Šta je novo?

USB Type C na laptopu

nidzesi

Slavan
Učlanjen(a)
10.09.2012
Poruke
1,408
Poena
265
Čemu služi uopšte ovaj port? Vidim na netu da prodaju type-c to type-c kabl, može li se to koristiti da se puni telefon preko tog porta, ili samo za sync? Zapravo, interesuje me mogu li nešto da zabrljam ako preko tog porta povežem telefon. Hvala.
 
Isto kao i drugi USB portovi, samo sto je manji i ne moze da se "obrne" konektor, kako god da ubodes, pase.

EDIT: Da, plus moze i da se puni laptop kroz njega, ako je tome namenjen, sto nisam video kod ranijih USB standarda.
 
Može i muzika da se sluša preko slušalica koje su usb-c npr.
 
To je onda odlična stvar :) Ne verujem da može da se puni laptop, bar ne ovaj moj, jer sa potpuno druge strane se ubada punjač koji fabrički dolazi uz laptop... Ali probaću da punim telefon, značilo bi mi. Daje li 2A ili teško?
 
Da li može da se puni preko USB-C ili ne, verovatno zavisi i od laptop-a. HP Elitebook serije mogu da se pune i preko USB-C i preko 4.5mm jack-a (ima oba porta). Punjač koji dolazi uz laptop je USB-C, ali mogu da se koriste i punjači od starijih serija, sa 7.4mm (uz adapter na 4.5) ili 4.5mm.
Potrebno je da podržava USB PD protokol (Power Distribution).
Pozdrav
 
Imam Acer A515-52G-546F. Na nalepnici stoji: USB 3.0 Power-off USB Charging... E, sad, da li to znači da može iz njega da se puni drugo ili da se i on puni - nisam siguran. :)
 
To znaci da moze da puni uredjaje i kada je iskljycen laptop.
 
Nazad
Vrh Dno