Šta je novo?

Samsung Galaxy Note 10

To je samo do neke bateri sejver opcije. Uhvati neku aplikaciju i stavi je da ne vuce pozadinski nista. Kad je upalis uradi sink. Stavi tamo u podesavanjima baterije da je nikad ne gasi i sve super.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
I jos dodatno da se zakljuca u recents-u.

Sent from my Redmi K20 using Tapatalk
 
Tako je i na S8+, pa i ovde na N10+.
Na Galaxy Watch mi stigne, a na fon ne :)
Na performance modu radi kako treba, a moze i individualno da se podesi za odredjene apps da se nikada ne gase.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Zar performance mode nije vezan za rezoluciju ekrana i full brightness?
 
Vezan je i za procesor itd (bar na n10).

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
Da, iskljucuje optimizaciju baterije, tako se zove jer ne stedi :)

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

@Proday


adf1d8a9832958bf43ebe679a614bd75.jpg


Evo, za 31 minut je dosao do 80%, pise jos 32 minuta do 100%.
 
Poslednja izmena:
Dakle, telefon se iskljucio, 0%.
Stavio na punjac u 9:17, upalio na 1%, zavrsio na 100% u 10:07.
Sve u svemu, 50 minuta pun telefon.
b05acf4cc8e819a01b811b1f27c45193.jpg



Btw, stigao je novi update.

53da08c3243b9d14576a72f38fcc4ee0.jpg
 
Poslednja izmena:
Za ove koji imaju problem da im kasne notifikacije , i stizu sa kasnjenjem, pravo i jedino resenje je: ne samo da se iskljuci optimizacija baterije za viber ili whats upp , vec da se iskljuci u podesavanjima baterije adaptive battery na OFF. (verujte mi testirao sam )
Tek ovo 100% resava stvar. Power Saving mode nema tu nikavog uticaja (ako se odstiklira da background data radi) . Meni je bio performance mode , iskljucena battery optimizacija za app , i opet u toku noci recimo u 3 ujutro , on ga ubaci u neki deep sleep i tek ujutro mi stigne poruka (preko dana je extra uvek radilo).
Tek nakon sto sam iskljucio adaptive battery na off u battery settingsima resilo je stvar. Ovo je neka optimizacija od Androida koja ne radi uopste dobro u praksi, a nikakvu razliku nisam primetio u realnom radu u potrosnji , osim sto uzrokuje probleme.

Sada mi u medium power saving modu , sve radi extra i stizu mi notifikacije i u 4 ujutro trenutno, a bateriji nikad kraja u medium modu (naravno odstiklirao sam da se ne iskljucuje background data)

Svako dobro ;)
 
Poslednja izmena:
Mislim da je na N10/10+ ta opcija Adaptive power saving

Edit: U pravu si ipak je Adaptive battery

Uzgred rečeno novi update ne gasi više AOD kad se prekrije senzor ili kad se okrene licem na dole
tako da troši bateriju i noću .... pokvariše ga odma ....
 
Poslednja izmena:
Pa namjerno to rade kao i do sada sa apdejtima...

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Pozdrav drustvo danas sam se prvi put duze igrao sa note 10 plus od drugara sto je uzeo,sto se tice samog izgleda dizajn je fantastican,beli je mnogo lep i po meni raspored kamera dosta lepse deluje nego na s10 plus.Ekran je kao i sto se ocekuje fantastican,zvuk me iznenadio koliko je dobar,kamera sto sam gledao maltene ista kao na note 9 sto je i ocekivano isti senzor isto sve,ultra wide cini mi se mozda malo bolja nego na s10 plus.Jako mi se svidela fora live fokus video nisam probao zoom mikrofon.:)Sve u svemu fantastican telefon,kao i sto sam ranije rekao da su ubacili sad jaci senzor kamere jos bio bi bas bas full.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
@Preeky kod mene je taj adaptive isključen odma posle nadogradnji sistema, praktično dok sam upalio telefon i dalje imam problem sa wa, viberom i sl.

Što se nadogradnje tiče, hvala za info, samo potvrda da ostanem pri onome što sam zamislio (fabrički firmware na telefonu dok traje)!

@Xepoj87 E sad ovo za bateriju me buni...n10 obzirom da ima manju bateriju trebalo bi brže da puni od n10+ kontam...ja nisam merio minute ali kada ubodem punjač na 10% npr odma mi na aod ispiše da je predstojeće vreme do full baterije oko 1:20min?! Upaljeno mi fast battery charging u opcijama.

