Šta je novo?

Airpods 2

Ako cemo realno,nisu ni ove druge u toj klasi (150-200€) namenjene audiofilima,probao sam i pomenute Jabra i Bose Super Sound,ne bi se usrecio ni sa jednim onaj kome je kvalitet zvuka na prvom mestu. AirPods su i pored nekih nedostataka odlican proizvod za ljude u Apple ekosistemu,prvenstveno za razgovore i tu nema neke dileme. Sto naravno nije opravdanje za tanak upgrade druge generacije,ocekivao sam bar neku vizuelnu promenu ako nista drugo,niti nove boje,a ni premaza o kom se pisalo.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ne može da se porede AirPods sa Jabra Elite 65t npr. po pitanju zvuka. Mnogo slušalica mi je prošlo kroz ruke, Airpods su samo Earbuds kojima je isečen kabl i dodat wireless, po pitanju zvuka. A te slušalice su jedne od lošijih koje sam probao u životu...

Dugo sam razmišljao zbog celog ekosistema u kome sam (MBP, iPhone, iPad Pro) da uzmem AirPods, ali jednostavno nisam mogao da pređem preko kvaliteta zvuka. Svakako svima preporuka za Jabra Elite 65t pre AirPods.
 
Uzmi u obzir i sam dizajn AirPods-a kod ocenjivanja zvuka,dosta losiju(tj nikakvu) izolaciju imaju od klasicnih in ear slusalica,sto svakako doprinosi jos losijem utisku. Probaj da im navuces npr ovo sr*nje sa kojim bolje zvuk dopire do slusnog kanala,pa onda poredi.

https://www.earskinz.com

Ne kazem da boljih nema u toj klasi sto se tice zvuka,samo nije toliko velika razlika, niti ce neke raspametiti audiofile.

Edit:

Zanimljivo je da gotovo istovremeno izbacuju i Beats Powerbeats takodje sa H1 cipom.

https://9to5mac.com/2019/03/22/wireless-powerbeats-airpods-2-rumor/




Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
dodaju kvaliteta zvuku ear skinz, doduse nisam probao 3, ali i dalje je tu i dalje jabra 65 za klasu bolja po meni :) uz to meni su sa ear skinz bas neudobne posle npr sat vremena voznje bajsa jako me zuljaju...
 
Kao da čitam PR obaveštenje Eplovog marketing odeljenja.

1. Šta tačno znači to najmanje pakovanje imajući u vidu da se ono obično nosi u torbi ili ga prosto zaturiš negde? I koliko je to tačno manje u odnosu na konkurenciju pošto ja ispred sebe imam dva para wireless sluški čije su kutije poprilično male?
2. Jabra Elite 65 i Zolo (Anker) takođe imaju odličnu autonomiju, plus možeš da ih napuniš par puta u samoj kutiji.
3. Okej, da, najjednostavnije je prvi put... jednom kad upariš bilo koje i gore pomenute sluške proces je besmisleno jednostavan - izvadiš iz kutije i to radi. Dakle ne znači ama baš ništa.
4. Moguće ali 98% korisnika svoje telefone drži u džepu dok koristi ovakve slušalice (ili na metar od sebe u teretani) pa samim tim gotovo svi zadovoljavaju taj uslov. Ja nikad nisam imao prilike da vidim taj prekid konekcije kod drugih proizvođača.
5. Naravno da ne, kvalitet zvuka AirPods je jedan od najgorih u svim kategorijama.
6. Kakvog laga? Čak i najjeftinije BT sluške nemaju problem sa lagom prilikom bilo kakve reprodukcije zvuka. Odakle sad odjednom lag (sem u marketing pisaniju na njihovom sajtu)?


