Šta je novo?

Laptop SSD+HDD (Jako usporen hdd)?

SAJS

Poznat
Učlanjen(a)
26.01.2018
Poruke
27
Poena
44
Pozdrav, skoro sam uzeo laptop dell 5558 i napravio sam kompromis sa ssd-om od 120 gb i hdd- od 500 gb.
Sistem je instaliran ssd i bitniji programi, medjutim hdd mi deluje nekako previse usporen, previse sporo prebacuje fajlove koji nisu bas nekih velikih kapaciteta..
Da li ima neko ideju zbog cega je to ili kakve bih testove trebao da sprovedem?

Zahvalan unapred! :D
 
Proveri kakav ti je HDD sa HDSentinel, uradi defragmentaciju, ako možeš prebaci podatke sa njega pa uradi čist format HDD-a te ih posle vrati, mada kako kažeš to je skoro novo.
 
Proveri kakav ti je HDD sa HDSentinel, uradi defragmentaciju, ako možeš prebaci podatke sa njega pa uradi čist format HDD-a te ih posle vrati, mada kako kažeš to je skoro novo.

Sad cu da uradim test, nemam ni 20 gb prebaceno tamo..tek sam skoro digao sistem formatirano sveze..
 
Da li ti sporo ide prebacivanje sa HDD na HDD ili sa SSD-a na HDD? Kako si stavio, SSD na mestu HDD-a a HDD u DVD fioku? Da li si ti stavljao ili su ti u radnji-servisu montirali?
Pitam iz razloga jer može da bude i fioka problem!
 
Poslednja izmena:
Da li ti sporo ide prebacivanje sa HDD na HDD ili sa SSD-a na HDD? Kako si stavio, SSD na mestu HDD-a a HDD u DVD fioku? Da li si ti stavljao ili su ti u radnji-servisu montirali?
Pitam iz razloga jer može da bude i fioka problem!

Sve sto se prebacuje na HDD ide sporo, ssd radi super. Po mom misljenju izgleda da je hdd na mestu gde je trebao da bude DVD citac i palo mi je na pamet da nije mozda zbog toga usporen. U radnji, tj taj covek od koga sam uzeo je to uradio.
 
Tako bi trebalo da bude, HDD na mestu DVDRW. Nije usporenje zbog toga, tu treba da bude ili SATA 2 ili SATA 3 na mestu gde je bio DVDRW, može da bude ili problem HDD ili sama fioka, mislim da oba imaju neku falinku ili se do sada nisi sretao sa HDD na 5400RPM pa ti se čini da sporije prebacuje, što generalno i jeste tako.
 
Klikni na HDD, aktivan ti je SSD (zaplavljen), koliko vidim imaš problem sa HDD-om fffffffffffffffff.PNG, zdravlje na 98% a nov HDD, to ne ide. Vidi, akaj ga malo više, piši/briši stalno da vidiš da li će zdravlje da mu se pogorša. Javiće se još neko da kaže, ali mislim da ćeš ga reklamirati.

Koji ti je to SSD, rekao bih da je Silicon Power, performanse na 80%!
 
Poslednja izmena:
Ne bi smeo nov HDD da ima zdravlje ispod 100%, backup-uj podatke i reklamiraj ako možeš.
 
Klikni na HDD, aktivan ti je SSD (zaplavljen), koliko vidim imaš problem sa HDD-om Pogledajte prilog 267383, zdravlje na 98% a nov HDD, to ne ide. Vidi, akaj ga malo više, piši/briši stalno da vidiš da li će zdravlje da mu se pogorša. Javiće se još neko da kaže, ali mislim da ćeš ga reklamirati.

Koji ti je to SSD, rekao bih da je Silicon Power, performanse na 80%!

Izvinjavam se nisam primetio da nije selektovan hdd. Evo hdd-a http://prntscr.com/n03y5l
Mislim da necu moci da reklamiram posto nije nov hdd sto se vidi i iz slike.
SSD je u fioci za DVD.
 
Ne bi smeo nov HDD da ima zdravlje ispod 100%, backup-uj podatke i reklamiraj ako možeš.

Nisam nista ni stigao druze da prebacim sa eksternog HDD-a jer je za 15gb muzike sa eksternog prebacivao nekoliko sati...Dok na mom starom laptopu koji je imao samo HDD od 500 gb prebacilo to za mnogo krace vreme.
 
I ima li neko neki predlog? Sem reklamacije, kako mogu da znam da li je do fioke?
 
Da, na 39GB imas los sektor, a ovi ostali su spori, sve to usporava sistem a na kraj ga i zezne. Sve preko 100ms ukazuje na problem a ti imas i dosta onih koji idu preko 250ms (349 kom), nisi cekirao. U svakom slucaju ja bih uradio backup sto pre i odradio jedan low level format da upise sve nule pa nakon toga opet test da vidim da li ima poboljsanja. Taj hard disk nije vise pouzdan to je sigurno.
 
Da, na 39GB imas los sektor, a ovi ostali su spori, sve to usporava sistem a na kraj ga i zezne. Sve preko 100ms ukazuje na problem a ti imas i dosta onih koji idu preko 250ms (349 kom), nisi cekirao. U svakom slucaju ja bih uradio backup sto pre i odradio jedan low level format da upise sve nule pa nakon toga opet test da vidim da li ima poboljsanja. Taj hard disk nije vise pouzdan to je sigurno.

Ja mislim da je najpametnije da zamenim tj da kupim neki novi hard disk od 500 gb..Ima li neko neku preporuku? i oko koliko se krece cena za hdd od 500gb?
 
Sta mu to refabrikovan znaci..jel dobar ili ipak za izbegavanje ??
 
Pa ne moze da stane u laptop vidis koliki je , treba ti 2.5 hard disk a ne 3.5 uostalom bolje uzmi SSD a ne HDD , jedino ako je bitan kapacitet a ne brzina.
 
Refabrikovan znači da ga je proizvođač popravljao. Ja takav ne bih kupio.
 
Refabrikovan znači da ga je proizvođač popravljao. Ja takav ne bih kupio.

Ja kupio takva 2 komada, sa dve godine garancije za smesne pare i rade odlicno. I posle dve godine, healt i performance na 100% ;)
Nemoj preterivati kada je nesto refabrikovano (zamenjeno sta nije valjalo na HDD u fabrici).
 
Nisam preterivao. Rekao sam da ja ne bih kupio. Svako neka odluči kako voli.
 
I ovaj prodavac daje garanciju 2 god.
Razmislicu..
Hvala na korisnim savetima, cenim svacije misljenje..
 
Zelim da cujem sta ko misli, sta ima ko da kaze kakva su svacija iskustva..ali na kraju svako oa i ja uradim kako hocu, kako mislim da je najbolje..a i kako mi najvise odgovara
 
Probao bih sa ovim hard diskom oa sta bude..ako rikne onda cu da puknem 4-5 hiljada pa kupiti nesto novo..
 
Nazad
Vrh Dno