Šta je novo?

PC verzije igara Detroit: Become Human, Beyond: Two Souls i Heavy Rain

  • Začetnik teme Precise
  • Datum pokretanja
Jedino mi nije jasno ovo, Beyond Two Souls je izasla ranije, a jos nema popularne verzije, a sad se odjednom pojavilo ovo... tako da ne kapiram sto su je preskocili, mada od ove tri igre, ubedljivo najvise cekam Detroit: Become Human :)

Pogresio sam, da se ispravim, prvo je izasao Heavy Rain 2010, pa tek onda Beyond Two Souls 2013-te, i na kraju Detroit Become Human - 2018-te, pa ce sigurno tim redosledom i izlaziti.
 
Navukao sam se na Heavy Rain.

Nekako mi taj retro izgled prija, puca nostalgija iz srednje kad su igrice tako izgledale [emoji4]. Nikako mi nije jasno da neki elementi igre graficki izgledaju super a na primer modeli automobila i kretanje likova je na nivou Max Payna iz 01. Cudaan neki mix svakako. A i da je kostala igra 16 miliona, verovatno je na glumce otislo najvise.
 
Zavrsih Heavy Rain, na kraju mi je pft nisam nesto spec odusevljen. Pogledao alt zavrsetke na YT u sustimu ubo sam najbolji osim za FBI agenta on mi je overio.

Bilo zabavno dok sam igrao sad kao da ni nisam igrao. Farenhajt mi je dosta bolji. Videcemo kad se pojave Two Souls i Detroit kakav ce utisak da bude.
 
Nemoj previse da se nadas. I ja sam ovo - kao veiliki fan Fahrenheita - 9 godina cekao da odigram. I sada kada sam zavrsio, igra mi se instant smestila na top5 listu najgorih igara koje sam ikada odigrao u zivotu. Dakle... temper your expectations :smash:

Zavrsio sam sad igru i mogu se potpuno sloziti sa tobom, ovo je tolko sr*nje da ne mogu da je stavljam u istu recenicu sa Fahrenheit-om.
Mada ko zna, vreme je proslo, sad mi sve ovo deluje ko zastareo koncept, verovatno mi sad ni Fahrenheit ne bi legao, kao sto je tad, ali je i dalje mnogo bolja igra od ove u svakom smislu.

Dakle Heavy Rain, sto rekoste neverovatne rupe u prici da je cak i neozbiljno ili ispade da su zagrizli vise nego sto mogu da progutaju, preterano tuzna prica, ne mogu bas da kazem da ima i patetike, ali mislim da ga bas preterase.
Likovi mi nisu zanimljivi kao u Fahrenheit, ali generalno prica je kvalitetna i bogata, to je bez sumnje, bar se na to uvek moze racunati od ovog studija i sa jedne strane kolko su dobri sa pricom, uglavnom likovima i atmosferom, toliko su uzasni sa gameplay-em i sigurno zato uvek dobiju lose ocene za svoje igre.
Ocajan port, prvo sam se zezao da bi mi radila u ultrawide, kontole su nocna mora i uopste upravljanje igracem, nisam se godinama toliko mucio, jos od onih prastarih Alone in the Dark igra... kamera isto losa uglavnom, grafika siromasna, QTE koji mi je van pameti i apsolutno ga mrzim, u Fahrenehitu je bar bilo ono Get Ready, dok ovde odjednom iskoci i moras uvek da budes na oprezu i smara me to sve, igra te stalno pozuruje sto isto mrzim, jednostavno moraju naci nacin ili nauciti kako da naprave neki ok gameplay, jer prica i atmosfera su im vrhunski i neke stvari rade tako dobro, a onda upropaste sve sa ovako uzasnim gameplay-em, klasican primer poluproizvoda, koji ima veliki potencijal, ali avaj... 6/10
 
Poslednja izmena:
inace igram ovih dana Detroit: Become Human I mogu reci da je igra FENOMENALNA. Mnogo bolja u odnosu na Heavy Rain, odlicna prica, grafika dobra, mnostvo razlicitih izbora itd… A I za razliku od Heavy Rain ova igra stvarno radi odlicno cak i na mojoj masini, a I sam sistem kontrola je mnogo bolji.
 
inace igram ovih dana Detroit: Become Human I mogu reci da je igra FENOMENALNA. Mnogo bolja u odnosu na Heavy Rain, odlicna prica, grafika dobra, mnostvo razlicitih izbora itd… A I za razliku od Heavy Rain ova igra stvarno radi odlicno cak i na mojoj masini, a I sam sistem kontrola je mnogo bolji.
Win 10ka?
 
