Šta je novo?

Samsung Galaxy Note 10

Pa oni su jedini zvanični servis u Srbiji koji valja, pored iStyle-a.

Naravno da rade to.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Testirao sam na S9+, vracaju sve kako treba :).
 
Hvala Bogu bio je u garanciji :). Baterija je bila 5.200 za plus model ali nisam naravno nista platio.
 
Pitao sam ja za Note 9 kad sam ga imao, 5800din je bilo.

Sent from my SM-G780F using Tapatalk
 
Pa to je ništa. 2e mjesečno i uvjek imaš telefon.

U suštini, napredak na uređajima je u zadnji 3 godine veoma minimalan. Samim tim lakše je za bateriju dati nakon 24 mjeseca 50e nego 500e+ za novi uređaj.

Sent from my SM-N9700 using Tapatalk
 
Jedno pitanje, koristim note 10 lite, imam i mi 9t pored sebe, kada upalim oba ekrana ekran na mi9t je mnogo svetliji i bela je vise bela, bas bela. Na Samsungu je bela kao da ima neku tamnu foliju preko ekrana, bukvalno u poredjenju sa mi 9t bude kao blago siva.
Imam na ekranu fabricku foliju, ne znam da li ona pravi to zatamnjenje

Sent from my SM-N770F using Tapatalk
 
Koja su ti podešavanja? Vivid? Skini sa google play store-a display tester. Za početak proveri da li možda imaš green tint. Uđeš u test i smanjiš RGB na 11, proveri kako se vidi u mrklom mraku pre osvetljenju od 15 do 30 posto i na maksimalnom osvetljaju.
 
Podesavanja vivid.
Kada gledam samo samsu ga nemam osecaj da bela nije bela, ali kada uporedim sa mi9t vidim da je maltene siva. I maksimalno svetljenje je na mi9t sigurno 40% jace. Bas cu da testiram ekran. Mislio sam da ne skidam fabricku foliju ali ako ona pravi problem onda *mjau**mjau**mjau*

Sent from my SM-N770F using Tapatalk
 
Ako je skroz providna ne vidim da može da pravi problem. Testiraj ovom apk pa javi.
 
Evo cisto da se vidi na sta mislim.oba telefona su na 50% osvetljenja.
39b5eacf8e232d268ec0baecccbce350.jpg


Sent from my SM-N770F using Tapatalk
 
Ovo je čini mi se do samog ekrana, ali je razlika prevelika. Ostavio ga je Xiaomi u prašini.
 
@alukard koliko znam N10 Lite ima 430 nits dok Mi9t ima 450 nits. Verujem da je zbog toga i svetliji ekran.

Sent from my SM-G770F using Tapatalk
 
Ali da li 20 nita baš pravi ovoliku razliku?
 
^ mislim da ne, možda je do folije ili samog ekrana. Kod mene je ekran na S10 lite mnogo tamniji od S10/+ ili N10+. Mislim da je takav display.

Sent from my SM-G770F using Tapatalk
 
Evo cisto da se vidi na sta mislim.oba telefona su na 50% osvetljenja.
39b5eacf8e232d268ec0baecccbce350.jpg


Sent from my SM-N770F using Tapatalk
Stavi oba na 100% pa vidi razliku,nije svaki telefon podesen isto za osvetljenje,neki zna na nizim osvetljenjima da bude svetliji a neki tamniji i obrnuto od 50% pa navise do 100%.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Da se razumemo, nisam nezadovoljan ekranom, video sam odmah da je ekran tamniji nego na mi 9t, ali pre neki dan vadim mi 9t iz kutije i vidim da je bela fenomenalna, pa reko da nemam neki problem.
Cale ima S10 Lite, moracu da uporedim sa njegovim ekranom kad ga budem video.
Radio sam test aplikacijom i sve je u redu, nemam green tint.


Sent from my SM-N770F using Tapatalk
 
^ uradi poređenje sa S10 lite i mislim da neće biti razlike. Prvo što sam primetio posle N10+ kad sam prešao na S10 lite je tamniji ekran. Navikao sam posle par dana i sad mi je normalno.

Sent from my SM-G770F using Tapatalk
 
Mislim da ti je to razluka IPS / OLED

Послато са SM-G985F помоћу Тапатока
 
Pa mi 9t ima isto oled,uvek je samsung generalno imao belu tamniju u odnosu na ips sto je logicno,dosta je to i do kalibracije ekrana.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Samsung note 10 lite ima super AMOLED dok xiaomi Mi9t AMOLED. Trebalo bi da Samsung ima svetliji ekran.

Sent from my SM-G770F using Tapatalk
 
Ma nije mi toliko poenta u osvetljenosti koliko je u tome sto bela nije bela vec siva

Sent from my SM-N770F using Tapatalk
 
Ja.kada sam pricao da.je na.p30 pro bela.belja.nego na.n10 ljudi me ispljuvase,to.je.samo.do.kalibracije ekrana
Vidjao sam m10 plus sa.zutim ekranom tj toplijim kao i sa.hladnijim ekranom,izgleda kako.koja.serija,recimo.ja.sam na.ex varijanti imao.zuci ekran.dok.je na sd varijanti bela bila bela sa identicnim stelovanjima
 
Poslednja izmena:
Caletov s 10 Lite ima SD pa ću baš da proverim. Ne smeta meni ekran,samo kad direktno gledam pored 9 T vidi se razlika , mada iskreno mislim da mi ova bela više prija očima

Sent from my SM-N770F using Tapatalk
 
A trebaju da budu prvi po tom pitanju. Ne sme da se dovede u pitanje kvalitet ekrana kod Samsung uredjaja.
 
Auuu, ispade da je i Mi 9t sada bolji od Note 10, jaojj sta ovde sve necu cuti, ja ga imao uporedo sa Note 10 i otkacio pre 7,8 dana u perfektnom stanju za 180e, kakva compla tj, cigla od telefona, drzati mi 9t i note 10 u ruci, pa to je nebo i zemlja, ma ljudi o cemu vi pricate, ili ovde kao sto rekoh ranije sam zalutao ili ovde ima svakojakih zaludjenika.
 
Ti si zalutao a i ne citas ocigledno. Pise se o note 10 lite.

Sent from my SM-N770F using Tapatalk
 
Auuu, ispade da je i Mi 9t sada bolji od Note 10, jaojj sta ovde sve necu cuti, ja ga imao uporedo sa Note 10 i otkacio pre 7,8 dana u perfektnom stanju za 180e, kakva compla tj, cigla od telefona, drzati mi 9t i note 10 u ruci, pa to je nebo i zemlja, ma ljudi o cemu vi pricate, ili ovde kao sto rekoh ranije sam zalutao ili ovde ima svakojakih zaludjenika.
Malo bolje prati temu pa ćeš videti da se radi o N10 Lite a ne o N10/+

Sent from my SM-G770F using Tapatalk
 
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.riseupgames.proshot2

Preporucujem vam dam probate ovu aplikaciju za kameru. Mnogo bolji white balance dobijem u pojedinim momentima od stock pro verzije.
Takodje mozete da uticete na noise reduction i kompresiju sto mi opet rezultuje ostrijom fotkom na kraju.
Takodje video bitrate moze da se podesava.

Samo stock pro mode sam koristio do sada ali prezadovoljan sam kako ova aplikacija radi.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno