»RSS Benchmark sajt

Strana 7 od 13 PrvaPrva ... 34567891011 ... PoslednjaPoslednja
      Prikazani rezultati od 91 do 105 od ukupno 184

Tema: Xiaomi Mi 9 SE (Gcam prvi post)

Member Avatar korisnika DarkoPhantom
        Na forumu od
        Oct 2010
        Poruka
        455
        Da li je iko stavio zaštitno staklo na ekran i kako se pokazalo? Ima par varijanti na KP ali nemam pojma koje bi vršilo posao a da otisak prsta ne brljavi zbog njega.

Member
        Na forumu od
        May 2015
        Poruka
        633
        Ja sam stavio neko kinesko od 1$. Realno ne može da bude kao da ga nema, vidi se i kvari dizajn. Otisak za nijansu radi lošije ali ja svakako u 90% slučajeva koristim face unlock.

Svestan sam da mi je dosta puta to staklo pomoglo i prelazim preko svih tih stvari da bih sačuvao sam telefon i ekran

Sent from my Mi 9 SE using Tapatalk

Na forumu od
        Oct 2010
        Poruka
        455
        Citat Citiram korisnika: acapn91 Pogledaj poruku
        Ja sam stavio neko kinesko od 1$. Realno ne može da bude kao da ga nema, vidi se i kvari dizajn. Otisak za nijansu radi lošije ali ja svakako u 90% slučajeva koristim face unlock.

Svestan sam da mi je dosta puta to staklo pomoglo i prelazim preko svih tih stvari da bih sačuvao sam telefon i ekran

Jeste tako kako kažeš, sa jedne strane može zlu ne trebalo da pomogne a sa druge strane šta znam... Umalo da uporedim sa "nečim"

Member
        Na forumu od
        May 2015
        Poruka
        633
        Odlična je stvar Style skins, video sam da ih ima po tržnim centrima a i Peca je odradio video na tu temu. Pitanje je samo koliko se isplati dati 40 eur za zaštitu telefona kome je cena trenutno oko 250 eur.

Na forumu od
        Oct 2010
        Poruka
        455
        Nakon nekoliko dana korišćenja mogu da kažem sledeće za ovaj mob.
        1) Nalazim se u delu gde je signal jako slab, prošli telefoni su ispadali iz mreže često (Samsung, Iphone, Huawei). Ovo mi je prvi Xiaomi i što se tiče signala do sada nešto najbolje što sam imao. Sagovornici me lepo i čisto čuju kao i ja njih.
        2) Obavio sam na desetine poziva i isključuje ekran kada se približi uhu uvek i to radi super.
        3) Dizajn i kompaktnost za čistu desetku.
        4) wi-fi radi besprekorno

Znam da za razliku od 30-ak evra može da se kupi Xiami MI 9T, ali 9 SE ne bih menjao za njega nikada. Jednostavno ne volim da koristim telefone tih dimenzija ili veće, ma kakvog izgleda ili performansi bio.

Nabavio sam i Nillkin Super Frosted Shield koji je po meni odlično odrađen (štiti ivicom i kameru nazad i ekran napred). Na ekranu nemam zalepljeno kaljeno staklo i ne znam hoću li ga nabaviti, jer tel. sa Nillkin-om može da stane u mekane futrole koje sam slučajno otkrio kod Kineza, a koštaju 150 din. i super izgledaju (lepše su uživo nego na slici).

Click image for larger version. 

Name:	IMG_20190811_115008.jpg 
Views:	174 
Size:	1,23 MB 
ID:	273313
        Menjao DarkoPhantom : 11.08.2019. u 12:01

Member Avatar korisnika Alister
        Na forumu od
        Jul 2001
        Poruka
        3.345
        Nlikin super frost, pa onda stavis u koznu futrolu ?!

Na forumu od
        Oct 2010
        Poruka
        455
        Citat Citiram korisnika: Alister Pogledaj poruku
        Nlikin super frost, pa onda stavis u koznu futrolu ?!
        Aha Ona zaštiti ekran umesto kaljenog stakla a i ne skuplja se prljavština po otvorima na mobu. Koliko god smešno nekome zvuči, meni je ovako super.