Ako moj komentar liči na PR saopštenje, tvoj verovatno liči na lupetanje. I nečitanje onog što sam napisao. Al ajmo redom:
1. Šta tačno znači to najmanje pakovanje imajući u vidu da se ono obično nosi u torbi ili ga prosto zaturiš negde? I koliko je to tačno manje u odnosu na konkurenciju pošto ja ispred sebe imam dva para wireless sluški čije su kutije poprilično male?
1. Šta znači najmanje pakovanje? :S: Ja sam komentarisao aspekt praktičnosti i funkcionalnosti i tako sam i napisao... pa šta onda tu uopšte znači ako ne dimenzije uređaja? :lupko:
Možemo mi sad sve da relativizujemo: ako nosim torbu sa sobom kao u tvom primeru ne smeta mi da u nju strpam ni PC zvučnike, ali ako nosim samo farmerke ili leti šorc onda znači itekako...
Kako to izgleda na primeru ovih tvojih slušalica vidi se na slici:
1.jpg

2.jpg


2. Jabra Elite 65 i Zolo (Anker) takođe imaju odličnu autonomiju, plus možeš da ih napuniš par puta u samoj kutiji.
Baš kao što sam i napisao, ove Jabra imaju deklarisanu autonomiju od 5+10h (case), a Airpods od 5+24h (case), pritom su i manje. Mislim da dalje ne treba komentarisati. Ili treba?

3. Okej, da, najjednostavnije je prvi put... jednom kad upariš bilo koje i gore pomenute sluške proces je besmisleno jednostavan - izvadiš iz kutije i to radi. Dakle ne znači ama baš ništa.
Za prvo povezivanje je jasna razlika, a za naknadna povezivanja nisam siguran, pa me ispravi ako grešim: da li se i ostale wireless sluške povezuju na način kao Airpods: otvoriš kutiju i staviš ih u uši (pojavljuje se notifikacija u notification baru da su povezane, ni jedan dodir na telefonu nije potreban ni izbor opcija...)

4. Moguće ali 98% korisnika svoje telefone drži u džepu dok koristi ovakve slušalice (ili na metar od sebe u teretani) pa samim tim gotovo svi zadovoljavaju taj uslov. Ja nikad nisam imao prilike da vidim taj prekid konekcije kod drugih proizvođača.
Opet se vraćamo na praktičnost i funkcionalnost: npr. kad si kod kuće, slušaš muziku i radiš nešto, a telefon u drugoj sobi. Ili živiš u kući npr na 2 sprata, telefon u prizemlju, ti na spratu, tu ove stvari itekako dolaze do značaja...

5. Naravno da ne, kvalitet zvuka AirPods je jedan od najgorih u svim kategorijama.
Vidim da si veliki ekspert za Airpods. Ne znam o čemu si ti ovde pisao, ja sam ovde komentarisao kvalitet telefonskog razgovora Airpods vs druge slične sluške - kako ti čuješ i kako tebe drugi čuju. Airpods ima 2 mikrofona usmerena ka ustima, pri čemu se po potrebi switchuju sa jednog na drugi da bolje uhvate glas... opšti utisak je da je kvalitet telefonskih razgovora odličan u toj klasi, a poslednje što sam gledao bilo je poređenje sa Galaxy Buds gde su 2.5 godine stare Airpods odnele laku pobedu...

6. Kakvog laga? Čak i najjeftinije BT sluške nemaju problem sa lagom prilikom bilo kakve reprodukcije zvuka. Odakle sad odjednom lag (sem u marketing pisaniju na njihovom sajtu)?
Na čijem sajtu? Nije problem reprodukcija zvuka, već kašnjenje zvuka u odnosu na video. Evo par rezultata za dvoje trenutno najboljih over ear wireless sluški na tržištu od 300+ evra:
Bose QC 35 II:
https://community.bose.com/t5/Headphones-Archive/QC-35-II-wireless-sound-lag/td-p/120686
https://community.bose.com/t5/Headphones-Archive/QC-35-II-significant-audio-delay/td-p/147972
https://community.bose.com/t5/Headphones-Archive/QC35ii-Bluetooth-Audio-delay/td-p/88383
https://community.bose.com/t5/Headp...-BT-in-games-and-some-applications/m-p/132504
https://www.reddit.com/r/bose/comments/7ma06n/bose_qc35_ii_sound_delay/

Sony WH-1000MX3
https://www.reddit.com/r/sony/comments/9hvu7x/wh1000xm3_video_lag/
 
Poslednja izmena:
Za prvo povezivanje je jasna razlika, a za naknadna povezivanja nisam siguran, pa me ispravi ako grešim: da li se i ostale wireless sluške povezuju na način kao Airpods: otvoriš kutiju i staviš ih u uši (pojavljuje se notifikacija u notification baru da su povezane, ni jedan dodir na telefonu nije potreban ni izbor opcija...)

