Šta je novo?

Xiaomi Mi 9 SE (Gcam prvi post)

sHAKaJaada™

Poznat
Učlanjen(a)
16.03.2019
Poruke
2
Poena
41
Pozdrav svima
obzirom da sam nov na forumu, da vam poželim bolje-našlicu i otvorim novu temu vezanu za imenovani model predstavljen na MWC 2019 u Barseloni...
Elem: mlađi brat (ili sestra) od Xiaomi Mi 9 nešto sažetijih dimenzija ali ne i hardware-a...


trenutno dostupna CN verzija NE podržava LTE B20 (800MHz) opseg!

Qualcomm Snapdragon 712, Octa-core, 2300 MHz
Ekran 5.97" (15.16 cm), 432 ppi, 1080 x 2340 pixela, Gorilla Glass 5
Skladište 64/128 GB
Kamera 48MP + 8MP + 13MP Exmor-RS CMOS Sensor
Baterija 3070 mAh
Ram 6 GB
Nfc, IR blaster, Senzor otiska prsta u ekranu itd...

Nešto kratko bio u prodaji posle kongresa u Barsi pa je obustavljena prodaja od strane Xiaomi dok se ne stvore nove zalihe, pošto je 200.000 primeraka "planulo" u Kini zajedno uz Mi 9 Explorer...
Ponovno stavljanje u prodaju predviđeno za 19. Mart 2019.


GCAM https://f.celsoazevedo.com/file/cfiles/gcm1/MGC_6.2.030_MI9SE_V4_plus2.apk
 

Prilozi

  • xiaomi-mi-9-se-asia-version.jpg
    xiaomi-mi-9-se-asia-version.jpg
    37.7 KB · Pregleda: 385
  • xiaomi-mi-9-se-asia-version1.jpg
    xiaomi-mi-9-se-asia-version1.jpg
    30.2 KB · Pregleda: 367
  • xiaomi-mi-9-se-asia-version3.jpg
    xiaomi-mi-9-se-asia-version3.jpg
    19.6 KB · Pregleda: 292
  • xiaomi-mi-9-se-asia-version4.jpg
    xiaomi-mi-9-se-asia-version4.jpg
    26.6 KB · Pregleda: 239
Poslednja izmena od urednika:
Od petka počinje zvanična prodaja kod nas.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Tacno za ada mol opening, jos uz vip voucher... :)
Konačno xiaomi sa nfc.
 
Pa i MI8 ima NFC.
 
Moze li neko ko ima ovaj fon da napise svoje utiske o FP senzoru i otkljucavanju telefona njime? Koliko gresi, iz kog puta otkljucava...?
Tnx

P.S. Isti takac FP ima Galaxy A50 i jije se bas nesto pokazao...

Sent from my Galaxy A50 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nemam fon kod sebe, probao sam samo na tipa 30 min fon od ortaka i otisak je radio jako, jako dobro. Jasno nije praktican kao onaj pozadi, ali je jako precizan za to sto jeste, za razliku od onog djubreta na Samsungu.

U globalu, ako gledamo realno cene u legalnoj prodaji kod sad, svako ko plati 2-3k manje A50 ili P30 Lite pored ovog fona koji je 45k, treba da ide da se leci. A tu su i vauceri.
Steta samo sto Xiaomi fonovi nisu zastupljeni vise kodnoperatera, gde bi ih bilo dosta vise po oglasima sa 24 meseca garancije.
 
Mi 9 se ima mnogo bolji otisak nego a50.

Послато са MI 9 уз помоћ Тапатока
 
Kako 2-3K manje?
Ako je a50=250€ a mi9se=300€ ne vidim gde je tu 2-3K, pa saomijev problematicni proximiti na vecini serija pa zute mrlje aman, amaaaan... :)
Sala na stranu.
Nije mi jasno zarad cega pljujete po a50? Sta njemu fali pa je mi9se bolji a jos se nije ni pojavio cestito?
Elem, svi kudite konja (a i hvalite) a niste ga ni pojahali. FP na A50 radi odlicno prilikom nekog konstantnog rada. Cim ostavis fon 1h i duze, krene da brljavi. Za mi9se mi to niko nije potvrdio jer ga nemaaaa i nije probaooo ali bitno je da se prica.

Sent from my Galaxy A50 using Tapatalk
 
Ja sam pisao utiske za mi 9se u temi za obični mi9, nisam video da postoji tema za se. Koristim ga oko mjesec dana.
Fp radi dobro, precizan je i brz, otprilike 8/10 uspješnost. Generalno problem svih senzora ispod displeja je što je teže pogoditi mjesto gdje je senzor, pogotovo kada se telefon koristi u pokretu (vožnja, šetnja...).

Sent from my Mi 9 SE using Tapatalk
 
Kako 2-3K manje?
Ako je a50=250€ a mi9se=300€ ne vidim gde je tu 2-3K, pa saomijev problematicni proximiti na vecini serija pa zute mrlje aman, amaaaan... :)
Sala na stranu.
Nije mi jasno zarad cega pljujete po a50? Sta njemu fali pa je mi9se bolji a jos se nije ni pojavio cestito?
Elem, svi kudite konja (a i hvalite) a niste ga ni pojahali. FP na A50 radi odlicno prilikom nekog konstantnog rada. Cim ostavis fon 1h i duze, krene da brljavi. Za mi9se mi to niko nije potvrdio jer ga nemaaaa i nije probaooo ali bitno je da se prica.