Member Avatar korisnika Alister
        Na forumu od
        Jul 2001
        Poruka
        3.345
        ...ako je tebi super, onda nista

Member
        Na forumu od
        Nov 2003
        Poruka
        84
        Darko kako se pokazala baterija, koliki je sot, koliko potrosi nocu.?

Na forumu od
        Oct 2010
        Poruka
        455
        Citat Citiram korisnika: supernaut Pogledaj poruku
        Darko kako se pokazala baterija, koliki je sot, koliko potrosi nocu.?
        Nisam neki "opaljeni" korisnik, koristim normalno tel. npr. malo po netu, malo youtube, uslikam koju sliku, malo igrice, koji poziv, telegram i čačkanje po temama jer mi je to omiljeni deo.Wi-fi je uključen stalno ali sam poisključivao sve reklame u aplikacijama plus neke aplikacije kroz XiaomiADBFastbootTools tako da mi izgura 2 dana. Noću potroši 5-6% jer sam obratio pažnju. U suštini sve zavisi šta ti je uključeno, šta radi u pozadini itd.

Na forumu od
        Oct 2010
        Poruka
        455
        Preporučujem svima da posete temu za MI 9 SE na 4pda.ru (ako znaju ruski još bolje), imate mnogo korisnih stvari a i tema ima 171 stranicu za razliku od ovih 7. Pozdrav svima i svako dobro.

Member Avatar korisnika krele90
        Na forumu od
        Dec 2010
        Poruka
        1.597
      13. Moja mašina
        • CPU: Intel 2500k / CM Hyper 212 Plus
        • MoBo: Asus P8Z77-V
        • RAM: Corsair Vengeance 8GB
        • VGA: GTX 760 Asus
        • MON: Samsung SyncMaster TA550
        • HDD: Samsung SSD 850 EVO / SpinPoint F3 1TB SATA300
        • Case: THERMALTAKE Element T
        • SND: Asus xonar DS / Altec Lansing 2.1
        • LAP: HP Pavilion i3
        • TV: Samsung SyncMaster TA550 and 740BF
        • INET: Wifi
      14. Citat Citiram korisnika: DarkoPhantom Pogledaj poruku
        Preporučujem svima da posete temu za MI 9 SE na 4pda.ru (ako znaju ruski još bolje), imate mnogo korisnih stvari a i tema ima 171 stranicu za razliku od ovih 7. Pozdrav svima i svako dobro.
        Sve to super ali kako da se registrujem a ne znam ruski, hteo još davni dana ali ona identifikacija gde moram da prepoznam brojeve napisane slovima na ruskom mi zadaje ogromne poteškoće. Ima dobri modovani aplikacija ali dzaba mora registracija.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk

Member Avatar korisnika fkloznica
        Na forumu od
        Sep 2010
        Poruka
        21.995
        Pa daj ovde SS ja ću da ti prevedem

Za toliko valjda znam Ruski

Sent from my MI 8 using Tapatalk
        device ffs : neXus

Na forumu od
        Oct 2010
        Poruka
        455
        Koristim stock rom, poslednja stabilna nadogradnja (ne znam za ranije ali sada je prisutna opcija da se prorez oko kamere isključi skroz i to su lepo odradili). Takođe u igricama koje se ne prikazuju preko celog ekrana već je odsečena leva strana, možete nakon instaliranja igrice da u podešavanjima omogućite da vam se prorez stalno prikazuje a ne da bude na automatskom.
        - Čitajuči postove braće Rusa a naročito uputstva, došao sam do sledećeg, telefon mi je noćas za 8h nekorišćenja potrošio svega 2% baterije. Sve zavisi šta želite i volite, ja sam poisključivao sve što mi ne treba, zadnje je bilo da isključim prikaz skenera otiska prsta na ugašenom ekranu (takođe i prikaz sata na isključenom ekranu tokom noći).
        - Ko hoće extra brzo otključavanje moja preporuka je da se uključi opcija buđenja telefona nakon podizanja sa stola + prepoznavanje lica, jednostavno brže od ovoga ne može jer se obavi u trenu.
        - Za prenos podataka na drugi mob. ili komp koristim fenomenalnu aplikaciju ShareMe koja me je oduševila, ako niste obavezno je isprobajte.
        - Pomenuo sam da sam koristio XiaomiADBFastbootTools (ne treba root ili sl.) a sada sam kompletirao listu i tu. Kada uklonite šta želite, sve ostaje tako dok ne vratite tel. na fabrička podešavanja, a isntaliranje nadogradnji se obavlja nesmetano. Pojedine stvari su namenjene Kinezima i samo bzv. zauzimaju mesto. Ja sam uklonio:
        Analytics ................... com.miui.analytics (reklame)
        Facebook .................... com.facebook.system
        .................... com.facebook.appmanager
        .................... com.facebook.services
        Feedback .................... com.miui.bugreport
        Games ....................... com.xiaomi.glgm
        Google App .................. com.google.android.googlequicksearchbox
        Google Chrome ............... com.android.chrome
        Google Drive ................ com.google.android.apps.docs
        Google Duo .................. com.google.android.apps.tachyon
        Google Lens ................. com.google.ar.lens
        Google Photos ............... com.google.android.apps.photos
        Google Play Music ........... com.google.android.music
        Joyose ...................... com.xiaomi.joyose (reklame)
        Mi App Store ................ com.xiaomi.mipicks
        Mi Credit ................... com.xiaomi.payment
        Mi Pay ...................... com.mipay.wallet.in
        ...................... com.mipay.wallet.id
        MSA ......................... com.miui.msa.global (reklame)
        Quick Apps .................. com.miui.hybrid
        Yellow Pages ................ com.miui.yellowpage

Reklame sam već poisključivao u svim aplikacijama tako da ne znam i da nisam da li bi sa ovim nestale u potpunosti, ali za prikupljanje podataka od vas tj. špijuniranje i na osnovu toga reklamiranje raznoraznih gluposti zaduženi su kao što vidite iznad:
        1) Analytics (com.miui.analytics)
        2) Joyose (com.xiaomi.joyose) i
        3) MSA (com.miui.msa.global) - može da se isključi i kroz podešavanja.
        - Umesto Google Chrome koristim Firefox, a kada sam uklonio Google App sada dužim pritiskom na srednji navigacioni taster pristupam Firefox-u.
        - Pre uklanjanja neke aplikacije kroz ADB npr. Google Chrome, prvo u podešavanjima telefona obrišite sve podatke aplikacije i deinstalirajte nadogradnje ako ih je bilo, tek onda uklanjanje preko ADB programa.

Ako želite da isprobate, za vremensku prognozu možete da koristite Geometric Weather - potpuno besplatna aplikacija bez reklama. Koristim i POCO Launcher koji je po meni bolji, sa više podešavanja.
        Ako želite više tema, za region postavite Indiju. Jedino mi smeta nemogućnost instaliranja tema koje su iz drugih izvora tj. može ali se sve vrati na staro za pola sata-sat. Zato sam već poslao zahtev i čekam odobrenje da mogu i ja da kreiram teme tj. da mogu da primenjujem bilo koji .mtz fajl. Uputstva za to su zastarela, moraćete da se snađete uz pomoć Google prevodioca i direktno prevedete sa kineskog.

Nadam se da sam nekom postojećem ili budućem korisniku ovog telefona pomogao bar malo.
        Menjao DarkoPhantom : 13.08.2019. u 07:04

Na forumu od
        Oct 2010
        Poruka
        455
        Ako hoćete da deinstalirate Facemoji keyboard for xiaomi, treba prvo da ga aktivirate tj. izaberete kao glavnu tastaturu i uđete u kuckanje poruka npr., ostavite aktiviran (ne treba da kuckate) i sačekate minut ne treba više, onda odete u Podešavanja/Baterija i performanse/Trajanje baterije i tu kliknete na Facemoji keyboard i videćete opciju da ga uklonite. Drugačije ne može, samo ovako da prevarite tel. koji nudi opciju uklanjanja za aplikaciju koja previše troši bateriju.
        Kod mene je bilo dovoljno da sačekam minut, ako treba sačekajte više ali radi provereno 100%.

Strana 7 od 13 PrvaPrva ... 34567891011 ... PoslednjaPoslednja

Tagovi ove teme

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •