»RSS Benchmark sajt

Strana 17 od 19 PrvaPrva ... 713141516171819 PoslednjaPoslednja
      Prikazani rezultati od 241 do 255 od ukupno 283

Tema: Xiaomi Mi 9 SE (Gcam prvi post)

Member
        Na forumu od
        Dec 2012
        Poruka
        420
      2. Moja mašina
        • CPU: i5 4670K @4.4 GHz -Raijintek Ereboss
        • MoBo: GIGABYTE G1.Sniper Z87
        • RAM: 8GB DDR3 HYPERX 2133MHz
        • VGA: GIGABYTE GTX 980TI G1
        • MON: BENQ XL2411Z @144hz
        • HDD: 1 TB + 120GB SSD
        • OPT: Samsung
        • Case: CTG 750W
        • SND: Creative Sound Core3D
        • INET: Kablovska
      3. Burazer planira kupovinu telefona pa ima dilemu oko ovog ili note 8pro. Do skoro je imao dilemu da li da uzme redmi note 7 ali sobzirom da je izasla 8ca razmatra nju. Sta je po vasem misljenju bolji izbor?

Ps. Otvorio sam i temu za ovo pitanje u podforumu kojem pripada ali nema neki feedback a voleo bih da cujem misljenje ljudi.

Newcomers
        Na forumu od
        Feb 2018
        Poruka
        1.440
        dva po meni potpuno različita fona u svemu,zato nemaš odgovora jer bi ti svako preporučio šta njemu više leži plus imaš problem da je za 8p regularna cena i dalje naduvana (ali tu imaš kp i mađare).

po meni je lako,ako hoće kompaktniji fon - se,ako hoće ciglu - 8pro.to je za standardno korišćenje najbitnija razlika.

najbolje da se iscimate do šaomi šopa da vidi 8p uživo,dobili su ga pre neki dan.

Member Avatar korisnika dzile1984
        Na forumu od
        Dec 2016
        Poruka
        111
        Kad će 11 ica, rekoše da će danas da izadje

Послато са Mi 9 SE помоћу Тапатока

Newcomers
        Na forumu od
        Jul 2018
        Poruka
        300
        SE bi bio apsolutni miljenik, samo da je dosao sa baterijom od 4K. A pretpostavljam da je s namerom "osiromasen" kako bi ostavio prostora za naredne modele, kao sto je Mi 9 Lite.
        Steta, jer dosta ljudi zudi za kompaktnim telefonima, a premalo ih je. SE je savrsen i po velicini i po izradi, ali onda je uskracen na nekom polju. Ne kazem da je kardinalna mana, ali je cinjenica da bi bio mnogo bolji sa vecom baterijom.

Newcomers
        Na forumu od
        Feb 2018
        Poruka
        123
        Citat Citiram korisnika: ryzen Pogledaj poruku
        SE bi bio apsolutni miljenik, samo da je dosao sa baterijom od 4K. A pretpostavljam da je s namerom "osiromasen" kako bi ostavio prostora za naredne modele, kao sto je Mi 9 Lite.
        Steta, jer dosta ljudi zudi za kompaktnim telefonima, a premalo ih je. SE je savrsen i po velicini i po izradi, ali onda je uskracen na nekom polju. Ne kazem da je kardinalna mana, ali je cinjenica da bi bio mnogo bolji sa vecom baterijom.
        Apsolutna istina... Ta baterija me toliko odbija, a 9lite ima fantastičanu po gsmareni...

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Newcomers
        Na forumu od
        Jul 2018
        Poruka
        300
        Imao sam A40 koji je slične veličine ekrana i baterije, ako je za uporediti. Mislim, nije da ćeš da ostaneš u škripcu uz malo jaču upotrebu, ali nije ni da će ti ostati za sutra...
        To je ona filozofija kojom neki pravdaju manje kapacitete, u smislu da ako telefon može da pruži automiju u danu, da je ne bi trebalo dogoditi u pitanje. Šta reći onda za Pixel 4 koji ima još manju.

