Šta je novo?

da li moze da se poveze tv i komp preko WI-FI-a

nightwish

Čuven
Učlanjen(a)
22.09.2003
Poruke
69
Poena
609
pozdrav!
interesuje me da li bi mogao da povezem tv i komp preko WI-FI-a posto mi smeta vise razvlacenje kablova,znaci otprilike pustim film preko kompa i da mi se vidi na tv-u.
 
Skoro svaki tv danas ima usb, sto bi se lomatao oko toga, nabodi fles i vozi

Sent from my SM-A520F using Tapatalk
 
zavisi koji tv i koji racunar, neki moze, neki ne moze.. ali svakako ti je bolje resenje preko kabla.

Послато са SM-G950F уз помоћ Тапатока
 
ma jeste to,ali recimo na jedini usb mi je povezana sobna antena tako da je taj izlaz zauzet a drugo sto recimo na satelitaru imam usb izlaz ali ne podrzava neke formate pa moram da ih prevodim u neki drugi itd...a i recimo pustim nesto sa youtube-a i da ide direktno na tv.....znaci nije samo to da mi bude kao player nego i za druge takve stvari....
 
win->win kod win8 i win10 imaš opciju cast screen, tojest project, na bilo koj windows 8 ili 10 uređaj. dakle kao miracast, wireless display se zove.
ako laptop, komp, tablet podržavaju Intel WiDi sertifikat, onda je tek laganica.
za win7 ti treba odgovarajući 3rd party wireless display softver.
https://support.microsoft.com/en-us/help/15053/windows-8-project-wireless-screen-miracast

ako kastuješ sa androida na windows, pretpostavljam da to već znaš, klasičan miracast.

ako kastuješ sa win8 ili 10 na android, treba da na PC instaliraš odgovarajući server softver, a na android klijent softver, imaš dosta opcija
ja sam koristio spacedesk veoma se lako podešava, i onda win vidi android uređaj kao drugi ekran, i prebacuješ win+P kombinacijom tastera.

šuma šumaru - na televajzoru mora da postoji priključen (ili integrisan) android ili windows8 (or 10) uređaj.

i pitanje za kraj - kakva ti je to sobna antena sa USB interfejsom?

 
Poslednja izmena:
51Ca+uVCayL._SL1000_.jpgotprilike takva :) mozes da je zalepis na prozor....
 
Poslednja izmena:
pa otprilike tako kao na tom videu,ali sad je problem tv mi je obican lcd i proverio sam(win+p) win 10 mi ne podrzava miracast.....
 
pa otprilike tako kao na tom videu,ali sad je problem tv mi je obican lcd i proverio sam(win+p) win 10 mi ne podrzava miracast.....
Ako ti komp ne podržava Miracast, tu nema pomoći. Čak i da ga podržava, trebao bi ti poseban Miracast adapter za TV. Ništa od toga...

Druga opcija ti je Chromecast. Ali i tu takođe ti treba Chromecast uređaj za TV, pa bi onda kroz Chrome pretraživač sa kompa mogao da kastuješ sadržaj na TV.

E sad, čak i da omogućiš jedno od ova dva načina, nzm kakve su tu performanse, to zavisi dosta od brzine neta... Imaš temu za Chromecast, pa tamo pogledaj iskustva ljudi za to.

Najbolji u ovom slučaju je HDMI kabl, ali on te ne interesuje...
 
Poslednja izmena:
steta...pa nista ili da se opet vratim na kabl ili da se prebacim na temu chromecast-a,mada sam vec poceo nesto da gledam na tu temu pa mi se dopalo ovo android tv box da se pretvori obican lcd tv u smart tv.....zanimljiva stvar...
 
Android box ti je najbolja stvar. Ako ces samo za filmove koje si ,,skinuo,, onda uzmes bilo koji od 30e. Ako ces nesto ozbiljnije onda uzimas nesto od 50e pa navise.
 
@nightwish Da, onda ili Android Box ili Chromecast. Ili HDMI opet. [emoji21]
 
Poslednja izmena:
@Gileb Aha. I ja se dvoumim za Android Box. Ok, znači lagano ide offline film, ali šta je sa "strimovanjem" filma online kroz Chrome recimo? Kakve su performanse? Da li laguje, koči pri reprodukciji?
 
Poslednja izmena:
@lepi kokan Džabe taj adapter, kad mu komp ne podržava Miracast... [emoji46]
 
Poslednja izmena:
podržava svaki windows10 wireless display, ali televizor koji najtviš poseduje ne podržava tu opciju (nema integrisan wifi, na primer...)
pa ga pretraga ne pronalazi.

baš zato služi pomenuti anycast adapter. a jeVtiniji je višestruko i od android i od windows boxova.

dakle, može preko njega, može preko kabla. ćao.
 
Poslednja izmena:
cena od oko 30e mi bas odgovara,tako da sam nasao nesto na amazon-u (4K TV Box Android 7.1 - SEEKOOL Model C Smart Android TV Box [2019 Ultima Generazione]Amlogic S905W Quad-Core 64bit,1GB RAM & 8GB ROM,Supporto USB, WiFi 2.4G, LAN, HDMI, AV, Ultra HD Android Player) ako je to to
 
pa ako ti ne smeta da strimuješ preko spacedesk, i alternativa.

anycast ti je mnogo elegantnije rešenje. ali - tvoje pare, tvoj internet...
 
Poslednja izmena:
kako moze castovanje da bude elegantnije od standalone uredjaja?
 
Poslednja izmena:
ovo bi bio simpa uredjaj da moze da castuje yt i netflix
 
kako moze castovanje da bude elegantnije od standalone uredjaja?
Џаба се трудиш, пријатељу. Воле људи да кастују па то ти је.

Послато са MI 6X уз помоћ Тапатока
 
Pa kad moramo :). Nekako lepsa slika kad kastujes Eon na Mibox,nego sama smart app na Miboxu ;).
 
Pa to je do eona a ne do boxa, sve se bojim da bi se vi zezali sa dva uredjaja umesto pustali direktno na jednom.
 
Na zalost nie do Eona nego je do samog boxa. Na Oreo nisu implementirani amlogoc kodeci za interlaced video koji koristi Eon smart tv aplikacija. Obocna aplikacija koristi progressive.
 
E to ne znam. Mislim da cak nije bio nuugat za Mibox,tj bio je ali je povucen.Kad sam uzeo box dobio sam ga sa Marcmelouom i odmah ga nadogradio na Oreo. Cini mi se da je Eon tad lepsu sliku imao,ali se ne secam dobro jer sam posle dan dva rucno nadogradio na Oreo.
 
Nazad
Vrh Dno