko od s9+ bolji koj mi skoro 2g star meni to ok.

Realno niko od nas se neće usrećiti baterijom dok ove proklete grafitne ne naprave. Tada počinje revolucija svega što ima bateriju [emoji2]

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
^ po onome sto kazes ti stvarno koristis telefon maksimalno, sta tacno radis na njemu kad ti toliko treba baterije?

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
S obzirom da spominje dron i gimbal, snima :D a kad se koristi telefon kao display za njih (a koristi se uglavnom), stvarno urnišu bateriju.
 
^ po onome sto kazes ti stvarno koristis telefon maksimalno, sta tacno radis na njemu kad ti toliko treba baterije?

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
Vala ništa specijalno, imam dosta poziva uglavnom izmedju 20-100 kako kad da je to dnevno od 1h do 4h, instagram možda max 1h dnevno, tapatalk isto max 1h, letim dron prosek 50-60min zavisi od posla nekad i po nekoliko sati ( + za to vreme joystic sporim punjenjem održava bateriju pomalo poput PC usb-a ) malo FB, igrice nikad, kamera skoro pa nikad jedino nešto na brzaka nebitno što nije više od 10-15 nebitih sličica dnevno.
Za vreme snimanja mi je i konektovan telefon na ronin zbog čestih menjanja objektiva pa moram da rekalibrisem ...mada to mogu i bez telefona ...kontam BT ne troši nešto spec. ( vreme konekcije 6-8h )
I imam YouTube isto nekih 30min do 1h u toku dana.

E da i jos jedna bitna stvar ...oko 500-1tb skoro svakodnevno uploadujem sa telefona preko link sharing-a.

Sve ovo jedno 80% vremena se dešava na 4g + minimum 50% osvetljenja u kući pa do većinski 100% ili 100% + boost spolja, u 99% slučajeva taj period letenja je na boost osvetljenju. ( p.s. s9+ ima jedva vidljiv burn in za 2god silovanja ja oduševljen kako je podneo s obzirom da se meni korišćenje svodi na jako osvetljenje )

Pritom dodatno korišćenje koje nisam nikad pre imao olovka....igram se možda 30min dnevno sa njom.

U principu ja sam note uzeo samo zbog veličine ekrana i zato što sija kao blesav, uzeo bi ja joystic za mp2 sa ekranom ( 2000 nita) al mi to dodatna težina na rancu koju ne želim a ionako mi je sistem MILC pa opet to ne bi trebalo a je teško al eto ja sam na 10kg sigurno u rancu.

Svakako meni ne smeta što ja spržim uređaj pri ovakvom korišćenju, ja sam sam očekivao magične cifre od 8-10h SOT u kući al opet nema šanse u periodu od 1h ujutru do negde 18-19h ja sam na 30-35% sa nekih 4.5h SOT + jedno 2-3h razgovora. I tih 30-35% bi možda navukao na 6-6.5h SOT što možda i ne zvuči tako loše...pritom telefon i dalje uči " usage", što se tiče apps ništa iskljuceno da sam hteo a isključujem ne bih uzimao note neka ima svega nek sve to sljasti i sija :D
A rezolucija ekrana je na WQHD+

P.s. 4g signal mi na 2crte u kući jedva bijem 10mb/s kako god imam WIFI pa mi nebitno al kontam da ga to zeza sa Stand by drainom.

Pritom sam siguran da mi 9+ imao malo bolji signal imao je 3-4 crte a na istim mestima gde je 9+ na 5crta 5 ghz konekciji ovaj je na 4

Evo i trenutne situacije. Oko 1h skinut sa punjača sa namerom da vidim koliko će da skine negde do 7-8h prepodne, skinuo 5% pritom me zeznuo updateovao 6 aplikacija preko noći ( bixby gluposti )

Trenutna situacija je bez letenja i toliko boost osvetljenja + 4ga, ovo je moj neki normalan dan bez posla. Dan na poslu mi nije problem svakako nego ja sam u čudu kako neki kući + 4g teraju 8-10h a ja jedva 6 [emoji23][emoji23][emoji23] ja se u principu žalim na neradni dan i koliko mi traje telefon jer je to bliže realnom korišćenju ostalih ljudi što je kod mene u proseku 3-4-5 dana nedeljno kako kad u zavisnosti od posla.

3f649bb145c685c52f983222c36a42e4.jpg


@axel-junior jako retko ga koristim kao monitor za snimanje kamerom i ovo mi mučenje sa dronom jer nmz da udje u joy sa clear view maskom pa moram da vadim iz maske svaki let.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Signal sam i ja primetio na Note 9, uvek stoji na pola 4g+ gde je prethodnih par telefona bilo puno. Radi on brzo ali verovatno to vuče bateriju u standby.
 
Vala ništa specijalno, imam dosta poziva uglavnom izmedju 20-100 kako kad da je to dnevno od 1h do 4h, instagram možda max 1h dnevno, tapatalk isto max 1h, letim dron prosek 50-60min zavisi od posla nekad i po nekoliko sati ( + za to vreme joystic sporim punjenjem održava bateriju pomalo poput PC usb-a ) malo FB, igrice nikad, kamera skoro pa nikad jedino nešto na brzaka nebitno što nije više od 10-15 nebitih sličica dnevno.
Za vreme snimanja mi je i konektovan telefon na ronin zbog čestih menjanja objektiva pa moram da rekalibrisem ...mada to mogu i bez telefona ...kontam BT ne troši nešto spec. ( vreme konekcije 6-8h )
I imam YouTube isto nekih 30min do 1h u toku dana.

E da i jos jedna bitna stvar ...oko 500-1tb skoro svakodnevno uploadujem sa telefona preko link sharing-a.

Sve ovo jedno 80% vremena se dešava na 4g + minimum 50% osvetljenja u kući pa do većinski 100% ili 100% + boost spolja, u 99% slučajeva taj period letenja je na boost osvetljenju. ( p.s. s9+ ima jedva vidljiv burn in za 2god silovanja ja oduševljen kako je podneo s obzirom da se meni korišćenje svodi na jako osvetljenje )

Pritom dodatno korišćenje koje nisam nikad pre imao olovka....igram se možda 30min dnevno sa njom.

U principu ja sam note uzeo samo zbog veličine ekrana i zato što sija kao blesav, uzeo bi ja joystic za mp2 sa ekranom ( 2000 nita) al mi to dodatna težina na rancu koju ne želim a ionako mi je sistem MILC pa opet to ne bi trebalo a je teško al eto ja sam na 10kg sigurno u rancu.

Svakako meni ne smeta što ja spržim uređaj pri ovakvom korišćenju, ja sam sam očekivao magične cifre od 8-10h SOT u kući al opet nema šanse u periodu od 1h ujutru do negde 18-19h ja sam na 30-35% sa nekih 4.5h SOT + jedno 2-3h razgovora. I tih 30-35% bi možda navukao na 6-6.5h SOT što možda i ne zvuči tako loše...pritom telefon i dalje uči " usage", što se tiče apps ništa iskljuceno da sam hteo a isključujem ne bih uzimao note neka ima svega nek sve to sljasti i sija :D
A rezolucija ekrana je na WQHD+

P.s. 4g signal mi na 2crte u kući jedva bijem 10mb/s kako god imam WIFI pa mi nebitno al kontam da ga to zeza sa Stand by drainom.

Pritom sam siguran da mi 9+ imao malo bolji signal imao je 3-4 crte a na istim mestima gde je 9+ na 5crta 5 ghz konekciji ovaj je na 4

Evo i trenutne situacije. Oko 1h skinut sa punjača sa namerom da vidim koliko će da skine negde do 7-8h prepodne, skinuo 5% pritom me zeznuo updateovao 6 aplikacija preko noći ( bixby gluposti )

Trenutna situacija je bez letenja i toliko boost osvetljenja + 4ga, ovo je moj neki normalan dan bez posla. Dan na poslu mi nije problem svakako nego ja sam u čudu kako neki kući + 4g teraju 8-10h a ja jedva 6 [emoji23][emoji23][emoji23] ja se u principu žalim na neradni dan i koliko mi traje telefon jer je to bliže realnom korišćenju ostalih ljudi što je kod mene u proseku 3-4-5 dana nedeljno kako kad u zavisnosti od posla.

3f649bb145c685c52f983222c36a42e4.jpg


@axel-junior jako retko ga koristim kao monitor za snimanje kamerom i ovo mi mučenje sa dronom jer nmz da udje u joy sa clear view maskom pa moram da vadim iz maske svaki let.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
U tvom radnom danu ne vredi pominjati trajanje baterije[emoji3], sto se tice neradnog izdrzi mi slicno kao tebi. Tipa max 7h sota koriscenje 70% 4g i ostatak wifi. Normalan sot mi je 6h.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
U tvom radnom danu ne vredi pominjati trajanje baterije[emoji3], sto se tice neradnog izdrzi mi slicno kao tebi. Tipa max 7h sota koriscenje 70% 4g i ostatak wifi. Normalan sot mi je 6h.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
Pa onda i nisam ja toliko loš, možda sam previše očekivao jer ga ionako uzeo zbog ekrana i baterije [emoji23][emoji85].

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno