Šta je novo?

UltraWide 29?

Bezolovni

Cenjen
Učlanjen(a)
24.06.2011
Poruke
983
Poena
170
Pozdrav svima, planiram kupovinu jednog UltraWide monitora. Do sada sam koristio 2x22" ali su monitori matori pa bih malo da se ponovim. Za oko su mi zapali ovi od 29", radim sa dosta tabova i često su mi potrebna dva prozora jedan pored drugog. Nisam koristio ove monitore nikad niti ih negde video, pa ne znam da li bi mi to uopšte odgovaralo?

Konkretno sam video LG LED UltraWide 29WK500-P 29", 28.000din je cena što je skroz prihvatljivo. Da li vredi uzeti tako nešto ili imate neku drugu preporuku? Budžet do 30-32.000din.
 
Ja imam LG 29WK500-P par meseci i meni je jako zgodan za rad. Kao što si naveo, odličan je za rad sa puno tabova i prozora. Često imam potrebu da radim u dva prozora paralelno i to mi je jako pregledno na ovom monitoru.

Mane ovog modela su to što nema mogućnost podešavanja po visini i to što se sve kontroliše preko malog multi-direkcionog tastera kome se dešava da ne odreaguje na uključivanje/gašenje ako se ne pogodi baš pravi ugao dok se pritiska.
 
Hvala za info, videću samo da nađem u nekoj radnji kod mene u gradu da imaju izložen neki UltraWide monitor čisto da vidim kako to izgleda. Verovatno ću uzeti baš taj model. Hvala još jednom.
 
Kasnim sa porukom, ja koristim 29" WK600, sličan monitor samo podržava HDR10 i ima ugrađene zvučnika što je po mom mišljenju bolja kupovina, bio je i on za tu cenu (230e na KP 3g garancije). Za rad odličan kao i sam prikaz boja i gustina piksela (veca nego na 24" 1080p), jedina mana, što i većina IPS ekrana ima "glow" na koji se navikne čovek vremenom i nije moguće podešavati visinu nego je fisiran.
 
GLedao sam i njega, ali zvučnici mi ne trebaju na monitoru, vidim da ima i DP wk600 ali mi ni to nije neophodno. Tako da za 5000din razlika u ceni, uzeo sam wk500 koji bi trebalo danas da stigne.

Što se tiče podešavanja visine, ni trenutni monitor mi to nema, ali sam napravio postolje kod stolara tako da mi je sa tim top. Hvala još jednom :)
 
Nazad
Vrh Dno