Šta je novo?

Samsung Galaxy Note 10

Po meni je to normalno jer telefon nije isplacen. Isto ti je i sa kolima, ako su na lizingu mozes da ih prebacis na novog vlasnika samo ako on preuzme lizing. Kada kupis telefon u celosti tada si njegov vlasnik

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Nije isto, nije ni blizu kao lizing. Kod lizinga korisnik lizinga nije vlasnik automobila, već je vlasnik lizing kuća i normalno je da korisnik ne može samostalno raspolagati predmetom lizinga jer jednostavno nije njegov. Kupovinom telefona preko operatera vi postajete vlasnik tog uređaja bez obzira što je eventualno kupljen na rate. Ovde je mobilni operater prodavac kao i gigatron, tehnomanija i sl. Kada kupite na rate nešto u pomenutim prodavnicama ta stvar je vaša bez obzira što nije isplaćena u celosti.
 
Nema veze šta nije isplaćen, vlasnik je potpisao ugovor na 24mj i OBAVEZAO se plaćati mobitel, u slučaju da ga ne plaća FINA mu sjeda na račun, vrlo jednostavno rješivo putem OIBa u Hrvatskoj, tako da je operater isplaćen svakako na jedan ili drugi način. U momentu kupovine aparata, vlasnik može raditi sa mobitelom šta želi...
Pa da, zato naši otvaraju firme tamo u hr, uzimaju telefone i zatvaraju firme

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
 
Nije isto, nije ni blizu kao lizing. Kod lizinga korisnik lizinga nije vlasnik automobila, već je vlasnik lizing kuća i normalno je da korisnik ne može samostalno raspolagati predmetom lizinga jer jednostavno nije njegov. Kupovinom telefona preko operatera vi postajete vlasnik tog uređaja bez obzira što je eventualno kupljen na rate. Ovde je mobilni operater prodavac kao i gigatron, tehnomanija i sl. Kada kupite na rate nešto u pomenutim prodavnicama ta stvar je vaša bez obzira što nije isplaćena u celosti.
Upravo, bez obzira što je kupljen na rate, telefon je vaše vlasništvo.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Nije isto, nije ni blizu kao lizing. Kod lizinga korisnik lizinga nije vlasnik automobila, već je vlasnik lizing kuća i normalno je da korisnik ne može samostalno raspolagati predmetom lizinga jer jednostavno nije njegov. Kupovinom telefona preko operatera vi postajete vlasnik tog uređaja bez obzira što je eventualno kupljen na rate. Ovde je mobilni operater prodavac kao i gigatron, tehnomanija i sl. Kada kupite na rate nešto u pomenutim prodavnicama ta stvar je vaša bez obzira što nije isplaćena u celosti.
Nisi u pravu,idi do operatera i pitaj kada ti postajes vlasnik telefona, tek kada ga isplatis u celosti. Pa onda bi sto kaze kolega svi otvarali firme uzeli po 50 aparata i zatvarali firme. Odosmo u of

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Tako je. Kada se otplati ceo uređaj, tada si vlasnik. Pitao sam prvi put kada sam uzimao.
 
Ali postoji jedna caka. Cak i da kupis telefon od nekoga ko je kupio na rate telefon preko operatera, i desi se da ne otplati telefon, tebi niko ne moze nista, jer juri se vlasnik telefona da bi isplatio telefon iskljucivo u novcu, telefon fakticki vise nema veze sa ugovorom. Ovo pričam provereno, informacija dobijena od operatera (Mts).


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Jeste, a mene je zvao inspektor iz supa i nosio sam mu telefon zato što se probudio na levu nogu ;)

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
 
Ili se neko samo predstavio kao inspektor [emoji2]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Imaš temu pa isprati ;)

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
 
Da, ali to nema veze sa neplacanjem rata operateru, ako se dobro secam?
Ne ide policija i otima telefone ko ne plati racun...

