Šta je novo?

Prespore performanse upisa NVME SSD

Nisam siguran za brzinu zbog "cut" scena. Da li su to stvari koje moraju da se prikazu pa nema neke ostene razlike. Kao ono upozorenje na strartu Far Cry-a. Velika exl dokumenta za koje mi je trebalo destak sekundi da ih otvori, otvara u trenutku.
 
@g.pendula ajde izmeri i sa AS-ssd pa okaci ss.
 
Testirao sam sinoć i sa njim. Brzine su bile nešto niže od 3000mb/s sa upaljenim Chromom i Malwarebytesom u pozadini. Šaljem svakako ss kad dodjem kući.
Jel postoji neki ispravan način na koji se testiraju brzine jer sam primetio da ume rezultat da varira 20%?
 
Pa to jeste ispravan nacin, brzine nisu konstantne (pogotovu ne write, koji zavisi ne samo od toga da li jos nesto koristi SSD, nego i od toga koliko se pisalo u zadnjih 10ak sekundi).

Pusti 16GB (tebi je na 1GB podeseno) da testira CDM, 5 puta (tebi je 1x cini mi se), videces prilicno konzistentne brzine onda.
 
Bas nesto brz, jos malo pa ce stici SATA brzine :D
 
^^
Aufff... Jel to ironično ili su ok brzine? Mislim, svakako sam zadovoljan tim nekim subjektivnik dobitkom u radu i odzivu u odnosu na hdd. Ne bih nešto previše ni petljao oko toga nego da znam zbog preporuke drugima. Meni ovo deluje podjednako brzo u radu (van igara) kao HP 840 G1 sa Intelovim SSD-om koji mi je drugi lap top i trenutno na prodaju - majstor sam marketinga. :d:d:d
 
Osim Seq.reads, ostale mogu i SATA diskovi postici.
Ne znam za taj SSD koliko moze sustained, ali neki NVMe mohu vise po pitanju upisa.

Naravno, ne bi se cimao ni da mogu 20% poboljsati... ne bi primetio :)

Naravno da se primeti naspram HDDa :)
 
Hvala na infu. Drago mi je da nije samo subjektivni osećaj, nego je i merljiv. Malo mi bi glupo da trenutni lap top ne pruža osećaj kao što pruža lap top nekoliko generacija stariji sa ssd-om samo zbog hdd-a.
 
Ovo sa slike i testova je Adata xpg8200 a ne xpg sx8200PNP-256GT-C PRO,
da nebude zabune.
Ja planiram da kupim 8200 PRO evo kod nas je 6900 rsd danas. Gledao sam testove gotovo da nije lošiji od Samsung evo 970 EVO, 250GB koji je skuplji 20 tak €
 
Again: pogledajte gore sta rade kao NVMe diskovi i sta rade SATA1 diskovi od pre 10 godina.

Bacate novac na NVMe. Sem ako nije u pitanju 128GB da je dovoljno za neki bas tanak laptop,ali vec i 256GB nije sitna razlika.

Jedini ozbiljan SSD koji nije "sitan napredak" je opet Intel Optane, ali su njima cene.... kao SLC pre 10 godina :D
 
Nazad
Vrh Dno