Šta je novo?

PC verzije igara Detroit: Become Human, Beyond: Two Souls i Heavy Rain

  • Začetnik teme Precise
  • Datum pokretanja
ali u podforumu konzole, koji većina (pc) populacije i ne posećuje.

tema je legalna, produžite.
 
Premestiti ili kopirati temu nije nikakva mudrolija.
 
Kako god ja se radujem ovome, pogotovo zena. Ako se dobro secam Beyond Two Souls bi trebalo da je za 2 igraca ?
 
Detroit: Become Human udara još jednu recku na zid dominacije PlayStationa 4 u odnosu na Xbox One jer je u pitanju ekskluziva o kakvoj Microsoft može samo da sanja. Malo je reći da je Sony izdominirao MS u ovoj konzolnoj generaciji: pravi termin treba smestiti negde između „razvalio” i „opštio s majkom”. Više sreće posle 2020... šta reći...

Da, fenomenalan review, u kom lik najvise paznje obraca na to kako na pcu ili xboxu nema nista slicno...i to poatavljas u temi u kojoj se prica o izlasku ovih igafa na PCu :)
Molim vas da ne reciklirate temu iz console segmenta, jer se ovde radi o PC izdanju i bolje sacekati da izadje nesto konkretno vezano za pc verziju, kao i neka poredjenja.
 
Nije najviše oko toga, nego ti je izgleda to najviše zapalo za oči. :D ..preskoči ako ti smeta. Ali ostalo o igri je dobro napisao.

Kad smo kod toga, ne znam kako će žiroskop u qte-u prebaciti na m+t?
 
Poslednja izmena:
Da, fenomenalan review, u kom lik najvise paznje obraca na to kako na pcu ili xboxu nema nista slicno...i to poatavljas u temi u kojoj se prica o izlasku ovih igafa na PCu :)
Molim vas da ne reciklirate temu iz console segmenta, jer se ovde radi o PC izdanju i bolje sacekati da izadje nesto konkretno vezano za pc verziju, kao i neka poredjenja.

Izvini a sta ocekujes to "nesto konkretno vezano za pc verziju" osim otkljucanog fps-a, od igre koja je izasla pre godinu dana? Neke izmene u gameplay-u ili prici mozda?
Standardna David Cage igra, zna sta moze da se ocekuje, jedino sto je zbog izbora (i grananja u prici) replay value veci...

Ili ti bode oci sto se spominje konzola? Ovde u PC sekciji kada god se pojavi igra preplavi se tema na nekoliko stranica kako radi na 4k SLI setup-u ili kmecanje zasto ne radi dobro na istom, od strane ovih sto onanisu na hardver i patkometrisu na forumu...

Nikada se ne diskutuje o samom gameplay-u, prici i celokupnom kvalitetu igre... Ako cemo realno vise se "kvalitetnije" naigras na konzoli nego na PC-u, plug 'n' play i ne moram da razmisljam kako ce da radi...
 
Poslednja izmena:
Mene su prijatno iznenadili grananjem i posledicama. Očekivao sam da će biti tipa Mase Effect ili Witcher, kad ono Arkanum ili AoD... na sve strane.
Ovo: "Kompletna igra je zasnovana na nebrojenom broju sitnih i krupnih odluka koje priču usmeravaju u (ponekad) potpuno neočekivanom smeru. Račvanja nisu izuzetak nego pravilo..." - Osnova Detroit gempleja.

Edit
Jedna od misija:
attachment.php
 
Poslednja izmena:
Izvini a sta ocekujes to "nesto konkretno vezano za pc verziju" osim otkljucanog fps-a, od igre koja je izasla pre godinu dana? Neke izmene u gameplay-u ili prici mozda?
Standardna David Cage igra, zna sta moze da se ocekuje, jedino sto je zbog izbora (i grananja u prici) replay value veci...

Ili ti bode oci sto se spominje konzola? Ovde u PC sekciji kada god se pojavi igra preplavi se tema na nekoliko stranica kako radi na 4k SLI setup-u ili kmecanje zasto ne radi dobro na istom, od strane ovih sto onanisu na hardver i patkometrisu na forumu...

Nikada se ne diskutuje o samom gameplay-u, prici i celokupnom kvalitetu igre... Ako cemo realno vise se "kvalitetnije" naigras na konzoli nego na PC-u, plug 'n' play i ne moram da razmisljam kako ce da radi...

To zavisi od mentaliteta ljudi. Svi koji diskutuju u PC podforumu koliko sam mogao da vidim su aktivni u Hardware sekciji pa je i ocekivano. Oni koji igraju zarad gameplay-a su manje vise u screenshot temi, nesto se usput prokomentarise i to je to. I PC moze biti plug'n'play bez problema, ali je tek kod nas na ovom forumu pristup takav da se prvo spominju performanse iz perspektive "ponosnih" hardver vlasnika. To je ono tuzno, 1080/1080Ti korisnici brinu o losim optimizacijama, niskom frejmu, a low-mid tier igra igre u svakom slucaju bolje nego na konzoli (eto bice i ovde prilike manje vise barem isto). Da postoji neki upgrade kod PS-a, izdvojila bi se sigurno opet vecina koja bi vodila diskusiju o tome.
 
Au, ala ste se uzbudili ni oko cega...

Ono sam napisao jer smatram da gde god "reviewer" spominje dominaciju i klinacki pise i flejmuje o console war-u, za mene je automatski otpisan kao tester bilo cega.

Drugi deo posta je da ne bi duplirali temu, jer vec postoje testovi ps4 verzije igre u tom delu foruma i sve ostalo, nisu to nove igre.
Ja sam skontao da je ovo tema o pc portu tih igara, a ne o samim igrama, o kojima se vec sve zna.

I zaista je sokantno da neko na hardware forumu, u sekciji pc igre, pise o performansama igara na njihovom hardwareu...mislim, sram nas bilo [emoji3]
 
Nisam ljubitelj QTE, niti sam ljubitelj igranja filmića. Mada i to je bolja opcija od sinematika (na koje ne možeš imati uticaja.) u gejmingu. Sinematike apsolutno prezirem kao medijum za prezentaciju u igri, arhaični element koji bi morao da izumre, tako da su QTE sinematici barem korak u boljem pravcu, ali to ne znači da cela igra treba da bude sastavljena od QTE sinematika.

Detroit nisam igrao, Fahrenheit mi je kao prva kvalitetna igra tog tipa u tom trenutku i bila zanimljiva. Heavy Rain je i pored dobre prezentacije bio smeće jer je imao rupe u priči i granjanju koji ne priliče ni filmovima B produkcije, njihove naredne naslove sam zbog toga i izbegavao.
 
Nisam ljubitelj QTE, niti sam ljubitelj igranja filmića. Mada i to je bolja opcija od sinematika (na koje ne možeš imati uticaja.) u gejmingu. Sinematike apsolutno prezirem kao medijum za prezentaciju u igri, arhaični element koji bi morao da izumre, tako da su QTE sinematici barem korak u boljem pravcu, ali to ne znači da cela igra treba da bude sastavljena od QTE sinematika.
200.gif

Odigraj Detroit, ali ne da bi merio fps u 4k HDR rezoluciji, pa podeli utiske. :)
U principu ili voliš ili ne voliš žanr. Meni recimo Kejdz I Telltale fazon dodje kao interaktivni film za opuštanje, ne tražim neku dubinu samo solidnu zabavu...
 
Ono sam napisao jer smatram da gde god "reviewer" spominje dominaciju i klinacki pise i flejmuje o console war-u, za mene je automatski otpisan kao tester bilo cega.

Nije rekao nista sto vec nije toliko ocigledno, ps4 je izdominirao xbox one, drugo da su izjednaceni, pa da mu zameris sto naginje na neku stranu, ali ovde je cinjenicno stanje.

Drugi deo posta je da ne bi duplirali temu, jer vec postoje testovi ps4 verzije igre u tom delu foruma i sve ostalo, nisu to nove igre.
Ja sam skontao da je ovo tema o pc portu tih igara, a ne o samim igrama, o kojima se vec sve zna.