Ja nisam platio Htc One m7 jer su me iznervirali i ugasili mi broj dok sam bio u inostranstvu bez podsecanja da sam zaboravio da uplatim ratu za telefon(davali tada genijalci 12 uplatnica odjednom, posebno za telefon i ti si trebao da se setis svaki mesec da uplatis po jednu...naravno, zaboravio sam to posle jedne uplate), na kraju sam im platio samo cenu telefona, to jest, skinuli mi sa racuna u banci 450e prosle godine, posle x godina. Telefon mi i dalje bleji u fioci posle svih ovih godina.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ne zele operateri telefon nazad, barem im je danas lagano da naplate dug. Sud kad presudi imaju izvrsitelji koji dodju i pokupe licnu imovinu. Tada ce potpisnik ugovora da plati mnogo vise posto ima sudske troskove, izvrsitelji svoj procenat i plus telefon sa pretplatom.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Upravo tako.
Osim kada ti iskljuce broj, nemaju pravo da ti naplate dalje racun, samo telefon, dakle samo ono sto si dobio.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
A sada nece tek tako ni da ti iskljuce broj, zasto bi sebe lisavali zarade...

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Pa ja ti kazem, iskljucili mi posle 2 neplacene rate za telefon, a racun za broj sam placao uredno.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Da, ali to nema veze sa neplacanjem rata operateru, ako se dobro secam?
Ne ide policija i otima telefone ko ne plati racun...

Ja nisam platio Htc One m7 jer su me iznervirali i ugasili mi broj dok sam bio u inostranstvu bez podsecanja da sam zaboravio da uplatim ratu za telefon(davali tada genijalci 12 uplatnica odjednom, posebno za telefon i ti si trebao da se setis svaki mesec da uplatis po jednu...naravno, zaboravio sam to posle jedne uplate), na kraju sam im platio samo cenu telefona, to jest, skinuli mi sa racuna u banci 450e prosle godine, posle x godina. Telefon mi i dalje bleji u fioci posle svih ovih godina.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
Upravo ima veze sa ne plaćanjem rata...čovek nije platio dve rate; vip ili mts (zaboravih tačno) prodali dug agenciji za uterivanje istih, oni angažuju sup pošto je telefon postao predmet krivičnog spora, sup locirao telefon preko imei-a, zvali na taj broj, javio se momak koji ke kupio telefon od druga kome sam prodao...inspktor se predstavio, objasnio situaciju i rekao kad i gde da se donese telefon. Uredno iskucan zapisnik na dve strane, telefon ostao u supu. Ima cela tema da sad je prekucavam, bilo je pre nekih dve godine već sam i zaboravio detalje

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
Ma, gde ce sup da juri telefon za operatere!? Zvuci smesno. Pre ce biti da je u nizu vlasnika napravljeno neko krivicno delo. Ovi iz supa povezali broj telefona i imei broj i dosli do telefona koji je korscen u izvrsenju dela.
Nisu ga siguno jurili zbog 2 rate u telenoru :D
 
Upravo ima veze sa ne plaćanjem rata...čovek nije platio dve rate; vip ili mts (zaboravih tačno) prodali dug agenciji za uterivanje istih, oni angažuju sup pošto je telefon postao predmet krivičnog spora, sup locirao telefon preko imei-a, zvali na taj broj, javio se momak koji ke kupio telefon od druga kome sam prodao...inspktor se predstavio, objasnio situaciju i rekao kad i gde da se donese telefon. Uredno iskucan zapisnik na dve strane, telefon ostao u supu. Ima cela tema da sad je prekucavam, bilo je pre nekih dve godine već sam i zaboravio detalje

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
Po ovome ispade da ti nisi platio, a njemu uzeli fon koji si prodao :)

Svakako, telefon se ne vraca, jer nema istu vrednost, nisu ludi d aprime nazad bezvredan uredjaj, kao sto ni prodavnica ne bi dosla da uzme frizider, nego bi zahtevali pare.

Ako nemas pare, ide sudski izvrsitelj i pleni imovinu.
Taj telefom vise nije tvoja imovina i ne mogu da ga plene.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Ja sam svoje neprijatno iskustvo izneo, niti sam pravnik niti se razumem, možda će nekom značiti, možda ne...kad dođe do poziva od strane kolega u plavom (nedo bog) vi slobodno objasnite ljudima da nemaju pravo to da rade. Dalje ne bih na tu temu!