Jabra Elite 65t samo izvadiš iz kutije i staviš u uši i to je to. Meni je razlika u kutiji minorna s obzirom na poboljšanje u kvalitetu zvuka.
 
Ta Jabra ni blizu dobro ne radi kao Airpods.

Povremeno ubode pa skonta kad treba da se upali i ugasi, ali vecinu vremena se ili ne upali, ili ne konektuje, ili jedna slusalica ne radi i sl...
 
Eto, različita iskustva... Meni rade super, izvadim iz kutije, stavim u uši, odmah čujem "two devices connected" (Macbook i iPhone) i normalno krenem da koristim.

Naravno, ne mogu da se porede sa nativnim kačenjem kao što je Airpods, ali to kompenzuju zvukom.
 
Poslednja izmena:
Jel nativno kacenje to da kad mi zvoni telefon, stavim slušalice i razgovaram najnormalnije pre ikakvog povezivanja pre toga? I da li se na taj način konektuju i ostale slušalice osim airpods ili svaki put moraš manuelno da ih povežeš?
 
Ne znam, ja samo kazem da razlika u zvuku verovatno nije tolika kako neki predstavljaju, i dalje imam sennheiser momentum zicane, i nije to ne znam kakva razlika. Nisam probao jabru, mozda to i uradim, ionako mi trebaju sluske za suprugu pa cu pogledati, cena im je, bar ovde, ista.
 
Poslednja izmena:
@drgonzo
Evo ja koristim praktično svakodnevno QC 35 II, i taj lag za godinu dana nisam osetio. Koristim ih i za casual gaming, i za Skype pozive, a najviše za muziku.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Jabra ima problem sto uvek u pozadini postoji neko sustanje.

Pri tihom slusanju se jace primeti, ne susti svaka isto vec je u pitanju lutrija. Prve sto sam kupuo, leva je bas iritantno sustala i odmah sam ih zamenio. Novi par je puno bolji, ali ipak i dalje mogu da cujem sustanje.

Zatim, kad god se slusalica aktivira ona malo pucne, cim par sekundi nema zvuka ona se deaktivira i tako u krug. To nije problem kad se slusa muzika, ali ako su slusalice i usima dok se koristi telefon, kucka i sl, iritira me. Isto tako postoji lag, pa je zvuk tastature razmaknut od pravog kuckanja.


Sto su tek cirkus napravili sa update-om. Dok se vrsi update, LED svetli, ili treperi. Kad zavrsi LED se ugasi. E sad, posto su napravili brljotinu, desavalo se da se update ne zavrsi do kraja a LED progladi kraj update-a. To su resili tako sto sada u uputstvu pise da nakon sto se update zavrsi, ostavite slusalice jos minimalno 30 sekundi u kutiji [emoji3]
 
Meni je ovo drugi par (prvi izgubih na frankfurtskom aerodromu pre par dana) i oba ne pate od tih problema. :D Ali, koliko sam video po netu, nisi jedini koji se žali na to, tako da izgleda da sam imao sreće.

Zvuk tastature mi je uvek isključen, pa to nisam primetio. :) Kada gledam YT/Netflix nema laga, sve je kako treba.
 
Definitivno nece biti nista od AirPower,otkazana proizvodnja do daljnjeg. [emoji849]

“After much effort, we’ve concluded AirPower will not achieve our high standards and we have cancelled the project. We apologize to those customers who were looking forward to this launch. We continue to believe that the future is wireless and are committed to push the wireless experience forward,” said Dan Riccio, Apple’s senior vice president of Hardware Engineering in an emailed statement today.

https://9to5mac.com/2019/03/29/airpower-buy-now/

Ok,posto sam vec isp**deo od cekanja,koja bi bila dobra alternativa,da puni istovremeno telefon i sat/sluske?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Auuu, debakl...

