Šta je novo?

Realno testiranje Brzine

A sto je ovaj poseban ?
jos i ova glupost, otvorim tab sa nekim textom, on ugasi merenje

"Warnings:

Switching browser tabs while test is in progress can cause inaccurate results
"
 
Mora da bude *idi0t* proof, jer ima svakakvih glupo mi da kažem "pacijenata", koji mere brzinu dok im yt radi u pozadini ili slično.
 
Poslednja izmena:
http://netalyzr.icsi.berkeley.edu

Do detalja testiranje internet konekcije, problem je sto koristi Javu i dok se podesi da radi, ali mislim da ne postoji bolji.
 
^

Please note: after nearly a decade of providing this service we have decided to shut down Netalyzr in the first week of March 2019. It pains us greatly to do so, but each team member has at this point moved on to other responsibilities. Our Android app users will receive a final update during this time. Thanks to everyone who has used the service over the years — you all helped make the project a tremendous success.

5char
 
Ne vidim razliku između njega i Ookla osim što meri bufferbloat, što je korisno eto. Takođe primetio sam da uzima najmanju vrednost nakon peak-a kao ukupnu brzinu, stoga 95 Mbps peak, većinu vremena 90 Mbps i onda opadne na 75 Mbps i to je njemu 75 Mbps...
 
Kljucno je izmedju ostalog sto ne koristi jedan lokalni server nego veci broj u raznim zemljama.

Takodje ima dosta koristnih testova na sajtu
http://www.dslreports.com/tools

Mislim da bi bio koristan i za kucni net, gde se pokazuju potpuno nerealne brzine sa lokalnim serverom telenora i vipa.
 
Kljucno je izmedju ostalog sto ne koristi jedan lokalni server nego veci broj u raznim zemljama.

Takodje ima dosta koristnih testova na sajtu
http://www.dslreports.com/tools

Mislim da bi bio koristan i za kucni net, gde se pokazuju potpuno nerealne brzine sa lokalnim serverom telenora i vipa.

tu si u pravu... ovi sa optikom mere u lokalu kao "vidi sto je ping 0 bratela" :D
 
Test je besmislen... Upload krene od ~50Mb/s, pada polako do 30Mb/s, pa onda na 1-5 Mb/s. Nije mi baš jasno kako bude to 30-50Mb/s ako je konekcija upload 10Mb/s. Npr. upload torent ili OneDrive fajlova drži konstantno ~8-11 Mb/s.
Na speedtest se može testirati i odabirom nekog drugog servera....




Btw, paket je 150/10.
 
Poslednja izmena:
Зашто бих ја тестирао пинг или брзину према неком америчком селу или кинеском провајдеру ... рецимо? Мени је за оба битно како је до провајдера а каква је његова конекција према свету у том тренутку није превише битно. Или неко стварно очекује пинг <10 до Калифорније? Сам тест често није меродаван, док сам користио windows и антивирусе, знао је да покаже и десетоструку брзину због неког баферовања. Реалан тест, покрене се саобраћај према провереном серверу и види брзина.
 
Mislim da je realna brzina ona koja se postize tokom dana u uslovima koji nisu idealni. Osim brzine su naravno bitni i drugi parametri koji mozda mogu biti i bitniji od 'brzine'.

Tipican korisnik koristi veliki broj razlicitih vrsta servera sirom sveta.

Maksimalna brzina u idealnim lokalnim uslovima verovatno nije realna.

Da, Netalyzr je isto veoma detaljno testirao (kao sto kazes Java nije bas bila idealna).
 
Poslednja izmena:
Uputstva su malo detaljnija:
Skracena verzija:
This test needs a modern (recent) browser. If it hangs under Windows, please temporarily disable any browser extentions or security software that is likely to be a culprit. If you find windows add-ons that use excessive CPU during the test, or break the test, please please tell us about it. There is a FAQ on error numbers that includes other tips. Please wait for the test to finish, and do not switch browser tabs. The results button will show you how your result compares to others from your ISP
 
Nazad
Vrh Dno