Šta je novo?

Acronis imidž na veću particiju?

ciciban

Čuven
Učlanjen(a)
20.12.2002
Poruke
943
Poena
620
Proširio sam sistemsku particiju sa susednom particijom i na tu novu, veću, particiju pokušao da vratim staru Akronis sliku Windows-a 10, preko butabilnog Sergei Strelec USB-a, tj. Acronis True Image-a 19, koji se nalazi na flešu. Nisam uspeo. Teoretski, da li je moguće tako nešto? Da li je, recimo, moguće stari imidž fajl sistema, napravljen Acronis True Image-om, presaditi na sasvim novi disk. Vidim da se imidz sistema razlaže na dve male i jednu veliku particiju i možda to stvara problem prilikom vraćanja sistema? Mada bi logično bilo da Akronis automatski generiše sve potrebne particije na koje treba da vrati sliku sistema...?
 
Ako si napravio image/sliku celog diska sa svim particijama onda tako moraš i da vratiš inače OS neće biti butabilan.
 
Trebalo bi da ti dozvoli da menjas velicinu image-a na target disku, sve dok su u okviru fizickih ogranicenja (da nije manja od minimalne potrebne za restore podataka, i da nije veca od velicine diska :D).
Ja sam se smorio dok sam nasao kako se to radi u Macrium-u, iako je prilicno logicno :) Spremi se za restore, pa se misem izmeni velicina particije!

E sad ako su ti te dve male PRE sistemske, to su one Boot/Recovery particije, pa i da ne promenis velicinu tada, mozes kasnije u Windowsu da resize-ujes kroz Disk Management tu particiju, kompletno do max. slobodnog prostora.
 
i da nije veca od velicine diska :D

Pre dvadesetak godina, uspeo sam napraviti particiju veću od samog HDD-a od 2 GB. :D

U PLoP-u video ceo MBR od HDD-a od 20 GB, koji je imao početnu particiju od 4 GB. FDisk u DOS-u je stalno ludeo zbog toga, kako HDD od 2 GB ima particiju od 4 GB. :D

to su one Boot/Recovery particije

To je izmišljanje tople vode od strane MS-a.

https://forum.benchmark.rs/showthread.php?441346-Windows-10-nestao&p=5696677&viewfull=1#post5696677
 
Poslednja izmena:
S obzirom da sam ja staru sistemsku particiju proširio i tako proširenu formatirao, suština mog pitanja je da li ja ikad, odnosno, na bilo koji način, mogu vratiti imidž fajlove sistema napravljene Acronis True Image-om (tu imam slike sistema u XP-u, Win 7 i Win 10), ili mogu da zaboravim na te imidže? Na jednoj maloj particiji diska imam čak i sliku XP-a u tzv. Acronis secure zoni (nekad sam sistem vraćao sa F11 tasterom, a sad ni to ne radi)... Mislim da sam negde imao zapisan serijski broj Widows 10 instalacije koja je bila, poslednja instalirana, pa se pitam da li se ubacivanjem tog broja pri instaliranju sistema iz početka, pošto je u pitanju instalacija na istoj mašini, može dobiti kopija sistema koji se, legalno, može aktivirati?
 
Ako skinem instalacioni ISO fajl Windows-a 10 32bitnog (USB fleš mi je zauzet sa Sergei Strelec-om), a pošto mi je DVD drajv neispravan, da li mogu ISO fajl smestiti na USB disk i pokrenuti ga sa 78Setup v2.4x86 programom, koji se nalazi na Sergei Strelec-u, odnosno, nekim drugim programom koji se tamo nalazi, da ne pozajmljujem DVD drajv?
 
W10 iso možeš da otvoriš na bilo kom disku ili da ga mountuješ kao Virtual disk i startuješ SETUP.EXE. Možeš takođe da sve iz ISO-a (ne ceo ISO) da prebaciš na prazan USB disk/stick i biće butabilan ili samo SETUP.EXE da startuješ.
Sledeći put kada hoćeš da praviš backup, upotrebi Macrium Reflect free https://www.macrium.com/products/home deleko lakši od Acronisa.
 
Znaci ja sam imao sistemsku particiju od 35GB i na nju sam bez problema vraćao akronis slike. Ali kad sam tu primarnu particiju spojio sa susednom logičkom particijom, formatirao sam tu veliku particiju od 70GB i na nju više nisam mogao da vratim akronis imidže koji mi se nalaze na trećoj (sada drugoj-logičkoj) particiji. Dakle, imidž koji je pravljen za staru paticiju od 35GB, sada ne može da "legne" na novu primarnu paticiju od 70GB. Odnosno, akronis sve, naizgled, odradi, ali sistem ne može da se podigne. Pokušao sam i da instaliram , doduše 64bitni Win 10 i celovitu verziju Acronisa 2019, pa s njim da vratim imidž 32bitne verzije (ta verzija mi je potrebne jer nemam 64bitne drajvere za grafiku) jer mi je to jednom,ranije, tako pošlo za rukom kad nije uspelo sa mini akronisa na Sergeju Strelecu, ali ovog puta nije uspelo. Verovatno je problem u one dve male particije (recovery i MBR) koje se oforme prilikom instalacije Windowsa, ali izgleda da se razlikuju za 64 i 32 bitne verzije...? Mada sam ja računao da uvek mogu da vratim akronis sliku, makar i na nov disk, ukoliko je prostor veći od akronis image fajla (neka tu računamo i veličinu particije sa koje je fajl pravljen)... Jedino nisam probao da na tu particiju sa koje ne moze da se podigne sistem ponovo instaliram 32bitnu verziju Win-a, pa da računam da ce recovery i MBR particije koje napravi 32bitni Windows, prihvatiti 32bite akronis slike instalacija...?
 
Poslednja izmena:
Jesam te shvatio, ali tako kako si citirao, nije fer ;)
Ispasce da sam ja rekao da je beskorisno.
 
Ok, fair enough, što bi se reklo.

Samo, zbilja mrzim, kad se izmišlja topla voda, po mnogim pitanjima, pa tako i ovo o čemu pišemo, ako me razumeš.
 
Odnosno, akronis sve, naizgled, odradi, ali sistem ne može da se podigne.
Чек мало, Акронис све одради? Не знам да ли уме и да врати системски део али би ту могао да се мало потрудиш, одрадиш bootrec, подесиш флегове за партиције и може да проради. Мислио сам да негде закаже или откаже сарадњу.

Некад давно сам користио ghost који је и у досу имао графички приказ и нудио било коју варијанту. Пропорционалне партиције, исте партиције, подешавање величине сваке ... сада ретко клонирам па не знам како се нови програми понашају, знам да је једном clonezilla одбијала да одради на другачију партицију па сам одустао.
 
Zna li neko gde se podesava kako da nazovem file kada bekapujem C particiju?
Ovo kako ga program nazove je uzas.
 
Nazad
Vrh Dno