Šta je novo?

Asus strix soar/raid pro ili creative sound blaster Z

sonetpro_kg

Cenjen
Učlanjen(a)
15.02.2012
Poruke
550
Poena
180
Moja oprema  
CPU & Cooler
amd ryzen 5600
Matična ploča
MSI B550 gaming plus
RAM
32GB
GPU
Sapphire Pulse RX 6800 16GB
Storage
Kingston kc3000 512gb
Zvuk
Sound Blaster Z
PSU
Antec HCG650 Gold
Kućište
RAIDMAX Sigma
Monitor
Gigabyte M32Q
Planiram da uzmem zvučnu karticu jer mi se ne sviđa integruša alc892. Imao sam godinama SB x-fi extreme audio u bii sam zadovoljan sa zvukim na zvučnicima jazz 5.1 200w rms.
Na kompu igram uglavnom igrice, a slabo slušam muziku i gledam filmove, mada možda kupim i neke slušalice za gaming do 40-50e.

Bacii sam oko na steix raid pro. Koliko sam pročitao neke testove dobra je za igrice, ali koliko vidim nema u opcijama bass redirection i izgleda da ne podržava dts, dolby. Nisam nikad ibraćai pažnju na na to pa ne znam da li je dolby bitan za igrice ilu dts za reprodukciju filmova? Imam dosta filmova sa dts zvukom.
Sb Z, strix soar i xonar dx koštaju isto pa ne znam šta bi bila najbolja kupovina.


Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Bolje ti je Z da uzmes.
Imao sam gadnih problema sa Soar karticom. Tj. zvuk je nekako muljav, EQ prvi i zadnji uopste nista ne rade, manjak basa, kada menjas izmedju slusalica i zvucnika cuje se klik sa kartice (relej), sporo se otvara njegov control panel (iz system tray dupli klik) i jos par stvarcica je bilo (zaboravih koje), ali generalno je za izbegavanje. Raid ti je na istu foru.
 
Poslednja izmena:
Čitao sam neke review-e i po njima je asus soar bolja kartica. A po raznim forumima se ljudi žale baš na nedostatak basa jer nema bas redirection opciju. Ima i dosta koji hvale, kažu da je zvuk prirodniji. Znaju i drajveri da prave problem. Baš su oprečna mišljenja.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Z uzmi nema da te boli glava radi ko podmazana na w10, jedino ako imas providno kuciste Z ima neke budjave crvene diode koje svetle ne mogu da se ugase!!!! (ja sam stavio onu gumu sto se skuplja oko zica kad se zagreje na njih npr da ubijem to svetlo jer se ne preporucuje da se odseku jer rade uzemljenje kartice)
 
Bolji je Z. Vratio sam Soar i promenio na ZX (Z u svakom slucaju).

Sent from my Huawei Honor 7 using Tapatalk
 
Izmedju te dve zvucne definitivno Sound Blaster Z, bez mnogo razmisljanja. Kao sto vec kolege rekose. ;)
 
Idem na Z seriju nego da se odlučim na Z ili Zx model.
Imam ponudu za Zx novu nekirišćenu karticu kupljenu u decembru kod Fante za 90e ili da uzem novu Z karticu isto iz Mađarske za 75-80e. Zx ima bolje bolje kondezatore i taj ACM modul koji ne bih ni koristio jer nemam slušalice.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Zx nema nista bolje od Z samo je bolji paket.....
 
Bas tako, ZxR je potpuno drugacija kartica, Zx i Z se razlikuju samo u kontrolnom modulu.
Kakva su iskustva sa onim mikrofonom koji dolazi uz Z karticu, nisam ga dobio uz moju a razmisljam da izbacim web kameru i pokusam negde da ga nahvatam polovnog?
 
Mislim nije toliki ni bitno to oko kondezatora ali sam pronašao par review-a i kaže se da su kod Z modela neki g-luxon i fuji kondezatori, a kod Zx modela su nichicon kondezatori. Ja lično mislim da taj dodatni acm modul nije vredan tih 35e. Ali naišao sam na nekorišćenu Zx karticu kupljenu pre 4 meseca koja mi izlazi 15e skuplje pa sam zato u dilemi. Lepo izgleda taj modul, može da posluži nekad.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Prakticna je stvar ako ces koristiti slusalice, zasto ne.
Ako nekome ne treba MIC od Z/Zx/Zr kartice, neka me cimne na PM za dogovor :)
 
Mic od Z je sasvim dobar, ja ga koristim, kad smo wotovali u vodovima i kampanjama culi me odlicno, jos menjanje "ugla" (sirine) koji hvata mic je korisno da se ne cuje tv, sta ukucani dobacuju, viču po kuci...
E da, vec 4 godine lepo fercera SBZ.
 
Poslednja izmena:
odlicno je pojacalo na Z za slusalice, meni ath m40x tera vec skoro 3 godine, u winu ne smem da ih pojacam na vise od 6/100 xD koliko je dobro pojacalo :p
 
Meni stoji na 3% za svakodnevnu upotrebu i taman mi, retko dizem na vise a i to 10-15% max, gruva da odvaljuje a ne bi da ogluvim.
 
Isto sa Akg K92. Izbija usi na 50%>

Sent from my Huawei Honor 7 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno