Šta je novo?

Alternative za Hiren's

Kluzo

Slavan
Učlanjen(a)
08.10.2005
Poruke
380
Poena
320
Imate li preporuke za dobru zamenu za Hirens boot CD, da podrzava UEFi i da ima dosta alata.
Imam na flesu Win10PE SE, ali da pitam za preporuke za nesto mozda bolje.
 
I meni ce trebati ovih dana, koju verziju Streleca koristite?
 
Nisam pratio forum na tu temu, ali sad mi je vreme da zanovim alate. Skinuo sam neki od 4.2.2019 pa cu da ga nabacim na fles.
Treba mi od svega najvise da ima virtuelni sistem da vidim particije, alate za hard (low level, regeneraciju i sl), test memorije, Norton Ghost...
 
Kad smo vec kod Streleca. Da li postoji nekakva mogucnost da se instalira na hard i da mogu da se sacuvaju promene koje nastanu (instaliranje drajvera, programa i sl.)
Ili pak da ostane na usb-u kao live distribucija, ali da ima mogucnost da sacuva trenutno stanje (posle restarta da ostanu sacuvana podesavanja i naknadno instalirani programi)
 
Ne, to je isključivo Live edicija, kao i kod svih tog tipa.
 
Treba mi od svega najvise da ima virtuelni sistem da vidim particije, alate za hard (low level, regeneraciju i sl), test memorije, Norton Ghost...
Овде се скоро непотребно форсира пиратерија. За партиције је сасвим довољан gparted а рецимо један parted magic (још увек могу да се нађу старе фрај верзије) има и гомилу додатака.

Део садржаја:

PartedMagic.jpg
 
Cime ga nabacujete na usb rufusum ili onim programcicima sto dodju uz njega. Skinuo sam ga ranije, ali mi crkne hard dva dana posle toga gde je bio downlodovan pa sada upravo skinuo ponovo istu verziju i napravicu fles.
 
Poslednja izmena:
Rufus.
 
Poslednja izmena:
Ma i ja mislio, vidim neko uputstvo na silnim stranicama kako napraviti butabilnu flesku, ali vise volim kad mi je ,,deb. friendly'' opcija.
 
Probao sam i portable UIso što ide sa njim, i još nekoliko drugih...Rufus je ubedljivo najjednostavniji, najefikasniji i najbrži.
 
Jel strelecov iso false positive sa svim onim alatkama? Meni Malwarebytes, Emsisoft i DrWeb prijavljuju malware tu...
 
Pa imaš gomilu preregistrovanih programa na njemu, osim toga i neke specifične alate... razmisli sam :)
 
Pa imaš gomilu preregistrovanih programa na njemu, osim toga i neke specifične alate... razmisli sam :)

Pa dobro, da li koristite takav iso, odnosno da li je bezbedan? Ja lično ne koristim neki alat ako ga antimalware detektuje, čak i ako je false positive. Uvek izaberem alternativu.
 
Postoji gomila alata koji su apsolutno bezbedni, čak i open source, a koje antivirusni programi detektuju kao opasnost zbog specifičnog načina funkcionisanja.
 
Nazad
Vrh Dno