Newcomers
        Na forumu od
        Feb 2018
        Poruka
        123
        Imao sam A40 koji je slične veličine ekrana i baterije, ako je za uporediti. Mislim, nije da ćeš da ostaneš u škripcu uz malo jaču upotrebu, ali nije ni da će ti ostati za sutra...
        To je ona filozofija kojom neki pravdaju manje kapacitete, u smislu da ako telefon može da pruži automiju u danu, da je ne bi trebalo dogoditi u pitanje. Šta reći onda za Pixel 4 koji ima još manju.
        Pa ima nešto i u tome... Al fora je sto ja umem bas dosta da fotkam... Recimo na putovanju, a onda budem nestrpljiv pa te fotke i obradjujem... Al vidio sam simpatičan battery case za 9se... Zapravo nije mi jasno zasto je cena veca od 9 lite kad je manji utrošak materijala

Newcomers
        Na forumu od
        Jul 2018
        Poruka
        300
        Pa sa razlogom je skuplji. Ima skuplji procesor, ima skuplju izradu jer je od aluminijuma i stakla, Lite je od plastike i stakla, i ima bolje kamere.
        SE ima bolju ultrawide kameru od Lite + daleko upototrebljiviju telefoto za razliku od one depth na Lite.

Baš glesam na GSM, imaju istu ocenu autonomije SE i A40, i kažem ti, izguraće ti dan ako ga započneš uz 100% uz jaču upotrebu.

Newcomers
        Na forumu od
        Feb 2018
        Poruka
        123
        Pa sa razlogom je skuplji. Ima skuplji procesor, ima skuplju izradu jer je od aluminijuma i stakla, Lite je od plastike i stakla, i ima bolje kamere.
        SE ima bolju ultrawide kameru od Lite + daleko upototrebljiviju telefoto za razliku od one depth na Lite.

Baš glesam na GSM, imaju istu ocenu autonomije SE i A40, i kažem ti, izguraće ti dan ako ga započneš uz 100% uz jaču upotrebu.
        Hvala, nisam obracao paznju na lite do nedavno zbog veličine... Ali, ne znam... Evo i MiA1 mi je imao 7 sati sot i gurao dan bez problema, al sad mi uvece vec zahteva punjenje i uz ne neku preteranu upotrebu... Racunam da baterije slabe pa ove sto drze dan i po, dva ce i kasnije gurati dan bez problema

Newcomers
        Na forumu od
        Jul 2018
        Poruka
        300
        To da, ako razmišljaš da te služi dugo, za uračunati je da će uz manje baterije lakše da se oseti pad autonomije.
        Ako vagaš između ta dva, svakako nećeš pogrešiti ako uzmeš Lite, razlika je ta što nećeš imati telefoto kameru za bolji zum sam.
        Osim ako ti veličina nije dealbreaker onda ti je Lite možda i pametniji izbor jer prosto postoji u odnosu na SE.

Ja imam A3 koji ima iste kameru kao Lite i stvarno su odlične fotke za ovaj rang, mada ne koristim previše, a baterija je stvrno neverovatna, Lite ima sličan rezultat kao A3. Desi se i da po 3 dana ne priključim telefon kada ga ne "visim" na njemu.

Member Avatar korisnika Asi
        Na forumu od
        Aug 2012
        Poruka
        274
        Dosta bi nas htjelo imati manji telefon sa dobrom baterijom, pa da je i što lakši. Ali ne ide to baš, i nema izbora takvih mobitela. Odličan si sot imao na MiA1, ja bih rekao da i Mi9SE ima bar podjednaku autonomiju, ako ne i bolju, zbog amoleda i manjeg ekrana.

Meni je uz Mi9SE glavni kandidat za kupovinu Galaxy A40, jer mi je najbitnija stavka za primarni mobitel da je manji. Tek nakon toga gledam ostale prednosti.
        Baterija mi je manje bitna na primarnom mobitelu, ali naravno da bi bilo puno ugodnije znati da ga možeš staviti pod opterećenje bez da se brines da ces brzo ostati sa praznom baterijom.