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
 
Možete završiti sa pravnim temama. Odnosno nastaviti u temi o tome.

Tema je note 10.
 
Ima li šanse da ugledamo notification led oko kamere u skorije vreme (bez 3rd party app)?!

I da li na aod može da se namesti samo otisak prsta da stalno svetli kao što je mogla home kockica na s9/n9?!

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
 
Ma aodnotify instaliraj ne utice na bat nimalo. Koristim je od kad je izasla.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
I da li na aod može da se namesti samo otisak prsta da stalno svetli kao što je mogla home kockica na s9/n9?!

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

Ne, zato što "home kockica" nije imala fiksnu poziciju, već se pomerala uvek po malo kako se OLED ekran ne bi oštetio. Logično, fingerprint reader se ne pomera ispod ekrana, pa samim tim ne može ni njegova vizuelna reprezentacija na AOD-u...

Iz sličnog razloga se ne eksperimentiše sa notifikacjom oko kamere - vremenom bi se i ti pikseli "urezali" u ekran... Za notifikacije je sasvim dovoljan AOD i na to se brzo navikne.
 
Ne, zato što "home kockica" nije imala fiksnu poziciju, već se pomerala uvek po malo kako se OLED ekran ne bi oštetio. Logično, fingerprint reader se ne pomera ispod ekrana, pa samim tim ne može ni njegova vizuelna reprezentacija na AOD-u...

Iz sličnog razloga se ne eksperimentiše sa notifikacjom oko kamere - vremenom bi se i ti pikseli "urezali" u ekran... Za notifikacije je sasvim dovoljan AOD i na to se brzo navikne.
Apsolutno ne vidim sto bi bio problem da naprave da se i fp slika pomera za po par pixela unaokolo?! Pa ne emituje senzor za otisak fp sliku nego sam displej!

Inače neopisivo olakšanje što kamera ne škljoca kad se pali za razliku od s10 kako je bilo [emoji4][emoji56]

A što se baterije tj autonimije na manjem n10 tiče, već unapred vidim da će da bude [emoji90] ...tešim se i molim da je do nesretnih googlolovih ps servisa i da će da budu popravljeni u najskorije vreme isti!

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
Svi ovde vec znamo da je note 9 najbolji uredjaj , ljudi imaju pravo na svoje misljenje a pogotovo ako je komplet u njihovom eko sistemu onda ce se i vrlo brzo vratiti na isti. Navika je cudo

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Evo i čovek čija mišljenja sam oduvek najviše cenio na YT kuka na bateriju upravo baš kao i ja...kaže 3.5-4h manji n10 na mobile data, veći pola sata duže. Standby ide 2-3% na sat što je bolesno puno! Ne znam šta su zeznuli ali nešto opasno ne valja u zadnje vreme na novim samsung telefonima (da li oneUI, da li google ps...) [emoji24]

https://youtu.be/_XfyEGCdONg

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
Exynos je

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
@fkloznica i n9 je bio exynos i apsolutno nikakvih problema imao nisam...5.5-6h sot uvek na kombinaciji mobile data/wifi...e sad, možda su i njega ubrljali poslednjim nadogradnjama, nisam kompetentan obzirom da sam se rastao od istog pre nekih mesec dana!

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
Isli drugar i ja i malo ih tamo uznebudili pre 2 dana.
Obojici stigao danas fon, oba u Aura Glow boji, zapakovani, sve u fulu :)

9c865859de2427e44e2f53a15c31edb9.jpg
a324890ae40598be5230fe3ed27fe421.jpg
8826f690a72dffc3e3ff98ccb5b24463.jpg




Recite mi kako da promenom boju fonta iapod ikona?


Sent from my SM-N975F using Tapatalk
d1df6c2429b0b5f09450a61bdc4f62f1.jpg
 
Poslednja izmena:
Instaliraj drugu temu ...
 
Nazad
Vrh Dno