Da, Win 10
 
Izašle u narodnoj biblioteci dve duše i detroit budi čoek
 
^Radi i na win7, doduse meni secka nenormalno, a ne znam je li zbog sedmice, ilizato sto mi je komp trash, sto su mi drajveri stari nekoliko godina ili je igra neoptimizovana :d
 
^Radi i na win7, doduse meni secka nenormalno, a ne znam je li zbog sedmice, ilizato sto mi je komp trash, sto su mi drajveri stari nekoliko godina ili je igra neoptimizovana :d
Sta ti radi na win 7? Two Souls ili Detroit posto Detroit ne bi trebalo a Two Souls bi trebalo da radi.
 
Detroit
 
Probaj, barem imas config dovoljan, a pretpostavljam i nove drajvere :d
 
Ufff konačno... Sad kad nemam neta da skinem :D
Javite kakve su u poređenju sa Teškom Kišom, znam da je Detroit najbolji u toj gomili.
 
Meni je pljusak bio dobar ali vidim da je iskritikovan dosta. Mada i jeste da je kao pre 20 god da je radjen. Pribavio sam dve duše ali ako detroit sljaka prvo cu njega da pr overim
 
Poceo danas da igram Beyond: Two Solus i igra ima HR titlove u sebi a posle sam proverio i Detroit: Become Human isto ima HR titlove. Sto je po meni extra za ljude koji slabije razumeju engleski i mogu da se ovako vise fokusiraju na pricu i da uzivaju mnogo vise.

Inace Beyond: Two Solus odlicno radi. Prica je zanimljiva a sam gameplay mi je malo cudan jer se nisam navikao jos, jeste da ima samo par tastera koji se koriste na tastaturi i na misu ali jednostavno meni do sada nepoznat sistem, znam da je na ps4 sve to bilo preko dzojstika i preko motion sensor i nekako mi je to bilo bolje uradjeno jer sam imao prilke na kratko da isprobam bas Beyond: Two Souls.

Kako su oni koji su igrali igru su poceli? Hronoloski ili original? Bacio sam pogleda na youtube u cemu je razlika i ima je, kod original price ide nekako ne povezano dok hronoloski ide po nekom redu. E sada ne znam jesam pogresio sto sam krenuo hronoloski da igram?
 
Ja sam krenuo original..

Sent from my P10 lite using Tapatalk
 
Krenuo sam i ja bio ali sam video da posle ongo testa ide odmah onaj deo gde je ona vec odrasla i ide na onaj prijem sa onim likom. Pa mi je to bilo malo glupo da mi prica ide gore dole. Mada za sada sam krenuo ovako pa mozda kada zavrsim igru hronosloki krenem original.
 
Ja sam krenuo 2 duše original ali sam odmah obrisao posto ne moze gamepad a negde sam procitao da verzija igre od druge grupe koja je izbacila ima podrsku za gamepad pa cu da vidim.

Za detroit procitah da na win7 ima neki sttuter, verovatno zbog zahtevnisti ka win 10 ali cu to svakako veceras istestirati.
 
Ja sam krenuo 2 duše original ali sam odmah obrisao posto ne moze gamepad a negde sam procitao da verzija igre od druge grupe koja je izbacila ima podrsku za gamepad pa cu da vidim.

Za detroit procitah da na win7 ima neki sttuter, verovatno zbog zahtevnisti ka win 10 ali cu to svakako veceras istestirati.

Odma da ti kazem dzaba skidas, ja sam to isto uradio i samo sam se zeznuo. Ili ja nesto ne radim dobro ali ni na toj verziji ne radi dzojstik.

EDIT: Uspeo sam da namestim dzojstik da radi. Ali morao sam na njihov deo foruma da vidim sta pisu i tamo je bio objavljen ovaj mali fajl.

https://mega.nz/file/uU8QEaKR#LRsfK7HOdISkmFM4NVWOO0W3J6YFco7CIHyaK6vC0W4

Prekopirrate ovo tamo gde vam je igra instalirana i to je to. Meni nije odmah bio detektovo dzojstik ali posle promene usb-a je prodradilo. Xbox one s kontroler je upitanju.
 
Poslednja izmena:
pa mapirajte tastere sa tastature na džojstik,2 min posla...
 
Ma resavacu dve duše kad završim sa detroitom koji izgleda sljaka sve u 16 na win 7 masina iz potpisa ds4 controller prekos ds4windows i to ds4 radi i preko xbox profila i ps4 profila koje menjam swipeom i ovo je jedina igra gde mogu tokom igranja da promenim profil i da ne baguje. Kad je na xbox ikonice su za box a kad je ps4 profil onda ikonice za sony logicno.

Pokrenuo po nejgovil podesavanjoma i izgleda brutalno sad cu da malo da cackam da vidim maximum ali kako bilo nisam neke zahtevne scene probavao.

Radio je neki shader cache na pocetku dobrih 15ak minuta.
 
Presao danas Detroit, odlicna igra, svaka cast Quantic Dream-u, dabogda se obogatili
 
Ja sto vise igram sve sam vise odusevljen. Samo su mi kontrole sta znam, ne znam koji bi izraz upotrebio. Zastarele mozda ili previse banalne ali dobro takve su im igre.

Mislim da ce oni zablistati kada budu izbacili svoj VR naslov ako imaju u planu skoro. Tu bi trebalo da sa kontrolerima imaju vise slobode u pravcu koji guraju.
 
Da, nije mi to palo na pamet do sad, ali da, taj njihov način kontrola bi savršeno legao za vr, voleo bih to da vidim.
 
Rekoh vam ja da je Detroit fenomalna igra. Da imam vremena obrnuo bih je vise puta sa razlicitim izborima, ali dobro.
 
Da sam znao da ce da radi na win 7 ovako dobro kupio bih je jos prosle godine kad je izasla za PC. Ali dobro sad je fraj.
 
Zavrsio sam Beyond: Two Souls i mogu reci da je igra odlicna. U pocetku sam se malo neckao da li da je krenem prelaziti ili ne ali kada sam ubacio onaj mali fajl za dzojstik to mi je preokrenulo celu pricu i poceo sam da uzivam u igri. Kako sam igru podesio da ima HR titlove samim time sam lakse pratio pricu i uzivao sam mnogo vise. Igru sam zavrsio kako sam i krenuo da je igram hronloski jer original mi nije imao smisla, kraj koji sam dobio je odlican jer sam izabrao Zoey da se njoj vratim.

Koliko sam video igra ima 24 kraja i svi oni su tako reci isti. Samo odluke koje donosite pred kraj su razlicite ali sam kraj vam je u svakom izboru isti.

Sada gledam da li da krenem da igram Detroit: Become Human, mozda napravim malo pauzu pa krenem nesto drugo da igram pa malo kasnije se vratim na Detroit. Probao sam pocetak malo me smara ali vidim da je kasnije dosta bolje kada krene akcija, isto kao i u Beyond.
 
24 kraja? Au :D Ja poceo juce da igram, samo kontrole da namestim na dzojpadu, ovo preko tastature cas mi pise sta treba da uradim cas moram da vracham sta treba i kako da odreagujem u onim fajtovima.
 
Ja na dzojstiku nisam nista podesavao, sve kako je bilo podeseno mi je odgovaralo. Imas iznad link ka mega pa tu mozes da sines, samo ubacis u instalaciju i radi, mada ja imam obicaj da fajlove koje treba da prekopiram da napravim backup za nedaj boze da ne bih opet sve morao da skidam i instaliram.

Ne znam koji dzojstik imas ali meni na xbox one s je sve bilo podeseno na ruku sto se kaze.
 
Nazad
Vrh Dno