A40 ima dosta slabiju kameru, ali je lakši, jeftiniji, lakše je ostvariti garanciju i reklamaciju jer bih ga kupio od naših a ne od kineza. Koliko sam vidio po recenzijama i vjerujem da MIUI bolje čuva autonomiju, baterija je malo izdržljivija kod Mi9SE.
        Bliže sam Mi9SE ipak, iako me nervira pomisao da mogu dobiti hardwerski zeznut proximity senzor ili ghost touch, pa ga onda šalji nazad u kinu i svašta nešto, čekanje, dodatni troškovi, moguća ista greška na novom...
        Ima i kod nas Mi9Se za kupiti ali tada je razlika u cijeni preko 100 eura

Member
        Na forumu od
        Dec 2013
        Poruka
        792
        Zasto se mnogi zale na notifikaciju, el to stvarno ima manu

Newcomers
        Na forumu od
        Feb 2018
        Poruka
        123
        Citat Citiram korisnika: Asi Pogledaj poruku
        Dosta bi nas htjelo imati manji telefon sa dobrom baterijom, pa da je i što lakši. Ali ne ide to baš, i nema izbora takvih mobitela. Odličan si sot imao na MiA1, ja bih rekao da i Mi9SE ima bar podjednaku autonomiju, ako ne i bolju, zbog amoleda i manjeg ekrana.

Meni je uz Mi9SE glavni kandidat za kupovinu Galaxy A40, jer mi je najbitnija stavka za primarni mobitel da je manji. Tek nakon toga gledam ostale prednosti.
        Baterija mi je manje bitna na primarnom mobitelu, ali naravno da bi bilo puno ugodnije znati da ga možeš staviti pod opterećenje bez da se brines da ces brzo ostati sa praznom baterijom.

A40 ima dosta slabiju kameru, ali je lakši, jeftiniji, lakše je ostvariti garanciju i reklamaciju jer bih ga kupio od naših a ne od kineza. Koliko sam vidio po recenzijama i vjerujem da MIUI bolje čuva autonomiju, baterija je malo izdržljivija kod Mi9SE.
        Bliže sam Mi9SE ipak, iako me nervira pomisao da mogu dobiti hardwerski zeznut proximity senzor ili ghost touch, pa ga onda šalji nazad u kinu i svašta nešto, čekanje, dodatni troškovi, moguća ista greška na novom...
        Ima i kod nas Mi9Se za kupiti ali tada je razlika u cijeni preko 100 eura
        Hardwarska greska senzora? Ghost touch? Kakvi su to problemi? Kako to proveriti?

Member Avatar korisnika Asi
        Na forumu od
        Aug 2012
        Poruka
        274
        Ma to je moje malo pesimisticno razmisljanje, i to se moze dogoditi na svakom novom mobitelu, bilo koje marke. Ok, proximity ima vece sanse da se dogodi na xiaomi mobitelu jer navodno njemu na dosta modela zna biti los proximity senzor.

Ne znam da li je softwerski ili hardwerski ali navodno se zna ne gasiti ekran dok telefoniras a drzis na uhu, pa dolazi do nezeljenih dodira itd. Pa neki kazu da telefoniranje u vodoravnom polozaju, dok recimo lezis, također upali ekran.
        Pa i ovo paljenje ekrana u đžepu koje neki spominju na xda forumu, je vjerovatno povezano sa proximity senzorom.

Ghost touch je jos manja vjerovatnoca. To je ono kad ekran zabiljezi dodire koje ti nisi napravio. Imas na youtube primjere.

Inace moj redmi note 4x je imao gresku da sugovornik nije cuo mene dok telefon drzim vodoravno.

Treba imati i srece kod narucivanja

Newcomers
        Na forumu od
        Jul 2018
        Poruka
        300
        Citat Citiram korisnika: Asi Pogledaj poruku
        Dosta bi nas htjelo imati manji telefon sa dobrom baterijom, pa da je i što lakši. Ali ne ide to baš, i nema izbora takvih mobitela.
        Pa recimo Mi A3 je upravo takav telefon. Kompaktan uz bateriju od 4k mAh. Naravno na njemu je zakinuta neka druga stvar, kao sto je 720p displej, sto isitina doprinosi jos vise toj autonomiji. Ali da ima SD 712 kao SE i 1080p displej, to bi bio predobar telefon, isto kao da SE ima bateriju od 4k.
        Ali to je prosto prodajna filozofija Xiaomija u srednjem rangu, kada bi neki telefon imao sve, onda ih ne bi bilo toliko.

Strana 17 od 19 PrvaPrva ... 713141516171819 PoslednjaPoslednja

Tagovi ove teme

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •