Šta je novo?

Google Announces Stadia: A Game Streaming Service

Ne.

Imaš free verziju, gde kupuješ igre. I imaš pro verziju, gde kupuješ igre i dobijaš dve mesečno, kao ps plus.
 
Aha, ja sam drugačije razumeo onda. Ne vidim da ću ovo koristiti.
 
Možda će nekome biti korisna informacija da Samsung S10+ u kombinaciji sa Dex kablom, vezan na 4K TV, radi bez problema.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Nakon poslednjeg update-a možete da povežete Stadia joypad sa laptop/desktop računarom bez kabla. Takođe, vlasnici Chromecast Ultra uređaja više ne moraju da pokreću Stadia aplikaciju na telefonu, samo je potrebno uključiti joypad i igrajte direktno na TV-u.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Ja probao na telefonu (može na svakom telefonu smo se u chrome-u štiklira desktop mode) sa PS4 kontorlerom... sitno meno ono, ali mogu da zamislim ljude da u prevozu i slično drndaju. Realno neverovatno mi je da igram ACO ili RDR2 na telefonu.
 
Telefon i PS4 gamepad? Može onda, TV, Chromecast Ultra I PS4 gamepad?
I ima li neki tutorijal za aktiviranje u Srbiji.
(koja je cena u toj varijanti? Pretpostavljam samo za VPN?)
 
Ne može CC i DS4. Na CC može samo njihov kontroler. Na PCu i telefonima radi sve živo.

Do se VPN, poželjno žičani net ili 5G WiFi i to je to. Nalog se napravi na bilo koju od 14 zemalja.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Cena je 0 za prva 2 meseca pro, posle toga je 0 za osnovnu ili 10$ za Pro.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Novih 5 besplatnih igara za Stadia Pro korisnike u ovom mesecu plus The Elder Srolls Online.

https://www.gamespot.com/articles/new-stadia-pro-games-for-june-include-superhot-and/1100-6477913/

Ajd da se oglasim na ovu temu, kao neko ko igra manje više svakodnevno na stadiji pola godine... džabe ove silne brojke free igara kada je broj AAA naslova na platformi mizeran. Ja kad završim ono malo ACO što mi je ostalo realno nemam šta drugo da igram do CP77. Možda odigram GYLT, mada je to kratka igra, kapiram da me neće držati duže od nedelju dana.

Ljudi često pljuju po biznis modelu ili tehnologiji, iz moje perspektive jedini pravi problem platforme je nedovoljno igara.
 
Ajd da se oglasim na ovu temu, kao neko ko igra manje više svakodnevno na stadiji pola godine... džabe ove silne brojke free igara kada je broj AAA naslova na platformi mizeran. Ja kad završim ono malo ACO što mi je ostalo realno nemam šta drugo da igram do CP77. Možda odigram GYLT, mada je to kratka igra, kapiram da me neće držati duže od nedelju dana.

Ljudi često pljuju po biznis modelu ili tehnologiji, iz moje perspektive jedini pravi problem platforme je nedovoljno igara.

Ja se iskreno nadam da ce ovaj Google-ov koncept streaminga igara zaziveti i da ce vremenom biti sve vise kvalitetnih naslova a zasto ne i ekskluziva (tipa Gylt). Za mene licno najveca mana je ogranicen broj zemalja gde je servis dostupan. Ideja da u torbu/kofer spakujem samo Chromecast i joypad i nastavim neku od igara dok sam, recimo, na odmoru u Srbiji pada u vodu.
 
Fora je što nema razloga tehničke prirode zašto već ne bi bili ovde... međutim, biznisi ne funkcionišu tek tako. Nije realno za očekivati da će se skoro tu nešto promeniti.

Sa GFN je recimo dobra situacija, radi sve lepo i bez VPNa, ali je koncept servisa po meni, manje zgodan i orjentisan ka PC publici.
 
Update 7/1: The July 2020 games — Crayta, Monster Boy and the Cursed Kingdom, SteamWorld Dig, and West of Loathing — are now available for Stadia Pro subscribers. Like in past months, the Pro titles went live at midnight PT.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
sa prosecnom latency od 100ms koliko imaju tier 1 operateri u USA nema tu mogucnosti igranja pa zvali to test ili kako god.. 4G i igranje ne idu u istoj recenici ;)
Ne znam koliko je ovo jos uvek aktuelno. Meni je vec duze na 4G ping oko 20 ms i poprilicno je stabilan.
 
I dalje je aktuelno, prosto tehnologija 4G nije takva da ide na low latency, trenutno je u USA oko 50ms, uz naravno veliki problem sto ima jako velikih padova.
 
Trenutno se može aktivirati Google Stadia Pro ukupno 4 meseca besplatno, ako bi neko da proba.

Potrebno je prvo napraviti Stadia nalog i aktivirati 1 mesec free trial (nije podržan u Srbiji, pa se mora koristiti VPN ili slično (meni je bez problema prošlo sa besplatnim Cloudfare 1.1.1.1 servisom)).

Nakon toga se ide na Lenovo giveaway i odradi se tih par koraka (napravi tamo nalog (ili uloguje sa Discord ili Twitch nalogom), join na Discordu i follow na Twitchu). Kad se klikne Claim na kraju, potrebno je (barem sam ja tako morao) ručno uneti kod koji se dobije nakon unosa mail adrese za Stadiu, u svom Stadia nalogu (klik na avatar - Stadia settings - redeem code opcija).

Probao sam samo na par sekundi da li radi, Little Nightmares 2 se učitao iste sekunde, u meniju (samo sam dotle išao) sve radi bez problema. Ima dosta igara za odigrati.
 



 
Gooomila kul ljudi je otišla ili najurena. Ostao je Phil koga nijedan gejmer ne voli.
Ja i dalje koristim Stadia kao primarno mesto za igranje, ali mi ovo deluje da može da pukne kao projekat.
Ne plašim se za kupljene igre, moraće da refundiraju ako gase, takav im je ToS.
Nadam se da će do tada GFN i xCloud ispeglati manjkavosti koje me kod njih neeviraju pa da se prebacim tamo.
 
Meni ne liči da će da gase, već da će da postane apsolutno isključivo mesto za igranje drugih igara - bez razvojnog studija, ekskluziva, itd.

btw, @jorgovan i dalje koristiš isti setup da se igraš? Ja sam probao svojevremeno preko HMA vpn-a, i užas je latency.
 
Poslednja izmena:
Ne verujem da će da se gase... ali da će polako da gubi korisnike je veoma moguće. Recimo meni je nekada bilo po 15-20 prijatelja online... sada max 4-5. Iskreno nemam pojma šta će biti, beskonačno puno su loših poteza povukli.

Već neko vreme se igram samo na PCu, kratko sam igrao na Android Box-u, međutim došlo je do preotimanja TVa u to vreme kada ja mogu da se igram. Povežem se na Austriju preko Psiphon 3 aplikacije, pokrenem igru i diskonektujem se sa aplikacije a igra nastavlja da radi. U proseku 25ms imam, realno pošto nemam kontakta sa igranjem na lokalnoj mašini duže vreme ja uopšte ni nemam osećaj da igram remote, jedino me kompresijski artifakti u mračnim scenama potsete na to.
 
E, to je detalj koji nisam znao - da samo provere IP i ostalo pri pokretanju igre, a posle voljno. Good info, hvala ti.
 
A kog provajdera i putem kakve veze koristiš? Meni je npr. sa 3 različita rutera preko WiFi-a bilo prilično jadno iskustvo, na žici 5/5
 
SBB, WiFi - žice mi trenutno nisu opcija :D Doduše, kršten ruter (Google WiFi), čak i PS4 na njemu radi odlično.

Probaću večeras sa ovim što si ti koristio, a probaću i što @BorisBeaM kaže, pa ću videti.
 
Kada se konektujem preko Psiphon 3 (Windows 10) i podesim na Austriju, nakon konektovanja otvori se tab u kome i dalje stoji Srbija umesto Austrije i Stadia izbaci:

Game not available​

You might be in a country where the game publisher has restricted availability. See game details for more info. If you bought this game and want a refund, go to your settings and select Purchases.

Capture.PNG
 
Nazad
Vrh Dno