Bas sam razocaran. I meni treba sad ista alternativa.
 
Mogli su to i ranije da objave,natezali se vise od godinu dana oko prokletog patenta. Sad sam u dilemi da li uopste kupiti AirPods sa wireless kutijom ili bez... Vidim da su ogorceni ljudi koji su ih kupili sa istom pre samo par dana,bas zbog punjaca koji je upravo doziveo debakl. A nemam nameru sigurno da ih punim na ledjima novog iP, glupost nevidjena.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Super izgleda,mnogo bolje nego ovaj Belkin sa kapacitetom od samo dva mesta,koji ce prodavati u Apple Store kao alternativu,po istoj ceni.

https://www.amazon.com/Belkin-Wirel...7f98fa0b11f860a220ba5cb0dd9cad&language=en_US

Kod svakog mora da se pravi neki kompromis,ili telefon stoji vertikalno,ili strci neka budza za sat [emoji1] Zato je AirPower zamisljen kao najlogicnije resenje,spustis i ne razmisljas.

IMG_0115.jpg

Ali taj Nomad nisam video do sada,svidja mi se,tnx za info.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Pa ni to nije dostupno [emoji3]

Tek od 30-og Aprila, ako ne otkazu u nedjuvremenu [emoji3]
 
Cuti,bolje nego 1.Aprila [emoji1] Ovako mozda imamo neke sanse da dodjemo do njega.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Koliko sam ukapirao problem kod airpowera je pregrevanje.
 
Sa prvom verzijom airpods-a sam jako zadovoljan, a verujem da druga svakako ne moze biti losija. Mislim da je problem kod ljudi koji se uvek hvataju za glavu i pitaju kako je samo malo toga promenjeno, zapravo preveliko ocekivanje za kratko vreme. Velike kompanije imaju dugorocne planove, i planove zarade. Zbog toga se generalno unapredjuje mic po mic, dok znaju da ce ljudi uvek kupiti taj produkt. Telefoni su jos jedan primer. Realno je da nakon 3-4 godine primetimo neku ogromnu razliku koja bi se isplatila. Do tada, slusa se trziste, koje ludi za ovim produktima svih kompanija. Zasto bi se neko izlagao eventualnoj blamazi sa nekim ultra ogromnim eksperimentom, ako konkurencija radi slicno? Apple bi mogao definitivno sebi priustiti jedan takav luksuz, ali ga nece uraditi, jer znaju da vecina korisnika danas koristi Iphone 5-6, a da o wirelless-u pojma nemaju. A mi koji imamo napredije uredjaje, i pratimo trend, za nas je airpods 2 i ostale lagano unapredjene sitnice koje kostaju pravo malo bogatstvo. Poenta je price, plati pa se rugaj, odnosno izaberi sta zelis, niko te ne tera.
 
Gde je najpovoljnije u US uzeti online airpods2 ove bez bezicnog punjenja..
 
Nigde jos uvek,tek su izasle pa je malo nerealno ocekivati da se nadju ispod tih 159$. Ako hoces da ustedis,idi na prvu generaciju,podjednako dobro odradjuju posao.
 
Planiram da uzmem neke wifi sluske, neka preporuka ili da idem na airpods 2?
 
Moras da navedes bar neki kriterijum,ako ocekujes preporuku,ovo je isto kao da si pitao koji automobil bi ti preporucili. [emoji1] Sta je prioritet,kvalitet zvuka iskljucivo ili da se trazi neki balans izmedju zvuka,autonomije,kvaliteta razgovora i povezivanja sa iP? Dalje,koji tip/model sluski preferiras i da li bi ih koristio i za vreme nekih aktivnosti ili samo kuca/kancelarija,putovanja...? Svake imaju neke prednosti i mane,nisu idealne za sve prilike,hbg.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ukratko, ako ćeš ih koristiti pretežno za razgovor i casual slušanje muzike, to je to. Ako ti je kvalitet zvuka i slušanje muzike prioritet, zaobiđi ih.
 
Nazad
Vrh Dno