Sent from my Galaxy A50 using Tapatalk
Ima i A50 svoje mrlje ;)Screenshot_20190519-201941_Facebook.jpeg

Sent from my S9
 
Samsungovo smece,mislio da ce napraviti BUM sa ovim novim modelima iz A serije,ubaciti Amoled ekran u low segment telefona i resio si sve probleme potrosaca/korisnika..Sarena laza za lakoverne koji misle da su ispali mudri kupovinom ovog telefona,misleci da su nadigrali sistem,trenutno trziste,za male pare dobiti full mobilni pa jos "Sljamsung" koji se kao kotira na vrhu rang liste.."Idi mi-dodji mi"
 
Samsungovo smece,mislio da ce napraviti BUM sa ovim novim modelima iz A serije,ubaciti Amoled ekran u low segment telefona i resio si sve probleme potrosaca/korisnika..Sarena laza za lakoverne koji misle da su ispali mudri kupovinom ovog telefona,misleci da su nadigrali sistem,trenutno trziste,za male pare dobiti full mobilni pa jos "Sljamsung" koji se kao kotira na vrhu rang liste.."Idi mi-dodji mi"
Tako je!
 
Mudro zboris Pavell-e. Vidi se da si naocito nacitan momak.
Tako treba, svakome ko ne misli kao ti.
:D :D :D

Sent from my Galaxy A50 using Tapatalk
 
Steta sto si se nasao prozvanim u mom izlaganju,trudi se vise u zivotu da ne budes jedan od tih lakovernih i izmanipulisanih.. ;)
 
Da li i dalje Xiaomi ima led notifikaciju u samo jednoj boji?S obzirom da je amoled ekran ima li mozda ubacen AOD?
 
Sve notifikacije se vide na aod. Evo ti trenutna slika sa viber notifikacijom

5e5b0a9bdb378cba505c2c38d32449b0.jpg


Послато са MI 9 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena od urednika:
Idemo lepo dalje...

Pavel: regulisan je Neo, nastavite normalno
 
Poslednja izmena:
Kako da lepo idemo dalje kada stok romovi od mi9 i mi9se ne poseduju Viber i slicne not. na AODu?
Dovahpig je okacio SS modovanog xeu roma koji koristi a ne stok roma.

Nemojmo dovoditi ljude u zabludu.

Sent from my Galaxy A50 using Tapatalk
 
U buduce onda napisi tako post a ne kako si odradio, ono je cist flejm...


TuturuTu on 6X
 
Kako da lepo idemo dalje kada stok romovi od mi9 i mi9se ne poseduju Viber i slicne not. na AODu?
Dovahpig je okacio SS modovanog xeu roma koji koristi a ne stok roma.

Nemojmo dovoditi ljude u zabludu.

Sent from my Galaxy A50 using Tapatalk
Drži se ti tog A50. Mi 9 i Mi 9 Se prikazuju Gmail, Messenger, Instagram, WhatsApp, Viber, SMS i Pozive.
 
Mala pomoć, trenutno koristim Mi Mix 2 i dobio sam ponudu da zamenim svoj telefon za Mi 9 se uz doplatu od 70 eur (za 128 gb verziju). U dilemi sam da li to da uradim. Dizajn na Mix 2 je perfektan, nema nocha (mada i na Mi 9 se nije veliki tako da mislim da to i nije veliki problem), kamera zadovoljava moje potrebe a brzinom sam malo je reći prezadovoljan.

Prednosti Mi 9 se su svakako amoled ekran i bolje kamere (mada siguran sam da su nijanse u pitanju između Mix 2 i Mi 9 se), samo me muči hardver, da li je ovaj novi SD 712 lošiji od 835? Jer ako izgubim fluidnost i brzinu koju imam na Mix 2 džaba mi promena telefona.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Ja ga ne bih menjao, pogotovo uz tu suludu doplatu osim ako nisi od onih kojima telefon "dosadi".
 
Mala pomoć, trenutno koristim Mi Mix 2 i dobio sam ponudu da zamenim svoj telefon za Mi 9 se uz doplatu od 70 eur (za 128 gb verziju). U dilemi sam da li to da uradim. Dizajn na Mix 2 je perfektan, nema nocha (mada i na Mi 9 se nije veliki tako da mislim da to i nije veliki problem), kamera zadovoljava moje potrebe a brzinom sam malo je reći prezadovoljan.

Prednosti Mi 9 se su svakako amoled ekran i bolje kamere (mada siguran sam da su nijanse u pitanju između Mix 2 i Mi 9 se), samo me muči hardver, da li je ovaj novi SD 712 lošiji od 835? Jer ako izgubim fluidnost i brzinu koju imam na Mix 2 džaba mi promena telefona.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
Zamenili dvojica drugara,obojoca presli sa mix2 na mi9se,odusevljeni obojica,kazu da se nisu pokajali uopste,dostojna zamena....

Sent from my S9
 
Malo sam se igrao sa Mi9 SE i mogu reći da je fon prelep i da zaista odlično radi. Zaokružen proizvod. Dimenzije vrhunske. Što ga više čačkaš, želja da ga imaš raste [emoji846].
 
Ja prolazio pre par dana pored Ušća i zaboravih da svratim do Xiaomi prodavnice da vidim kako izgleda :) verujem da lepo leži u ruci pogotovo zbog kompaktnog dizajna i male dimenzije ekrana (postalo je i 6 inča malo :) ).

@sinda ukoliko imaš informacije iz prve ruke onda super.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Ja sam prešao sa mi6 na mi 9se, oseti se razlika u performansama, u korist 9se, brži je za 20ak %, kamera je takođe osetno bolja. Mi6 = mix2, tako da osetićeš razliku, nećeš pasti na dype ali bićeš sasvim zadovoljan upgrade-om.

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno