Šta je novo?

Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2

Nije ista igra, ali nije los trejler :)
 
Sudeci po onom trejleru sa questom koji je prikazan ovo je daleko od atmosfere koja je proslavila orginal...deluje da je akcenat na efektima i borbi samo još sam očekivao da iskoči "bonus 1k points" kad ga spucaš u glavi...takođe riba koja daje quest...nema autenticnosti u njoj, ostavlja utisak da je neki generički NPC....u orginalu NPC-ovi su mala remek dela sa toliko posebnosti što je ustavri i činilo tu atmosferu undergrounda...deluje neinteresantno sve to..ali ok možda sam nostalgičan meni je orginal najbolja igra tako da...
 

Ok je sto je igra odlozena jer to znaci da ce imati vise vremena za sredjivanje bagova i doterivanja igre. Nema razloga da zure, kad bude bice, cekamo da je doteraju koliko treba. Barem ce zato sigurno biti bolja od prvog dela na tom polju, jer je ta igra bila veoma bagovita kad se pojavila. Secam se da sam kucao sifre da bi mogao da predjem igru, ali ne jer mi je bila teska nego jer je bila previse bagovita. I dan danas je prvi deo poznat po tome, iako ima unoffocial patch-eva koji mnge stvari ispravljaju. Ako neko nije igrao ovu fenomenalnu igru, bolje je da odigra sa tim patch-evima.

Kako god bilo, imamo svi sigurno sta da igramo, nema zurbe za nastavak.
 
 
 
Cutscena iz trećeg lica gde sisaš krv protivniku je po meni nepotrebna i kvari tok borbe, animacije treba ispeglati jer deluju nedovršeno ali ok, piše da je post alpha (beta?). Ako uspeju da ovo dovedu na neki Dishonored nivo gameplay-a biće ok, naravno priča je najbitnija, ako to omanu nema im spasa od fanova.
 
Ovo mi bas lose deluje, kao da je iz 2010 godine.
 
Ja razumem da magija iz keca ne moze biti ponovljena iako je bilo optimizma pre 3,4 godine kada je krenuo rad na verziji igre u kojoj su ucestvovali neki od likova koji su radili na kecu. To je donekle licilo da moze biti dostojan i moderan nastavak keca, barem kroz kvalitet dijaloga. Ovo sad je toliko plitko, massive effect izbor odgovora u dijalozima je prvo sto me odbija, znaci da nema nikakvu dubinu, da je akcija na borbi, a to me ne zanima nesto mnogo kod necega sto bi trebalo da bude Bloodlines 2. Posteno bi bilo da ovo nazovu nekim drugim imenom, jer ovo nije duhovni nastavak keca ni u kakvom smislu. Da li ostaje muzika koju je radio Rik Schaffer za dvojku, isto je veliko pitanje... njegov score na kecu je isto bio veliki deo carobne atmosfere te igre.
 
za danasnje standarde ovo sto su prikazali je bas tanko...
 
Postoje zanimljive ideje iskreno ali skroz mi je nejasno zasto su ovo prikazali. Na klipu se vidi da imaju jos tehnickih problema ( model protivnika deluje kao LOD 2 a ne LOD 0 ). Takodje vidite i ovo klipovanje i pucanje animacije i riga leve ruke
1706860444606.png
 
Verovatno su u situaciji da moraju nešto da pokažu da bi im odobrili dodatni funding.
Loše je vreme za sve IT grane, to uključuje i gejming a ovaj projekat je uklet i vrlo blizu da ga stave pod led na deceniju i duže.
Ako je zaista teška alpha onda je ovo sasvim okej, jer sumnjam da su prelazili na UE5 da bi izbacili ovako grafički zastarelu igru.
Ukoliko je blizu izdavanje igre kao gotovog proizvoda, bolje da se ne cimaju...

Kao alfa ovo definitivno ima potencijala, nije loše uopšte kao neka osnova ali mnogo toga treba da se pegla, dodaje i rešava.
Svakako je bolje ovo sada nego svi prethodni trejleri do sada, tako mi je sve to ranije što su izbacivali bilo bezveze kao fanu Bloodlines, mrzelo me i da komentarišem.
Pokazalo se da sam bio u pravu, jer je to sve odbačeno pošto realno nije valjalo ništa.
Ja razumem da magija iz keca ne moze biti ponovljena iako je bilo optimizma pre 3,4 godine kada je krenuo rad na verziji igre u kojoj su ucestvovali neki od likova koji su radili na kecu. To je donekle licilo da moze biti dostojan i moderan nastavak keca, barem kroz kvalitet dijaloga. Ovo sad je toliko plitko, massive effect izbor odgovora u dijalozima je prvo sto me odbija, znaci da nema nikakvu dubinu, da je akcija na borbi, a to me ne zanima nesto mnogo kod necega sto bi trebalo da bude Bloodlines 2. Posteno bi bilo da ovo nazovu nekim drugim imenom, jer ovo nije duhovni nastavak keca ni u kakvom smislu. Da li ostaje muzika koju je radio Rik Schaffer za dvojku, isto je veliko pitanje... njegov score na kecu je isto bio veliki deo carobne atmosfere te igre.
Nije ono prethodno ni našta zaličilo a Brian Mitsoda je takav blejač da ne verujem kako mu je uopšte uspelo da napiše onako dobre dijaloge za keca, kao da je ukrao nekom slavu.
Pratio sam neki njegov Kickstarter projekat, isto katastrofa kao i ovo, lik je neozbiljan skroz. Što bi se reklo, pretender.

Uopšte nekadašnji Obsidian likovi su danas totalni krindž. A i sam Obisidian poslednju deceniju i jače, sve što rade jedan jači krindž, skoro u nivou Bethesda Softworks radova.
Mislim da je bolje što njima nisu dali da rade, bilo bi još gore... ovako se bar nazire neki potencijal sa ovom ekipom The Chinese Room što rade.
 
Poslednja izmena:
Svakome je u cilju da prikaze demo u sto boljem stanju, tako da ovo je nesto najpribliznije fianlnom produktu ako ga uopste i bude. Mislim, to kada se kaze "alpha" to ti je ono blockout/prototip faza, prakticno sa sve ph asetima, animacijama, osvetljenjem. Tako da mislm da od ovoga tesko moze bolje, jer da moze prikazali bi to i hvalili bi se, privukli bi ogromnu paznju igraca.
 
Ja se secam prvog dela, koliko je to bila bagovita igra... Al opet i pored bagova igralo se. Dijalozi su bili vrh
 
Imalo je atmosferu - pun pogodak... Jedva je radilo, 20 FPS - a extra dozivljaj...Sad UBI izda ove moreplovce sa kul grafikom i radi lepo - ali djubre... Da postoje mladji gejmeri koji hvale S&B, pomislio bih da je do mene i godina...Jer ipak masta u tim godinama je na MAX...Ali ipak mislim da je do gameplay -a i price (atmosfere)
Sto se mene tice, grafika moze da bude jos losija...Malo mi i muka od GRAFIKE i sve vezano za nju...Izvinjavam se kolegama sa 4090 ;)
 
Nazad
Vrh Dno