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
@Proday

Adaptive power saving ili adaptive battery? To su totalno dve razlicite stvari, prva je samsungov mehanizam , druga je mehanizam od googla i nemaju veze jedna sa drugom. Ne znam sta bi ti rekao, kako god ne mozes me ubediti da ti nece raditi ako setujes off optimizaciju baterije za WA i iskljucis adaptive battery. I drugar je imao isti problem i radi mu sad sve super.
 
@Preeky ako nije ovo evo prosvetli me slobodno...
0266709a1aaba1422501fd235563b91a.jpg


Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
Napraviti sw koji ima dugme za performanse mod je za mene neverovatno.. kao da sam sebi govoriš da si amater.
Nikada se Samsung neće opametiti , šteta što to niko ne zna da iskoristi

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
@Proday , to je. Ne znam sta bi ti rekao , meni radi. Bedak ako ti ne radi. Poslednji updejt avgust.
 
Cackao malo n10 i n10+. Lepi su, lepsi od s10. Dobra im fora sto obican n10 nema isti meni, odnosno nema opciju podesavanja rezolucije, samo fhd [emoji2].

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
A kako i da ima??[emoji3][emoji3][emoji3]

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Definitivno nešto nije u redu sa ovim punjačima...na prvoj slici n10 punjač, na drugoj od galaxyja s8 čini mi se...razlika samo par min između, a oba preko 1h i 20 minita [emoji849] Ima li još ko n10 običan da mi proveri ovo vezano za brzinu punjenja?!
dd1383b45afb1bb61e42d51497985fbd.jpg
d5f5b1c24f1d61ac83cc78a6c1367f04.jpg


Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
@dule Pa ne znam, da ga smanjis na hd [emoji56] ako hoces da povecas SOT [emoji16]

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
Definitivno nešto nije u redu sa ovim punjačima...na prvoj slici n10 punjač, na drugoj od galaxyja s8 čini mi se...razlika samo par min između, a oba preko 1h i 20 minita [emoji849] Ima li još ko n10 običan da mi proveri ovo vezano za brzinu punjenja?!
dd1383b45afb1bb61e42d51497985fbd.jpg
d5f5b1c24f1d61ac83cc78a6c1367f04.jpg


Sent from my SM-N970F using Tapatalk
To ti najvise zavisi od temperature. Ako je niza, nece obarati napon, a ako je visoka, moze i sporije od S8 da ti se napuni, nebitno sa kojim punjacem.
Jaki punkaci sluze da nagruvaju sto vise u pola sata, a onda uspore i ne znaci da ces znatno brze do 100% napuniti sa jacim punjacem.
Takodje, te cifre gore su netacne, vec otprilike.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Pa dobro, otprilike tako i bude kako napiše koliko sam mogao da ispratim mada moraću i tačno uzeti da merim jednim. A čovek je merio 0-100 na većem modelu i dobija prilično brže punjenje (pola sata) na dosta veću bateriju 800mah!?!

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
@dule Pa ne znam, da ga smanjis na hd [emoji56] ako hoces da povecas SOT [emoji16]

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
Nadam se da se salis , kome treba jos hd? [emoji3]

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Meni je N10+ bio na fhd, nisam izvalio nikakvu razliku kada sam prebacio na qhd.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
+1 Ja bar gledam svaku sitnicu na ekranu ali ni ja nisam video razliku QHD S10 i FHD N10

@Proday
Aj probaću ja samo da mi se isprazni pa postujem.
 
Zava kako ne, pa daleko su manji smajliji u viberu na qhd [emoji6][emoji1787]

I hvala unapred!

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
1 euro, ustekas na slusalice i zaboravis:
Motorola-USB-Type-C-3.5mm-Headphone-Audio-Jack-Adapter-2.jpg

Ja i ako sam dobio type C slusalice uz Note i i ako koristim h9i BT slusalice, narucio sa Aliexpressa jack, 'leba ne jede :)
 
Poslednja izmena:
Ako ne polomim 9ku, u narednih 1.5 godinu ne planiram da kupujem. Trenutno.samo windowshopper[emoji16]

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
Jedino ako su sabani nesto izmajmunisali sa otporom, ne bi li moralo njihov adapter, aka Apple fazon...

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno