Šta je novo?

Ryzen 5 2600 OC + MSI B450 Tomahawk

M@jkl

Cenjen
Učlanjen(a)
24.09.2011
Poruke
718
Poena
170
Moja oprema  
Laptop
Asus TUF 705DU
Mobilni telefon
Moto G52

Prilozi

  • Photo 3-22-19, 19 20 15.jpg
    Photo 3-22-19, 19 20 15.jpg
    1,005.3 KB · Pregleda: 172
  • Photo 3-22-19, 19 20 29.jpg
    Photo 3-22-19, 19 20 29.jpg
    1,010.9 KB · Pregleda: 150
Poslednja izmena:
Hvala za informacije i detalje.

Primetio sam kada je Core ratio na auto tada mogu da menjam Core Performance Boost. Iskljucio sam ga ali opet isto, AMD Cool'n'Quiet je iskljucen od pocetka. Jedina razlika je sto je sada manji raspon. Krece se od 3998 do 4002.

Ja hocu da kada je pod opterecenjem drzi konstantan klok. Kada nije da obara klok.
 
Te male varijacije u kloku su zbog Spread Spectruma, to je isto preporucljivo da se iskljuci kada se klokuje.

Edit:

Ako hoces da obara klok u idle, C&Q mora ostati ukljucen koliko znam.
 
Poslednja izmena:
ryzen 2600, ploca je asrock b450m-pro4. iskljucio CPB. memorija kingston furyx black 2666, ucitao xmp profil. cpu stavio na 4ghz, voltazu cpu na 1.35V. preko deset dana bez restarta, gejmanje battlefielda i nekih zahtevnih igara, bez ikakvog trzanja i problema.
da li su ok parametri, tojest, voltaza da li je ok? trebalo bi da jeste po onom sto gledam na netu.
probao sam na kratko da ga dignem na 4.2ghz, komp se bootuje, i krene da dize win10, ali prilikom ulaska u win, se restartuje. predpostavljam da bi trebalo jos malo podici V? ali neznam koliko nije stetno.....
 
Sve zavisi od temperature. Kada udari na maksimalno dozvoljenoj to ti je kraj ili pak ako voltaža udari previše to je to. Pustiš Prime i pratiš...
 
ni u p95 nu bf 1 i 5 nije presao 70C na ovim podesavanjima
 
danas sam kupio 2x8gb kingston predator na 3200mhz.
e sad, desava se sledece: ako je cpu klokovan na 4ghz, i ucitam xmp 1 profil gde je 3200mhz podeseno, komp se bootuje i digne win, ali ako udjem recimo u bf5, posle minut, zacrni ekran, i mogu samo da ga ugasim na dugme.
ako ucitam xmp profil 2, onda je memorija na 3000mhz, cpu i dalje klokovan na 4ghz, igre rade bez problema.
ako ucitam bios defaults, i ukljucm CPB (game boost), i xmp 1 na 3200mhz, sve radi bez problema, cpu varira u bf5 izmedju 3675 i 3800mhz, ganjao sam ga vise od sat i po, sve ok bilo. jos sam primetio da sam dobio osetni broj frejmova u odnosu na furyx black memoriju na 2666mhz koju sam koristio do sada, i sada mi gpu load ne varira , vec je uvek preko 95%.
sta mi predlazete, game boost i xmp1, ili da probam jos malo da se igram sa klokom cpu dok ne nadjem neko resenje koje radi?

hvala

p.s. - masina nije iz potpisa, vec ova spomenuta gore od pre neki post: cpu ryzen 2600, mobo asrock b450m-pro4, i sad 2x8gb predator 3200mhz
 
Hvala za informacije i detalje.

Primetio sam kada je Core ratio na auto tada mogu da menjam Core Performance Boost. Iskljucio sam ga ali opet isto, AMD Cool'n'Quiet je iskljucen od pocetka. Jedina razlika je sto je sada manji raspon. Krece se od 3998 do 4002.

Ja hocu da kada je pod opterecenjem drzi konstantan klok. Kada nije da obara klok.

Te male varijacije u kloku su zbog Spread Spectruma, to je isto preporucljivo da se iskljuci kada se klokuje.

Edit:

Ako hoces da obara klok u idle, C&Q mora ostati ukljucen koliko znam.

I ovo takodje
Capture.PNG ili Capture.PNG

i ovo Capture.PNG
 
Poslednja izmena:
evo sad sam se malo igrao, cpu kloknuo na 3,8ghz, cpu V na 1.35V, predatore ucitao xmp 1 na 3200mhz i nijednom nije zakucao.
 
spustao sam voltazu korak po korak, dogurao sad do 1.3V, cpu na 3.8ghz, xmp 1 na 3200mhz, nijednom nije zakucao..... neznam da li da probam ispod 1.3V?
 
meni 1600 radi na 3.8 na 1.268v. da li si podizao vsoc napon za memorijski kontroler?
 
Da li je tacno (kao sto se dosta pise po net-u) da klokovnaje Ryzena bas i nije preprucljivo,jer mu skracuje zivotni vek ili tako nesto?

Btw,kakvi su konkretno dobici ako npr Ryzena 2600 sa 3,9 (fabricki najvece frkvencije) kloknete na 4,0 ili 4,2?....tj samo za 0,1-0,3 Ghz?
 
Da li je tacno (kao sto se dosta pise po net-u) da klokovnaje Ryzena bas i nije preprucljivo,jer mu skracuje zivotni vek ili tako nesto?

Btw,kakvi su konkretno dobici ako npr Ryzena 2600 sa 3,9 (fabricki najvece frkvencije) kloknete na 4,0 ili 4,2?....tj samo za 0,1-0,3 Ghz?

nemam pojma da li mu skracuje vek, ali konkretno, meni u nattlefield 5, sa fabrickih 3,4ghz, kad sam ga podigao na 3,8ghz, se itekako vidi razlika u igri.....
 
trenutno sam i dalje na cpu 3,8ghz, mem xmp 1 na 3200, cpu voltazu korak po korak spustio na 1,275V, nista ne puca za sada....
da li da idem jos dole ili mu je ovo ok?
 
Nazad
Vrh Dno