Šta je novo?

Deljenje fajlova između dva računara

nocniduh

Slavan
Učlanjen(a)
07.04.2008
Poruke
698
Poena
345
Treba da prebacim podatke sa starog na novi laptop, jedini izbor od interfejsa mi je mreža (Wireless ili LAN). Sve ovo radim preko TeamViewer-a.

Jedan laptop je Windows 8 drugi Windows 10 poslednja verzija. Podesio sam na oba da je Private mreža i uključio Discovery i File shareing. Povezani su na ruter bežično

Problem je što laptop sa Windows 8 vidi laptop sa Windows 10, ali ne može da ga otvori, javlja

NETWORK ERROR
Windows cannot acess IME_PC-a
Error code 0x8007035

Laptop sa Windows 10 uopšte ne vidi drugi laptop.

Pomoć?
 
Ako im znas IP adrese, pristupi im preko nje.
 
@giga10
Nisam stigao da utvrdim tačno, svo vreme pokušavam omogućim deljenje. Otprilike 350GB. Znam da će to ići sporo, ali takva je situacija.

@alfaunits
Mislim da sam pokušavao i to, kucao u Run prozorče \\192.168.0.6 i mislim da sam dobijao istu poruku sa Osmice, a sa Desetke se ne sećam. Nisam probao da dodam iza adrese ime deljene fascikle

Probao sam prošli put da ih povežem direktno mrežnim kablom, ovaj put su se videli međusobno ali mislim da je opet bila ista greška. Inače kabal je ispravan, je je radio internet preko njega.
E sad, kada se radi o uputstvima za direktno povezivanje računara mrežnim kablom, pa se unose IP adrese u TCP/IP prozorčetu (ja sam unosio 192.168.0.1 i 2), negde se za default gateway unosi adresa istog računara, negde adresa drugog računara, a negde ni jedna adresa. Ja sam probao samo ovu drugu situaciju. Probaću i ove druge dve, ali malo je komplikovano ako treba da se restartuje, jer komp neće da se podigne odmah posle restarta, valjda se pregreva.

Mislim da sam sve lepo podesio. Jel zna neko koje servise da proverim dal su pokrenuti, jer samo mi još to pada na pamet da može da sprečava deljenje?
 
Pa baš to uputstvo sam koristio zadnji put. Ne znam kako, ali proradilo je, a ništa nisam menjao.

Probao sam da kopiram i onda video da ide užasno sporo - 1MB/s i shvatim da pristupa fajlovima preko bežične mreže. Ugasim wireless na računaru sa koga se prenose fajlovi, i onda probam opet kopiranje, i tada je krenulo sa 10MB/s Onda sam ponovo uključio wireless ali ostao sam povezan preko LAN-a i nastavio je sve novo što sam šerovao da kopira nesmanjenom brzinom.

Problem mi je zadavalo što nisam mogo da pristupim šerovanom drajvu, iz nekog razloga mi je javljao da nemam dozvolu. Onda sam se dosetio da sve iz D: stavim u jedan folder i šerujem ga i to je uspelo.
 
Nisam, kompjuteri su bili povezani direktno LAN kablom, a na ruter bežično. A što bi to bilo loše inače?
 
Moze da bude konflikt sa IP adresama, da ne zna gde treba da ide.

Anyway, tebi su problem security podesavanja skoro 100%... Iskreno te Windows "home group", privatne ili kako god mreze nikad nisam podesavao. Postavis isti user i pass na obe masine (a moze i razliciti, samo moras da kucas onda), podesis lepo sharing i odradis sta treba bez problema. Proveri da li su mrezni adapteri na oba kompa u private ili work modu. Ako su u public verovatno te firewall zeza. Ne mogu sad da trazim uputstva, ali ako i dalje budes imao problem iskopacu nesto.
 
Ma proradilo je to samo od sebe. Za šerovanje foldera nije postojala šifra, a ne sećam se dal je trebala da se unosi kada se pristupalo računaru preko mreže iz Windows Explorera.

A što se tiče konflikta, zar neće ruter da dodeli posebnu adresu svakom mrežnom interfejsu, a onda Windows uz pomoć neke metrike (zaboravio sam tačno kako se zove taj broj kojim se utvrđuje prioritet interfejsa) da izabere put?
 
Nadam se da necete zameriti ako okupiram temu, imam slican problem, pa verujem da ce nekom biti lakse ako ga ovde resimo.

Naime, imam dva racunara i laptop i sastavio sam novu masinu koja ce sluziti samo za skladistenje i deljenje podataka kroz mrezu. Podesio sam svima sharing, ali na "fajl server" mogu pristupiti samo sa jednog racunara:smash:
Na drugom racunaru i laptopu dobijam Error code: 0x80070035. Zanimljivo je to sto sa "fajl servera" mogu da pristupim svim racunarima, dok obrnuto nece. Kada se preko Teamvievera zakacim za taj komp, mogu da pristupim racunarima i da odatle odaberem fajlove koje prebacujem, ali je to malo nakaradno resenje. Racunarima sam naknadno sam dodelio adrese, ali ni to nije pomoglo, takodje ne radi ni run varijanta pa ip adresa racunara. Upalio sam i Bios Net helper, brisao registar, ali nista ne pomaze, dobijam istu gresku. Ako neko ima ideju, veoma bih je cenio:)

EDIT: Ruter je Mikrotik ac2, pa je zamisao da iskoristim Gigabitnu mrezu.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno