Šta je novo?

Umatanje aplikacije u LinuxMint Iso datoteku ?

cropape

Slavan
Učlanjen(a)
10.05.2007
Poruke
110
Poena
320
Skinuo sam "Linux mint" u ISO formatu i trebam napraviti Boot Usb stik s tim Linuxom, ali me zanima kako da u to ubacim i još par aplikacija
Ima li ko da zna kako to izvesti
 
Ne, on hoce da instalacijom Linuxa ima vec instalirane odredjene aplikacije. Da ima personalizovan Linux odmah po instalaciji. Ako sam dobro razumeo?
 
Želim da imam Linux instaliran na USB, i da umetnem još nekoliko aplikacija pored onih ugrađenih u njega.
To želim zato, šta imam comp s neispravnim windowsima i pomoču tog Usb Linuxa sam bootao comp i išao provjeriti neke moje datoteke ali neče da ih otvori
Naprimjer pokrenem neki MP3 i neče da ga otvori nijednim njegovim programom
Zatim idem otvoriti neki dokument (docs) i njega ne otvara
Ovako želio bi umetnuti naprimjer WinAmp ili Mplayer classic kao i Office 2016 koje imam koji bi mi otvarali te datoteke
 
Ako ti ne treba mnogo aplikacija, možeš da napraviš USB sa "Persistence" delom koji čuva sve instalirane programe, kao da je normalna instalacija. Linux Live USB Creator https://www.linuxliveusb.com/ najlakši za to, skine i instalira mnoge distro-e.
 
Мени једино није јасно зашто и како winamp или mplayer classic убацити у линух поред гомиле бољих програма за ту намену? Ако ниједан линух програм није могао да отвори MP3, не знам како ће то да уради windows програм на линуху.
 
Мени једино није јасно зашто и како winamp или mplayer classic убацити у линух поред гомиле бољих програма за ту намену? Ако ниједан линух програм није могао да отвори MP3, не знам како ће то да уради windows програм на линуху.

Isto kao i Office 2016.

Možda da probaš neki drugi live linux. Nisi napisao koji si probao.
 
Poslednja izmena:
Želim da imam Linux instaliran na USB, i da umetnem još nekoliko aplikacija pored onih ugrađenih u njega.
To želim zato, šta imam comp s neispravnim windowsima i pomoču tog Usb Linuxa sam bootao comp i išao provjeriti neke moje datoteke ali neče da ih otvori
Naprimjer pokrenem neki MP3 i neče da ga otvori nijednim njegovim programom
Zatim idem otvoriti neki dokument (docs) i njega ne otvara
Ovako želio bi umetnuti naprimjer WinAmp ili Mplayer classic kao i Office 2016 koje imam koji bi mi otvarali te datoteke

Ovo boldovano pisi propalo sem ako ne zelis da instaliras i wine pa da pokusavas emulaciju u live linuxu sto ce ti biti veca muka nego da pravis linux od 0.

Cim nece da ti otvori datoteke, znaci ili da su datoteke nekako ostecene ili da je hardwerski problem (diskovi pred crkvanjem.)
 
Datoteke nisu oštećene, sve su garantirano ispravne
Recite mi ima li ovo ikakve veze s mojim pitanjem
 
Ако је све исправно а ништа није хтело да се покрене, онда или тај линух није имао ништа од конкретних програма или негде грешиш. Ако већ хоћеш сигурне програме, инсталирај поуздан и проверен линух плејер, неки офис пакет и заборави на windows програме. Или нађи неки live windows.

Конкретна проба, стартујеш лајв линух и на флешку или где год ископираш те фајлове и пробаш их на другом провереном компу. Ако то ради онда да пробамо даље.
 
Skinuo sam taj "Sergei Strelec" (ISO format) ali kako sad da ga stavim na USB stik
Probao sam s programom "rufus" ali ne ide
 
Umatanje???

Послато са Mi A2 уз помоћ Тапатока
 
Da li je taj "Sergei Strelec" bolji od "Linux mint" jer ako nema razlike nebi ga ni probavao
 
Ako pokretač teme nije znao da kreira butabilni fleš od Sergej ISO-a...svaka dalja priča je suvišna. Nhf. Takođe, Mint baš i nije namenjen onome što on želi.
@cropape
Ako ti treba Linux bazirani alat, proguglaj za npr: Knoppix maxi edition i eventualno SystemRescueCd
Ako ti je potreban Live OS, definiši svoje potrebe. SergStr. je izuzetno funnkcionalan
A ono što bi trebao znati, kada podigneš Live sistem, ako želiš da pustiš MP3, moraju najpre da ti budu aktivni zvučni drajveri.
 
Poslednja izmena:
Линухи углавном све активирају али се слажем са овом поруком. Плус питање да ли је Сергеј бољи од Минта је чудно.
 
Nazad
Vrh Dno