Šta je novo?

Google Announces Stadia: A Game Streaming Service

Bih da je dostupan :)

Ne znam šta pokušavaš da kažeš - ljudi uredno igraju FIFA na stadiji, naravno u podržanim zemljama, u multiplejeru i ok im je.
 
2021 godina je i još uvek niste ukapirali da se ne vredi raspravljati o tome da li su ventilatori bučni i da li nešto laguje, jer svako od nas ima različite doživljaje toga :)
Čak i jedna ista osoba može imati raličit stav o lagu u drugom periodu ili u drugoj igri. Ja sam '98 igrao Q2 preko 33600 modema i imao lag od 150-300 koji sam smatrao za "nije idealno al može da se igra". Prvi računari u igraonici su mi koristili 10base2 lan i imali smo ping oko 50 (da, u lanu) što sam onda smatrao za "ovo je idealno, nije mi jasno kako sam mogao uopšte da igram sa 200". Kada smo prešli na 10baseT i 15 pinga ista priča ponovo.
Ko je ok sa tim da igra sa nekim dodatim pingom je potencijalna mušterija za stadiu i ne vidim zašto bi to neko kritikovao.
Sa druge strane, tvrditi da Stadia ne unosi dodatni ping u online igranje je takođe besmislica.
 
2021 godina je i još uvek niste ukapirali da se ne vredi raspravljati o tome da li su ventilatori bučni i da li nešto laguje, jer svako od nas ima različite doživljaje toga :)
Čak i jedna ista osoba može imati raličit stav o lagu u drugom periodu ili u drugoj igri. Ja sam '98 igrao Q2 preko 33600 modema i imao lag od 150-300 koji sam smatrao za "nije idealno al može da se igra". Prvi računari u igraonici su mi koristili 10base2 lan i imali smo ping oko 50 (da, u lanu) što sam onda smatrao za "ovo je idealno, nije mi jasno kako sam mogao uopšte da igram sa 200". Kada smo prešli na 10baseT i 15 pinga ista priča ponovo.
Ko je ok sa tim da igra sa nekim dodatim pingom je potencijalna mušterija za stadiu i ne vidim zašto bi to neko kritikovao.
Sa druge strane, tvrditi da Stadia ne unosi dodatni ping u online igranje je takođe besmislica.
Slazem se. Sve zavisi od raznih internet provajdera.
 
Meh. Neće biti ni prva ni poslednja aplikacija ili servis koji su ubili u proteklih X godina...
 
@nidzesi Preko VPN-a jedino. Zvanično još uvek nije dostupno.
Mislim da ne propuštaš previše. GeForce NOW, XBOX Cloud Gaming pa čak i Boosteroid su mnogo bolje opcije od Stadia-e.
 
A za ove navedene, da li treba VPN u Srbiji ili rade bez?
 
Ne treba ni za Boosteroid koliko znam ali treba za XBOX Cloud Gaming kao i za Amazon Luna.
 
Ok, hvala.
Pitam sad za Boosteroid. Znaci to su moje igre, koje sam ranije kupio na nekoj platformi za PC, samo preskacem los kompjuter?
 
NIkad nisam koristio Boosteroid ali ukoliko sam dobro razumeo tako je (slično kao sa GFN).
 
Da li neko uspeo da pokrene neku igricu preko Chromecast-a i njihovog dzojstika u Srbiji ? Na racunaru je bez problema to uraditi putem VPN-a na chrome-u recimo, ali me zanima da li moze preko chromecasta i dzojstika u nekoj kombinaciji.
 
Nažalost, očekivano. Stadia će završiti kao većina Google-ovih projekata. Šteta.
 
Moze im se.
 
Racionalna biznis odluka.
 
Ne verujem da je odluka trajna. Verovatno je stadia "parkirana" dok tehnologija interneta još ne sazre.
 
Parkirana koliko i google glasses. Nema vise interesa. Streaming servisi su popularni, pogotovo GeForce Now. Ali googl je trcao oko grma kao i sa drustvenom mrezom G+. Ljudi hoce FB i Twitter, pa tako i sa streamingom.

Ima stranica za to, svi mrtvi google projekti:

Killed by Google

 
Meni se čini da je kod striming servisa bolja opcija da korisnik može da koristi postojeću bazu (Steam, Epic, GOG...) nego da mora da kupuje igre na još jednom novom servisu. Možda je Liquidsky pukao jer tehnologija nije bila dovoljno dobra za to vreme, ali danas je PCaaS realnost za skoro sve poslove, pa što da ne i za igre. Uostalom Geforce Now je tu i ne planiraju da ga ugase
 
geforcenow je sjajan ali nema bnet :(
 

Imam još uvek jedan neraspakovan bundle Stadia Premier edition.
Iz gornjeg linka kapiram da će mi refundirati novac. Dakle ostaje mi neraspakovan elektronski otpad
 
Poslednja izmena:

Imam još uvek jedan neraspakovan bundle Stadia Premier edition.
Iz gornjeg linka kapiram da će mi refundirati novac. Dakle ostaje mi neraspakovan elektronski otpad
Isto.

Može li se hw iskoristiti za nešto drugo?

Možda ih nekako otključaju kad ugase servis.
 
Google Chromecast se standardno može iskoristiti za streaming.
Stadia Joystick se, valjda, može koristiti kada se fizički poveže sa PC računarom.
 
Ne može se koristiti preko BT zato što ima samo BT Light. Kablom može. Ne verujem da će išta da se dodatno cimaju oko toga pošto će svima refundirati. Zasvrbelo ih mnogo za elektronski otpad.
 
Nazad
Vrh Dno