Šta je novo?

Trilema

cisco

Čuven
Učlanjen(a)
23.10.2003
Poruke
1,231
Poena
695
Koji od ova tri: Samsung A7, Nokia 7.1 ili Huawei P20 Lite? Drugo ne dolazi u obzir, ovi me koštaju isto i to dosta ispod tržišne cene.

Onako, na prvu loptu bih A7, osim što sam čitao dosta kritika da se pokvario u odnosu na ranije verzije, ali kakav je u odnosu na ova dva?
Kod N7.1 mi se baš sviđa android one, ali me odbija noč, mali ekran, manja baterija. Što je taj telefon skuplji od A7 koji ima veći ekran i to amoled, a ne vidim da zaostaje ni u ostatku specifikacija? Na P20 lite me ne privlači ništa, da li grešim?

Kamera mi nije bitna, samo da je fluidan, da ima dobru bateriju, da ne ubija aplikacije. Prosto, treba da radi, a ne da mu stalno nešto treba podešavati.
Sada sam na Redmi Note 5, da li su ovi upgrade ili su tu negde?
Hvala.
 
Ti telefoni su downgrade u odnosu na RN5.
 
Redmi Note 5 kao takav koji si postavio se prodaje samo u Indiji, na globalnom trzistu ze kao RN5 prodaje telefon koji sam okacio, a taj sa tvog linka je Redmi 5 Plus.

Globalni RN5 je ekvivalent indijskog RN5 Pro, ali sa boljom kamerom.
 
Hvala. Onda će verovatno Samsung da završi kod žene, a na RN5 će da padne unlock BL i čišćenje MIUI-a da bi telefon prodisao. Ako ne pomogne, ide na oglase i zameniće ga Poco ili neki Mix.
 
Sta fali MiUI-ju?

Koristim stock MiUI od kako imam telefon (takodje RN5, doduse 6/64 verzija), 9 meseci, odlican je sistem. Nema lagova nikakvih, aplikacije dobro drzi u memoriji, odlicno radi, a ima gomilu dodatnih podesavanja. Moze da se ubaci GCam bez rootovanja, samo je potreban otkljucan BL. U odnosu na Samsung/Huawei softver (a i vecinu ostalih), ovo je pesma.

Naravno launcher odmah promenjen, kao i ikonice, kao i tema.
 
RN4 sa RR je bio daleko fluidniji. Ovaj povremeno koči i to ozbiljno, po par sekundi. Mislio sam da je zbog FSG, skinuo ih, ali nije. Nena pravila kada i gde se to dešava.
Ulazak u kameru traje po nekoliko sekundi da dobijem sliku. Kad je dobijem, okidanje nekad radi nakon pola sekunde, nekad nakon 3 ili više sekundi, taman mislim da nije registrovao dodir, pa ga ponovo dodirnem, on tada okine i dobijem strešenu fotku. Ne tražim ekstra kvalitet fotki, imam punu torbu objektiva i dslr za to, samo treba da uslika kad mu kažem. Slikam kilometražu na kolima, račune, serijske brojeve koji nisu čitljivi, nedostupne natpise (model tv-a na poleđini i slično) - ne treba mi gcam, ali kamera treba da radi.
Ni nakon nekoliko meseci nisam svario promenu da volume tasteri uvek podešavaju media volume. Select/copy/paste je užas za korišćenje, taman kad pomislim da meni neće da se pojavi, on se pojavi ali ja sam već krenuo da napravim novi dodir i time ga sklonim (ili uradim cut iako nisam hteo), onda ponovo obeleži, pa čekaj ponovo...
Nikako nisam mogao da isključim apdejt, ponašao se kao win10, dovede me u situaciju da ne smem da ga restartujem zato što će da primeni apdejt koji ne želim da primenim u tom trenutku (na putu sam i telefon mi treba 1/1, počeo sam ponovo da štampam bording karte zbog MIUI-a).
Kada promenim temu, ne vidim neke delove interfejsa.
U dialeru/kontaktima se ne snalazim, jednostavno nije intuitivan za mene, svako malo me iznenadi. Sada više ne mogu da editujem kontakt, nema Save, samo Merge pri tome nemam pojma šta sa čim spaja..
Ma ima brdo toga, nemam vremena da pišem više...
 
RN4 sa RR je bio daleko fluidniji. Ovaj povremeno koči i to ozbiljno, po par sekundi. Mislio sam da je zbog FSG, skinuo ih, ali nije. Nena pravila kada i gde se to dešava.
Ulazak u kameru traje po nekoliko sekundi da dobijem sliku. Kad je dobijem, okidanje nekad radi nakon pola sekunde, nekad nakon 3 ili više sekundi, taman mislim da nije registrovao dodir, pa ga ponovo dodirnem, on tada okine i dobijem strešenu fotku. Ne tražim ekstra kvalitet fotki, imam punu torbu objektiva i dslr za to, samo treba da uslika kad mu kažem. Slikam kilometražu na kolima, račune, serijske brojeve koji nisu čitljivi, nedostupne natpise (model tv-a na poleđini i slično) - ne treba mi gcam, ali kamera treba da radi.
Ni nakon nekoliko meseci nisam svario promenu da volume tasteri uvek podešavaju media volume. Select/copy/paste je užas za korišćenje, taman kad pomislim da meni neće da se pojavi, on se pojavi ali ja sam već krenuo da napravim novi dodir i time ga sklonim (ili uradim cut iako nisam hteo), onda ponovo obeleži, pa čekaj ponovo...
Nikako nisam mogao da isključim apdejt, ponašao se kao win10, dovede me u situaciju da ne smem da ga restartujem zato što će da primeni apdejt koji ne želim da primenim u tom trenutku (na putu sam i telefon mi treba 1/1, počeo sam ponovo da štampam bording karte zbog MIUI-a).
Kada promenim temu, ne vidim neke delove interfejsa.
U dialeru/kontaktima se ne snalazim, jednostavno nije intuitivan za mene, svako malo me iznenadi. Sada više ne mogu da editujem kontakt, nema Save, samo Merge pri tome nemam pojma šta sa čim spaja..
Ma ima brdo toga, nemam vremena da pišem više...

Mozda bi trebalo neki reset da mu uradis, ne znam. Necaka ga ima i archi ga bukvalno 10h na dan ako ne i vise, i nikakvih problema sa kamerom, tj lagovima.
U vezi updejta, udji u developer podesavanja, i odstikliraj automatski updejt firmwarea
 
Nazad
Vrh Dno