Kakav test ne razumem?

Tema je na tu divnu vest sto cemo te bisere igrati na PC-u, a sto se mene tice moze o sve tri da se prica ovde kad izadju, kao sto rece lepi kokan, pc igraci uglavnom ne zalaze na podforum o konzolama, znam da ja nikad nisam tamo zalazio (ne vidim razloga kad nemam konzolu) , svakako je potrebna posebna tema za pc verzije, da vidimo kako ce raditi na pc-u, dal ce biti zezanja sa kontrolama, fix-evi, podesavanja, pa i o samoj igri, jer niko ih nije igrao ko nema konzolu.

Ja sam obozavao Fahrenheit, u top 5 mi je, iako je imala mana, a i ove igre imaju te iste mane, ali prica, naracija, likovi, filmski osecaj, nelinearnost, sve je na tako vrhunskom nivou, da ove igre klize, lepe za ekran.
 
Poslednja izmena:
Odigrajte obavezno ako izadje. Bas je odlican!
 
Jel ovaj Heavy Rain 2 deo Indigo Prophecya.

Ne verujem danas mi padne indigo prophecy ne znam odakle na pamet odem na net da se setim sta je to i setim se nostalgicnog igranja pre 10 i kusur godina.

Posle 2 sata odem na neki peti sajt i naletim na Heavy Rain [emoji848]
 
Jel ovaj Heavy Rain 2 deo Indigo Prophecya.

Ne verujem danas mi padne indigo prophecy ne znam odakle na pamet odem na net da se setim sta je to i setim se nostalgicnog igranja pre 10 i kusur godina.

Posle 2 sata odem na neki peti sajt i naletim na Heavy Rain [emoji848]
Ne, nikakve veze nema. Zasebna igra. Fantastična, za svaku preporuku...

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Nije. Mada bi se mogao smatrati duhovnim nastavkom :type:
 
Jako sam se obradovao kad sam video pre par dana da je izasao Heavy Rain za siroke narodne mase, jedva cekam da je probam, iako mi nece skoro doci na red, jer najbolje igre cuvam za kraj.
Bas igra deluje kao duhovni naslednik Fahrenheita (Indigo Prophecy), a ta igra mi je u top 5 ikad, tako da ne sumnjam da cu da uzivam.
Jedino mi nije jasno ovo, Beyond Two Souls je izasla ranije, a jos nema popularne verzije, a sad se odjednom pojavilo ovo... tako da ne kapiram sto su je preskocili, mada od ove tri igre, ubedljivo najvise cekam Detroit: Become Human :)
 
jedva cekam da je probam, iako mi nece skoro doci na red, jer najbolje igre cuvam za kraj.

Nemoj previse da se nadas. I ja sam ovo - kao veiliki fan Fahrenheita - 9 godina cekao da odigram. I sada kada sam zavrsio, igra mi se instant smestila na top5 listu najgorih igara koje sam ikada odigrao u zivotu. Dakle... temper your expectations :smash:
 
Poslednja izmena:
Heavy Rain je maltene interaktivni triler. Vidi se da je starija, kretanje likova je onako malo "old school" hodaju kao sa motkom u ...

Ipak meni je super, nesto sto mogu po sat vremena tu i tamo da odigram.
Mehanike igre u akcikonim scenama se oslanja na "hvatanje" dugimica i pokreta analog stickom. Verujem da je ovo pre 10 godina bilo da kazemo sveze sad deluje malo "staro".

Meni svakako lezi ovaj tip igara.
 
Lezi i meni, zato sam se i toliko razocarao...
 
Vrv par "blue whale" momenata...
 
@emaremare Ma ne, znao sam otprilike sta dobijam u tom pogledu (mada nisam odusevljen stanjem pc porta). Ali koji god element igre da pogledam - blagi uzas.
Moji utisci barem; vidim ima ljudi kojima se svidela, tako da ne branim drugima da probaju :D
 
Nazad
Vrh Dno