Šta je novo?

Pomoc?!!

golubbodom

Poštovan
Učlanjen(a)
29.05.2017
Poruke
10
Poena
54
Pozdrav,
prvi put pisem na ovom sajtu,treba mi strucna pomoc oko novog racunara.
Kupio sam nov racunar (iz delova) ,ali imam zaista velikih problema...
prvo da krenemo od komponenti.
Maticna ploca : Asus ROG Strix B450-F Gaming
GPU: Radeon RX580 Nitro+ Sapphire
CPU: Ryzen 5 2600
Ram: Kingston Hyper X 8gb 2666mhz
SSD: Silicon Power 256gb
HDD: Seagate 1 tb

sklopljen je racunar,instaliran W10,ubaceni drajveri itd,itd. sve kao i do sada sto sam radio sa prethodnim racunarima.
Medjutim...probao sam neke od novih igara ... (far cry new dawn, pes 2019 , shadow of tomb raider) i posle 10-15-20 min igranja,blokira,iskljuci se monitor (odnosno crna slika i zmirka ona lampica) i zvuk zabaguje... tastatura i mis nisu u funkciji...restart racunara i sve ponovo.
proveravao sam temp (gpu 60-65stepeni (retkooo kad do 70) cpu 50-60stepeni)
menjao slot RAM memorije,takodje nista...
trazio po netu,guglao,probao razna resenja ,testirao komponente na raznim programima (furMark,LinX) medjutim sve pokazuje da je OK.
drajvere sam takodje azurirao (instalirao sa originalnih diskova sto sam dobio uz plocu,grafu.)
Zamolio bih Vas da mi pomognete...sta bi jos mogao da preduzmem da resim ovaj problem?!
jednu interesantnu stvar sam isto video u programu AMD ryzen master koji mi pokazuje da EDC (CPU) radi na 99% of 90A,Limit 168A (crvenim slovima) pa sam cak i za to nasao ''resenje'' probao da izmenim neka podesavanja,medjutim nista....
:/
Pomagajte ljudi!
Unapred HVALA!
 
U power opcijama koristi Ryzen power plan (balanced). Ako to ne pomogne, update biosa. Ali isčitaj kako se pravilno to radi na Asus pločama tvoje (400 serije).
 
Koje napajanje?

,probao razna resenja

Koja razna rešenja?

Event viewer da li javi neki problem sa drajverima, Whocrashed da li javi nešto?

Ažuriraj Windows, drajvere skini sa AMD sajta za grafu i čipset.

Testiraj memoriju sa Memtest86. Proveri šta piše u HDD S.M.A.R.T.-u (HD Tune/Health kartica).
 
A koje napajanje pokrece tu aluzdiju? Ti simptomi lice na slabo napajanje
 
Event viewer prijavljuje par gresaka,
Drajvere update-ovao

Inace napajanje je Falcon Gaming 750w
Kupljeno pre par dana u emmi shopu
 
Napiši koje su to greške, samo ako se javljaju neposredno pre restarta.

Mada 90% sumnjam napajanje, grafa vuče do 250W a grana tog napajanja to ne može da izdrži. Trebalo bi jače i obavezno single rail 12V (sa jednom 12V granom), sa bar 600W.
 
Poslednja izmena:
Greska je
Critical error Kernel-power

Probao sa raidmax cobrom 700w od komsije uzeo
Isto se ponasa
 
Cimni nekog drugara da ti donese njegovu memoriju da probas kako ce da se ponasa. Mozda ti jednostavno defektan ram.
Probaj sa azuriranjem BIOS-a dal ce da ti resi problem.
Tu je i uvek PSU da moze da pravi problem.

Nisi napisao Kernel Power pa broj (Event ID), tipa 41 znaci da je problem u zvucnoj kartici, i moguce da treba da azuriras drajvere za zvucnu.
 
Jeste “event ID 41”

Graficka je u pitanju.
Nasao sam resenje ,podesavanje preko WATTMAN-a za radeon grafe,ali opet se desava da se ugasi,sada doduse posle 2-3h
Evo mozda nekom pomogne
https://youtu.be/QWvDg8HraOs

I dalje ne znam kako da sredim da to radi bezprekorno.
 
Koji Windows i da li je ažuriran?

Da li su ažurirani drajveri? Ako su najnoviji skini ih sa ddu i stavi neke ranije (Previous Drivers) imaš link na amd sajtu
 
Slican problem sam resio update-om biosa graficke karte, s tim sto moram da se ogradim da se "zabadanje" desavalo jednom u nedelju dana. Zamrzne komp, zvuk udje u loop, posle par sekundi crna slika i samo hard reset pomaze..

Tvoja grafa ima dual bios, tako da nemas bojazni da ces nesto da podrndas ukoliko nisi vican flesovanju.

Bekapujes BIOS grafe. Ostavis prekidac na trenutnoj strani, flesujes novi bios. Ukoliko nesto lose odradis i nece da baci sliku ugasis komp, pomeris prekidac na drugu stranu. Podignes sistem (ukoliko radis iz windowsa, mada je bolje iz dosa), vratis prekidac i flesujes stari, bekapovani bios nazad.
 
Poslednja izmena:
Vrsti grafičku uzmi drugu koja radi.

Послато са SM-G965F уз помоћ Тапатока
 
Nasao sam resenje,gde navodno grafa nije vukla dovoljno napajanja pa je zato “black screen” pravio problem
Uz pomoc klip koji sam postavio na proslom post-u,resio sam problem
Evo 2 dana vec radi super,nije nijednom zabagovao,tako da kontam da je to TO,
Hvala puno svima na pomoci!
 
Ne pratim amd mnogo al mene stvarno interesuje dal je ovo realno da se softverski resava problem napajanja graficke?

Mislim zar to ne bi trebalo da radi po fabrickim resavanjima bez problema?

Iskreno ja bi gpu vratio nazad jer se meni licno tako resenje problema ne svidja.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Iskreno i ja sam iznenadjen,
Sve zivo sam probao nista nisam uspeo,sve dok ta podesavanja nisam odradio
Kazem,radi 2 dana super
Za sada nijednom nije blokirao.
 
Ne pratim amd mnogo al mene stvarno interesuje dal je ovo realno da se softverski resava problem napajanja graficke?

Mislim zar to ne bi trebalo da radi po fabrickim resavanjima bez problema?

Iskreno ja bi gpu vratio nazad jer se meni licno tako resenje problema ne svidja.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

+1

Lose odradjena graficka karta...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno